Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux na Sony Playstation 3?

[es] :: Linux :: Linux na Sony Playstation 3?

[ Pregleda: 5358 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.vdial.verat.net.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Linux na Sony Playstation 3?08.08.2008. u 23:59 - pre 191 meseci
Da li je neko od vas instalirao neki linux na Sony Playstation 3? Ukoliko jeste neka postuje ovde korake koje je potrebno uraditi da bi se instalirao. Da li je moguće instalirati live CD ili ne sme da bude Live CD? Napominjem ne znam da baratam sonijem ali znam linuxom i već sam ih nekoliko isprobao na kompu kao što su ubuntu, pclinuxos, mandriva a stalno mi je instaliran Slackware. Jedan prijatelj koji drži Sony klub za igranje mi je tražio diskove i ja sam mu dao Ubuntu 8.04 live cd i PSLOS takođe live cd ali kaze da ne može da instalira. On je formatirao disk i napravio particiju od 10 GB. Nisam mi uspeo da pogledam ali verovatno nije dobro napravio linux particiju pošto nema predstave o linuxu. Na brzinu mi je pokazao kako izgleda kad se ubaci disk i koliko sam uspeo da skontam prikazuje ga kao data disk. Ubuntu je original cd. Ima li neko ideju?

 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Linux na Sony Playstation 3?09.08.2008. u 00:19 - pre 191 meseci
Potrazi Yellow Dog distribuciju Linux-a. To sto si ti pokusao da instaliras nije za PS3.
 
Odgovor na temu

jovica016
Jovica Ilic

Član broj: 94502
Poruke: 202
*.sc.ni.ac.yu.

Sajt: www.jovicailic.org


+10 Profil

icon Re: Linux na Sony Playstation 3?09.08.2008. u 01:31 - pre 191 meseci
Bas me zanima da li cete uspeti... Pozdrav!
 
Odgovor na temu

pantelijawip
Beograd

Član broj: 190415
Poruke: 2
89.216.90.*



Profil

icon Re: Linux na Sony Playstation 3?11.08.2008. u 10:51 - pre 191 meseci
potrebi su distroi za power pc platforme ili neke alternate verzije. Problem je sto je potreban specifican kboot da bi se uopste pokrenula instlacija (ili dizanje live cd-a)

yellow dog linux je posebno narucen od strane sonyija kao zvanican linux disto za trojku ali se odustalo od preinstaliranog linuxa jer ima korisnika koji zele da imaju ceo hard za xmb i koje linux ne zanima.

jedino YDL ima podrsku za sixaxix kontroler u smislu iskoriscenja bluetooth tehnologije. Dobije se potpuno funkcionalno E17 okruzenje. Jedino grafika (7950 nvidia) nema full podrsku zbog zatvorenih "drajvera" tako da od nekog grafickog dizajna ili renderovanja nema nista. Ostaje desktop ali i jaka serverska primena. Po meni je to malo za 7 x 3.2 GHz

Celokupna instalacija je u grafickom okruzenju i samo pratite tutorijale sa neta i nema problema.
Jedini problem je taj sto je i taj graficki instaler u HD-u. Dakle da bi uopste imali sliku morate povezati konzolu hdmi-jem, dvi prikljuckom ili najmanje preko komponentnih ulaza.

Formatiranje harda brise sve instalirane demoe, game instale... (save-ove mozete da bekapujete na fles ili neki FAT32 externi hard)

U sustini ovo je egzibicija za one koji nemaju komp a hteli bi recimo Open Oficce paket, messengere, mkv reprodukciju ili loseless music podrsku.

Drugih razloga za instaliranje po meni nema

Sve ostalo ima i xmb: (BD, DVD, CD, mp3, wav, jpg, png... reprodukciju), web browser, home wireless media center...
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Linux na Sony Playstation 3?13.08.2008. u 15:01 - pre 190 meseci
Citat:
biske86: Da li je neko od vas instalirao neki linux na Sony Playstation 3? Ukoliko jeste neka postuje ovde korake koje je potrebno uraditi da bi se instalirao.

Evo ti video tutorijal:

Ovo je potrebno da se uradi da bi se pokrenula instalacija Linuxa: http://www.youtube.com/watch?v=dytwecqIokg

Posle samo prati uputstva na ekranu.

Ako nemaš neki HD televizor, evo uputstvo za instalaciju iz tekstualnog okruženja: http://www.youtube.com/watch?v=SL0FG-KBaDg

Citat:
biske86: Jedan prijatelj koji drži Sony klub za igranje mi je tražio diskove i ja sam mu dao Ubuntu 8.04 live cd i PSLOS takođe live cd ali kaze da ne može da instalira.

Ne možeš da instaliraš neku distribuciju Linuxa za običan PC na PS3, nego ti treba neka distribucija baš za PS3.

PS3 ima Cell procesor, a ne neki x86 procesor, tako da nije kompatibilan sa distribucijama za obične PC-je.

Citat:
jovica016: Bas me zanima da li cete uspeti... Pozdrav!

Pa ako prati uputstvo, onda će da uspe da instalira Linux na PS3 :)

PS3 ima mogućnost da se na njega instalira još jedan OS.


Citat:
pantelijawip: od nekog grafickog dizajna ili renderovanja nema nista. Ostaje desktop ali i jaka serverska primena. Po meni je to malo za 7 x 3.2 GHz

Pročitaj ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Cell_%28microprocessor%29%23Overview

Cell procesor nije neki običan procesor za kućne računare.

Za kompleksne matematičke operacije (u koje spada i decoding/encoding videa, renderovanje 3D grafike, razne naučne primene...) Cell procesor daje mnogo bolje rezultate od x86 procesora iz prostog razloga jer Cell procesor može da postigne mnogo više GFLOPS-a.

Vidi ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/C...ocessor%29%23Cluster_computing

Mnogi koriste klastere PS3-ja za naučne primene baš zbog toga što je Cell procesor jako moćan.

Citat:
pantelijawip: Jedini problem je taj sto je i taj graficki instaler u HD-u. Dakle da bi uopste imali sliku morate povezati konzolu hdmi-jem, dvi prikljuckom ili najmanje preko komponentnih ulaza.

Eno postavio sam link i kako može da se instalira Linux ako neko ima običan TV.

Citat:
pantelijawip: U sustini ovo je egzibicija za one koji nemaju komp a hteli bi recimo Open Oficce paket, messengere, mkv reprodukciju ili loseless music podrsku.

Drugih razloga za instaliranje po meni nema

Za primene u oblastima gde je bitno da procesor ima što više GFLOPS-a, Cell procesor će da pojede x86 procesor za doručak :)

Tako da to nije, kao što ti kažeš, "samo za one koji nemaju komp".

Cell procesor je jako moćan i mnogi koriste PS3 u naučne primene.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 13.08.2008. u 16:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.vdial.verat.net.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Linux na Sony Playstation 3?13.08.2008. u 16:39 - pre 190 meseci
Skinuo sam Ubuntu 7.10 pre nego što je neko napisao da je Yellow Dog najbolji za ps3 ali valjda je i ubuntu dobar (bar ga svi hvale za pc). Takodje sam skinuo bootloader i uputstvo za instaliranje ubuntua. Razmišljam da li da se upuštam u ovu avanturu pošto napominjem ne radim ovo za sebe već za jednog poznanika..Hvala na preporukama.
 
Odgovor na temu

silvestro

Član broj: 121205
Poruke: 57
195.252.79.*



Profil

icon Re: Linux na Sony Playstation 3?14.08.2008. u 23:43 - pre 190 meseci
Na ovom linku je objasnjeno kako se instalira Fedora 7 na PS3:
http://www.ibm.com/developerwo...?S_TACT=105AGX59&S_CMP=dGR
 
Odgovor na temu

boodala2
savetnik u avokaci forumu za
istraživanje ruda i gubljenje vremena
Tunguzija

Član broj: 182069
Poruke: 60
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Linux na Sony Playstation 3?15.08.2008. u 08:44 - pre 190 meseci
ubuntu ,ali verzija za power pc arhitekturu ?

evo ovde nesto
http://www.sk.rs/2007/05/sklp01.html
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=18144
原子公爵
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Linux na Sony Playstation 3?23.08.2008. u 00:50 - pre 190 meseci
Citat:
biske86: Da li je neko od vas instalirao neki linux na Sony Playstation 3? Ukoliko jeste neka postuje ovde korake koje je potrebno uraditi da bi se instalirao. Da li je moguće instalirati live CD ili ne sme da bude Live CD? Napominjem ne znam da baratam sonijem ali znam linuxom i već sam ih nekoliko isprobao na kompu kao što su ubuntu, pclinuxos, mandriva a stalno mi je instaliran Slackware. Jedan prijatelj koji drži Sony klub za igranje mi je tražio diskove i ja sam mu dao Ubuntu 8.04 live cd i PSLOS takođe live cd ali kaze da ne može da instalira. On je formatirao disk i napravio particiju od 10 GB. Nisam mi uspeo da pogledam ali verovatno nije dobro napravio linux particiju pošto nema predstave o linuxu. Na brzinu mi je pokazao kako izgleda kad se ubaci disk i koliko sam uspeo da skontam prikazuje ga kao data disk. Ubuntu je original cd. Ima li neko ideju?



Zar je toliko tesko baciti pogled na temu:
http://www.elitesecurity.org/t248521-Ubuntu-linux-od-do
I videti kako se Ubuntu instalira na PS3

A onda kad odes tamo nacices ovako nesto:

-Ubuntu na Playstation 3
http://psubuntu.com/

a potom kad odes tamo dobices ovakvo obavestenje:

psubuntu.com shows you how to install and run the Ubuntu Linux operating system on a Playstation 3

 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.208.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Linux na Sony Playstation 3?30.08.2008. u 09:58 - pre 190 meseci
Hvala na svim odgovorima. Nisam još instalirao ubuntu za ps3 zato što čovek kome treba da instaliram nema tastaturu ni miša. Kad ovo nabavi probacu da instaliram i javicu ako je uspelo. Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux na Sony Playstation 3?

[ Pregleda: 5358 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.