Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB

[es] :: GSM - telefoni :: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB

Strane: 1 2

[ Pregleda: 37198 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB05.01.2010. u 20:58 - pre 173 meseci
kao da slusam sebe na pocetku koriscenja Omnia-e ugl, sve sto instaliras - instaliraj na MyStorage, ili na SD karticu, nikako na MyDevice.. Da bi koristio telefon ugl prstima (tj bez olovkice, a ja nisam koristio od tad) instaliraj MobileShell, a posle toga ce sve biti lakse..
 
Odgovor na temu

NaivnaFrancuskaSobarica
Beograd

Član broj: 155437
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ne znam sta ovo znaci
Sajt: nemam ga brate


+1 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB10.01.2010. u 00:18 - pre 173 meseci
Kronos 1 je u pravu.Ja imam ovaj fon vec nekih pola godine i moram vam priznati da winmob.6.1 nema bas velike slicnosti sa win na kompovima.Muzika mu se jako slabo cula kad sam pustao pesme da sam mislio da je zapravo zvucnik jako los e to je bilo sve dok nisam instalirao Winamp za mobilni....neverovatne performanse tek tad postize.Operisanje na njemu je bolje uz neki mob. shell ali za original traze nekih 30 ak dolara,evra ili cega vec.Skype,Nimbuzz i druge programe sam instalirao i odlicno funkcionisu iako nisu za njega.Jako dugo sam lupao glavom o zid dok ga nisam provalio jer ovaj tel. stvarno preporucujem samo osobama sa diplomom etf, matematickog ili sl. jer je uputstvo sturo i nedoreceno.Fotografije su izvanredne samo mu je bat. lampa (blic) prejak pa slike u vecernjim casovima ako se postavi blizu prejako osvetle objekt slikanja pa budu mutne i previse bele....Podesavanje kvaliteta snimaka je moguce jer postoje vise opcija rezolucije.fabricki nije podesen na najbolji kvalitet pa obratite paznju.Neki su ovde hvalili htc ili sl. pa moj drug je imao taj fon ali mu je procesor sporiji pa sve operacije radi kao i komp pun trojanaca...sam mi je rekao jer sam mu dao omniju na upotrebu.16 gb je fenomenalno a jedina prava mana mu je AGPS jer mora da bude konektovan na net da bi mogao da dobije informacije o lokaciji satelita.Moja rodjaka ima nokiju 97 i moram vam reci ko magarac naspram konja.Jeste ful telefon ali mu je plastika losija a i slide mehanizam nije zategnut nego ima onaj odvratan pucketajuci zvuk kad se spusti slider... kao plasticna igracka.Nokia belim slovima sto pise se pojede za nekih mesec 2 pa stvarno jeftino izgleda.za sada toliko od mene
Drakac
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
79.101.79.*

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB06.02.2010. u 17:39 - pre 172 meseci
Jel menjao neko win na ovom mobu na verziju 6.5? ako jeste neka mi pusti pp
 
Odgovor na temu

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB29.09.2010. u 19:46 - pre 165 meseci
molio bih vas da mi pomognete ukoliko neko ima link odakle se moze skinuti win mobile 6.5 za i900
jurim vec danima i nigdje da nadjem.
hvala
 
Odgovor na temu

jasminche1
Jasmin Delić
Bosna i Hercegovina

Član broj: 272584
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB09.11.2010. u 21:48 - pre 163 meseci
Ljudi nek mi pomogne neko ako zna o čemu se radi.. Naime, preveo sam svoju OMNIU i900 na engleski sa njejmačkog ali sam sam' sebi prevodio pomoću nekog programa koji je bio izlozen na netu. Otkad sam preveo počele su da se dešavaju čudne stvari. Ne mogu nikoga da nazovem, ne moze mene niko da nazove, ne mogu da pošaljem poruku, ne mogu da primim poruku i telefon uzasno šteka.. Ko mi pomogne biću mu jako zahvalan.. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB16.11.2010. u 23:57 - pre 163 meseci
jeste da malo kasnim sa odgovorom, ali napokon posle mjeseci lutanja nasao sam bar po meni odgovarajuci ROM za ovaj telefon, i tek posle obaranja sistema vidio sta on u stvari moze.
pa verzija WM6.1 je tragedija, ne znam kako da se izrazim, u odnosu na 6,5. jos sam nasao neki OCK titanium premium sto bi rekli "kuvanu" verziju....o Boze...trebalo mi je da se ponovo vratim u proslost kada sam prvi put uzeo omni u u ruke, pa hajde sve iz pocetka,,,sreca pa na poslu imam vremena da se igram, trebalo mi je dobrih 3 dana da ga podesim kako meni odgovara. samo sto jos nema opciju da ti izadje plavusa za poslovnu pratnju, sve ostalo sam nasao.
sad kuburim malo oko nalazenja igrica koje koriste akcelerometar, tu mi nesto ne odradjuje kako treba. ali ostalo je samo mogu reci perverzija. ima i neke opciej za"hakovanje" tj podesavanja svega i svacega,,,kod mene je to rezultiralo "malim" pretjerivanjem pa sam obarao sistem jedno 5-6 puta u prvih 10tak dana, jbg mora covjek da proba svasta da ceprka pa to ti je.
i naravno kome treba neki od sistema wm 6.5 nek se javi na pvt, naravno da poklanjam, da ne bude zabune.
inace samo obaranje sistema traje par minuta, potpuno je automatizovano i nema sta da se zabrlja, prosto nevjerovatno. klikni i uzivaj, hee

e jos kad bi neko obajsnio sta znaci koja verzija sistema, bio bih jako zahvalan, ima normal, m2d, pa neki manila, ali mislim da je to u stvari taj m2d (manilla 2d), i jos neke verzije, pa ako neko zna sta koji ima i zasta sluzi, molio bih vas da to podijelite sa nama neukima.
hvala
 
Odgovor na temu

igrgic13

Član broj: 141138
Poruke: 23



+1 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB03.12.2010. u 23:03 - pre 162 meseci
nadam se da ima znalaca koji ce mi pomoci oko mog problema.
Radi se o Samsung Omnia i900 uredjaju i kalibraciji ekrana.
Imam problema sa ljevim djelom ekrana, pa na tom mjestu ne prima signal dodira pa moram sa virtualnim mišem kliknuti.
Problem je nastao sto je mob zablokirao i morao sam napravit master reset i sada prilikom bootanja win 6.1 (probao 3-4 verzije) trazi me kalbiraciju ekrana, naravno 20min
pokusavanja i kalibracija ne prolazi a u OS nemogu uci.

Nakon sto sam izgubio zivce stavio sam WM 6.5 koji radi bez kalibriranja ekrana ali tamo onaj virtualni mis radi jako lose skoro pa nikako a i cijeli
Os je nestabilan ( probao sam oko 8-10 verzija wm 6.5)

Moje pitanje je kako izbjeći kalibriranje ekrana na WM 6.1., na mobu sve
perfektno radi eto osim te sitnice koja se je sad pretvorila u malo veci
problem!!

Unaprijed hvala frendovi!!
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB26.03.2011. u 23:47 - pre 159 meseci
pozz svima

moze li mi neko reci da li za omniu i900 postoji eksterna antena ali za GPS? ili da li ova fabricka externa antena utice i na prijem GPS signala ? unapred hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB27.03.2011. u 00:26 - pre 159 meseci
Koliko znam ne, i da je ima ne bi je imao gdje nakaciti osim da ju spojis unutra direkt na plocu!
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB28.03.2011. u 13:21 - pre 159 meseci
ok, mislio sam da ima neka varijanta da se nakaci na konektor telefona gde se kaci sve ostalo,USB,AV kabel , itd...

i jos da pitam jel zna neko da li omnia ima mogucnost kacenja tastature i misha , tj da li moze npr da se upari WiFi tastatura i mish sa telefonom ili mora ici preko bluetootha samo jedan od tih uredjaja ? video sam neki PS2 plugin na netu za kacenje tastature ako se ne varam ali gde se ona kaci na telefon ? mozda preko USB kabla pa neki USB / PS2 adapter kao na desktop racunarima ?

i da, ima li neko da mi posalje WM 6.5 ? i eventualno neko uptstvo u kratkim crtama kako da oborim stari i podignem novi sistem ? hoce li raditi aplikacije koje su instalirane na 6.1 a instalirane na My storage ili ih obaranje sistema brise ? pretpostavljam da bi iste aplikacije trebale raditi na 6.5 verziji ako ih ponovo instaliram ?
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB01.04.2011. u 00:21 - pre 158 meseci
ljudi jel ima neki user manual za omniu ? mislim na servisni, nesto mi slabo radi GPS a i mrezu slabo hvata kao i wifi pa ne verujem da je do antena jer su to tri razlicite , mislim da je do softvera pa bih da urdim naster reset ali da mi ostanu aplikacije a podatke cu lako backupovati na komp, samo ne znam da li ce hard reset da vrati podesavanja u registry-u ili da nalepim wm 6.5 ? nesto sam cackao po regystri-u po nekim uputstvima za podesavanje parametara za GPS kao da ga poboljsam a ono jos gore a i telefon brljavi , danas se zamalo nije sam od sebe zapalio, zakucao i poceo da se greje ko lud a bio u stand by-u i kad sam skinuo bateriju koja je bila vrela, telefon se brzo ohladio i posle radio normalno, inace baterija je nova tako da verujem da nije do nje problem, isto se greje jako kad nakacim video kabel na telefon, jel zna neko kako da resim problem i gde da nabavim wm 6.5 ?

hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
188.125.4.*



+33 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB01.04.2011. u 07:36 - pre 158 meseci
Jos nisi uspjeo naci rom za omniu? cssss...,ajde da ti pomognem http://www.modaco.com/category...0-omnia-http-omnia-modaco-com/ ! pozz
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB01.04.2011. u 12:15 - pre 158 meseci
hvala puno na pomoci, sad na posao menjanja ROM-a :)
 
Odgovor na temu

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB04.04.2011. u 21:19 - pre 158 meseci
I kako je proslo flashanje? Za koji si se rom odlucio?
 
Odgovor na temu

SpeedWisp
Ivan Ivanovic
Beograd

Član broj: 294955
Poruke: 1
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB07.12.2011. u 20:34 - pre 150 meseci
Moze mi neko malo pomci ,imam vise problema i pitanja.Prvo kada slusam muziku nece mi prebaci na sledecu pesmu sve sam podesi i on samo jednu pesmu stalno vrti u krug.Imam jedno pitanje koje fajlove mogu da ubacujem u telefon samo me zaninima ima milion konvektora sam ne znam koje fajlove tacno mogu da ubacim.Kada na telefunu radim nesto zahtevnije (snimam,pricam duze,skusam muziku) baterija samo sta se ne zapali.Moze mi neko da da neki sajt za neke programe i tema za WM 6.1, i kod Wi-fi u poslednje vreme stalno se sam gasi.Nece ni jedan video snimak da mi pusti bilo koji da je fajl.Samo da pitam koliko mu je ekran osetljiv da li ga smem nositu u dzepu ili moram kupovati neku foliju za telefon.Ako se setim jos necega reci cu vam...Molim vas pomagajte
ivan
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Samsung SGH-i900 Omnia 8GB/16GB

Strane: 1 2

[ Pregleda: 37198 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.