Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje flash chata, foruma i portala

[es] :: PHP :: Spajanje flash chata, foruma i portala

[ Pregleda: 2074 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Knele90
Jovanović Vojislav
Beograd

Član broj: 191325
Poruke: 7
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Spajanje flash chata, foruma i portala21.08.2008. u 00:15 - pre 189 meseci
Pozdrav svima... Ovako ja od sutra planiram da počnem sa pravljenjem sajta svog tipa upoznavanje... I sad hoću da spojim da jedna registracija važi za sve: portal, forum, flash chat... Možete li mi objasniti kako to da izvedem?

Unapred zahvalan na vašoj pomoći
80% Tinejdzera na svetu slusa/pocinje da slusa RAP. Ako si ti medju preostalih 20%, stavi ovo u svoj potpis
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.209.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Spajanje flash chata, foruma i portala21.08.2008. u 06:48 - pre 189 meseci
Tako što napraviš jedinstvenu registraciju koja unosi podatke u sve tri (web) aplikacije, ili izmeniš jednu od aplikacija tako da pri registraciji unosi podatke i u ostale aplikacije. Naravno, poželjno je da napraviš i jedinstven login/logout sistem.

Ništa konkretnije ne mogu da ti kažem jer sve zavisi koji portal/forum/chat koristiš, i svaki od njih zahteva kompletnu analizu samog sistema kako bi video šta se gde radi prilikom registracije/logina.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Knele90
Jovanović Vojislav
Beograd

Član broj: 191325
Poruke: 7
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Spajanje flash chata, foruma i portala21.08.2008. u 10:56 - pre 189 meseci
Da li može neko da mi kaže koji portal da uzmem da bi sve ovo izveo? Flash chat imam 4.8.2 verziju, nego to ne bi trebalo da je bitno, mene zanima neki lep portal da se npr. moze spojiti: smf forum, flash chat, i jos dosta stvarcica jer pravim sajt za upoznavanje, pa mi trebaju saveti nov sam u tome...

Unapred zahvalan na vašoj pomoći
80% Tinejdzera na svetu slusa/pocinje da slusa RAP. Ako si ti medju preostalih 20%, stavi ovo u svoj potpis
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Spajanje flash chata, foruma i portala21.08.2008. u 14:32 - pre 189 meseci
Znas kako, potrebno ti je bar minimalno poznavanje baze podataka (da znas da pogledas strukturu i rezultate u bazi, koriscenjem PHPMyAdmin-a na primer :p).

Dakle, kao sto ti je rekao Nemanja, pri registraciji korisnika, ubacujes podatke o korisniku u 3 tabele u bazi (SMF, Dating i sta vec rece da ti treba).

Ako si i dalje u nekoj dilemi, skini SMF i pogledaj njegov skript za registraciju korisnika. I onda lepo nadjes deo gde se informacije ubacuju u bazu i to isto uradis i kod tebe u skripti :-))

Ako ti dosadasnji odgovori i dalje nisu dovoljno jasni, ti nam pomozi, tako sto ces priloziti neki dosadasnji kod, pa cemo ti vise pomoci :-))

Pozdrav i srecno!

EDIT: Sad sam se nesto zbunio, jel ti pravis sam svoj portal, pa oces da spojis sa forumom i s cim vec, ili pokusavas da spojis gotova resenja tipa neki CMS, SMF forum, ....)
 
Odgovor na temu

Knele90
Jovanović Vojislav
Beograd

Član broj: 191325
Poruke: 7
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Spajanje flash chata, foruma i portala21.08.2008. u 14:53 - pre 189 meseci
Hvala na pomoći... Pa zato pitam da mi neko da savet jer želim da radim nešto tipa sanjalica.... e sad... meni je na umu bila jedna skripta sredjena, ali je frka nemam licencu.... i sad ja vas molim za neku skriptu koja bi mogla da bude tipa sanjalica ili e-muvanje.... Da, naravno da umem oko database, i oko code, ali nisam pro.... Nikad nisam do sad radio nešto tipa sajt kao sanjalica.... A hoću u to da ulažem... E sad... Imam npr. PHP Fusion skriptu, i preveo sam sam, celu skriptu, jer ona koliko sam ja video nema ni srpski, ni hrv... E sad... Čini mi se da je malo glupa skripta da nije to ono što meni treba,.... Ako neko zna koja je skripta u pitanju na nekom od sajtova sanjalica ili e-muvanje... ili makar neku sličnu skriptu... Od ova 2 posta vaša kapiram dosta, ali me zanimaju dosta stvari, tipa napredna pretraga, online user, pa da se u online user vidi ko je odakle, da li ima sliku u profilu... Ali prvo da uspem oko chata, skripte i foruma... Npr. PHP Fusion ima forum ali meni treba smf ili phpbb... E sad ako nekako mogu da spojim da to bude jedna reg za ceo sajt...
80% Tinejdzera na svetu slusa/pocinje da slusa RAP. Ako si ti medju preostalih 20%, stavi ovo u svoj potpis
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.94.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Spajanje flash chata, foruma i portala21.08.2008. u 15:04 - pre 189 meseci
Mozda da probas bolje u forumu Web Aplikacije, tamo ljudi uglavnom rade sa gotovim skriptama, ovo je vise "tehnicki" deo gde se radi konkretan kod uglavnom. Manje-vise sam svoj majstor :)
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Spajanje flash chata, foruma i portala21.08.2008. u 15:26 - pre 189 meseci
Evo nekih gotovih besplatnih Dating CMS-ova (By Master Google :P):

http://www.tufat.com/script39.htm (osDate)
http://www.cushycms.com/?gclid=COrs0uOQn5UCFQ9KQgodoDlHlA

E sad, sledeci korak je da izaberes CMS koji ces da koristis (posto pretpostavljam da neces da ga pravis :-) ), i nakon toga pogledas njegovu scriptu za registraciju korisnika, odnosno gde on smesta nove korisnike u bazu :-)

2. Skines neki Free Forum (SMF, phpBB, IPB), i uradis isto to :-)

3. Napravis skriptu za registraciju koja bi unosila podatke isto gde i prosle dve skripte :-))

Nadam se da sam malo pomogao :-)

EDIT: Sad tek videh, evo sta pise za osDate(izmedju ostalog): Fully integrates with major bulletin boards (phpBB, vBulletin, etc.) and FlashChat :-) Tako da, mislim da su ti dileme vec resene :-)
 
Odgovor na temu

Knele90
Jovanović Vojislav
Beograd

Član broj: 191325
Poruke: 7
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Spajanje flash chata, foruma i portala21.08.2008. u 17:10 - pre 189 meseci
Hvala na pomoći, dosta ste mi pomogli u ovih par postova... Mislim da ću uspeti... :)


Hvala na pomoći svima... ;)
80% Tinejdzera na svetu slusa/pocinje da slusa RAP. Ako si ti medju preostalih 20%, stavi ovo u svoj potpis
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Spajanje flash chata, foruma i portala

[ Pregleda: 2074 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.