Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kućni WiFi - par pitanja o instalaciji

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Kućni WiFi - par pitanja o instalaciji

[ Pregleda: 1727 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stephen Z.

Član broj: 89832
Poruke: 26
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Kućni WiFi - par pitanja o instalaciji14.09.2008. u 14:04 - pre 189 meseci
Hteo bih da napravim malu kućnu bežičnu mrežu na koju bih kačio svoj pda i laptop - međutim kako o WiFi-ju ne znam skoro ništa treba mi par saveta i odgovora koji uređaj kupiti...

E ovako imam ADSL 512/64 kb/s Internet na koji se povezujem preko modema - zanima me da li je izvodljivo da se kačim na Internet preko nekog WiFi uređaja a da pri tom ne mora da mi računar bude uključen? Tj. moja zamisao je (ako postoji tako nešto) da imam non stop bežičnu Internet vezu po stanu (tipa hot-spot po kafićima) - pa kad god se zaželim da malo surfujem ja upalim pda i prikačim se, a stoni računar mi ostaje ugašen.

Ako je tako nešto izvodljivo - koji su to uređaji i otprilike koliko im se kreću cene?

Hvala unapred!

 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
91.148.95.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Kućni WiFi - par pitanja o instalaciji14.09.2008. u 17:36 - pre 189 meseci
Pazari wireless ADSL ruter i resice ti problem oko bezicnog neta u kuci.
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Stephen Z.

Član broj: 89832
Poruke: 26
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kućni WiFi - par pitanja o instalaciji14.09.2008. u 18:59 - pre 189 meseci
Tako sam i mislio nego nisam bio siguran :) Hvala!

E sad to zapravo znači priključim ga na tel. liniju, konfigurišem i to je to? Jel ima neko predlog koji kupiti - trebalo bi da mogu na njega da prikačim jedan računar i da ne bude preterano skup...
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kućni WiFi - par pitanja o instalaciji14.09.2008. u 19:14 - pre 189 meseci
Zavisi koji wireless uredjaj kupis. Nemaju svi podrsku za adsl. U tom slucaju ces morati da kacis kabal koji ide iz modema u wan port na wireless-u. Ako ima oznaku adsl/adsl2+, onda ga kacis na tel liniju, iza splitera, isto kao i sadasnji modem i isto ga konfigurises. Pretrazi malo forum, ima dosta tema koje se bave izborom wireless uredjaja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Kućni WiFi - par pitanja o instalaciji

[ Pregleda: 1727 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.