Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi cenovnik SBB interneta

[es] :: ISP :: Novi cenovnik SBB interneta

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102918 | Odgovora: 350 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 07:55 - pre 189 meseci
Citat:
(a mozda smo svi mi u stvari "baterije")



"napajamo" telekom koji se širi na sve strane.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 08:03 - pre 189 meseci
Nije mi jasno zasto se svi toliko bune? Pogledajte samo polugodisnji profit koji je ostvario Telekom i videcete da je to vise nego dobra i uspjesna firma. Zasto pljujete uspjesne? Hvalite ovaj SBB koji "na kvarno" hoce da otme musterije, tako sto povecava bandwith. Ne ide to tako. Jos hocete da Telekom spusti i cjene, pa od cega ce da prave toliki profit leba vam? No no no. Onda ce uvesti pretplatu kao na RTS. Nadam se da ste shvatili kako se SBB ne ponasa drugarski ni malo. Na ozbiljnim trzistima im to ne bi proslo tek tako
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
79.101.235.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 08:37 - pre 189 meseci
Citat:
Laki_Gen: Nije mi jasno zasto se svi toliko bune? Pogledajte samo polugodisnji profit koji je ostvario Telekom i videcete da je to vise nego dobra i uspjesna firma. Zasto pljujete uspjesne? :-) Hvalite ovaj SBB koji "na kvarno" hoce da otme musterije, tako sto povecava bandwith. Ne ide to tako. Jos hocete da Telekom spusti i cjene, pa od cega ce da prave toliki profit leba vam? No no no. Onda ce uvesti pretplatu kao na RTS. Nadam se da ste shvatili kako se SBB ne ponasa drugarski ni malo. Na ozbiljnim trzistima im to ne bi proslo tek tako :-)


Zaboravio si samo jednu magicnu rec MONOPOL
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 09:24 - pre 189 meseci
Sad jos i monopol da okrivimo, ako da ne. Nije to zbog toga, nikako.
Kada stvari postanu toliko ocigledno nelogicne i naopake, ne ostaje nista drugo nego da se i mi smejemo, jer da placemo - ne vredi. Skupstinu smo relativno skoro osvajali, pa izgleda nije dalo rezultata. Moracemo smisliti novu strategiju. Do tada su vicevi najbolje rjesenje.
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
82.117.201.*



Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 10:03 - pre 189 meseci
Citat:
Nije mi jasno zasto se svi toliko bune? Pogledajte samo polugodisnji profit koji je ostvario Telekom i videcete da je to vise nego dobra i uspjesna firma. Zasto pljujete uspjesne?


To je samo obicna firma i nista vise. Zasto mene kao korisnka SBB-a ili Telekoma uposte treba da zanima
to koliko ce oni para da zarade. Mene samo interesuje da dobijem jeftinu i kvalitetnu uslugu.

Uostalom bio bih i ja "uspesan" kada bi mi Vlada Srbije obezbedila da jedini mogu da uvozim naftu. Uh, bio bi
litar 500 din. :) I onda bi svi kukali da je skupo i pljuvali bi mene "uspesnog"


Citat:
Hvalite ovaj SBB koji "na kvarno" hoce da otme musterije, tako sto povecava bandwith. Ne ide to tako.


Jesi li primetio da npr. AMD/Intel smanjuje cene procesora i povecava snagu kako bi uzeo trziste i kupce
konkurentima ?

Citat:
Jos hocete da Telekom spusti i cjene, pa od cega ce da prave toliki profit leba vam? No no no.


Pa neka promene delatnost ako im je mali profit.

Citat:
Na ozbiljnim trzistima im to ne bi proslo tek tako


Bi, proslo bi.


Tvoj post nisam shvatio kao ironican, jer znam likove koji imaju ovakvu pricu.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 10:28 - pre 189 meseci
Hteo sam da dodam //kraj ironije// na kraju posta i u poslednjem trenutku odustanem, mislim shvatice ljudi, kad ono! SMAJLIJI KOMADA 2 U POSTU. Sta jos dodati da ljudi shvate? Ima i drugi post oji objasnjava "prvi". Nemojte vise, please.

DA, PRVI POST JE IRONIJA, za one koji jos nisu shvatili .

Ko moze imati ovakve stavove, osim gen. dir. of big T? Likovi iz Palmoticeve?
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
82.117.201.*



Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 10:35 - pre 189 meseci
Citat:
Ko moze imati ovakve stavove, osim gen. dir. of big T?


Tu i tamo koji zaposleni, i slicno. Ljudi koji ne shvataju da ih nasi lokalni "ljubitelji monopola" deru.
A ima takvih koji misle da je izneti nacin razmisljanja "patriJotski" (znas na sta mislim)
 
Odgovor na temu

fdafsd

Član broj: 134095
Poruke: 183
67.159.44.*



Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 11:50 - pre 189 meseci
Citat:
Zaboravio si samo jednu magicnu rec MONOPOL
Nema monopola. SBB još od početka ove godine koristi sopstveni link do inostranstva, a tu je i Verat sa svojim nezavisnim linkovima...
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 12:59 - pre 189 meseci
Pričati o monopolu i konkurenciji u Srbiji je krajnje glupo.

Pogledajte šta smo dobili sa ulaskom konkurencije na tržište mobilne telefonije. Sva tri operatera samo traže načine da nas pokradu. HTC u Telenoru sa ugovorom na dve godine košta više nego u bilo kojoj radnji u Beogradu. Gde je tu konkurencija.

Sa druge strane SBB mi traži 15.000,00 dinara da mi uvede kablovsku televiziju iako na sajtu piše da je cena 10.000,00 i obrazlažući to činjenicom da moraju neka pojačala da ugrade i ostale gluposti.

Čitao sam na tomshardware-u da su u Americi "procurili" neki mejlovi između Nvidije i Atija gde njihovi "direktori" pričaju o tome kako bi trebali da smire cene na tržištu grafičkih karti kako ne bi uništili jedni druge beskrajnim obaranjem cena.

Možda sam malo paranoičan ali mi se čini da se takve stvari i kod nas događaju. Sastanu se predstavnici konkurentskih kompanija i dogovore oko cena i ponude i onda mi tupimo ovde ko je bolji, ko je pošteniji, a u stvari sve je to ista bagra.
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
79.101.235.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 13:09 - pre 189 meseci
Citat:
fdafsd: Nema monopola. SBB još od početka ove godine koristi sopstveni link do inostranstva, a tu je i Verat sa svojim nezavisnim linkovima...


Ti si mi sa ranijih postova poznat, kao pozitivac ali za Telekom. Ne ja ih ne mrzim, ali procitaj post od sstanko78, covek je to lepo napisao. Mislim da bi nasa ISP scena bila puno bolja kada bi jos neki ISP imao mogucnost kao Telekom. Jos nesto ovde niko nije rekao da je los Telekom, generalno pogledajte brzine u regionu i njihove cene. Mi smo najsiromasniji a najskuplji.

fdafsd ako si Telekomovac a mislim da si na nekom od postova napisao da jesi, reci to svojim kolegama, jer i medju vama ima puno nezadovoljnih svojom firmom u tom delu. A posto si u materiji umesto navijanja za Telekom, mogao si da napises nesto dali ce biti povecanja.

Pozdrav
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
79.101.235.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 13:11 - pre 189 meseci
@ Fac Ut Vivas

Morao sam da reagujem. pogodio si sam centar. Bravo.
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
79.101.83.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 13:39 - pre 189 meseci
Ja sam malopre citao neke izvestaje telekomove sa sednica i vidim da nisu ispunili kvotu sto se tice internet korisnika i dogovoreno je da krenu krajnje agresivno sto se adsl-a tice (e sad da li ce agresivno da povecaju brzine ili ce agresivno da idu poshtari od vrata do vrata sa palicom da uteruju dugove videcemo :D) i treba ocekivati da konacno situacija na tom polju zivne. Pokusali su sve sto se tice fiksne telefonije i nista im ne pomaze, a sto se interneta tice samo da se dovedu malo pameti i te gubitke koje imaju sa fixnom telefonijom bi nadomestili. Bice povecanja, samo kad i koliko ja mislim da i oni sami jos uvek ne znaju tacno. A i pravo da vam kazem meni nije frka. 512 download, sa tim mogu da zivim ali ovaj upload od 64k me ubi, tako da dok ne povecaju ul za download uopste ne moraju da se zure, 25kila manje vise isto ti se hvata... Samo opusteno ljudi, to sto se nerviramo ne pomaze...
make love - !war
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
82.117.201.*



Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 13:53 - pre 189 meseci
Nego, jeste li primetili kako se TeleKonj lepo ponasa u CG,
cak i WiMax imaju :)

@Fac Ut Vivas Srbija je jako, jako malo i siromasno trziste.
 
Odgovor na temu

telemajstor
IT ing
Novi Beograd

Član broj: 193724
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 23:09 - pre 189 meseci
Citat:
Zaboravio si samo jednu magicnu rec MONOPOL
Nema monopola. SBB još od početka ove godine koristi sopstveni link do inostranstva, a tu je i Verat sa svojim nezavisnim linkovima...
--------------------------------------------------------------------------------
Pitaj te, što kažeš da imaju nezavisni link ili barem još nekoliko ovih što nemaju da li bi da prošire svoje postojeće linkove i da dobiju dozvolu za proširenje ili nove kapacitet od strane nadležne institucije pa ćeš saznati strašnu istinu o kvazi stanju (ne)MONOPOLA.
Da li znaš koja je cena čistokrvnog 1Mb/s za ISP-ove u Srbiji kod Telekoma Srbija ?
Da li znaš po kojoj ceni Telekom Srbija preprodaje čistokrvni 1Mb/s Kosovu, Makedoniji, Crnoj Gori, RS-u, Turcima ??
Da li znaš po kojoj ceni ga nabavljaju preko uz sve troškove zakupa ino prenosa ? (Više nije bitno da li to kupuje na trulom zapadu ili odmah tu preko grane)
Ako znaš, trebalo bi da spremiš glogov kolac.
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434
Via: [es] mailing liste

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta18.09.2008. u 23:19 - pre 189 meseci
>
Ja znam neku stariju cenu po kojoj je Telekom prodavao srpskim
provajderim 1 Mb/s ne znam za ostale republike,pokrajine i drzave...I
pored svega sto se kaze,za druge linkove i dalje je Telekom zvanicno
monopolista...Veratov link koliko sam uspeo da cujem se koristi za
njihove hosting planove,i oni takodje zakupljuju dosta od Telekoma,SBB
link jos uvek nije aktivan zbog zakonske regulative koju RATEL treba da
odradi...Ali ne znam zasto se sve svodi na monopol,ok svodi se sada,mene
zanima sta mislite kako ce biti kad od 2009. bude ukinut monopol
telekoma... Cene iste brzine u nebesa...Ja sam sada kod SBB-a na
2048/256 za 2090 dinara,i i dalje mi nesto ljudsko u meni kaze da je
skupo...Iako je brzina koja je u flat varijanti dostupna tek koji dan...
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

Dejan2003
Belgrade

Član broj: 13928
Poruke: 385
195.178.62.*



+8 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta19.09.2008. u 07:44 - pre 189 meseci
Deca na ovom forumu misle da ljudi iz Telekoma stoje na granici i ne daju ISP da predju granicu,
da se ponovim po stoti put
Vlada chuva monopol
Vladi odgovaraju visoke cene
Vlada uzima pare od Telekoma za penzije, plate, donacije, sponzorstva
Vlada je odgovorna sto nema //// hrabrosti da otpusti par hiljada radnika iz telekoma, koji su pootencijalni biraci
Vlada ova, vlada pre nje, i pre nje

KO zabranjuje YUBC, BEOTEL, SEZAMU, EUNET-u, da uzme nezavisan link
TELEKOM?
Ne nego Vlada, ratel, Min za Telekomunikacije

Kome odgovara (izuzev Telekomu koji mora da prerani 12000 dusa a nesme da im da otkaz i plus da se ucipi da plati poslanike i njihove dnevnice) monopol nad Internetom?

Mante se posla i nelajte na pogresno drvo, mada nekoristeci one male sive mozdane celije najlakse je reci, kako ono ovi ovisnici kazzu...lelekom, telekonj
 
Odgovor na temu

SittingCrow
Vojvodina

Član broj: 6033
Poruke: 309
77.46.231.*



Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta19.09.2008. u 09:26 - pre 189 meseci
Citat:
Dejan2003: Deca na ovom forumu misle da ljudi iz Telekoma stoje na granici i ne daju ISP da predju granicu,
da se ponovim po stoti put
Vlada chuva monopol
Vladi odgovaraju visoke cene
Vlada uzima pare od Telekoma za penzije, plate, donacije, sponzorstva
Vlada je odgovorna sto nema //// hrabrosti da otpusti par hiljada radnika iz telekoma, koji su pootencijalni biraci
Vlada ova, vlada pre nje, i pre nje

KO zabranjuje YUBC, BEOTEL, SEZAMU, EUNET-u, da uzme nezavisan link
TELEKOM?
Ne nego Vlada, ratel, Min za Telekomunikacije

Kome odgovara (izuzev Telekomu koji mora da prerani 12000 dusa a nesme da im da otkaz i plus da se ucipi da plati poslanike i njihove dnevnice) monopol nad Internetom?

Mante se posla i nelajte na pogresno drvo, mada nekoristeci one male sive mozdane celije najlakse je reci, kako ono ovi ovisnici kazzu...lelekom, telekonj


AMIN.
 
Odgovor na temu

fdafsd

Član broj: 134095
Poruke: 183
67.159.44.*



Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta19.09.2008. u 11:23 - pre 189 meseci
Citat:
Veratov link koliko sam uspeo da cujem se koristi za
njihove hosting planove
Koristi se i za ADSL korisnike i sve ostalo...

Citat:
i oni takodje zakupljuju dosta od Telekoma
A je l' ih neko tera da zakupljuju od Telekoma?

Citat:
SBB link jos uvek nije aktivan zbog zakonske regulative koju RATEL treba da odradi...
Netačno. SBB-ov nezavisni link je veoma aktivan, što je i utvrđeno milion puta. Više mi je muka da ponavljam.
Bilo bi veoma korisno za ostale provajdere da se sazna na koji način SBB koristi taj link bez (zvanične) dozvole RATEL-a (da li je podmazano gde treba ili se koristi nekakva rupa u zakonu).

Citat:
Ja sam sada kod SBB-a na
2048/256 za 2090 dinara,i i dalje mi nesto ljudsko u meni kaze da je
skupo...
Pa neka smanje cene. Znamo da im Telekom nije prepreka za smanjenje cena, jer SBB je kukao kako zbog Telekoma ne može da poveća brzine, a onda smo videli da su veće brzine ipak moguće. Šta se to desilo?
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434
Via: [es] mailing liste

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta19.09.2008. u 12:26 - pre 189 meseci
@fdfsd
Ja na to gledam ovako...SBB u trci za korisnike mora ostati,trenutno i
on zakupljuje od Telekoma link,2008. je pri kraju,neka posluje sa
gubicima par meseci (pruzaju ostale usluge pa se nece mnogo osetiti na
budzetu) ali onda kada njihov link bude dozvoljen mogu dati korisnicima
vece brzine nize cene,tj da oni budu ti koji formiraju cene... Iz tog
razloga su vece brzine moguce,jer trka mora opstati.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

badYU17
Čačak

Član broj: 37104
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Novi cenovnik SBB interneta19.09.2008. u 12:29 - pre 189 meseci
Citat:
fdafsdNetačno. SBB-ov nezavisni link je veoma aktivan, što je i utvrđeno milion puta. Više mi je muka da ponavljam.
Bilo bi veoma korisno za ostale provajdere da se sazna na koji način SBB koristi taj link bez (zvanične) dozvole RATEL-a (da li je podmazano gde treba ili se koristi nekakva rupa u zakonu).


Ako je tako a ti lepo trk do RATEL-a u njihove kancelarije i prijavi ih, mozes usput i do ministarstva za telekomunikacije, mup-a, vojne bezbednosne, bia-e a sto ne bi i do b92 pa da onda lepo svi ospu paljbu po njima i usput kad se vec time bave da ih optuze za terorizam kad su se vec drznuli da dupliraju brzinu mimo telekoma.

Mislim stvarno fdafsd, tvoja mrznja prema sbb-u me svakim tvojim postom na es-u sve vise uveseljava. Rekla ti mozda baba Vanga da je taj link VEOMA aktivan? Nemoj da si smesan, citao sam i ja temu o tome pa ste utvrdili sta? To sto mislis da ste utvrdili nema mnogo veze sa stvarnim zivotom. Muka ti je da nama nevernicima ponavljas? Pa sta si ti ovde, sveti Petar???


Citat:
Pa neka smanje cene. Znamo da im Telekom nije prepreka za smanjenje cena, jer SBB je kukao kako zbog Telekoma ne može da poveća brzine, a onda smo videli da su veće brzine ipak moguće. Šta se to desilo?


A zar telekom nije prosle godine duplirao svima adsl brzine pa je i sbb tako uradio? I ove godine treba da povecaju samo sto je SBB ovoga puta njih preduhitrio? To ti ne govori mozda da je telekom za istu cenu koju isp-ovi placaju neki protok mozda i taj protok duplirao pa zbog toga i SBB sad moze da poveca brzine? A kad uskoro telekom i svi ostali adsl provajderi budu takodje imali 1,2,3 mbit-a pakete? Sta ces onda da pricas, da neces mozda da tvrdis kako telekom i danas naplacuje 1mbit interneta isto kao i 2005 kad su poceli sa adsl-om. Poeta je da taj telekomov cenovnik ako ste internet provajder ne mozete naci javno na njihovom sajtu vec to oni izmedju sebe dogovaraju.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Novi cenovnik SBB interneta

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 102918 | Odgovora: 350 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.