Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?

[es] :: Vodič za učenje :: Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?

[ Pregleda: 2896 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

robotiks

Član broj: 136572
Poruke: 4
80.93.231.*



Profil

icon Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?30.07.2008. u 17:38 - pre 191 meseci
Kako sam se prijavio za sistem usklađivanja stečenih stručnih zvanja na Višoj Školi, jedan od predmeta koji sam izabrao je baze podataka.
Pošto nisam išao na predavanja a ni na vežbe iz baza podataka molim da mi neko kaže, iz koje knjige se sprema ispit i da li se ispit radi na računaru (Na kom programu?) tj. koja verzija softvera se koristi?

Svaki komentar u vezi ovog predmeta je od koristi.
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?31.07.2008. u 00:46 - pre 191 meseci
možda bolje da postaviš isto pitanje na vetš forumu?!
 
Odgovor na temu

robotiks

Član broj: 136572
Poruke: 4
80.93.231.*



Profil

icon Re: Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?31.07.2008. u 10:04 - pre 191 meseci
Proveravam taj forum svaki dan ali iz nekog razloga ne radi vec neko vreme.
 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
*.static.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?31.07.2008. u 13:38 - pre 191 meseci
Ispit se sastoji iz 2 dela (polazu se istovremeno).
Prvi deo: teorija, najcesce test sa 40-50 pitanja ili kombinacija test pitanja i klasicnog pisanja opsirnih odgovora. Literatura: Relacione baze podataka, autori S.Obradovic, P.Kaludjercic-skriptarnica VETS
Drugi deo: SQL zadaci 5-10 zadataka. Literatura: MS Access-sistem za upravljanje bazama podataka (praktikum za vezbe) - skriptarnica VETS
Treci deo (nekada): praktican rad na racunaru (SQL zadaci)

Uslov za izlazak na ispit: odbranjene laboratorijske vezbe (postoji odbrana pred svaki ispitni rok)
 
Odgovor na temu

robotiks

Član broj: 136572
Poruke: 4
80.93.231.*



Profil

icon Re: Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?01.08.2008. u 00:01 - pre 191 meseci
Hvala Srđane na informacijama puno su mi pomogle.
Kako to misliš istovremeno se polažu istog dana ili u istom terminu?
Šta se radi za odbranu vežbi (koji softver je u pitanju, pretpostavljam da je access u pitanju, koja verzija) ,kakvi su zadaci?

Mislim da u skriptarnici nema više praktikuma, ako neko poseduje isti hteo bih da ga otkupim?
 
Odgovor na temu

robotiks

Član broj: 136572
Poruke: 4
80.93.231.*



Profil

icon Re: Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?04.08.2008. u 09:44 - pre 191 meseci
Da li neko prodaje polovan praktikum iz baza podataka pošto ga više nema u skriptarnici?



Potrban mi je hitno, kupio bih ga poštom pouzećem.
 
Odgovor na temu

srdjan_m
Programer
St.Pazova

Član broj: 29217
Poruke: 262
91.148.91.*



+12 Profil

icon Re: Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?05.08.2008. u 08:55 - pre 191 meseci
Citat:
robotiks: Hvala Srđane na informacijama puno su mi pomogle.
Kako to misliš istovremeno se polažu istog dana ili u istom terminu?
Šta se radi za odbranu vežbi (koji softver je u pitanju, pretpostavljam da je access u pitanju, koja verzija) ,kakvi su zadaci?

Mislim da u skriptarnici nema više praktikuma, ako neko poseduje isti hteo bih da ga otkupim?


Ispiti se polažu u istom danu i istom terminu (npr. prvih sat vremena test, pa onda sat vremena SQL zadaci)
Za odbranu vežbi radiš neku "mini aplikaciju" tj. dobiješ da kreiraš 3 tabele, podesiš određena svojstva, povežeš ih, uradiš 3-4 upita, 2 forme, 1 izveštaj (koji treba da izgleda isto kao na priloženoj slici),1 parametarski upit i forma koja se radi u dizajnu-start up forma aplikacije. Radi se, bar je do sada tako bilo, u Access-u 2003 i potrebno je da imaš više od 50 poena čime stičeš uslov za izlazak na ispit.

Na ispitu je za prolazak potrebno da imaš >=50 % tačnih odgovora iz svake dela posebno (teorija i zadaci).

Za praktikum ne znam šta da ti kažem, nisam u toku sa stanjem u skriptarnici.

Na PP sam ti poslao link gde možeš pronaći korisne informacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Pitanje za studente više elektrotehničke škole Beograd koji su položili ili spremaju baze podataka!?

[ Pregleda: 2896 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.