Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Best Buy 22" (LG Vs Samsung)

[es] :: Video karte i monitori :: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20683 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

armagedon_32
Zvornik

Član broj: 152277
Poruke: 29
79.143.174.*



Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)14.10.2008. u 18:46 - pre 189 meseci
3/7
Odabir BEST BUY modela vršim sistemom eliminacije do nekih 5 modela u svojim cenovnim rangovima a sa Vama nadam se i do jednog jedinog, odnosno do mog novog monitora. Verovatno će biti dosta Vas koji se neće složiti sa mojim odabranim načinom eliminacija (jer i ja se dvoumim koja karakteristiku bi trebalo uzeti kao bitniju, s obrzirom da ja ne znam kako ovi modeli u stvarnosti izgledaju i kakvu sliku daju), ali ja zbog toga i pišem ovaj post. Svu u svemu, prvi krug eliminacija biće eliminacija monitora sa kontrastom manjim od 1000 i osvetljenjem manjim od 300, drugi krug je eliminacija modela u zavisnosti od uglova vidljivosti a treći cena, tip panela, potrošnja energije i veličina monitora.

I) Krug eliminacija: Kontrast <1000 uz osvetljenje <300. Ispalo 3 modela, ostalo 42-6(3 eliminasana u predkvalifikacijama) =36 modela



Mislim da su sva 3 modela opravdano ispala, možda jedino ViewSonic VX2255 WMH je mogao ostati zbog uglova vidljivosti 170/170, a sa druge strane zbog nedostatka Tilt i Swivel opcija dobija presudan minus za ispadanje iz dalje trke.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

armagedon_32
Zvornik

Član broj: 152277
Poruke: 29
79.143.174.*



Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)14.10.2008. u 18:50 - pre 189 meseci
4/7
II) Krug eliminacija: Ugao vidljivosti = 160/160, ili UV<= 170/160 uz kontrast<1000. Ispalo 16 modela, ostalo 20



Za razliku od prvog kruga eliminacija kad su ispala samo tri modela, ovoga puta je iz dalje trke ispalo 16 modela, svestan da su ispali neki koji imaju i bolji prikaz slike od onih modela koji su ostali u daljoj trci, ali brojke su nemilosrdne. Tako imamo: prva četiri modela sa zadovoljavajućim horizontalnim uglom gledanja od 170° ali su ispali zbog kontasta - prva 3 a četvrti zbog vertikalnog ugla gledanja, dok ostalih 12 modela imaju ugao 160/160, što ih je izbacilo iz dalje trke.

Posle II kruga eliminacija, u igri je ostalo 20 modela i to: 9 u I cenovnom rangu, u II cenovnom rangu 8 i oni se bore za 5+5 mesta za finale, dok je u III cenovnom rangu ostalo 3 modela koja su se plasirala u finale.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

armagedon_32
Zvornik

Član broj: 152277
Poruke: 29
79.143.174.*



Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)14.10.2008. u 18:53 - pre 189 meseci
5/7
S obzirom da je posle II kruga eliminacija ostalo 20 modela koji su po numeričkim podacima dosta slični a verujem da im se prikaz slike više razlikuje nego što pokazuju brojke, dajem tabelu polufinalista - svih 20 modela, te razloge prolaska u finale (crveni font), odnosno razloge ispadanja (boldiran font), a Vas koji imate iskustva sa slikama ovih monitoram molim za sugestije, tj. da li su ispali najlošiji, odnosno da li ostadoše najbolji?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

armagedon_32
Zvornik

Član broj: 152277
Poruke: 29
79.143.174.*



Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)14.10.2008. u 18:55 - pre 189 meseci
6/7
III) Krug eliminacija: Celokupan utisak, subjektivna eliminacija. Ispalo 7 modela, ostalo 13 za finale.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

armagedon_32
Zvornik

Član broj: 152277
Poruke: 29
79.143.174.*



Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)14.10.2008. u 19:05 - pre 189 meseci
7/7
Finale) Ostalo 13 modela u 3 cenovna ranga.



Na kraju ove dugotrajne analize, red je i izvući konkretan zaključak, koji još jednom ponavljam i nije toliko relevantan, kako zbog mog skromnog "znanja", tako i zbog činjenice da se kvalitet monitora nemože najbolje oceniti numeričkim podacima karakteristika istih, nego i subjektivnim osećajem kvaliteta slike. S toga znam da se mnogi neće složiti sa učesnicima polufinala i finala, ali ovo je moj pokušaj sumiranja mukotrpnog raspitivanja, traženja itd. u svrhu odabira kvalitetnog monitora za moju novu konfiguraciju.

U finalu u I cenovnom rangu ostalo je 5 modela raspona cena od 240 do 285e sa dosta sličnim karakteristikama tako da mi je izdvajanje jednog od njih teško, možda bih mogao izdvojiti Samsung 2253BW zbog postojanja HDMI ulaza i 10-tak evra manje cene od takođe Samsunga 2243BW.

U II cenovnom rangu je takođe ostalo 5 modela raspona cena 315-360 e, ali je situacija oko izdvajanja jednog iz grupe dosta lakša nego u I cenovnom rangu. Tako bih kao pobednika u ovoj kategoriji proglasio model LG M228WA sa cenom od 315e i pored male nedoumice da li zbog 2" više modela LG 2452V dati prednost ovom modelu.

Što se tiče III cenovnog ranga, u njemu su ostali na početku pomenuti Lenovo L220x sa najboljim tipom panela od svih 42 modela i 2 24" monitora, gde bih se ja ipak odlučio proglasiti za pobednika u ovoj kategoriji LG 246WH, kako zbog 2" više, tako i zbog postojanja HDMI ulaza u odnosu na L220x.


Sve u svemu, po meni ostadoše 3 modela vredna pomena:
Samsung 2253BW za 275e,
LG M228WA za 315e i
LG 246WH za 425e.

Od vas očekujem sugestije koje će nadam se biti dosta korisne za KONAČAN odabir mog novog modela.

Napomena: Za korisnike koji imaju malo više znanja, vremena i želje da se upute u svoju analizu odabira BEST BUY modela, prikačio sam excelov fajl.

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)14.10.2008. u 21:12 - pre 189 meseci
Skoro sam uzeo baš LG 246WH za sebe.

Samo što se moja metodologija odabira bitno razlikuje od Tvoje. Ti elaboriraš izbor u tomovima, pritom potpuno zanemarujući marketinški momenat, koji je i najjači u celoj priči. Ne možeš sučeliti proizvode samo pomoću naškrabanih specifikacija, jer Ti specifikacije ne pokazuju vizuelni utisak, reprodukciju boja, sveukupni kvalitet prikaza, a ponajmanja ugao vidljivosti, koji je kod tog Samsunga ubedljivo najgori, iako "u specifikacijama piše nešto drugo".

Svojevremeno smo bili svedoci takvog (napismenog) sučeljavanja konkurentskih grafičkih kartica (8800GTX vs HD2900XT), gde je druga, po specifikacijama, trebala da prosto oduva konkurentsku. Kakav je epilog bio, znamo svi, a isti aršin procene se može primeniti i na monitore - NE VERUJ specifikacijama, nego sopstvenim očima!

Prvi sledeći monitor koji mi se sviđa već dobrano prebacuje uloženu sumu za više od dva puta, pa je otprilike jasno šta se dobija. Štaviše, ovaj monitor toliko odskače od ostala dva, da je bezveze uopšte i stavljati ga u nekakvu "konkurenciju" pri izboru, iako cena to na neki način inicira. U specifikacijama si zaboravio i dodatne "feature"-se, u vidu USB hub-a i komponentnog ulaza, Picture-In-Picture i tako još koječega, što dotični monitor poseduje (kao na primer - podešavanje visine, što nemaju svi, a izuzetno je korisno za tako velike displeje).

Dakle, odgovor imaš. Samo je na Tebi da li ćeš ga posmatrati u stilu "svaki Ciga..." ili ćeš na moj izbor gledati kao na nepristrasan (jer upravo takav i jeste), jer je i on načinjen uz nekakvo razmišljanje i probu?

EDIT: Typo

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 15.10.2008. u 10:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drazenj
Skola
Subotica

Član broj: 33715
Poruke: 64
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)14.10.2008. u 22:22 - pre 189 meseci
Evo da i ja dam komentar na temu.
Ne znam zašto u ovo "ocenjivanje" nije uključen i model Viewsonic VP2250wb koji je iz "pro" serije sa razumnom cenom od oko 28000 din.?!
Ja ga posedujem 15-estak dana i Veoma sam zadovoljan !
Poseduje tilt ,swivel,portrait mode ,USB hub ,podešavanje po visini i što je najvažnije NEMA mrtvih ili zaglavljenih pixela !
Ja radim u AutoCAD-u , a ponekad i neku igricu ,naravno i film i zadovoljan sam i prikazom boja ,oštrinom i odzivom .
Toliko od mene.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

bubalo

Član broj: 64632
Poruke: 44
79.101.138.*



+20 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)15.10.2008. u 00:55 - pre 189 meseci
Ja mislim da bilo koji od ova 3 koja si naveo "Samsung 2253BW za 275e,LG M228WA za 315e i LG 246WH za 425e." neces da pogresis ako uzmes.Stvar je u tome da ce za neko vreme izaci jos bolji po perfomansama a ovi ce pojeftiniti a ti ces i dalje analizirati koji je najbolji.Pozz
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.116.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)15.10.2008. u 04:23 - pre 189 meseci
Imam samsung 226BW vec godinu dana i preporucio bih ti ga. Slika je odlicna,
brz je, ugao gledanja (u praksi) odlican, a mislim da je kvalitet izrade isto vrlo dobar.
Dobijas dodatni kabl posto ima 2 ulaza, i DVI-ANALOG kovnvertere, drajvere, krpicu za brisanje.
Tilt je odlican (jako cvrst) i nema sanse da se nesto klima odmah ili kasnije :)
Postolje lepo elegantno i tesko. I sam monitor je vrlo tezak sto je po meni odraz kvaliteta u nekoj meri :)
 
Odgovor na temu

selters
Mladenovac, Srbija

Član broj: 127491
Poruke: 98
*.eunet.yu.

Sajt: www.sumadijskioglasi.com


Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)15.10.2008. u 14:05 - pre 189 meseci
Moj izbor je Samsung 226CW. Ukoliko zelite da ga koristite za rad u Photoshopu i za DTP - odlican izbor.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.35.*



+3 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)15.10.2008. u 19:45 - pre 189 meseci
meni je upravo danas stigao T220 pa onako iz prve ruke da napisem svoje misljenje o ovom modelu

Uz monitor dobijete
Drivere,uputstvo(ima srpsko uputstvo na disku,veoma detaljno),jedan poseban analogni kabel i jedan poseban DVI kabel,kabel za napajanje i krpa za brisanje
Monitor je lep ,to nema sumlje ,plastika je u crnoj boji i preko te plastike (koja je oko ekrana) ide providna plastika pa ispadne ko da je oblozen u staklu,na plastici ostaju otisci prstiju, turn off/on dugme je u touchscreen fazonu(crveno/rozo svetli i boja se odsijava doljnjim delom monitora) ,sa desne strane ima 5dugmica(Menu,Up,Down,Source,Auto) za namestanje menija ,zadnja strana monitora je zaobljena i prikljuci za napajanje i video kabel su sakriveni poklopcem(ako vam monitor ne stoji uz zid vec negde gde mu se vidi i zadnja strana nece se videti prikljuci) kvalitet slike je lep ,boje su veoma jasne i lepe ,pozadinsko osvetljenje(bela) na crnoj podlozi izbija malo gore i dole ,ali pri gledanju filmova(gde ima najvise crne) skoro se i ne primeti(znaci izbijanje bele se moze videti ako bas zagledate,tj ako ocete da vidite bas tu belu),na nekim sajtovima sam citao da se "cuje" monitor (valjda su mislili na trafo u njemu) to nije istina... :)
Jedini minus(ako se moze tako nazvati i ako trazimo dlaku u jajetu) je postolje,koje je malo nestabilno tj lako se moze zadrmati monitor,ako udarite sakom o stol moze malo da se zatrese...

36meseci garancija,21k dinara ,garancija za 5+ mrtvih pixelova.....po meni nije lose....

Inace monitor sam dobio sa originalnim samsungovim panelom bez mrtvih pixelova(da kucnem u drvo)

nadam se da sam nekom pomogao...
poz
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)15.10.2008. u 22:51 - pre 189 meseci
Koliko sam vidio niko nije spomenio
Belinea monitore pa imamo
NEC monitore, pa sta je sa HP koji su po meni sasvim ok ili....
ne znam ko hoce kvalitetu imamo i EIZO mada EIZO mislim da ne spada u ovu kategoriju :)))))
 
Odgovor na temu

armagedon_32
Zvornik

Član broj: 152277
Poruke: 29
79.143.175.*



Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)16.10.2008. u 18:52 - pre 189 meseci
Vidim tema je malo živnula, mada čini mi se da sam izazao reakcije zbog pogrešnog tumačenja mojih namera.

Kao što sam više puta rekao, ja nisam nikakav vrsni poznavalac monitora, niti sam i jedan od ovih izabranih video u radu, pa mi tako namera nije ni bila da ja ovde iznosim nekakve upute za kupovinu i tvrdnje, nego nasuprot, traženje pomoći od boljih poznavalaca oko izbora (sa 42 modela na 13, odnosno 3 modela) mog novog monitora. Jeste da sam se oslanjao na tehničke karakteristike (ono što mi je dostupno) ali sam i tvrdio da one nisu i presudne. I pored slaganja oko toga da je vizuelni utisak ispred numeričkih podataka, smeo bih tvrditi da su 95% monitora koji su ostali u finalu - njih 13 bolji od 19 modela koje sam izbacio u I i II krugu, naravno u svom cenovnom rangu. Što se tiče polufinala, tj. svođenja sa 21 modela na 13 modela, tu znam i tvrdim da sam izbacio neke koje ne zaslužuju.

Zbog svega ovog ja sam i pisao i pišem ove postove, da bi mi neko relevantniji za pisanje o ovoj temi rekao, to je tako zbog toga i toga, a ne onako uz dosta subjektivnosti, baš zbog "cige".

Pozdrav!

P.S. Nadam se da će u bliskoj budućnosti biti još neko ko će mi moći predložiti neki od modela iz finala.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)17.10.2008. u 22:46 - pre 189 meseci
Moje je misljenje da ti je sprovodjenje svih tih testova cisto gubljenje vremena. Od svih specifikacija koje navode proizvodjaci mozes se samo (donekle) pouzdati samo u rezoluciju. Ostale performanse vise spadaju u domen marketinga nego tehnike, a to se najbolje vidi kad stavis 5 monitora jedan do drugog pa uperedis svoje subjektivno vidjenje, pa onda zakljucis da je to nepravedno podcjenjeno "subjektivno" glediste ipak najmjerodavnije.
Ja sam prije par mjeseci kupovao 22'' i srecom sam imao priliku da vidim 20-30 razlicitih monitora u prodavnici, nanizanih jedan do drugog i upaljenih sa istom slikom, tako da je uporedjivanje bilo lako.
Na kraju mi se najbolji ucionio neki Fujitsu-Siemens sa cijenom oko 180 evra, kome ne znam ni model, pa sam ga i uzeo, a bilo je i nekih za duplo vise para sa losijim prikazom.
Bitno je da znas za sta ti najvise treba monitor (tebi izgleda najvise za Excel), pa vidi kako to na njemu izgleda.
A neki faktori su potpuno irelevantni, npr. ugao vidljivosti: iz kog bi razloga neko (osim ako nije debil) gledao u monitor pod uglom od 170 stepeni, ili 120 ili 90 ili 45? I sta znaci sto neki monitor ima taj ugao od 170 stepeni, a drugi samo 150? Vrlo vazno...
Ako imas priliku da vidis uzivo kako monitor radi, otidji i pogledaj, sve ostalo je mlacenje prazne slame...
 
Odgovor na temu

NiGhT-BlAdE
remote @ home
Frozen World

Član broj: 2892
Poruke: 90
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: sonicmind@elitesecurity.org
ICQ: 59496659
Sajt: sonicmind.ath.cx


Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)19.10.2008. u 02:37 - pre 188 meseci
Definitivno praksa... Iskustvo sa 17" tft lcd... recimo belinea beshe i samsung.. ne setjam se tachno modela ali je samsung bio dobrano skuplji .. karekteristike su bile slichne.. ali ne belinea u praksi oduvala samsunga... ugao gledanja jasnotja slike i chistota boja... i plus pixeli... na belineo ni jedan mrtav pixel.. a samsung u to vreme tri su proshla kroz moje ruke i ni jedan nije bio bez mrtvih pixela... :(
--------------------
For more information search on www.google.com
__________________
Slackware 12.0
 
Odgovor na temu

saigon_from_europe

Član broj: 73547
Poruke: 34
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)19.10.2008. u 17:02 - pre 188 meseci
Kada se vec prica o monitorima, hteo bih da pitam da li je neko imao problema sa mrtvim pikselima? Imao sam prilike da gledam u dosta monitora u tri firme - u jednoj su bili "srednje skupi" Samsunzi, na drugom mestu najskuplji 19" Samsunzi, na trecem mestu su bili jeftini Dell-ovi. I nigde nisam video mrtve piksele. Da li je neko imao problema sa mrtvim pikselima u skorije vreme?
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.ptt.rs.



+26 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)21.10.2008. u 20:31 - pre 188 meseci
Mozda je offtopic, ali moram da pitam...
Imam laptop sa VGA i HDMI izlazom. Hteo bih da kupim eksterni monitor, ali posto su monitori sa HDMI ulazom skuplji i manja je ponuda, interesuje me da li postoji mogucnost konverzije HDMI>DVI i da li se gubi kvalitet slike i koliko? Probao sam VGA monitor i slika je bila uzasna. Sta mi vi preporucujete?
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.167.*



+3 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)23.10.2008. u 18:45 - pre 188 meseci
Citat:
Odin D.:A neki faktori su potpuno irelevantni, npr. ugao vidljivosti: iz kog bi razloga neko (osim ako nije debil) gledao u monitor pod uglom od 170 stepeni, ili 120 ili 90 ili 45? I sta znaci sto neki monitor ima taj ugao od 170 stepeni, a drugi samo 150? Vrlo vazno...

ma da koji ce ti k.. ugao vidljivosti ,ko sto kaze Zivota (price iz majstorske radionice) "to su izmislili prodavci da kupcima uzmu pare" .....
malo morgen....
ja znam druga imao je jos pre 19" TFT (bas bas u pocetku toga) i imao neki shit gao vidljivosti ,pa kad je igrao FPS morao je da se naginje na svaki ugao da bi video redovnu sliku ....
druga sitvacija gleda nekoliko vas film ,imas mali ugao ...i onaj koji nije ravno ispred monitora ne moze da vidi sliku .....
treca sitvacija (kod mene cest slucaj) ti sedis sa strane (skroz sa strane monitora) i neko te zove "eee dodji da vidi ovo " ne moras da ustanes kad i sastrane vidis sliku a onako skoro ne bi nista video morao bi ustajati da vidis tacno sta je na ekranu ......ajd ako je razlika 170<>150 izmedju monitora to je jos zanemarljivo ,ali ako je veca razlika...doobroo bi se zapitao ...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Pavleg

Član broj: 112866
Poruke: 78
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)24.10.2008. u 21:45 - pre 188 meseci
Ima li neko iskustava sa LG 2252QT?

O Samsungu T220 se moze naci mnogo komentara za razliku od navedenog LG-ja.

Da li je i kod njega ram kao kod Samsunga T220, koji je po meni bezveze?
Citajuci postove vidim da T220 ima poprilicno problema sa isijavanjem po ivicama displeja, mene bi to prilicno iritiralo. Cesto gledam filmove na kompu i mislim da bi u toj pirlici isijavanje bas dolazilo do izrazaja.

Kakav je po pitanju konstrukcije, menjanja nagiba, menjanja visine, okretanja i sl.?

Hvala.
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)25.10.2008. u 16:21 - pre 188 meseci
Ja slucajno pogledah ovaj post... Ja sam bas juce kupio LG W2252TQ za 256$. I sta da kazem dobar je, nisam neki ekspert za monitore ali meni je odlican , slika je dobra sta vise odlicna. Ja ga inace koristim sa notebook-a i zadovoljan sam. Probao sam da se igam malo i odziv je super.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Best Buy 22" (LG Vs Samsung)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20683 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.