Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni

[ Pregleda: 2847 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
*.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni22.09.2008. u 09:32 - pre 189 meseci
Planiram da sklapam jedan mini pc, pa bih da krenem od ploce i procesora. Za sada sam na netu uspeo da pronadjem samo Biostar A690E-I2 koja je 17x17 cm sto bi mi odgovaralo po velicini. Ubacio bih na nju neki stedljivi Athlon koji bi se mogao hladiti sa velikim pasivnim hladnjakom, i mozda jednim velikim ventilatorom koji bi sve hladio, naravno na malom broju obrtaja. Cilj koji hocu da postignem je minijaturni pc koji je necujan.
Ima li neko iskustva sa ovim i mozete li mi preporuciti neku kombinaciju ploca+procesor. Naravno, da sve to moze da se kupi kod nas. Razmisljao sam i o kombinaciji ploca sa Atom procesorom ali koliko vidim nigde se ne mogu naci kod nas.
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni22.09.2008. u 09:54 - pre 189 meseci
Ako ti pare nisu problem pogledaj Apple Mac MINI.
Ima Intel procesor tako da moze da tera i Windows kao osnovni sistem ili paralelno kao aplikaciju pod OS X-om.

http://store.apple.com/us/brow...ac/family/mac_mini?mco=MTE3MTA

ili iMac-a koji je ceo smesten u TFT monitor, isto Intel, radi Win.

http://store.apple.com/us/brow...op_mac/family/imac?mco=MTIyMDU


Najlepsa stvar je sto pod OS X-om nema virusa. Sadasnju masinu koristim vec 4 godine baez antivirus programa i bez reinstalacije sistema. Stvar jednostavno radi.

Imas ih i kod nas, potrazi pa idi pogledaj.

http://www.apple.co.yu/scr/
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
*.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni22.09.2008. u 11:19 - pre 189 meseci
Malo sam istrazivao po netu i nadjem ovo:
http://www.asus.com/news_show.aspx?id=11854

Mac Mini kod nas kosta oko 500e. Ovo je u americi oko 200e a zadovoljava sve moje potrebe. Ali ipak bih voleo da sam nesto sklopim, mislim nesto kao rucno radjeno kuciste i custom hladjenje. To bih radio cisto iz zadovoljstva.

A eto krenuo bih od ploce koja treba da ima integrisanu grafiku, DVI pozeljan ali ne i obavezan, socket AM2 ili 775 (mozda i neki stariji ali pod uslovom da mogu naci procesor za nju).

Ima li predloga za mini plocu i procesor koji se minimalno greje (moguce undervoltovan)?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni22.09.2008. u 15:04 - pre 189 meseci
Citat:
toxicMaster:  Razmisljao sam i o kombinaciji ploca sa Atom procesorom ali koliko vidim nigde se ne mogu naci kod nas.
Original Intelova ploca ima 1 ventilator, a pojavila su se jos dva modela, Gigabyte i MSI mislim, od toga MSI je za 1 cm veci, ali ima 2 slota za memoriju i mislim da je BEZ ventilatora, sa masivnim pasivnim hladnjakom. Ovo ce do nas tek doci, ali mislim da nema konkurencije po pitanju dimenzija, cene i male buke.

Na amazon.com se dogadjalo nesto interesantno, sto moze posredno da pokaze verovatnocu pojavljivanja i kod nas. Nekoliko nedelja je tamo Intelova ploca sa Atom procesorom skocila cak na 160 dolara i stojalo tako neko vreme i pocelo da pada. Juce, prekjuce je oko 64 dolara, a obicno bude kod nas malo manje eura nego sto je tamo dolara, kad pocne normalna prodaja. Pretpostavljam da su se fabrike orijentisale neko vreme prvenstveno na laptop varijante, pa je ovih obicnih ploca pocelo da nedostaje i onda se neko setio da nabije cenu. Posto je cena pocela da pada, ima nade da ce ploce poceti da dolaze i kod nas.

JOS NESTO, DOSTA VAZNO. Kupio ja nedavno neko slim kuciste, nije bas ono minimalno. Unutra napajanje manje od uobicajenih. Lako je tako praviti mala kucista kad ljudima uvalis (ne)standardno napajanje! Recica "ne" je u zagradi zato sto to jeste standardno napajanje, ali hajde ga ti nadji posebno u nasim prodavnicama da te vidim. Da stvar bude jos gora, na amazon.com se javio covek sa komentarom - kupio on bas specijalno malo kuciste, a tamo napajanje slicno mom, i on jadnik ocekivao da ce napraviti tih racunar, kao ovo ti, a u tim malim napajanjima stave ventilator od 8 cm ali cesto one najtanje, od 10 mm, pa ih naviju na 4 - 5000 obrtaja/min, i sa tim nema tisine nikako. Ja sam taj problem prevazisao tako sto sam menjao ventilatore (govorim u mnozini, jer imam vec dva takva kucista, razlicita, i u oba ventilatori cvile, a u jednom je cak i takav ventilator, sa mnogo obrtaja i buke, lose hladio) i stavio vece i tise. Jedva su stali, ali sada rade OK i tisa su.

Nazalost, Atom ploca, ovakva kakva je sad, ima i neka ogranicenja, o cemu mozes vise saznati iz par tema o njima, pa se odluci kako ti najvise odgovara.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni22.09.2008. u 15:14 - pre 189 meseci
@ toxicMaster: Izvini, a gde si ti to nasao Biostar A690E-I2 kod nas? Ima na netu, to je tacno, ali na netu ima i onih sa Atom-om a i jos po nesto. Trazio sam i na pcberzi i na itvsvet i nista nije pronaslo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
*.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni23.09.2008. u 07:33 - pre 189 meseci
U pravu si nema je kod nas, ali nadao sam se da ce neko mozda znati gde bih je mogao nabaviti, ili barem nesto slicno. Nemoguce da niko jos nije pokusao da napravi tako nesto?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni23.09.2008. u 18:00 - pre 189 meseci
Imas temu o tome http://www.elitesecurity.org/p1955078, doduse sa Atom procesorom. Inace, u postu od juce, covek javlja da su vec izasli Atomi sa dual core. Jos jedan dodatni razlog da malo sacekas
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
*.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni25.09.2008. u 15:09 - pre 189 meseci
U pravu si, mislim da cu sacekati Atom sa dva jezgra :)
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni04.11.2008. u 09:49 - pre 188 meseci
I mene interesuje ovakva masina, prvenstveno da bi stajala pored HD televizora i mlela filmove... cak mislim da joj ne ugradjujem hard disk, vec da se butuje preko wi-fi... Koliko vidim, prakticno jedini problem je naci dovoljno brz procesor koji moze da se pasivno hladi... a evo sta sam nasao na netu: http://global.aopen.com/produc...74&Auno=2444&mdstl=262 ... problem je sto izgleda da ima ventilatore (jer se ne hvale da nema).
Ovde sam napisao vise o masini kakvu zelim: http://www.elitesecurity.org/t340638
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni10.11.2008. u 16:38 - pre 188 meseci
Trazio sam nedavno malo kuciste, ali nije lako. Razlog je bio mali prostor, a ja bi da ga dignem jer je dete malo i sve dira. Bilo bi dobro da napises za koju ti namenu treba.

Mini ITX pogledaj na http://www.pcx.co.rs/miniITX.htm Ima svega, ali uopste nije jeftino.

@pyc
Pogledaj http://www.itsvet.com/proizvod...edia-260/comp_comp_case/54/158







Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni10.11.2008. u 22:49 - pre 188 meseci
Citat:
dragancesu: Mini ITX pogledaj na http://www.pcx.co.rs/miniITX.htm Ima svega, ali uopste nije jeftino.
Pre vise od mesec dana je jedno njihovo kuciste kostalo priblizno isto kao i ovo dole:



Kraci osvrt - miniITX su zaista mala, podesena za ploce kao sto je ona sa Atom procesorom, 17x17cm, za 2,5" HDD i slim DVD. Imaju i specijalno napajanje - jedan deo je izvan kucista, a elektronika je unutra. Ovo napajanje jeste na neki nacin specijalno, ali mislim da ce ga jos dugo biti na trzistu, posto su te mini ploce pocele da osvajaju svet :-)

Ovo drugo, cooler master, je samo malo stanjeno klasicno kuciste, koje prima i velike hdd i dvd. Imam dva slicna kucista. Ne znam kako je to reseno kod spomenutog Cooler Mastera, ali kod ovih mojih su napajanja slicna vecini klasicnih napajanja, ali specijalnih dimenzija, i "naravno" - razlicita medjusobno. E, takvo napajanje je vrlo tesko naci, verujem mnogo teze nego ono gore, kod miniITX.

U svakom slucaju, relativno zapetljano.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni10.11.2008. u 23:02 - pre 188 meseci
Citat:
tdjokic: Kraci osvrt - miniITX su zaista mala, podesena za ploce kao sto je ona sa Atom procesorom, 17x17cm, za 2,5" HDD i slim DVD. Imaju i specijalno napajanje - jedan deo je izvan kucista, a elektronika je unutra.

Mislim da su te mini itx ploce jos manje (12x12) od tih atom ploca, posto sam ih gledao (kucista i ploce) u gore pomenutoj radnji.
Ta mala kucista su prilicno skupa i krecu se od 50e pa navise....

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni11.11.2008. u 11:12 - pre 188 meseci
Citat:
bakara: Mislim da su te mini itx ploce jos manje (12x12) od tih atom ploca, posto sam ih gledao (kucista i ploce) u gore pomenutoj radnji.
Ta mala kucista su prilicno skupa i krecu se od 50e pa navise....
Ja o tim stvarima nisam znao nista dok Ivan Dimkovic nije pokrenuo sledecu temu http://www.elitesecurity.org/t...rvi-Intel-ATOM-Mini-ITX-sistem. Nakon toga sam prilicno gledao i citao, ali je moguce da za neke stvari jos uvek nisam cuo, tako da te 12x12 ne poznajem.

Sto se tice konkretnih kucista, evo sta pise u jednoj specifikiaciji onih koja se meni najvise svidjaju:
Main board size: mini-ITX form factor; 170(W) x 170(D) a svi detalji za ta kucista se mogu videti na sajtu http://www.pcx.co.rs/cp36xx_detalji.htm. Ploce sa Atom procesorom prave 3 proizvodjaca: Intel, Gigabyte (17x17 cm) i jos jedna (Microstar?), i ova treca je malo veca, za 1 cm, tako nesto, ali ima dva slota za memoriju, a one prve samo jedan.

Kucista su skupa, to je tacno. Ima tu dosta delova, a treba to ipak napraviti i preciznije nego neka obicna, jer je sve dosta sicusno. Prilozen je adapter za slim DVD, kakvi se koriste u laptopovima, zatim specificno napajanje, drzac za vertikalan polozaj kucista, a sigurno ima uticaja i to sto je pocetak, pa je mozda potraznja veca od ponude i onda proizvodjac diktira cenu
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni19.11.2008. u 15:57 - pre 187 meseci
Mozda je kasno za nastavak, ali ne mora biti atom ili c7 da bi bilo minijaturno. Vidim da ima

http://www.dell.com/hybrid

medjutim to ima tako lepu cenu da prodje volja.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni19.11.2008. u 16:32 - pre 187 meseci
Citat:
dragancesu: medjutim to ima tako lepu cenu da prodje volja.
Nikako nisam uspeo da nadjem cenu.

Inace, ovde kod nas ti Atom desktop izadje 75 eura ploca + oko 80 eura kuciste + oko 40 eura slim DVD, mozda jos nesto, neka sitnica, oko 200 eura. Usput, moze da se desi da ti nesto negde ne pasuje, ako montiras sam i slicno. Jeste da moze Atom ploca i u staro kuciste, ali to vise nije to.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Minijaturna ploca i procesor pasivno hladjeni

[ Pregleda: 2847 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.