Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc pri kupovini laptopa

[es] :: Laptopovi :: Pomoc pri kupovini laptopa

[ Pregleda: 1744 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikolaK
Nikola Krajnovic
Beograd

Član broj: 16009
Poruke: 16
64.241.37.*



Profil

icon Pomoc pri kupovini laptopa07.08.2008. u 03:34 - pre 191 meseci
Treba mi pomoc oko kupovine laptopa. Do sada sam cesto sklapao i kupovao desktop racunare, ali laptop nisam nikad ni koristio, pa mi je malo frka. Dotatni problem je sto se trenutno nalazim u USA (mesec dana) - zato ga sada i kupujem, izgleda da je dosta jeftinije ovde.

Racunar bi koristio za uobicajene stvari + Maya, 3Dmax, Photoshop, AutoCad i slicno - arhitektonski fakultet. Racunar NE BIH koristio ni za kakve video igre.

Najveci problem mi je to sto mi nije jasno sta treba gledati - po meni vrlo slicni racunari imaju bitno razlicite cene. Da li nesto treba izbegavati?

Ono za sta sam siguran je ekran 15.4'' i Web kamera.

Takodje da li se moze naci racunar bez Viste (a jeftiniji).

Dakle treba mi pomoc i oko modela, a i ako neko ima iskustva sa kupovinom u USA.

Evo dva primera sta sam nasao: Toshiba Satellite A305D-S6848 750$ (487eur), Toshiba Satellite L305-S5875 550$ (357eur).

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.180.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini laptopa08.08.2008. u 09:25 - pre 191 meseci
Evo ja da ti kazem nesto, ja ne znam nijedan od ovih lap-top racunara kako se ponasa, niti njegove karakteristike ali tebi za rad u ovim 3D i 2D programima definitivno treba 2Gb RAM-memorije ako ne i vise je je render ne zamisliv na malim ram memorijama, treba ti neka bolja graficka kartica i neki solidan procesor intel ili AMD. NEznam kako stojis novcano, ali mislim da za tvoje potrebe ovakve kakve si naveo, nisu ovo racunari za te potrebe ako ih uporedim sa njihovim cenama.Ako gresim ispravite me !

Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Pomoc pri kupovini laptopa

[ Pregleda: 1744 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.