Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gledanje snimaka sa fotoaparata na DVD playeru

[es] :: Digitalni fotoaparati :: gledanje snimaka sa fotoaparata na DVD playeru

[ Pregleda: 2260 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mersozukic
mers sksj
dfd

Član broj: 188888
Poruke: 1
*.team.ba.



Profil

icon gledanje snimaka sa fotoaparata na DVD playeru25.07.2008. u 16:31 - pre 191 meseci
Imam digitalni fotoaparat DSC-S730.Klipove koje snimim sa njim ne mogu da gledam na VIVAX DVD playeru K-210,koji inace podrzava divx formate!
Interesuje me da li postoji neki nacin da mi to uspije?Gledao sam na svom DVD playeru klipove sa nekih drugih fotoaparata ali sa ovog ne mogu gledati klipove-podrzava samo slike.
Da li ima neki program sa kojim mogu da prebacim format klipova mog fotoaparata u format koji podrzava DVD player i ako neko moze da mi ga preporuci ili posalje link ka takvom programu!?!

Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

robertinjons

Član broj: 133287
Poruke: 37
79.101.148.*



+56 Profil

icon Re: gledanje snimaka sa fotoaparata na DVD playeru26.07.2008. u 00:04 - pre 191 meseci
Ako se ne varam sony snima u .mov formatu tj za quicktime plejer (ili bilo koji plejer ali da otvara te fajlove) sto je vec samo po sebi dovoljna komplikacija. ako snima u .avi onda je 99% avi napravljen sa motionJPG kodekom.
To sto si gledao na dvdu neke druge verovatno je radjena rekompresija jer sam divx tj .avi moze da se napravi pomocu xvid,divx i gomile drugih kodeka.
Ono sto tebi treba za pocetak je neki konverter iz .mov ili mjpg u "obican" avi. ako je u pitanju doticni avi moze da se skine mjpg kodek (moraces da izGooglas :) )
Ne secam se da li sam canon-ov video konvertovao pomocu virtual dub-a, (canon inace snima mjpg avi).
Ono sto bi ti ja savetovao to je da kucas u google (inace google is your friend ;) ) mov to avi, ili mjpg to avi, pa da vidis sta ce da pronadje, pa ti vec nabodi neki program koji ti odgovara.
...ili ako ima neko neki drugi savet

poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: gledanje snimaka sa fotoaparata na DVD playeru

[ Pregleda: 2260 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.