Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

auto pojacalo problem

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: auto pojacalo problem

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 79406 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: auto pojacalo problem21.03.2012. u 18:59 - pre 147 meseci
@emiSAr

Prvo da ti se zahvalim na odgovoru i objashnjenju Cenim to

Naime do motanja trafo-a sam doshao jer imam komplikaciju da pronadjem odgovarajuci trafo iz atx-a, sada je retki naci trafo koji ima odgovarajuce namotaje a to je odgovarajuci primar shto se je ranije koristilo 2x12 namotaja gde je presecen onaj pin Sada motaju tu jedan vod bifilarno pa ne odgovara Imam onaj stariji konvertor sa trafo-om iz atx-a mi daje skoro +/-40V a u novom sa istim trafoom znaci potpuno istim trafoom imam samo +/-30V.

Ako sam te dobro razumeo sada samo motam primar isto sa 3 zice 1mm samo 2 po 4 namotaja a sekundar moram da motam sa 2 tanje da bih dobio presek 1,3mm
tipa 0,6mm ili 0,7mm?

Neko mi je ranije bio rekao da treba da se namota ovako na visokom trafo-u iz atx-a:

Namotaji:
Primar: 2x4 navojaka 3 Cu-lak zice x 0,5mm.
Sekundar: kontra 2x13 navojaka 2 Cu-lak zice x 0,6mm.

Ne znam pa zato pitam A cime da oblazem i izolujem zice izmedju namotaja? Negde sam procitao da treba ona vodoinstalaterska traka ili neshto slicno

@44250
Moracemo da sacekamo da vidimo shta ce matematika reci Izvini shto sam te iscimao ali sam mislio da ce biti te zice kad ono vidish ispada drugacije

I samo da dodam da mi najvishe odgovara +/-40V jer kasnije napon padne kad se optereti
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
178.77.27.*



+357 Profil

icon Re: auto pojacalo problem21.03.2012. u 20:30 - pre 147 meseci
Na Borinoj stranici "Borina ameterska svaštara" imas SMPS sa ETD 49 jezgrom. I on je koristio teflonsku
vodoinstalatersku traku za medjunamotajnu (izmedju primara i sekundara) izolaciju. Ne vjerujem da se moze naci
nesto bolje a jeftinije. Proracun iako uprosten do kraja poklopio se sa podacima sa poljske stranice koju si
linkovao. Svi ovi SMPS pretvaraci rade sa ispunom 50-50% i bez regulacije. jedino korisno rjesenje je kao
sto je i Boro uradio sa zastitom od prenapona. Provjeri kako je uradjeno. Uvijek se rade integrisani sa NF
pojacalom da nebi ostali bez opterecenja jer tada zbog impulsnog rada-nepravilnog oblika sekundarnog
napona ako su bez opterecenja dolazi do laganog porasta izlaznog napona. Zato i zastita od veceg
napona. Presjek sekundarnog namotaja izracunaj u zavisnosti od opterecenja i formiraj namotaj od zica
o,7 ili 0,8 mm (sabiraju se presjeci) a opterecenje 7 ili 8 A/mm kv nije bitno-radi, tako za 3,5A dovoljno jedna
zica od 0,8 mm debljine.Srecno.-

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: auto pojacalo problem21.03.2012. u 21:54 - pre 147 meseci
Citat:
tesla017

@44250
Moracemo da sacekamo da vidimo shta ce matematika reci Izvini shto sam te iscimao ali sam mislio da ce biti te zice kad ono vidish ispada drugacije


Nikakav problem,samo ti riješi koliko i čega pa ćemo vidjeti šta ima i kako ćemo. Ako imam ja imaćeš i ti!

Citat:
emiSAr: Taj maconja od dva E jezgra, kako sam skontao ima precnik tog okruglog dijela 1,1 cm sto cini 94,8 mm kv.
Radi sigurnosti cemo racunati da ima 90 mm kv. Kako je jezgro iz ATX napajanja, komotno podnosi 40 kHz
pa cemo tako i racunati. Indukovana Ems po jednom zavojku za svaki trafo pa i feritni iznosi
4,44 x f (frekvencija u Hz) x B (indukcija u T) x S (povrsina jezgra u metrima kv) sto za tvoj slucaj
iznosi E= 4,44 x 40000 x 0,2T x 0,00009 =3,1968 V/navojku. Kako je prikljucni napon standardizovan na 12V
12/3,1968=3,753753 i sto zaokruzimo na 4 navojka pa ce ti se primar sastojati od 2x4 navojka. Ovim ce ti se
smanjiti i E/navojku na 3 v, pa prema tome racunas sekundar za potrebni napon. Ovim zaokruzivanjem smanjila se
i indukcija pa samim tim jezgro je manje optereceno vlastitim gubicima.
Ovim malim trafoima feritnim gustina struje u namotajima komotno racunas sa 7A/mm kv (kratke zice) mada moze
u iznimnim slucajevima ici i na 15A/mm kv.
Ma kako izgledalo cudno u primaru ipak tece samo isprekidana jednosmjerna struja pa ne moras obracati paznju na
skin efekat, ali u sekundaru gdje je indukovani napon izmjenican, potreban presjek potrebno saciniti od zica
promjera 0,7-0,8 mm radi skin efekta. Evo i par DS da vidis mogucnosi jezgra ETD 39:
Samo da napomenem kod motanja vise zica (bifilarni namotaj) zice ne uvrtati nego voditi paralelno-
zauzimaju puno manje ionako ogranicenog prostora za motanje. Kako se iz DS vidi, kolicina bakra,
bilo kod koje izvedbe je ista, a snaga zavisi od konfiguracije pretvaraca i prilicno raste povecanjem
frekvencije pretvaraca, a samim tim i motanje postaje kriticnije. pOz

[Ovu poruku je menjao emiSAr dana 21.03.2012. u 17:22 GMT+1]
Citat:
tesla017: @emiSAr

Prvo da ti se zahvalim na odgovoru i objashnjenju Cenim to

Naime do motanja trafo-a sam doshao jer imam komplikaciju da pronadjem odgovarajuci trafo iz atx-a, sada je retki naci trafo koji ima odgovarajuce namotaje a to je odgovarajuci primar shto se je ranije koristilo 2x12 namotaja gde je presecen onaj pin Sada motaju tu jedan vod bifilarno pa ne odgovara Imam onaj stariji konvertor sa trafo-om iz atx-a mi daje skoro +/-40V a u novom sa istim trafoom znaci potpuno istim trafoom imam samo +/-30V.

Ako sam te dobro razumeo sada samo motam primar isto sa 3 zice 1mm samo 2 po 4 namotaja a sekundar moram da motam sa 2 tanje da bih dobio presek 1,3mm
tipa 0,6mm ili 0,7mm?

Neko mi je ranije bio rekao da treba da se namota ovako na visokom trafo-u iz atx-a:

Namotaji:
Primar: 2x4 navojaka 3 Cu-lak zice x 0,5mm.
Sekundar: kontra 2x13 navojaka 2 Cu-lak zice x 0,6mm.

Ne znam pa zato pitam A cime da oblazem i izolujem zice izmedju namotaja? Negde sam procitao da treba ona vodoinstalaterska traka ili neshto slicno

@44250
Moracemo da sacekamo da vidimo shta ce matematika reci Izvini shto sam te iscimao ali sam mislio da ce biti te zice kad ono vidish ispada drugacije

I samo da dodam da mi najvishe odgovara +/-40V jer kasnije napon padne kad se optereti


emiSar vi ste jedan od ljudi čije riječi liječe!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
178.77.27.*



+357 Profil

icon Re: auto pojacalo problem21.03.2012. u 22:47 - pre 147 meseci
Hvala. @tesla 017 u pretvaracu obavezno u jednoj grani koristi po dva FET-a. kako je snaga gubitaka na
komutaciji I kvadrat puta R DS on duplo se smanjuju gubici komutacije a time i grijanje skalamerije.-

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: auto pojacalo problem21.03.2012. u 23:00 - pre 147 meseci
Ma samo da namotamo ovaj trafo pa da probamo kako ce se ponashati
Da sumiramo:
Za primar motam:
2 x 4 navojaka 3 zice od 1mm
A za sekundar motam:
2 x 12 navojaka zice 0,8 a ako hocu vishe snage motam po 2 zice zar ne?

Gledao sam to na Borinoj strani odatle sam pokupio to za teflonsku traku
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
178.77.27.*



+357 Profil

icon Re: auto pojacalo problem21.03.2012. u 23:15 - pre 147 meseci
I ova 3,5A za 2x36V su na granici snage jezgra.Kako je sastavljeno od dva E komada komotno se moze
namotati. Srecno. Nece me biti do kraja vikenda pa vidim jeli sta uradjeno. pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: auto pojacalo problem21.03.2012. u 23:27 - pre 147 meseci
Koliko zice da motam na sekundaru? Jednu ili 2 bifilarno? Mislish da ce stati sve to u ovom jezgru
Zelim ti lep provod za vikend

Hvala za sve saljemo slike kad namotamo
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
178.77.27.*



+357 Profil

icon Re: auto pojacalo problem21.03.2012. u 23:48 - pre 147 meseci
Sekundar 12 namotaja 0,8 mm bifilarno, pocetak jedne i kraj druge srednji izvod-masa, ostale dvije na grec.-

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: auto pojacalo problem21.03.2012. u 23:57 - pre 147 meseci
Toooo druzeee Motam bifilarno i izadje odozgo iz transformatora kao shto je uradjeno na atx-u onaj 0V srednji vod sa 6 zica a dole na pinovima lemim pocetak i kraj
A primar necu moci tako al nema veze snacicu se vec nekako Samo me strah da nema dovoljno mesta jer je primar bash debela zica dal ce sve da stane ali probacemo vec pa shta bude

Zahvaljujem na svemu od srca stvarno si mi pomogao
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: auto pojacalo problem25.03.2012. u 18:21 - pre 147 meseci
Poz.Imam jedan problem ili to mozda i nije problem elem ovako,hteo sam da promenim stare zvucnike u auto jer kad se malo vise pojaca oni pocnu da krce kao da su probili bass mi se cuo onako tupo i kad nije pojacan znaci ozvucenje ocajno,radio kasetas star verovatno koliko i auto radi se o tojoti corolli xl 90 god ima i pojacalo neko roadstar nije neko verovatno bez njega pitanje kako bi se tada culo.E kupim ja dva zvucnika pioneer ts-1329 ni ti zvucnici nisu neki u vrhu ali nisu ni neka fusarija 60w 4oma 13cm dvosistemci,polovni su i nisu noviji modeli ocu da kazem imaju onaj stari znak ali su original to 100%znaci made in japan, nisu korisceni sad da ne objasnjavam kako ali to je sigurno, i mislim ja da cu sada da imam malo bolje ozvucenje , zamenim ja kad ono isto bass se isto cuje tupo kad pojacam ono prdi kao da probija znaci bukvalno isto totalno razocarenje ,a da ona stara sto su bila u autu su fabricka posebno bass posebno visokotonci isto pioneer samo stara ko zna od kad i slabija znaci 30w 4oma 10cm i ja sam mislio da je membrana probijena ali nije ne znam sta je u pitanju.Dali su i ovi zvucnjaci losi ili mora drugi radio ili je nesto do pojacalo ne znam. Pomagajte sta je u pitanju.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: auto pojacalo problem25.03.2012. u 22:18 - pre 147 meseci
Taj auto je po svemu odličan osim u dve stvari:gaze ga godine i NIKAKAV je za ozvučenje. Ja ga vozim i prezadovoljan sam potrošnjom (na otvorenom ide i do 5,4 lit/100km) ,ne kvari se,udoban,tih,stabilan komotan auto ali je limuzima i nema mjesta predviđena za zvučnike osim za te od 10cm koji su prdavci u pravom smislu riječi i samo iz par modela se može dobiti pristojan bas. Imao sam prilike samo jednom da slušam i vidim te neke 10-cm zvučnike koji su odsvirali pun "bass" + "bass extension" na nekom PANASONIC-u od nazivnih 4x40W,imali su dovoljno dubok hod da im kalem ne udara u dno magneta i da ne zateže membranu do "prd" zvuka -na žalost nisam zapisao koji je model bio u pitanju,znam samo da je bio dvosistemski pioneer. Otraga je kod te toyote još i teža priča jer da bi se postavio neki normalan zvučnik morala bi se isjeći ona limena tabla ispod tankog lesonita a ispod lima te opet čekaju torzione šipke koje drže vrata gepeka. Čak i da uspiješ ugurati nekim čudom neke elipse ili nešto slično efekat bi bio loš i minimalan i više bi se muzike basa čulo napolju nego unutra. Ja sam situaciju "riješio" tako što sam sa prednjih zvučnika skinuo dve trećinu pojačanja na podešavanjima prednji/zadnji zvučnici,otraga postavio dva mala zvučnika iz opel kadeta od 10cm preko bipolarnih kondenzatora da eliminišem bas i da prođu srednji i visoki tonovi a u gepek stavio neko pojačalo i neki VOX vufer od 2+1 sistema i time dobio donekle dobar zvuk. Mnogo kompromisa je urađeno po pitanju zvuka,sledeći auto koje god marke da bude biće hečbek ili karavan,što zbog tovarnog prostora što zbog muzike.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: auto pojacalo problem25.03.2012. u 22:29 - pre 147 meseci
Dakle rezime:radio ti je dobar,zvučnici su dobri ALI SAMO za srednje i visoke tonove(za bas nikako nisu)-a veće i bolje nemaš gdje da postaviš. jedino kao odvojenu kutiju u obliku subwoofer-a jer običan bas neće proći kroz zadnje sjedište.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: auto pojacalo problem25.03.2012. u 23:38 - pre 147 meseci
Skoro sam bio ugradjivao cd player xvave i 2 osmice u audi a3.

Bio neki kenwood radio i na zvucnicima u prednjim vratima nije se bas culo ok, pojaca se malo i kao da probija.

Kada sam ugradio cd player kao da sam stavio druge zvucnike napred, ne znam koji su zvucnici (velicina i marka) ali ne bih rekao da su preko 5 inca a cuju se fenomenalno.

Pozadi sam ispod daske stavio ivericu da bi bilo cvrsto i ubacio 2 osmice...

Naravno one se cuju dosta bolje i prednji su uvek malo utisani ali ne zaostaju mnogo, inace pojaca se od 60-70 (od 100) u autu se vise ne sedi a za voznju i da ne pricam...

Tako da nije svaki put do zvucnika ili pojacala, najbolje te iste zvucnike probati na nekom proverenom pojacalu i videti kako se cuju i isto tako na cd player probati druge zvucnike pa tek onda odlucivati sta i kako treba menjati...

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: auto pojacalo problem26.03.2012. u 00:09 - pre 147 meseci
Ime,zvučnici promjera 10cm gotovo uvijek ili barem u 97% prave "prd" i ne mogu da izbasiraju sve što se u njig pruži,a za ove konkretno što ih ugrađuju u te toyote znam jer imam jednu!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: auto pojacalo problem26.03.2012. u 00:48 - pre 147 meseci
Ok je to, ne kazem da nije, isto i ja sam imao elipse na kojima membrana ima dobar hod ali nije to-to ili sto ti kazes tup bas.

Ali ako je zvucnik dobar ipak moze koliko-toliko da se dobro cuje.

Ovi u audiju su valjda fabricki i mogu da budu 10-12cm(po mrezici napred) max a pomeraju malo nogavice pantalona, i meni je bilo cudno ali tako je.

A bas mi je krivo sto nisam video kakav je to zvucnik...

Kod tebe je isti auto pa znas sta je i kako je ali kad je covek cuo kako se cuju prednji krivo mu je bilo sto nije uzeo manje zvucnike za u zadnja vrata jer po njegovom (a i mojem) 4 takva zvucnika su za u auto sasvim dovoljna...

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: auto pojacalo problem26.03.2012. u 07:53 - pre 147 meseci
Citat:
44250: Taj auto je po svemu odličan osim u dve stvari:gaze ga godine i NIKAKAV je za ozvučenje. Ja ga vozim i prezadovoljan sam potrošnjom (na otvorenom ide i do 5,4 lit/100km) ,ne kvari se,udoban,tih,stabilan komotan auto ali je limuzima i nema mjesta predviđena za zvučnike osim za te od 10cm koji su prdavci u pravom smislu riječi i samo iz par modela se može dobiti pristojan bas. Imao sam prilike samo jednom da slušam i vidim te neke 10-cm zvučnike koji su odsvirali pun "bass" + "bass extension" na nekom PANASONIC-u od nazivnih 4x40W,imali su dovoljno dubok hod da im kalem ne udara u dno magneta i da ne zateže membranu do "prd" zvuka -na žalost nisam zapisao koji je model bio u pitanju,znam samo da je bio dvosistemski pioneer. Otraga je kod te toyote još i teža priča jer da bi se postavio neki normalan zvučnik morala bi se isjeći ona limena tabla ispod tankog lesonita a ispod lima te opet čekaju torzione šipke koje drže vrata gepeka. Čak i da uspiješ ugurati nekim čudom neke elipse ili nešto slično efekat bi bio loš i minimalan i više bi se muzike basa čulo napolju nego unutra. Ja sam situaciju "riješio" tako što sam sa prednjih zvučnika skinuo dve trećinu pojačanja na podešavanjima prednji/zadnji zvučnici,otraga postavio dva mala zvučnika iz opel kadeta od 10cm preko bipolarnih kondenzatora da eliminišem bas i da prođu srednji i visoki tonovi a u gepek stavio neko pojačalo i neki VOX vufer od 2+1 sistema i time dobio donekle dobar zvuk. Mnogo kompromisa je urađeno po pitanju zvuka,sledeći auto koje god marke da bude biće hečbek ili karavan,što zbog tovarnog prostora što zbog muzike.



To je po meni najbolje resenje solidne muzike u kolima.


Moj brat od tetke ima neki mali 2.1 sistem. Mozda nekih 10-20W maksimum. Osrednje cene i kvaliteta. Taj mali woofer izbacuje toliko basa da sam se ja zaprepastio. Nije stvar u glasnoci, koja je mala, vec u zvuku samog basa. Sa dva takva u gepeku mislim da bi svako dobio pristojan bas. Nece da se tresu tablice i cuje na 100m ali ce svakako imati dobar, definisan i dubok bas.

Takvi rasparni wooferi ne kostaju mnogo, imaju u sebi pojacalo koje radi na 12V sto je odlicno za auto.


Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
188.127.104.*



+39 Profil

icon Re: auto pojacalo problem26.03.2012. u 15:04 - pre 147 meseci
EmireSa hvala i od mene,detaljno objasnjenje je bilo od koristi.
Napajanje radi,trafo je iskoristen od napajanja od kompa,ostali djelovi po latici.Par minuta i to je sve:))

Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: auto pojacalo problem26.03.2012. u 15:26 - pre 147 meseci
Pozdrav nikko druze

Vidim da si odradio verziju koju sam ranije radio. Takodje vidim da si upotrebio duple diode i sad me muci pitanje da li to radi kako treba? Kada sam ja to pravio radio sam tu tursku reviziju i meni su se diode pregrevale i konvertor je bez opterecenja trosio 10A. Kasnije sam odradio prepravke i upotrebio druge diode i dobio savrshene rezultate. Najbolje diode su bile FR302 ili BY500 ili za vece snage BYW29 i prema tome preradio plochu Moras da proverish trafo koji si upotrebio za primar se koriste pinovi za 12V za sekundar se ubacuje jedan pin srednji i tu morash da vidish da li idu sa pinova po jedna zica ili vishe znaci sa pina skroz levo do srednjeg i od srednjeg do pina skroz desno. Mora da ima po jedna zica na desnom i levom a 2 zice se spajaju u srednjem pinu. Ako imash duple namotaje morash da trazish drugi trafo jer ti nece biti jednake grane jedna ce da baca vishe snage od druge. Zato sam vishe i odustao od trafo-a iz ATX-a i reshio da svoj namotam jer su svi razliciti. Iznad ima i namotaja za motanje trafo-a tako da vishe ni to nije problem Javi iskustva
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
188.127.104.*



+39 Profil

icon Re: auto pojacalo problem26.03.2012. u 16:29 - pre 147 meseci
Ma sve radi,ovo nisam odavno pravio,pogotovo me muci trafo.
Ovaj je iscupan iz napajanja za komp. sa malo kombin,dobijes zeljeni napon,na istom trafou mozes spojiti i prvu i trecu,tada napon iznosi 2x50V kada se sve popegla izadje oko 2x45V.Pravo da ti kaze ni meni nije jasno ovo sa pretvaracem,zasto ovaj tarfo? jer mi je bilo jednostavinje:))
Diode rade sasvim normalon jednio napon nije isti oko 0,5V je razlika sada me to bas ne muci.:))I ovako je dobro ne mota mi se trafo kada budem sta ozbiljinje da cinim imam Bradu,lika koji mi mota sve trafoe.Jos mi samo fali da bifilarnim motam torus od 4cm,neka hvala:)))
I ovako i onako sve je samo za zezanje.
Ova je hladan ko spricer kada se ne cepi.
Ppoozdrav
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: auto pojacalo problem26.03.2012. u 19:57 - pre 147 meseci
Pa to ti kazem meni nije lepo radio sa duplim diodama zato sam i uradio redizajn kompletne seme Ma ja cu da namotam drugi trafo a kada budem ishao u Mkd kupicu ETD39 nije teshko namotati trafo. Ja odustajem od standardnog transformatora idem sad na vece snage Nego meni je ovaj drugi projekat trafo iz atx-a DAJE SLABU VOLTAZU SAMO 2X30V pa sam zato reshio da probam da namotam
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: auto pojacalo problem

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 79406 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.