Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

upgrade Ubuntu-a 8.04>8.04LTS sa CD-a?

[es] :: Linux aplikacije :: upgrade Ubuntu-a 8.04>8.04LTS sa CD-a?

[ Pregleda: 1432 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefacabor
Aleksandar Stefanovic
bor

Član broj: 64703
Poruke: 236
*.beobug.com.



+4 Profil

icon upgrade Ubuntu-a 8.04>8.04LTS sa CD-a?23.09.2008. u 09:48 - pre 189 meseci
drug mi je skinuo disk sa instalacijom 8.04LTS i hocu da uradim blagi update sistema. na netu pise ubacim disk i on me pita sta zelim. mene ne pita nista.

nadjoh uputstvo da uradim alt+f2 i ukucam gksu "sh /cdrom/cdromupgrade". i nakon otga nista. sta dalje? da instaliram sistem ponovo i izgubim sve programe?

kako da updatujem sistem a da programi ostanu?
stefaca
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.nds.wv-s.net.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: upgrade Ubuntu-a 8.04>8.04LTS sa CD-a?23.09.2008. u 15:04 - pre 189 meseci
Ja sam nekad pre nekoliko godina koristio Ubuntu, Kubuntu, više verzija. Pokušavao sam kao i ti da upgrade-ujem sistem i nekad je išlo dobro a nekad sam sve izgubio (ali sam imao osiguranje pa nije bila velika šteta).

Inače uvek sam pre kad sam hteo novu verziju Linux-a radio sve iznova. Normalno prvo sam sve važne i lične podatke osigurao. I to je normalna procedura. Mnogo čistiji sistem se onda dobija, bez nekih bezveze greški.

Ne bih ti preporučio da to radiš.

U mom Gentoo-u ja to radim skoro svaki dan bez problema. Samo update-ujem bazu podataka programa, instališem najnovije verzije i imam najnoviji Gentoo. Trenutno instaliram oko 220 novih pakete zbog novog KDE-a 3.5.10. Ne instaliram novi KDE 4 pošto je još uvek veoma nestabilan.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: upgrade Ubuntu-a 8.04>8.04LTS sa CD-a?

[ Pregleda: 1432 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.