Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Philips radio kasetofon i povezivanje zvucnika

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Philips radio kasetofon i povezivanje zvucnika

[ Pregleda: 10283 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
80.93.249.*



Profil

icon Philips radio kasetofon i povezivanje zvucnika05.09.2008. u 08:43 - pre 190 meseci
Skoro sam uzeo zadnje zvucnike za kola Pionir realne snage 2x20w. Imam auto Volkswagen Polo i na njemu stari radio kasetofon Philips 22 DC 345/82. Ugradjeni su prednji zvucnici a ja bi sad da spojim i zadnje na kasetofon al ne znam kako. Na slici je sema povezivanja koja je pozadi na kasetofonu:



A kasetofon je na ovim mestima bio povezan zicama:



Da li mi pored ovoga treba neko pojacalo ili jos neki deo?!?!

Hvala unapred na pomoci :-)
 
Odgovor na temu

gaostolski
Mk

Član broj: 144150
Poruke: 219
*.fzo.org.mk.



+3 Profil

icon Re: Philips radio kasetofon i povezivanje zvucnika05.09.2008. u 12:04 - pre 190 meseci
mislim spored onoga sto vidim na sllici da ti su ti vec sada pogresno ukljuceni zvucnici,imeno na slici se vidi sledece sleva na desno prvi red:RR- to ti dodje: Rear (zadnji) Right (desni) - pol pa zatim RR+ Rear(zadnji) Right (desni)+pol i tu dodje i FR- Front(prednji) Righ(desni) minus pol zvucnika ,pa ide RL- Rear (zadnji) Right (desni) - pol zvucnika.(na zvucnicima ti sviraju prednji desni i zadnji desni kanal)
u donjem redu ide FR+ Front (prednji) Right(desni) + pol ,pa FL- i RL+,to je: Front (prednji) Left(levi) minus pol, i Rear (zadnji) Levi + pol zvucnika, i ostaje FL+ Front(prednji) Left(levi) + pol zvucnika.
Sa ovim sto ti je prevedeno nadam se da ces uspeti da ispravno povezes sva 4 zvucnika u kolima.
P.S. samo povezi zvucnike prema prevodu i radice bez problema.

pozzzz..
gapostolski
 
Odgovor na temu

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
80.93.249.*



Profil

icon Re: Philips radio kasetofon i povezivanje zvucnika05.09.2008. u 15:38 - pre 190 meseci
Znam to na engleskom (rear, front, left, right) al kako da ih spojim?

Imam dosta zica, nastavljane su i po 3 puta tako da vise ne znam koja je od cega. Znaci, jasno, trebalo bi da spojim:

- prednji levi pozitivni na FL+
- prednji levi negativni na FL-

- prednji desni pozitivni na FR+
- prednji levi negativni na FR-

To su 4 zice i bila je jos jedna spojena a to je valjda za napajanje. Gde bi ta trebala da ide na semi i jel treba i zica za uzemljenje ili nesto drugo posto imam jos jednu zicu zute boje koja nije spojena nigde (znaci 5 spojenih, 1 nespojena je bila i 1 za radio.)

Za cega su ovi ulazi (samo znam da je prvi u drugom redu uzemljenje):


E sad dolaze jos 4 zice za zadnje zvucnike a njih isto treba da povezem na ove kablove shodno strani i polovima.

Hvala puno na pomoci!
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Philips radio kasetofon i povezivanje zvucnika05.09.2008. u 16:01 - pre 190 meseci
Gornji levi simbol je izlazni + tzv power antena izlaz(koristi se za motornu antenu ili ukljucenje relea pojacala ako ga imas),a ispod njega to sto kazes uzemljenje ili -.Gornji desni je fiksni +,a ono ispod njega ne znam.
 
Odgovor na temu

vladimir_83
Srbija

Član broj: 58855
Poruke: 61
80.93.249.*



Profil

icon Re: Philips radio kasetofon i povezivanje zvucnika05.09.2008. u 17:41 - pre 190 meseci
Hvala na pomoci :-)

A sad na spajanje...
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.broadband.blic.net.



+18 Profil

icon Re: Philips radio kasetofon i povezivanje zvucnika05.09.2008. u 18:49 - pre 190 meseci
Lijevo od +12 konektora je Remote, a ispod +12 je antena, ali u principu to ti je isto, ja mislim...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Philips radio kasetofon i povezivanje zvucnika

[ Pregleda: 10283 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.