Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane

[es] :: Hosting :: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27957 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane16.08.2008. u 08:39 - pre 190 meseci
Citat:
musicmaster:
Dok Verat npr. daje za "malo vishe para", ako tjemo .com ili .org: pishljivih 100 mb, uz samo 5 email accounta i raznoraznih sirotinjskih bonusa pride.
Ne samo to, ponekad se na pripremu cheka punih mesec dana....

I neko tje da me nabedi da uzmem .rs?


Ovo jednostavno nije tačno i svako može da ode na Veratov sajt i uvjeri se kakvi su paketi u ponudi. To važi i za ostale domaće provajdere. Ovo sa mjesec dana čekanja ne treba ni komentarisati.
Molim vas da provjerite svoje informacije prije nego što postujete ovdje zato što će ubuduće sve neprovjerene/netačne infromacije biti brisane bez mnogo objašnjavanja.

Takođe, ne bi bilo zgorega da realnije govorite o oversellerima koji nude neke ultra giga stvari a dobar dio vas na njima hostuje sajtove koji imaju koju stotinu posjeta dnevno. Naravno da im nije problem dati vam i petabajte prostora i protoka kad oni vaš nalog bukvalno i ne osjete.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane16.08.2008. u 09:08 - pre 190 meseci
Ja sam samo izneo moje iskustvo sa domaćim hosting provajderima, nisam pričao
ništa napamet. Proćiće još mnogo vremena dok ti ljudi ne shvate da postoji konkurencija
i da nisu jedini na svetu koji pružaju tu uslugu.
 
Odgovor na temu

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.218.*



Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane16.08.2008. u 12:54 - pre 190 meseci
Sto se tice mog iskustva sa Dreamhostom, koji takodje nudi kule i gradove za male pare, iskustvo je sledece. Hteo sam da napravim za pocetak mali website na foru youtube-a, i racunam da mi je za to bolje da uzmem strani web hosting, jer ipak takvi sajtovi crpe dosta resursa (pre svega link-a tj bandwidth-a). Medjutim, sada sajt vise ne radi (digao sam ruke od njega), pre svega jer sam imao problema da instaliram dodatne stvari na server, koje su mi inace bile potrebne (radi konverzije filmova itd...) sve sam radio po njihovom TOS-u. Sto se uptime-a tice, on je solidan (recimo oko 97%), ali je server uzasno spor, i cak ponekad ne mogu da postignem maximum download sa svojim 512 ADSL paketom, (strasno, server ima 100 mbit). Toliko o hosting provajderima koji nude kule i gradove za 30 eura godisnje. Nisam probao domace hosting provajdere, ali im se svakako cene i ponude mnogo razlikuju od stranih, jer oni ne nude kule i gradove, vec realno za realan novac. Toliko samo mogu da zakljucim o domacim provajderima, ne mogu da dam komentar o podrsci, brzini aktiviranja naloga i tim ostalim stvarima. Toliko od mene...
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
195.252.85.*

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane16.08.2008. u 16:10 - pre 190 meseci
Citat:
Tyler Durden
Citat:
musicmaster:
Dok Verat npr. daje za "malo vishe para", ako tjemo .com ili .org: pishljivih 100 mb, uz samo 5 email accounta i raznoraznih sirotinjskih bonusa pride.
Ne samo to, ponekad se na pripremu cheka punih mesec dana....

I neko tje da me nabedi da uzmem .rs?


Ovo jednostavno nije tačno i svako može da ode na Veratov sajt i uvjeri se kakvi su paketi u ponudi. To važi i za ostale domaće provajdere. Ovo sa mjesec dana čekanja ne treba ni komentarisati.
Molim vas da provjerite svoje informacije prije nego što postujete ovdje zato što će ubuduće sve neprovjerene/netačne infromacije biti brisane bez mnogo objašnjavanja.

Takođe, ne bi bilo zgorega da realnije govorite o oversellerima koji nude neke ultra giga stvari a dobar dio vas na njima hostuje sajtove koji imaju koju stotinu posjeta dnevno. Naravno da im nije problem dati vam i petabajte prostora i protoka kad oni vaš nalog bukvalno i ne osjete.


Ja na shared hostingu koji je 4 puta jeftiniji od najjačeg Veratovog paketa koristim 300 000+ „hits“-a i 20+ GB dnevno i imam pitaj Boga koliko baza i poddomena. Veratova ponuda u ovome je: 300 GB mesečno, 15 poddomena, 20 parkiranih domena i 20 baza. Jedino što Verat daje bolje je statička IP adresa i .rs domen (ovamo ide međunarodni domen). (da napomenem da Verat nisam koristio nego koristim podatke iz njihove ponude)


Tako da ta priča o tome da su svi koji nude veće stvari od naših overselleri i da istovremeno oni daju lošu uslugu nije baš tačna. Naravno da ne može da se koristi baš sve unlimited, ali može više od onoga što nude naši po istoj ili nižoj ceni, i naravno da nisu sve strane kompanije iste, nego jeste overseller. Samo treba pronaći pravu kompaniju.


Ovo je i odgovor na ono što je neko rekao da bi mogli da neke konkretne domaće i strane ponude uporedimo.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane16.08.2008. u 16:30 - pre 190 meseci
Mali ping je vrlo važan za teške web stranice koje imaju mnoooogo malih sitnih komponenti, a naročito kada se ti fajlići ne ponavljaju izmedju stranica. Razlika u vremenu učitavanja takve stranice na vezama sa pingom od 50 i 200 ms može biti dupla pa i više. Takodje, kada interaktivno radite na web stranici (recimo mrdate mapu, klikćete na komande za upravljanje nekim objektom, i slično) vrlo ćete jasno primetiti razliku izmedju 50 i 200 ms odziva na svaki pokret miša i svaki klik.

Sem toga, kada iz bilo kog razloga pukne (ili bude otežana) veza sa inostranstvom, oni koji hostuju kod domaćih provajdera neće imati nikakvih problema.

Mada, uprkos tome, ja hostujem sve svoje prezentacije u inostranstvu samo zato što je 10x jeftinije. Ali oni kojima treba ozbiljan web servis za domaće tržište i imaju dovoljno para da ga plate, ne bi trebalo da razmišljaju o inostranstvu.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.193.*



+7 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane16.08.2008. u 17:31 - pre 190 meseci
Samo sam se prisetio kako je nekada bilo,
jer shljakao sam u Verat-u i izdavao/prodavao ljudima te hostinge.

U peroidu od 2004-2006. Tachno dve godine.
Sada je znachi situacija drugachija malo, mada opet su tu nashe fer cene prepostavljam.
Setjam se da je svaka uplata za co.yu ili .com prosledjena istog dana,
da bih nakon nedelju dana (ponekad zaista i ceo mesec) klijent obavezno smarao i pitao mene,
preko fona ili lichno - Kada tje? Shta se cheka toliko? Znate da uzmete novac odmah, i trazite brdo papirologije a od posla nishta!! bla, bla, bla i tako dalje....

Ponekad u takvim situacijama, gde nishta ne zavisi od vas, nego od nekog tamo lika u BG-u,
treba biti pravi umetnik pa smiriti mushteriju i ubediti ga da je ipak ON u pravu.

Shta Verat daje sada za 35 evra na godinu dana?

Svi U.S.A provajderi pruzaju sasvim pristojne i fer usluge za taj novac.
A najvetja ironija je shto ne volim USA.....
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane16.08.2008. u 18:29 - pre 190 meseci
Citat:
Ja na shared hostingu koji je 4 puta jeftiniji od najjačeg Veratovog paketa koristim 300 000+ „hits“-a i 20+ GB dnevno i imam pitaj Boga koliko baza i poddomena. Veratova ponuda u ovome je: 300 GB mesečno, 15 poddomena, 20 parkiranih domena i 20 baza. Jedino što Verat daje bolje je statička IP adresa i .rs domen (ovamo ide međunarodni domen). (da napomenem da Verat nisam koristio nego koristim podatke iz njihove ponude)


Tako da ta priča o tome da su svi koji nude veće stvari od naših overselleri i da istovremeno oni daju lošu uslugu nije baš tačna. Naravno da ne može da se koristi baš sve unlimited, ali može više od onoga što nude naši po istoj ili nižoj ceni, i naravno da nisu sve strane kompanije iste, nego jeste overseller. Samo treba pronaći pravu kompaniju.


Ovo je i odgovor na ono što je neko rekao da bi mogli da neke konkretne domaće i strane ponude uporedimo.


Odlicno.
Moj post prethodni post nije bio zato da bih branio Verat ili domace provajdere, vec zato da bi imali ovakve kvalitetnije postove i iskustva, a ne pausalne ocijene.

Mene jedino smetaju generalizacije bilo kakvog tipa i potpuno pomalo nerealna poredjenja sa nekim overselling provajderima (nikad nisam rekao da su svi koji nude vece stvari od domacih provajdera, overselleri i da imaju losiju uslugu).
A sasvim je jasno bez imalo sumnje da su vecina provajdera vani i povoljnija i kvalitetnija od velike vecine domacih. Domaci provajderi imaju sansu jedino u nekim malo specificnijim zahtjevima.

@musicmaster
do tih kasnjenja sa registracijom domena je dolazilo zbog nesretne organizacije registracije .yu domena a ne zato sto su provajderi to voljeli da razvlace. To ni najmanje nije bila njihova krivica.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.55.*



+7 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane17.08.2008. u 01:11 - pre 190 meseci
Citat:
Tyler Durden

@musicmaster
do tih kasnjenja sa registracijom domena je dolazilo zbog nesretne organizacije registracije .yu domena a ne zato sto su provajderi to voljeli da razvlace. To ni najmanje nije bila njihova krivica.


Opet, krivica pada na verat.
Vlasnika nekog sajta uopshte ne mora da interesuje dalje od uptime-a.
Ljudi hotje da to ide brzo.
Od trenutka uplate.

Kada poshaljem faxom svu papirologiju (FOR WHAT???) centrali, centrala je primi odmah.
I posle toga oko 7 dana je potrebno da se iskompresuje 50 MB, zapravo 100 MB na serveru koje je klijent dobio.
Cene su i dalje iste za .co.yu koliko vidim.

Po meni ne treba da koshta vishe od 300 dinara.
Standard paket.
Kada se 'zbere' celokupni dozivljaj od godinu dana.
Hostinga.
Na Veratu.

Pa zar za toliko malo ovi "nashi sposobni" admini tamo nemaju koji "template", shta ja znam,
za standard varijantu??

Ma, ne vredi vishe ni diskutovati na ovu temu.
Odoh ja sa ove teme.

100% sam u pravu.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane17.08.2008. u 10:22 - pre 190 meseci
O domacim provajderima na mogu da sudim, posto nisam ni jednom njihove usluge koristio.

Hteo bi samo, generalno, da kazem sledece (sto se moze primeniti i na bilo koju drugu sferu poslovanja Srbija <> inostranstvo), a to je sledece:

Izuzetno mali broj poslodavaca u Srbiji, zaista ume i zna kako sa musterijom. Ovde mislim prvenstveno na one sitnice, koje uvek zivot znace.
Ako primenimo to na hostingu (da ostanem OT), onda bi to bilo da u inostranstvu:

- dostupnost teh podrske 24/7, makar i kroz neki ticket sistem;
- prva i druga linija telefonske podrske, gde makar neko od njih zaista zna o cemu se radi;
- online placanje;
- isporuka domena u roku od par minuta / maks 1h;
- spremnost na kompromis u slucaju problema sa hostingom (1 mesec besplatno ili besplatan upgrade ili whatever);
- itd...

eto, recimo, konkretan primer sto je musicmaster naveo, da se cekalo nekoliko dana / nedelja na aktivaciju hostinga.
Da je ISP samo malkice vise okrenut i brizniji prema klijentu, napravio bi recimo: username.ISP.com ili whatever, aktivirao tehnicki hosting paket i te podatke poslao klijentu. Onda klijent moze da delimicno koristi svoj hosting nalog, da testira, uploaduje, podesava. Kad sve to namesti, dotle ce valjda i domen da se registruje i sve ce da sljaka...

Prema tome, generalno - nedostaje nacin ophodjenja prema klijentu. Klijenti / musterije su u Srbiji i dalje veoma nisko na listi prioriteta poslodavaca, iako zive od tih istih klijenata. I ovo vazi, opet, za sve sfere poslovanja, ne samo za ISP / Hosting.

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
89.216.96.*



Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane17.08.2008. u 16:46 - pre 190 meseci
Mozda je ovo sto cu reci malo OT ali ipak moram... :) Ja mislim da je ova tema zapravo malo pogresna... Putpuno je besmisleno raspravljati o domacem protiv stranog... Treba mozda raspravljati o dobrim vs losim provajderima, a takvih ima svuda i dobrih i losih, cak mnogo vise losih ima u inostranstvu zbog naravno veceg trzista. Mislim da su se u nasoj zemlji neke stvari ipak malo promenile i sve vise se menjaju na bolje, dok sam u inostranstvu imao cesto losa iskustva sa tim poznatim i "dobrim" hosting provajderima. Naravno i kod nas ima dosta lose usluge i to ne mislim samo na hosting i na internet, ali isto tako sam na losu uslugu nailazio i u inostranstvu.

To sto neki smatraju boljim strane provajdere jer "daju" mnogo vise resursa ne vredi ni komentarisati. To sto oni bolje lazu nikako ne znaci da imaju bolju uslugu... Ima i mnogo dobrih stranih provajdera koji za mnogo vece pare daju mnogo manje resursa od domacih, a to su zaista dobri i pouzdani provajderi, ali to retko ko od obicnih korisnika zna i razume...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane19.08.2008. u 03:35 - pre 190 meseci
Citat:
inodius:
To sto neki smatraju boljim strane provajdere jer "daju" mnogo vise resursa ne vredi ni komentarisati. To sto oni bolje lazu nikako ne znaci da imaju bolju uslugu... Ima i mnogo dobrih stranih provajdera koji za mnogo vece pare daju mnogo manje resursa od domacih, a to su zaista dobri i pouzdani provajderi, ali to retko ko od obicnih korisnika zna i razume...

Ih sad ispade ono koliko para toliko muzike. Pa i nije bas tako, to je odavno postao izuzetak a ne pravilo.

A ko laze u vezi resursa? Jel mene moj hosting provajder laze: Currently Using: 25.4 GB
Total Bandwidth Provided: 6952 GB ($0.1/GB over) Total Used So Far: 76.815 GB

Koji domaci provajder nudi 20+ GB prostora, i preko 50 GB mesecnog transfera a da nije dedicated masina koja kosta papreno?

Naravno da je iracionalno, detinjasto ili kako vec ocekivati da se nista nece desiti ako bi neko nekako uspeo da napuni 350 GB na disku, ili da izjede 7 TB protoka za mesec dana. Ali zato koristis 2% od tih naduvanih cifara i dobijes realno ono sto je kod domacih u domenu naucne fantastike.

@SmilieBG: To je vekovni problem ovih prostora... za sve su krivi Otomani :)


 
Odgovor na temu

engineer

Član broj: 45205
Poruke: 113
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: engineer


Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane19.08.2008. u 11:47 - pre 190 meseci
Citat:
Mister Big Time: A ko laze u vezi resursa? Jel mene moj hosting provajder laze: Currently Using: 25.4 GB
Total Bandwidth Provided: 6952 GB ($0.1/GB over) Total Used So Far: 76.815 GB
Nije mi jasno zasto se svi zakacite za prostor i transfer. Pa nije to jedina stvar koja je bitna za dobar hosting.
Na primer:
- imas neogranicen prostor na disku, ali ne mozes da hostujes nista osim html/php/slika ili fajlove vece od 2 MB
- imas neogranicen prostor na disku, ali ne mozes da uploadujes fajl veci od 2 MB, zbog limita postavljenog u PHP-u
- imas neogranicen broj mail naloga, ali ne mozes poslati ili primiti poruku vecu od 5 MB
- imas neogranicen broj mysql baza, ali forum ti puca svaka 2 min zbog limita u broju konekcija
- imas CGI ali ako slucajno stavis skriptu koja optereti server, kompletan nalog sa svim domenima ti je suspendovan 3 dana
... i tako u nedogled.
Citat:
Mister Big Time: Koji domaci provajder nudi 20+ GB prostora, i preko 50 GB mesecnog transfera a da nije dedicated masina koja kosta papreno?
Ja koristim postpaid paket i placam tacno onoliko koliko potrosim bandwidtha, a mogu da sastavim paket po mojoj zelji do 100GB prostora i 5TB bandwidtha. Kod domaceg provajdera.
Citat:
Mister Big Time: Naravno da je iracionalno, detinjasto ili kako vec ocekivati da se nista nece desiti ako bi neko nekako uspeo da napuni 350 GB na disku, ili da izjede 7 TB protoka za mesec dana. Ali zato koristis 2% od tih naduvanih cifara i dobijes realno ono sto je kod domacih u domenu naucne fantastike.
Koristis 2% od tih naduvanih cifara i dobijes server na kome ti se sajt ucitava pola godine jer je CPU index konstantno iznad 5. I onda kontaktiras njihovu podrsku, pa ti kazu kako je sve ispod 30 sasvim normalno i uopste ne utice na rad servera. (Moje iskustvo sa Hostgatorom)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane21.08.2008. u 09:22 - pre 190 meseci
Citat:
engineer: Koristis 2% od tih naduvanih cifara i dobijes server na kome ti se sajt ucitava pola godine jer je CPU index konstantno iznad 5. I onda kontaktiras njihovu podrsku, pa ti kazu kako je sve ispod 30 sasvim normalno i uopste ne utice na rad servera. (Moje iskustvo sa Hostgatorom)

To je tvoje iskustvo... ne i moje ili necije stoga ne treba globalizovati.
Treba probati vise provajdera. Stranih pogotovu.


Citat:
engineer: Nije mi jasno zasto se svi zakacite za prostor i transfer. Pa nije to jedina stvar koja je bitna za dobar hosting.
Na primer:
- imas neogranicen prostor na disku, ali ne mozes da hostujes nista osim html/php/slika ili fajlove vece od 2 MB
- imas neogranicen prostor na disku, ali ne mozes da uploadujes fajl veci od 2 MB, zbog limita postavljenog u PHP-u
- imas neogranicen broj mail naloga, ali ne mozes poslati ili primiti poruku vecu od 5 MB
- imas neogranicen broj mysql baza, ali forum ti puca svaka 2 min zbog limita u broju konekcija
- imas CGI ali ako slucajno stavis skriptu koja optereti server, kompletan nalog sa svim domenima ti je suspendovan 3 dana
... i tako u nedogled.

Naravno da nije jedino bitno, ali dzaba i quad core dedicated server sa 16 GB RAM-a i 7 TB diskom ako ti daju 10 GB protoka. A obicno to tako biva. Placas hardware koji mozes da koristis za personal homepage.
Stvar je umerenosti. Ne vidim svrhu davati ogroman prostor na disku a mali bandwidth. Ili obratno.

To za fajlove vece od 2 MB je opet samo tvoje iskustvo/ponuda tvog provajdera, ne mora da znaci da je tako i kod ostalih. Ja sam npr. kacio najvece fajlove od 1 GB. Preko nisam probao, niti imao potrebe.
Limit u PHP-u je nesto drugo (BTW opet nije 2 vec - upload_max_filesize 7M), i to nema bas puno veze sa onim sta dobijas na disku. Neko npr. podize FTP server pa mu ogranicenje PHP-a nije vazno. Onaj ko planira da pravi novi rapidshare to sigurno nece raditi na nekom od 'debelih' www hostinga za male pare.
Za vecinu prosecnih mogucnosti i upotrebe upload_max_filesize 7M je sasvim dovoljno. Naravno kako za koga. Kome treba vise svakako nece uzeti shared hosting bilo koji, vec nesto sa vise mogucnosti tipa VPS ili dedicated.
Za mail naloge opet ne znam gde je to limiti 5 MB... anyways svako 'normalan' danas ne koristi vise mail server od provajdera vec google apps for your domain servis. Vozi gmail na svom domenu.
MySQL i pucanje: to jeste boljka vecine shared hostinga pa tako i ovih 'debelih'. Medjutim to nije pravilo.
Sta ja imam od domaceg hostinga (posto je ovde to tema) kada mi se vrlo cesto desava ovo sa sajtom:
Page created in 51.672 seconds with 14 queries.
To je sto prikaze pri ucitavanju php strane, a ceka se 2-3 minuta na ucitavanje. Uzas.
Mnogo redje se desava na 'debeljku', posebno na mom DB clusteru koji je skoro pa dedicated zbog malog broja korisnika na njemu.
CGI nisam koristio pa necu da pricam napamet kako radi.

Citat:
engineer: Ja koristim postpaid paket i placam tacno onoliko koliko potrosim bandwidtha, a mogu da sastavim paket po mojoj zelji do 100GB prostora i 5TB bandwidtha. Kod domaceg provajdera.

Super zvuci, ali pravo pitanje je -po kojoj ceni?

Test u realnom vremenu (moj slucaj):

USA server: Stranica je generisana za 0.641 sekundi uz 24 upita.
Germany: Strana generisana za 0.0855 sekundi.
Srbija: Page created in 3.641 seconds with 12 queries.

Naravno ovo poredjenje je subjektivni test, na nekom drugom provajderu bi mozda bili bolji rezultati... a mozda na nekim stranim losiji. Svako bira ono sto mu vise odgovara.

[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 21.08.2008. u 10:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rincha
Dejan Rincic
Nis

Član broj: 56930
Poruke: 56
*.bankerinter.net.



+4 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane21.08.2008. u 16:59 - pre 190 meseci
Ne bih da reklamiram, ali ja sam sa Go dedijem imao odlicnu "saradnju", mada mi sajt uopste nije bio komplikacija, uz to sam kupovinom 4 com domena dobio (normalno besplatno) i njihov program sa pravljenje sajtova (za pocetnike lep izbor), mejl adrese po zelji na domenu, poddomene... za vrlo malo parica i to pre 2 godine... kod nas je tada cifra za hostovanje mesecno bila kao godisnja na dediju, a kvalitet i nivo usluge... smesno.

Normalno, koliko para toliko i muzike, pa mislim da ovo poredjenje domacih i stranih provajdera (koji imaju mnogo bolju infrastrukturu i verovatno puno vishe parica) nije bas izvodljivo, i bolje da pohvalimo dobre a zigoshemo loshe nego da poredimo mercedese i stojadine.

Pozz
.... samo opusteno ....
 
Odgovor na temu

engineer

Član broj: 45205
Poruke: 113
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: engineer


Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane21.08.2008. u 17:45 - pre 190 meseci
@Mister Big Time:
lol, namera mi je bila da pokazem da ne treba globalizovati kako su svi domaci provajderi losi, a strani dobri...
Nismo se razumeli, ja sam mogao da preko ftp-a uploadujem fajlove, ali njihov TOS nije dopustao hostovanje velikih fajlova i uopste bilo cega sto nije u direktnoj vezi sa web-sajtom, osim html/php/slika itd...
Za PHP je upload_max_filesize default 2M, moje iskustvo je da vecina provajdera ostavi tu default vrednost, a nije se radilo o "novom raipdshare-u" vec obicnom forumu i uploadu attachmenta uz poruku...
Sto se Gmaila tice, ogranicenje je na 20MB po poruci, a ja moje rodjake sigurno necu obucavati kako da uploaduju video na FTP
Postpaid je 5 RSD / GB protoka i 50 RSD / GB prostora i placam virmanom na ime moje firme (jos jedna stvar koja mi odgovara kod 'domacih'), ali kao sto rekoh, nije sve u (ceni) bandwidtha i prostora...

Eh, nadam se da ne moram da napominjem da je ovo samo moje skromno misljenje...

 
Odgovor na temu

HerbalKing
InfoBiznis
Jagodina

Član broj: 191869
Poruke: 6
79.101.94.*

Sajt: www.jagodina.biz


Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane26.08.2008. u 15:07 - pre 190 meseci
ma nashi provajderi nisu dobri npr hertz u nemackoj je sasvim dobar ali nudi mnogo stare mashine dok je npr ev1servers veoma dobar ili ti sadnjasi planet.. npr softlayer je isto veoma dobar.. inache nashi provajderi odnos cena kvaliteta ne moze se porediti..
Jagodina- Jagodinski portal,novosti,desevanja,informacije,night life
 
Odgovor na temu

miskec
Beograd, Srbija

Član broj: 16553
Poruke: 155
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 311547362
Sajt: www.autokupovina.com


Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane26.08.2008. u 15:13 - pre 190 meseci
Imao sam ogromno iskustvo sa razno raznim hosting kompanijama iz Srbije i iz Inostranstva.

Kao prvo posle par losih iskustava kompanije iz naše zemlje sam eliminisao odma i sa takvima neželim da imam nikakvc kontakt. Znam par kompanija koje nisu povezane sa našim internet provajedira i takve kompanije imaju solidne cene i solidnu uslugu ali je to daleko od onoga sto se dobije preko granice.

USA hosting kompanije su isto jako lose ima ih mnogo i nude se različite stvari. Ja sam se prvo zeznuosa onim unlimited hostingom. Nema nista unlimited. U USA su cene manje nego u EU ali je usluga dosta losija osim ako s eneko neodluči pa palti velike pare za nešto dobro i onda ima super ali to mi se nije svidelo. Pa sam prešao na EU. U EU naravno ping je daleko manji nego za USA sto nije bitno mada meni jeste jer sam spajao sjatove sa vise EU servera i brzina pristupa sa jednog na drugi mi je bila bitna kod izvršenja nekih skripti.

Da nedužim registrovo sam dva dedicated servera na jednom UK web hostingu. Imaju podršku 24/7 preko maila preko skypea preko msna preko one chat podrsk ena sajtu i putem telefona. Uvek mi sve pomognu sta god pozelim ukljuce iskljuce ako treba nesto od hradvera recimo da se poveća disk za 20 min to urade. Kad sam se registrovao i platio proslo je oko sat i 30 minuta i obadva servera su bila uključena. I dan danas sve radi perfektno bez ikakve greške i problema i planbiram dalje da ih koristim.

Za sad ti serveri služe za igre nekim domaćim ljudima kojima ih iznajmljujem ali uskoro ću na njima otvoriti svoj webhosting za Srbiju i ceo svet (na više jezika) pa ću pokazati kako zaista hosting u Srbiji treba da izgleda.

Srbija ima jako puno stručnih ljudi koji znaju da rade sa ovim i da ima uslova mislim da bi Srbija mogla da ponudi najbolji hosting u celom svetu. Ali meni nepada napamet da dajem 800,000 dinara svaki mesec telekomu za link od 50mbps kad za te pare mogu da zakupim 5 dedicated servera sa flat bandwidtom brzine 1gbps i da na tome zaradim 2,000,000 dinara čista računica. (uostalom za 1,000,000 dinara cu da kupim opremu za satelitski internet ogromne brzine pa cu, ako mi ba streba moj data centar ovde u srbiji, da imam internet velike brzine. ali ovo je malo nerealno) Zato se treba odlučiti za strani hosting. I takođe ukoliko neko želi da se bavi hostingom najbolje je iznajmiti servere u EU (UK, DE, NL) najbolja cena najbolja usluga je tu.
Arhitektonski biro kula-projekt.co.rs
Kalkulator kursa kursnalista.org
 
Odgovor na temu

rand0m
Novi Sad

Član broj: 133272
Poruke: 6
195.252.80.*



Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane27.08.2008. u 00:35 - pre 190 meseci
heh, sto se tiche domacjih e0 drugar je otishao i zakupio hosting kod domaceg provajdera i platio 100Mb prostora i 5GB protoka mesecno cirka 8150.00 din. (na godisnjem nivou), bez registracije domena naravno... Ja sam dumao i razmisljao i dalje mi nije jaasno kako i zasto... i sta je on platio toliko para...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane27.08.2008. u 08:07 - pre 190 meseci
E pa tvoj drugar je stvarno poseban slucaj... Mogao je da ih casti i plati 20000 ako mu se vec bacaju pare.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

deeddy
Dusica Dencic
Beograd

Član broj: 14792
Poruke: 42
93.86.20.*



Profil

icon Re: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane27.08.2008. u 16:57 - pre 190 meseci
eh ljudi, kad bi ste znali koja je razlika izmedju srbije i ostatka sveta u cenama. imam 2 servera vec par godina u usa i mogu vam reci da je ovo sto se nudi u srbiji krajnje smesno.

inace najjeftiniji hosting nudi bas usa (mada je bandwidth jeftiniji u evropi: uk, nl, de i fr), verovatno zbog konkurencije i lakoce poslovanja.

u usa za cenu od reda $200 mesecno, (nesto manje od 10 hiljada din), koji NARAVNO mozes platiti karticom u roku od 10 sekundi, mozete dobiti dedicated server, fully managed (sto je savrseno bitno) core 2 duo s 2 giga rama i 5mbps protoka (oko 1650GB mesecnog protoka, prevedeno u terabajte iznosi 1,6TB mesecno). necu da pricam o tome da su mi danas crkla oba hard diska, a nisam ni znala za downtime. hosting kompanija je u roku od pola sata od riknjavanja zamenila hardove, instalirala sistem i vratila bekap (za koji nisam ni imala pojma da postoji). znate li koji je gubitak? pola sata downtime-a i jedan post na blogu (vracen iz google cache-a).

znate li kada ce ovo u srbiji biti moguce? nikada. nivo poslovanja: 0, konkurencija: 0, fleksibilnost: 0.

necu da pricam o tome da na support ticket odgovaraju vrlo cesto i u roku od 30 sec (response time je uvek ispod 2 minuta). da pomenem da mi je registrovanje domena u srbiji trajalo vise od 24h. :)

to je sto se tice dedicated-a. sto se tice shared hostinga, za <$20 mesecno mozete dobiti vrlo pristojne pakete od 200GB protoka, koriscenje vise IP adresa (negde cak i 10-a). 1 IP adresa kosta $1/mesecno. ne moram reci da je server load i response time i vise nego prihvatljivo, i vrlo lako mozete naci pakete koji nisu oversaled.

nista o pristojnim cenama i kvalitetnoj usluzi u srbiji bez demonopolizacije trzista, liberalizacije i stvaranja ozbiljne konkurencije.

ako pitate mene da odaberem izmedju domacih i stranih hosting provajdera, kazem: uvek i jedino STRANI!
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domaci VS Strani Hosting provajderi - prednosti i mane

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27957 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.