Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DDOS zastita za win xp .

[es] :: Security :: DDOS zastita za win xp .

[ Pregleda: 3926 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

x_ebola

Član broj: 36396
Poruke: 30
*.telekabel.ba.



+6 Profil

icon DDOS zastita za win xp .17.09.2008. u 20:19 - pre 189 meseci
Zdravo!

Prije svega da vas pozdravim nakon duze pauze i drago mi je da sam opet tu.

U posljednjih 2 sata surfao sam forumom i provjerio ranze teme vezane za DDOS napad kako jeli nebi napravio duplu. No dobro zao mi je reci da stvarno nisam mogao naci odgovaraju post mome pitanju.

Da li zaista ne postoji neki software koji bi mogao obicnog XP korisnika zastiti od DDOS napada? Na vase razne odgovore naisao sam na par koji jednostavno demantiraju mogucnost zastite putem nekog firewall-a ili slicno. Da nebi ispao bezobrazan goglao sam i nisam bas bio uspjesan.

Bilo bi lijepo ako neko zna neku aplikaciju koja bi bez laganja mogla da zastiti windows xp korisnike od ddos napada u vise vrsta.



Hvala !!!
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.eunet.rs.



+67 Profil

icon Re: DDOS zastita za win xp .17.09.2008. u 20:51 - pre 189 meseci
pa mozda eventualno neki HIDS/HIPS (Host Intrusion Detection/Prevention System)

ali ces se u sustini od velikog DDoS napada tesko zastiti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: DDOS zastita za win xp .18.09.2008. u 08:30 - pre 189 meseci
Mozes spreciti load servera tako sto ces na firewall-u zabraniti konekcije sa tih IP-ova i tako spreciti da ti server obradjuje sve te zahteve (osim rada samog firewall-a). Medjutim, ne mozes spreciti dolazni protok jer ne mozes spreciti da ti paketi stignu do tebe.
 
Odgovor na temu

yagosh

Član broj: 142562
Poruke: 48
93.86.14.*



+2 Profil

icon Re: DDOS zastita za win xp .18.09.2008. u 10:59 - pre 189 meseci
Nema odbrane. Mozes samo da kontaktiras ISP-a da isece te IP adrese (ne verujem da ce da se smara oko toga).
Ukoliko postavis FW izmedju tebe i ISP-a nisi nista postigao posto ti je link vec zagusen. Jedina pomoc kod DDoS napada je upstream provajder.
Istina postoje neke kutije koje kao sprecavaju takve napade ali tu se radi o SYN flood i slicnim protocol-based varijantama. Takodje, Windows ima ugradjenu zastitu (setuje se kroz Registry) od SYN flood i sl. (imaju je i drugi OS - syn cookies i sl.) Medjutim, ukoliko je napadnut link (bandwidth), onda ti samo ISP moze pomoci.

A da...ukoliko si kucni korisnik i imas dinamicku IP, to je odlicna odbrana od direktnog DDoS napada, tj. napad traje dok ti se ne promeni adresa ;)
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.eunet.rs.



+67 Profil

icon Re: DDOS zastita za win xp .19.09.2008. u 11:47 - pre 188 meseci
blokiranje adresa kod DDoS napada nije moguce obicno , jer recimo imas 10000 masina koje te "napadaju"
mozes da ih blokiras sve , ali ce doci drugih 10000

takodje , blokiranje IP adresa nikada nebi trebalo automatizovati

recimo da se rado o DDoS napadu sa spoofovanim adresama , namestim da pakiti spoofuju adresuj tvog
DNSa ili provajderovog rutera , i kad blokiras tu adresu , sam si sebe odsekao od interneta ...

 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
95.86.47.*



+3 Profil

icon Re: DDOS zastita za win xp .19.08.2009. u 21:17 - pre 177 meseci
ma iskljuci internet i hakeri ti nemogu nista :)
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: DDOS zastita za win xp .

[ Pregleda: 3926 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.