Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dosadni Auto Correct file "MSO1050.acl" HELP heeelp! anybody

[es] :: Office :: dosadni Auto Correct file "MSO1050.acl" HELP heeelp! anybody

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Otium

Član broj: 58954
Poruke: 6
*.cmu.CARNet.hr.



Profil

icon dosadni Auto Correct file "MSO1050.acl" HELP heeelp! anybody07.09.2008. u 22:04 - pre 189 meseci
Kada krenem izmjenjivati tekst u MSWordu (xp) dobijem ovu poruku:
"The auto correct file "C:
\Documents and Settings\Mr?o\Application Data\Microsoft\Office
\MSO1050.acl" could not be saved. The file is either read only or you
have not right to change this file "

Moze li mi netko pomoci, kako da se to makne? Jer se stalno ponavlja, a ne znam kako da to rijesim...
bezbroj puta unapred hvala!!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: dosadni Auto Correct file "MSO1050.acl" HELP heeelp! anybody07.09.2008. u 22:18 - pre 189 meseci
Citat:
Otium: The file is either read only or you have not right to change this file "
pa sam tekst ti kaže da je fajl Read-Only i nemožeš snimiti pod istim imenom. Snimi ga pod drugim imenom ili mu skini atribut Read-Only.
A možda nemaš permission za izmjene u dotičnom fajlu. ?
 
Odgovor na temu

Otium

Član broj: 58954
Poruke: 6
*.cmu.CARNet.hr.



Profil

icon Re: dosadni Auto Correct file "MSO1050.acl" HELP heeelp! anybody07.09.2008. u 22:31 - pre 189 meseci


Doticni dokument koji obrađujem nije pod nikakvom zaštitom. Niti je read only, niti je locked za izmjene.
Koliko sam ja shvatila radi se o Auto Correct fajlu (koji se nalazi u gornje spomenutom folderu), koji sam tamo di sam ga nasla, promijenila tak da vise ni on nije "read only". I opet nije pomoglo.

A sto se tice samog snimanja, to uopce nije bitno za tu poruku koju javlja, jer cim unesem nesto u taj dokument (ili bilo koji drugi koji vec sadrzi neki tekst), on mi se odmah, istog casa, javlja sa tom porukom.
Dakle nije do toga da sam krenula nesto sacuvat pa da je do imenovanja dokumenta. Nego se javi cim napravim neku akciju na tekstu (narpavim razmak, upisem/izbrisem slovo, bilosta..). A kasnije samo spremanje dokumenta ne predstavlja problem.


Takoder sam uocila da se ta poruka javlja "sa vremena na vrijeme" dok tipkam, dakle nije za svaki uneseni znak.
Ali se aktivira svaki put kada krenem na meni Tools-> AutoCorrect options...i tamo mi opet posalje tu poruku prije nego sto otvori taj prozorcic.

Ja stvarno ne znam di je problem....

p.s. pokrenula sam i registry mechanic da procacka malo, ali nije pomoglo...
i reinstalirala sam word i opet nis. :(
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.189.*



+21 Profil

icon Re: dosadni Auto Correct file "MSO1050.acl" HELP heeelp! anybody08.09.2008. u 00:03 - pre 189 meseci
Mene brine ovaj dole upitnik u navedenoj putanji, možda je naziv aktivnog korisnika (Mr?o) u koliziji sa odabranim postavkama u Regional Settings, pa sistem ne ume da razreši navedenu putanju, sa pretpostavljam nekim našim slovnim znakom u imenu..
Citat:
Otium:\Documents and Settings\Mr?o\Application Data\Microsoft\Office
\MSO1050.acl" could not be saved.


PS
Kod instalacije Windowsa uvek mi se user zove Korisnik, a posle mu dodeljujem ime i prezime iz Control Panela po želji, bez da to ima ikakvog uticaja na instalacijom kreirane sistemske foldere.
 
Odgovor na temu

Otium

Član broj: 58954
Poruke: 6
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: dosadni Auto Correct file "MSO1050.acl" HELP heeelp! anybody19.09.2008. u 12:55 - pre 189 meseci
hvala vam na pomoci, rijesila sam problem.

Da, kvaka je bila u nazivu foldera koji je sadrzavao kvakasto slovo.
Eto, toliko, zahvaljujem jos jedanput!!

:D
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: dosadni Auto Correct file "MSO1050.acl" HELP heeelp! anybody

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.