Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?

[es] :: E-Poslovanje :: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?

[ Pregleda: 3638 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ninjutsu
Subotica

Član broj: 194907
Poruke: 6
..7-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?24.09.2008. u 00:01 - pre 189 meseci
Imam mogucnost kupovine vise pripejd bankomat Viza elektron kartica sa 16 cifara i 3 za verifikaciju.
Dobije se koverta sa PIN kodom tako da moze da se dize novac na svakom bankomatu ...
Moze da se puni preko paypala i obrnuto.
Sve moze da se nadgleda i kontrolise online, a novac se moze transferovati na svoj tekuci devizni racun u lokalnoj stranoj banci u Srbiji...
Na karticu se moze maksimalno staviti do 3000 EUR i u jednom danu moze da se skine sa bankomata najvise 250EUR, kartica se izdaje na 7 godina...Sa ovom karticom ne moze se otici u minus tj. minimlan saldo je 5EUR.
Na kartici nije ukucano ime vlasnika...
Na ovaj nacin, moze se legalno koristit PayPal uplate isplate i bankomat shopingovanje i podizanje novca.

Npr. ako ja uzmem karticu na svoje ime (u Italiji) i zatim je prodam ili dam drugom na upotrebu (drzavljanu Srbije), mene interesuje da li drzava Srbija moze na neki nacin mene zbog ovoga sankcionisati ili kazniti (takodje sam drzavljanin Srbije)?

Takodje me interesuje dali je kaznjivo ako ja trecim licima dopunjavam PayPal ili pripejd kreditne kartice uz nadoknadu da li je to kaznjivo ako tu nadoknadu smatramo poklonom za uchinjenu uslugu...

Guglao sam, ali ne uspeh pronaci odgovore na ova pitanja, mozda sam lose guglao...

 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?14.10.2008. u 10:48 - pre 188 meseci
pa ti mozes karticu da das kome hoces, ali tvoje ime ce biti na njoj. Ja sam npr. onu zutu postepay poslao mami u Srbiju i ona ga koristi kad god joj kazem da mi nesto kupi ili plati, bez problema jer ima PIN kod.

Ne vidim kako bi te Srbija mogla kazniti zato sto si nekom dao karticu. Sistem platnih kartica i njihovog koriscenja je tako osmisljen da ti nikad nece dozvoliti da izvrsis nedozvoljenu transakciju a ne da te kazni sto si nesto uradio.

Nije kaznjiva dopuna, stavise paypal prima i poklone tj. donacije i ne pita te nista.

e da: kako to mislis imam mogucnost kupovine vise pripaid kartica ?
 
Odgovor na temu

ninjutsu
Subotica

Član broj: 194907
Poruke: 6
93.86.29.*



Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?14.10.2008. u 12:38 - pre 188 meseci
Proverio sam vec na pravom mestu, jedan poznanik inspektor u mupu kaze da mi Srbija apsulutno ne moze nista.
Kaze samo u sluchaju da dodje do teshke prevare bi oni mogli kontaktirati italijane...ma..znachi opushteno..nema prevare..tako da sve ok...
A mogu da kupim vise kartica jer nije zabranjeno, samo su oni nevoljni da daju...a ja imam coveka koji je voljan...

Nego vidim da si u Monfalconeu, ja sam bio u Gradu od januara do neki dan...Sad se vracam pocetkom novembra u Italiju, moram do Goricije da verifikuju zahtev za obnovu permesa, pa cu biti tamo 15-tak 20 dana ako ne nadjem neki zgodan posao.
Sta radish, cime se bavis, da ne znash da ima kakav poslic za mene preko zime il' na duze ;-)
pozdrav
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?14.10.2008. u 13:43 - pre 188 meseci
mislis, mozes da odes u banku i da ti izdaju vise kartica na tvoje ime ? Pojasni, ovo ne razumem.
 
Odgovor na temu

ninjutsu
Subotica

Član broj: 194907
Poruke: 6
93.86.29.*



Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?14.10.2008. u 17:07 - pre 188 meseci
Ne u banku, nego u poshtu...ona zuta... posta nema limit na broja kartica registrovanih na jedno lice, tako da sve zavisi od osoblja koje ti pravi karticu...
A u banci mozes da napravis pripejd bankomat karticu a onda preko interneta pravis virtuelne kartice neogranicen broj puta. Mana ovih virtuelnih je sto mozes imati samo jednu u isto vreme, predhodnu moras obrisati...
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?14.10.2008. u 17:16 - pre 188 meseci
Koliko ja razumem, ti hoces da uzimas kartice u Italiji na svoje ime i onda da im prodajes u Srbiji te kartice da bi oni mogli tako da koriste paypal ?

Te virtuelne su verovatno one costo zero od intese ?
 
Odgovor na temu

ninjutsu
Subotica

Član broj: 194907
Poruke: 6
93.86.29.*



Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?15.10.2008. u 16:44 - pre 188 meseci
Da, bas tako...

Ne, nisu, ove o kojima ja pricam su od ove banke u zoni, friuladria, 0.80 eur je racun mesecno...
Cuo sam za te costo zero nudi ih i banka di vicenza ali nisam radio sa njima i ne znam tacno kako funkcionisu...
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?15.10.2008. u 19:21 - pre 188 meseci
Pp da ti uzmes 30 kartica od neke banke. One bi sve bile na tvoje ime. Nema nikakav problem da ih das kome hoces to nije nelegalno. Medjutim ja ne znam kako ce paypal prihvatiti toliko kartica na tvom imenu ? Drugo, kad se oni budu registrovali iz Srbije paypal ce videti odakle zovu i mozda im to bude sumnjivo. Ne kazem da je to ilegalno, ali eto. Na kraju oni moraju ubaciti verifikacioni kod od paypal-a, a to im moras ti poslati sa bankovnog izvoda. Sve u svemu veoma velika zajebancija i ne znam koliko ti se to isplati ?


 
Odgovor na temu

ninjutsu
Subotica

Član broj: 194907
Poruke: 6
93.86.29.*



Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?16.10.2008. u 00:17 - pre 188 meseci
Nisam sigran kako spaypal-u izgleda ime vlasnika kartice, i zivo me interesuje...
Da li se isplati zavisi od cene koju bi prihvatio da to prodas?

Na portalu italijanske poste mozes videti da se vlasnici pripejd kartica mogu registrovati putem portala kao korisnici online postpay usloga i drugih..
A nude usluge za registrovanje iz inostranstva i zemlje. Nakon registracije mozes da vezes svoj racun za svoje korisnicko ime i online nadzires i vrsis sve transkacije...dakle, verifikacioni broj nije problem

Ustvari sve u svemu, koliko sam ja skont'o ne radi o nicemu nelegalnom samo je pitanje koliko se to svidja spaypalu...
Postoje mnogi ljudi sa istim imenom i prezimenom, spaypal bi tolerisao odredjenu cifru. Verovatno, kad bi imenjaka bilo 30 proverili bi...
Ali sumnjam da rade mnogo manuelno, to radi cpu za njih... filter koji kontrolise i javlja nepravilnosti verovatno je podesen na neku vrednost... bar 5 a mozda 10 ili vise
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?16.10.2008. u 07:42 - pre 188 meseci
Paypal jako dobro zna ko je vlasnik kartice koja je vezana za racun. On je identican kao i vlasnik kartice koja je vezana za paypal. To paypal lako proveri zato sto cim vezes karticu za njega, bilo koju, on ti odmah skine 1,5 evro i tako proveri da li se poklapaju nalozi paypal i kartice ! Posle ti posalje potvrdu o uplati sa 4 cifre i ti onda kazes da to sam ja. Znaci paypal dvostruko proverava identitet i hvala mu na tome jer na taj nacin stiti ljude i njihov novac koliko je to moguce.

Da ne bi postavljao trivijalna pitanja, najbolje bi ti bilo da sam registrujes jedan paypal nalog i vezes neku karticu za njega i vidis kako to izgleda. Pored toga na paypal sajtu imas gomilu opcija i predloga za razvoj biznis plana. Biznis opcija cini mi se ima mogucnost vezivanja vise kartica za JEDAN PAYPAL NALOG ali ima neki mesecni trosak.
 
Odgovor na temu

ninjutsu
Subotica

Član broj: 194907
Poruke: 6
93.86.29.*



Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?16.10.2008. u 22:24 - pre 188 meseci
Vidi brate, naravno da sam vec registrovan na PayPal i imam dve kartice vezane za taj akaunt i meni je to bilo potpuno besplatno.
Ja smatram da Paypal proverava korisnike da bi utvrdio da li imaju pristup bankovnom izvodu to jest PIN kodu kartice...a ime ne mora biti identicno,na kraju krajeva ja sam priv paypal akaunt otvorio na svoje ime i sestrinu karticu...
PayPalu je najbitnije da sto viose zarade tj naprave transkacija, a da imaju sto manje zalbi i prevara.. Ovo ne vidim da bi bila prevara, trosis i primas svoj novac na svoju karticu, pa cak i ak ose zvanicno ta kartica vodi na drugo ime...
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?18.10.2008. u 17:25 - pre 188 meseci
1.6.3 Avoiding Suspicion

To prevent your account from being limited in the first place, keep your account in order by following these guidelines:

Treat your PayPal account as you would your bank account: use secret passwords and keep them to yourself!

Make sure your true name is on your PayPal account and that it matches the name on your bank and credit card accounts. If you are a business, make sure the bank account and credit card on your account are also in your business name.

Use accurate addresses and phone numbers that match those on your credit card and bank account, and keep them current. False contact information can raise suspicion on your account and make it more difficult to regain access.

Delete old or obsolete bank accounts and credit cards from your account. If you do not keep your account up-to-date, you might find yourself in a bind when your account is limited and PayPal asks you to prove ownership of a bank account with an old address.

If you are a seller, always use electronically trackable shipping methods [Hack #24] so that if the shipment or receipt of a physical good is in doubt, you can easily prove your case. Also make sure to keep proof of inventory or merchandise, such as receipts, invoices, or proof of authenticity for older, collectible items. Maintain good relationships with your suppliers so that you can easily access this information when you need it.

If you have any old or abandoned PayPal accounts, make sure to resolve your issues with those accounts and then close them. If your account has been limited and PayPal sees linked accounts with issues, such as a negative balance or outstanding buyer complaints, PayPal will probably ask you to resolve those issues as well before they'll be willing to lift the limitation on your active account.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?18.10.2008. u 18:21 - pre 188 meseci
Even though you might trust your employees to take care of your kids for the weekend, you might have second thoughts about giving them full access your organization's PayPal account. To that end, the Multi-User Access system enables you to add up to 200 different users to a single account, each with configurable account privileges. Each user is assigned a separate login ID and password.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.173.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?18.10.2008. u 18:33 - pre 188 meseci
Mislim da se brineš o pogrešnoj stvari. NIje problem zakonitosti cele operacije, problem je poverenja. Zašto bi ja, kao potencijalni korisnik tvoje usluge, imao neograničeno poverenje u tebe, do nivoa da imaš uvid u iznose na bankovnom računu? Šta ak rešiš da ugasiš "svoj" račun i novac prebaciš na račun u drugoj banci/ štedionici?

Ne optužujem te unapred, samo razmišljam kao potencijalni kupac usluge, nemoj se ljutiš.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: PeyPal radi na italijanske pripejd kartice. Koliko je to legalno koristiti u Srbiji?

[ Pregleda: 3638 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.