Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko ima nesto iskustva sa Samsung L100?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Da li neko ima nesto iskustva sa Samsung L100?

[ Pregleda: 3402 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.255.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Da li neko ima nesto iskustva sa Samsung L100?28.07.2008. u 12:26 - pre 191 meseci
Vidim jeftin je dosta aparat, specifikacije na papiru deluju privlacno (u odnosu na cenu), ali - jel valja ovo cemu?

Samsung L100:

-Metalno kućište
-8.2 Mega pixela
-3x optički zum
-2.5" inteligentni LCD
-Audio Video zapis (30 slika/s)
-Detekcija lica
-Stabilizacija slike
-Litijumska baterija i brzi punjač


Molim nekog ako je probao ovaj model da mi javi prednosti / nedostatke.

Hvala, pozdrav!
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li neko ima nesto iskustva sa Samsung L100?28.07.2008. u 15:25 - pre 191 meseci
Jedino što vidim je da ta stabilizacija nije prava stabilizacija.
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Da li neko ima nesto iskustva sa Samsung L100?28.07.2008. u 17:55 - pre 191 meseci
+ puna manuelna podešavanja. Možda ta stabilizacija nije "prava", ali trebalo bi proveriti koliko aparata u toj cenovnoj klasi (do 100$) nudi čak i ovoliko.
BTW, nekoliko review-ova je sasvim solidno ocenilo kamericu.

Izašla su i dva entry-level modela sa optičkom (i digitalnom) stabilizacijom- M110 i L310W. Potonji sa 28-102mm objektivom i 1/1.7 senzorom. Ako imaš vremena, mislim da bi trebalo sačekati ova dva.
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.255.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li neko ima nesto iskustva sa Samsung L100?29.07.2008. u 01:07 - pre 191 meseci
Citat:
Jedino što vidim je da ta stabilizacija nije prava stabilizacija.


To me ustvari najvise brine kod ovog aparata - ima on digitalnu stabilizaciju, ali po opisima
radi jako lose... incace po svemu ostalom, sasvim dobar aparat. Ne znam kako je ranije bilo
sa Samsung-om na ovom polju, ali izgleda je sad resio da se progura tim nekim agresivnim
(nizim) cenama. O kvalitetu Samsunga na ovom polju bas malo znam a i nesto nisam primetio
da se toliko o njemu i prica, a mozda su sasvim OK aparati. Ne znam....
Imam neke samsungove proizvode - monitor, tv, ... i onako generalno sam zadovoljan njihovim
proizvodima, ali o njihovim foto-aparatima ne znam nista.
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Da li neko ima nesto iskustva sa Samsung L100?29.07.2008. u 07:41 - pre 191 meseci
Evo par ocena sa primerima...

http://www.infosyncworld.com/r...cameras/samsung-l100/9525.html

http://freshgear.wordpress.com...view-samsung-l100-82mp-camera/

Sa prvog linka:

Now we get to Samsung's new-fangled version of digital image-stabilization. Simply put, you shouldn't buy the L100 with this feature in mind. If you need image-stabilization then check out the Canon Powershot A590 IS, and if you don't need image-stabilization then the L100 is cheap enough to justify not caring about the feature at all. DIS seems to derive most of its shake-reduction simply from forcing the ISO to 200, and at first glance the image seems OK, but peer closer and it falls apart. The whole photo is plagued with digital errors – not ISO noise, but flat-out incorrect pixels. There's a yellow line to the left of the faucet and an errant red dot over the right valve, and the top of the entire photo is lined with garbage pixels. Again, this isn't a deal killer; it's just a last-resort at best.

The Samsung L100 might not take outstanding pictures, but especially for its street price, its image quality is nothing to shake a stick at. The camera is a little on the over-sharp side, which leads to rings around hard edges, but otherwise colors are deep and accurate with above-average detail. The camera does particularly well with landscapes and other broad subjects but slightly less so with close-ups, which tend to exacerbate its tendency to oversharpen. The digital image-stabilization is largely a botch, but the L100 sells for less than many cameras with no stabilization at all, so this hardly detracts from the camera's value.

Noise management is surprisingly excellent, with tightly grouped blocking all the way to ISO-800. ISO-1600 finally sees some distracting blotches and white-balance errors, but it remains quite usable, especially compared to some of the more horrid 1600 speeds we've seen. There doesn't seem to be anything particularly special about the L100's innards; it's just a well made sensor with a good pixel-to-size ratio.

Save the Panda!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.34.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li neko ima nesto iskustva sa Samsung L100?29.07.2008. u 21:23 - pre 191 meseci
Koliko sam video, najjeftiniji aparat koji ima pravu opticku stabilizaciju bi bio Canon A590IS
(ali nisam siguran u ovo)?

U stvari za mnoge modele ne pise u specifikacijma kakva je stabilizacija, ali ima li jos neki od
modela koji se moze naci kod nas u tom nekom najnizem cenovnom rangu, a da ima opticku
stabilizaciju?
Da li Fuji A900 ima opticku stabilizaciju?

Moze li mi neko navesti jos neke modele sa pravom O.S (do MAX 120 evra, ako takvo sta postoji :)

Pozdrav.

/edit: nisam video nigde kod nas ovaj da se prodaje i koliko kosta: Samsung L110

Citat:
Compact and stylish, the Samsung L110 offers shooters Dual Image Stabilization, which combines Samsung’s Optical Image Stabilization (OIS) with Digital Image Stabilization (DIS). When selected, the two work simultaneously to provide blur-free images, no matter how shaky the user’s hand may be.


[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 30.07.2008. u 01:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Da li neko ima nesto iskustva sa Samsung L100?

[ Pregleda: 3402 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.