Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2 adsl-a u jednoj Lan mrezi

[es] :: SOHO Networking :: 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi

[ Pregleda: 2300 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.adsl.verat.net.



Profil

icon 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi13.09.2008. u 15:34 - pre 190 meseci
Lan mreza ima 6 korisnicka....Tj 6 kuca...jel su sve to kuce , jedna do druge...svi racunari su povezani UTP kablom... i mreza se sastoji "iz dva dela "


tacka 1 :

- Goran ( kod njega je Adsl Telekomov i od njega su svi povezani kablom...najduzi kabal nekih 20 metra,znaci kod njega svic i dalje tera dokorisnika )
- Mima ( kabal od kompa do svicha koji je u goranovoj kuci )
- Nikola ( kabal od kompa do svicha koji je u goranovoj kuci )

tacka 2 :

- Aca ( kod mene je Veratom Adsl i od mene su svi povezani kablom...isto male razdaljine...znaci kod mene je svic i tera do ostalih korisnika )
- Nemanja ( kabal od kompa do svicha koji je u Acinoj kuci )
- Borka ( kabal od kompa do svicha koji je u Acinoj kuci )


Goranov Svich i Acin svich su povezani UTP kablom ( nekih 90 metra kabla ) i sve radi ok vidimo se i sve je super...

Goranov Adsl :
192.168.1.1
upaljen Dhcp

Acin Adsl :
192.168.1.1
Upaljen Dhcp

Ja sam trenutno izvadio kabal od mog ( acinog ) svicha do goranovog...da ne bih zaludjivalo....Zanima me kako da mi budemo i dalje svi umrezeni u komshiluku ali da Goran deli njegovim korisnicima ( tacka 1 ) internet a ja ( aca ) mojim korisnicima...Tu bi valjalo da bude i neka sigurnost medju Ip adresama...da ne ulece moj kod njega ili negov korisnik kod mene...znate vec i sami..a glupo je da isecemo kabal...ipak znaci da se ne skida hard i tako to...Komshiluk je komshiluk

Unapred Hvala nadam se da sam bio jasan..koliko toliko
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.94.*



+10 Profil

icon Re: 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi14.09.2008. u 00:54 - pre 190 meseci
Moraćete ručno da zadajete adrese i da isključite DHCP na oba rutera. Neka jedan ruter bude 192.168.1.1, a drugi 192.168.1.2. Računarima na prvom ruteru dajte adrese npr. 192.168.1.11, 192.168.1.12 i 192.168.1.13, a računarima na drugom ruteru dajte adrese 192.168.1.21, 192.168.1.22 i 192.168.1.23. Prvoj grupi računara Default Gateway i DNS će biti 192.168.1.1, a drugoj grupi 192.168.1.2. Treba napomenuti da ponekad za adresu DNS-a umesto adrese rutera stoje adrese provajderovih DNS-ova pa proverite u trenutnim podešavanjima. Dalje, da bi izbegli zloupotrebu moraćete da iskoristite napredne opcije na ruterima i da eksplicitno dozvolite Internet samo željenim računarima tako što ćete filtrirati protok po IP i MAC adresama. Ali čak i u tom slučaju napredan korisnik takvu zaštitu može zaobići kada neko "sa one druge strane" ugasi računar.
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi14.09.2008. u 04:03 - pre 190 meseci
znaci druze mislish da tako mozemo da se organizujemo..da nece da smeta ta dva adsl-a...i da ce biti dovoljno filtriranje po mac adresama...mada i te mac adrese znaju da se menjaju..cloniraju i tako to..a ovde nema recimo da se stave da mogu samo te 3 mac adrese da se kace na net a ostale da izbacuje...Nista ako smislis neko pametnije reshenje..javi mi molim te...jel bas i ne verujem u jednog korisnika...

P.s..Jel mislis da nece smetat nesto..ako recimo neko pokrene torent...ili nesto vec..pa da zagushi drugog ( koji se kaci na dr. adsl )

Hvala
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi14.09.2008. u 09:07 - pre 190 meseci
Pa zašto se zajednički povezujete ako nemate poverenja jedan u drugoga ili u nekoga? Ako neko pokrene torent, neće da zaguši one koji su na drugom ADSL-u ali hoće one na svom a ako ne ume, može i sebe da zaguši. Pa ja sam zbog toga za dva kompa uzeo dva interneta, neću da jedan vuče toliko da na drugom ne mogu ništa da radim.
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi14.09.2008. u 17:34 - pre 190 meseci
Ne pazi...ocu da se umrezimo ...vec kad smo razvukli sve kablove..kupili sviceve i sve to...samo sto znam da recimo ako njegovi ljudi ne daju kintu za net...moguce je da neko pokusha kod mene da se nakaci...pa me to zanima dal je moguce nekako da otkrijem to...ko se nakacio ili nekako da sprecim..da jednostavno ne mogu da koriste moj adsl za net
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi14.09.2008. u 21:44 - pre 190 meseci
Dakle to je sustina 'problema'. Pa ako nemate poverenja, onda je najsigurnije cupanje kabla. Sve zavisi koliko su ti ljudi upuceni u ovu tematiku i da li ce im pasti na pamet npr. promena MAC adrese, ali mislim da cak i da prekopiraju neciji MAC ne bi pilo vode ako je ta masina vec na mrezi, ne mogu postojati dva identicna MAC-a.

Najlakse i najracionalnije resenje je ono koje je napisao plavigor.
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi14.09.2008. u 23:22 - pre 190 meseci
ma ostali su glupi ko noc..da ih pitas sta je LAN ne znaju..ali ima jedan voli da dzarka..pa me brine..ako nesto dzarka da nece meni da radi lepo net i tako to...kako bi se ponasalo kad bih neko od njih povukao torent ( ne sa mog adsl -a nego sa njihovog ) dal bi moglo nesto da blokira moj net...i tako to..nemam iskustva sa tim pa gledam sta kako...

Hvala josh jednom na lepim odgovorima..ce da probamo ujutru kad dodje komshija...pa ako radimo iza ledja onda cupamo kablove sta drugo da radimo...
 
Odgovor na temu

kilerloop
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 143970
Poruke: 106
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi16.09.2008. u 01:42 - pre 190 meseci
Samo cu da vas zamolim sledece...nisam siguran sta se bira ovde da udarim na adsl-u zabranu mac adresama ( odredjenim )



Add MAC Filter

Create a filter to identify the MAC layer frames by specifying at least one condition below. If multiple conditions are specified, all of them take effect. Click "Apply" to save and activate the filter.


Protocol Type: ( PPPoE , IPv4 ,IPv6,Apple Talk , IPX , NetBEUI , IGMP )
Destination MAC Address:
Source MAC Address:

Frame Direction: ( LAN<=>WAN , WAN=>LAN , LAN <= WAN )

WAN Interfaces (Configured in Bridge mode only)

Select All br_0_32/nas_0_32 br_1_33/nas_1_33 br_0_35/nas_0_35 br_0_100/nas_0_100 br_8_81/nas_8_81 br_0_200/nas_0_200


tnx for all
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: 2 adsl-a u jednoj Lan mrezi

[ Pregleda: 2300 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.