Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pojacavanje zvuka na slusalicama i mikrofonu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pojacavanje zvuka na slusalicama i mikrofonu

[ Pregleda: 5178 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prima
beograd

Član broj: 73370
Poruke: 91
*.97.19.119.pool.invitel.hu.



Profil

icon Pojacavanje zvuka na slusalicama i mikrofonu31.08.2008. u 00:04 - pre 190 meseci
Ovo su moja dva odvojena problema.
-Imam vec dva para slusalica koje koristim za telefonske razgovori i kod oba je slab zvuk koji saljem.Ne cuju me glasno.Softverski je sve na racunaru,maximalno.Uradio sam mikrofonsko predpojacalo,i na pocetku razgovora je dobro a onda susti pa se ne cuje razgovetno.Da li moze da se pojaca zvuk zamenom samo mikrofona.Ako moze;koje mikrofonske oznake da trazim.Da li imate semu za izradu prdpojacala koje bi bilo za ovu namenu.
-Imam bezicni tel panasonik kx-a123exb kome bih hteo da pojacam zvuk na slusalici.Da li je to moguce zamenom zvucnika.Ako jeste koje vrednosti da trazim.Naprimer ;zvuk ce biti jaci ako su vrednosti otpora sto vece....
-Zahvaljujem se svima koji su mi na ovom forumu pomogli,a bilo je dosta toga,Resavao sam probleme koje nisam uspevao sa majstorima i strucnjacima.Ovo se odnosi na ceo forum.Puno vas sve pozdravljam
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
79.101.232.*



+638 Profil

icon Re: Pojacavanje zvuka na slusalicama i mikrofonu31.08.2008. u 01:42 - pre 190 meseci
moze naravno, stavljanjem osetljivijeg i kvalitetnijeg mikrofona...

imamo shemu ali ti kazhes da si vec pravio pretpojacalo i da ti ne radi dobro...razjasni

e sad ovo

Citat:
Imam bezicni tel panasonik kx-a123exb kome bih hteo da pojacam zvuk na slusalici.Da li je to moguce zamenom zvucnika


jedino stavljanjem osetljivijeg zvucnika ili pojacala unutar tel-a, nemoj da se cudis posto sam ja to vec radio

Citat:
zvuk ce biti jaci ako su vrednosti otpora sto vece...


wtf ti pricas? impedansa a ne otpor, zvuk nije, i nikad nece biti jednosmeran signal, vrednosti impedanse trebaju biti sto manje /a ne vece da bi signal/zvuk bio jaci
 
Odgovor na temu

prima
beograd

Član broj: 73370
Poruke: 91
*.97.23.110.pool.invitel.hu.



Profil

icon Re: Pojacavanje zvuka na slusalicama i mikrofonu31.08.2008. u 13:13 - pre 190 meseci
Molim Vas da mi posaljete shemu popjacala za mikrofon ,kao i za telefon.Mozda je moja sema bila izuzetno prosta pa nije radila dobro.
Pogledao sam u trgovini jedne slusalice sa mikrofonom,i zapisao njihove karakteristike.Voleo bih ,da na ovom primeru mi jasno kazete sta da trazim ,da bi zvuk bio jaci.
Mikrofon;frekvencija 30-16000hz
citljivost 62db
impedaca 1.4kohm
senzibiliti(1 khz)37 db/mv
zvucnik u slusalicama;
frekvencija 20hz-20khz
impedanca 32 ohm
senzibiliti (1khz) 108db/mw
Unapred se zahvaljujem
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pojacavanje zvuka na slusalicama i mikrofonu

[ Pregleda: 5178 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.