Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Decimalni separator i konverzija stringa u realan broj

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Decimalni separator i konverzija stringa u realan broj

[ Pregleda: 3056 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yiwan
Novi Sad

Član broj: 81026
Poruke: 63
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Decimalni separator i konverzija stringa u realan broj22.07.2008. u 12:56 - pre 191 meseci


Treba iz aplikacije da unesem u bazu realan broj izmedju 0 i 1 i to kao string.

Prvo mi je palo na pamet da za unos koristim TMaskEdit sa 0,09;1 maskom i funkciju Val ili StrToFloat za kontrolu unosa, ali mozda ima i pametnije resenje pa rekoh da pitam ovde... A i nisam bas siguran kako da tretiram evenualno razlicit decimalni separator na razlicitim racunarima (posto se unos cuva kao string u bazi).


Koje je najbolje resenje za tako nesto?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Decimalni separator i konverzija stringa u realan broj22.07.2008. u 13:32 - pre 191 meseci
Ako sam dobro razumeo problem:

S obzirom da decimalni broj čuvaš kao string, opredeli se prvo za jednu notaciju, recimo tačku.
Zatim na pogodnom mestu u programu podesi sistemsku varijablu: DecimalSeparator := '.'

Tako ćeš uvek znati da su baza i aplikacija sinhronizovane po tom pitanju i neće dolaziti do grešaka pri matematičkim operacijama.

Što se tiče fizičkog unosa, postoje razne varijante jednostavnog koda (mislim da je bilo baš i ovde u forumu reči) koji se postavi u OnChange() da bi se obezbedio user-friendly unos decimalnih brojeva.

 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Decimalni separator i konverzija stringa u realan broj

[ Pregleda: 3056 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.