Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Autonumber - automatsko dodjeljivanje brojeva u dva workshita

[es] :: Office :: Excel :: Autonumber - automatsko dodjeljivanje brojeva u dva workshita

[ Pregleda: 2273 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mass
Sarajevo

Član broj: 52004
Poruke: 61
*.team.ba.



Profil

icon Autonumber - automatsko dodjeljivanje brojeva u dva workshita20.08.2008. u 12:51 - pre 190 meseci
e ovako, imam jedan xls. fajl i unutra dva workshita u kojima se vode neke evidencije, evidencije izgledaju tako da je prva celija neki broj cetvero znamenkasti (koji bi trebao biti automatski generisan) pa onda opis pa datum pa bla bla u drugom workshitu je ista stvar samo o drugim stvarima se vodi evidencija. E sad, meni treba da kad klliknem na slijedecu praznu celiju gdje bih trebao rucno upisati broj da mi se broj upise automatski ALI isto tako kad kliknem u drugi workshit i uradim istu stvar znaci kliknem na prazno polje da mi se slijedeci broj upise automatski ali iz istog niza tako da imam jedan niz brojeva koji se samo nastavlja u beskonacnost iduci naravno nekim redom to jest, ako danas kliknem na prvi worksiht i dobijem broj 2222 da sutra kad kliknem u drugi workshit on nekako provjeri koji je broj zadnji u nizu u ta dva workshita i da mi slijedeci broj koji bi bio 2223. Zna li iko lijek za ovo ?

Ako nista hvala u naprijed sto ste uopste procitali sve ovo.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Autonumber - automatsko dodjeljivanje brojeva u dva workshita21.08.2008. u 09:41 - pre 190 meseci
Citat:
mass: Ako nista hvala u naprijed sto ste uopste procitali sve ovo.
Nitko se ne javlja pa možda je i problem malo veći. ( a ni ja se nisam bavio ovim

"možda" bi se moglo preko VBA ali to mogu potvrditi dečki koji programiraju u njemu.
Mogu ti barem dati neke linkove pa probaj malo sam experimentirati.

http://www.techonthenet.com/excel/formulas/autonumber.php
http://www.mrexcel.com/archive/Formulas/8089.html
http://www.mrexcel.com/archive2/76300/88496.htm
http://www.excelforum.com/exce...00-how-do-you-auto-number.html
 
Odgovor na temu

mass
Sarajevo

Član broj: 52004
Poruke: 61
92.36.187.*



Profil

icon Re: Autonumber - automatsko dodjeljivanje brojeva u dva workshita21.08.2008. u 10:32 - pre 190 meseci
Hvala druze na linkovima pokusat cu se snaci na ovim linkovima mada mi je programiranje ispit koji jos nisam polozio

[Ovu poruku je menjao mass dana 21.08.2008. u 11:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Autonumber - automatsko dodjeljivanje brojeva u dva workshita21.08.2008. u 11:49 - pre 190 meseci
Mozemo da probamo ovako to da resimo:

Recimo da AUTONUMBER treba da se pojavi u kolonama A na Sheet1 ili Sheet2 kada kliknes u prvu slobodnu celiju.

1. Dodaj novi list npr. Data koji ima sledece sadrzaje
Code:

B2: ="$A$"&COUNTA(Sheet1!$A:$A)+1
B3: ="$A$"&COUNTA(Sheet2!$A:$A)+1
B4: 1


Gde u B2 i B3 dobijas reference prve slobodne celije kolone A na listovima Sheet1 i Sheet2 dok u B4 imas unetu pocetnu vrednost brojaca.
Istina sa ovim formulama se ne ocekuje preskakanje redova pri unosu podataka u koloni A

2. Pritisni Alt+F11 da startuje VB Editor
3. Dupli klik na Sheet1 sa leve strane u Project prozoru, da se pozicioniras na pisanje koda za prvi list i ubaci sledeci kod
Code:

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    If Target.Address = [Data!B1] Then
        Target.Value = [Data!B3]
        [Data!B3] = [Data!B3] + 1
    End If
End Sub

4. Ponovi istu stvar za Sheet2 ali sa kodom
Code:

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    If Target.Address = [Data!B2] Then
        Target.Value = [Data!B3]
        [Data!B3] = [Data!B3] + 1
    End If
End Sub

5. Zatvori prozor VB Editora - i probaj da klikces po Sheet1 i Sheet2......

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Autonumber - automatsko dodjeljivanje brojeva u dva workshita

[ Pregleda: 2273 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.