Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

u kojem režimu radi ovaj Hard disk

[es] :: Storage :: u kojem režimu radi ovaj Hard disk

[ Pregleda: 2373 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon u kojem režimu radi ovaj Hard disk16.07.2008. u 20:12 - pre 191 meseci
....može li netko reći sa slike.....matična ploča je asus m2n ..e sad ,da li mi ovaj disk radi u sata 2 (sata 300) modu ili mi je netko podvalio nešto drugo.nisam 100 posto siguran da li ploča podržava sata 2 ali mislim da podržava..svjejedno molim da mi netko odgovori jer nisam siguran a tražio sam disk da radi u sata 2 modu.....hvala!!!
Never
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk16.07.2008. u 21:24 - pre 191 meseci
Koje slike!?
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk16.07.2008. u 21:34 - pre 191 meseci
oprosti buljko,zaboravio sam postat sliku.....da li mi ovaj disk radi u sata 2 modu??
piše aktivno: Udma 6...pa me zanima jel sve u redu?? šta mi en može nitko reć..da li ovaj disk radi u sata 2 modu ili ne..HVALA!!!

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 17.07.2008. u 15:32 GMT+1]
Never
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk17.07.2008. u 17:56 - pre 191 meseci
Disk jeste SATAII i radi u IDE emulacionom modu. Ne brini nista. I ovako je sve OK a izmedju ostalog je i preporuceni rezim rada za WD6400AAKS hardove. Ostalie opcije su AHCI i SATA RAID.
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk17.07.2008. u 18:39 - pre 191 meseci
dobro hvala..ne smijem previše postati da me ne bi moderator opomenuo ali moram još nešto pitati jer mi ova emulacija nije jasna..jel me možeš uputiti na neki link da to proučim.što ako ja želim da mi disk radi u sata 2 modu,jer sam baš zato i kupio sata 2 disk.,a ne ata.......što bi morao napraviti u tom slučaju......da li AHCI znači pravi sata 2, a ne emulaciju??

našao sam nešto..piše da treba podesiti AHCI prije instaliranja os-a...postoji li mogućnost da provjerim da li je to napravljeno u dućanu gdje je ugrađen disk..tip zna da sam gnjavež pa je možda sve podesio kako treba...piše da bez toga nemam mogućnost za NCQ...i da NCQ utječe na performanse....

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 17.07.2008. u 21:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 17.07.2008. u 21:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 17.07.2008. u 21:47 GMT+1]
Never
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk17.07.2008. u 22:46 - pre 191 meseci
Disk ti jeste SATAII a SATAII nije rezim rada harda nego su to AHCI ili RAID npr. Rezimi rada hard diskova se podeshavaju u BIOS-u i vrlo je lako (obicno pise u knjizici od maticne ploce). Niko te nije prevario niti je duznost bilo kog servisera da ti to podesi sem ako to nisi eksplicitno trazio da to uradi.
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk18.07.2008. u 12:21 - pre 191 meseci
dobro jel mogu prebacit na AHCI režim ako mi nije uključen i kako,bez da deinstaliram os? da li mi normalno radi i NCQ ako radim u emulacijskom modu? instalirao sam sljedeće sa slike...iz windowsa...jesam li sad popravio stvar???

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 18.07.2008. u 15:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 18.07.2008. u 15:06 GMT+1]
Never
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk18.07.2008. u 20:04 - pre 191 meseci
Koju maticnu plocu imas?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk18.07.2008. u 20:04 - pre 191 meseci
detaljno objasnjeno u ovoj temi: http://www.elitesecurity.org/p1447949
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk18.07.2008. u 21:02 - pre 191 meseci
imam asus M2N...i hvala nenad ali ne vidim u tome postu odgovor za moj slučaj...iskreno nije mi puno toga jasno...mislim da mene zanima jesam li sad u tome achi modu ili ne...i ostalo što sam već napisao...kako da uključim achi ako je već instalran os??

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 18.07.2008. u 23:30 GMT+1]
Never
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk20.07.2008. u 12:13 - pre 191 meseci
Pogledaj koje sve opcije imas u BIOS-u sto se tice podeshavanja SATA/RAID kontrolera.
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk20.07.2008. u 18:52 - pre 191 meseci
e sad napamet..ima opcije za raid ,to ploča podržava i sata je na enabled...ali nigdje spomena ACHI-ja...jel možeš reći sa one slike da li je sve sad ok....i iskreno ako ne mogu podesiti ahci to znači da nemam ni nqc (native...) jel tako....što najviše gubim ako ostavim ovako kako je sada..meni su milisekunde jako bitne...strašno mrzim čekati:)))
Never
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk21.07.2008. u 14:44 - pre 191 meseci
evo što imam u biosu..:
IDE CONFIGURATION
Onboard ide controller ENABLED
Serial ata devices DEVICE 0/1
NVidia raid function DISABLED

nego....imam još samo ovo za objasnit..jedan mi je čovjek rekao da postavke os-a brišu postavke u biosu..ok to ide....u sisofware sandri imam zelenu kvačicu na NCQ..ma valjda je onda uključena..ali kako, kad ja nisam uključio AHCI prilikom instalacije windowsa,ponavljam .on kaže da kad OS preuzme kontrolu nad sistemom opcije ploče kod boota tj postavke BIOSa više zapravo ništa ne znače (isto kao i OCanje kompa iz OSa recimo kad pregaziš frekve iz BIOSa) - kad se učita driver za čipset/kontroler on uključi sebi sve kaj ima na kontroleru i to je to, dalje kernel OSa preuzima brigu...i kaže:Diskovi tj kontroleri ti već jesu u "AHCI" tj "native SATA" modu jer imam instalirane SATA kontrolere u Device manageru, i da mi svuda piše samo IDE Channel onda bi ti bili u IDE modu,znači Binary Mind griješi....znači imam AHCI trenutno,ali dakle ,to ne mogu to na nikakav način utvrditi jer u biosu imam samo ovo gore...evo slika pa nek neko pametan potvrdi...HVALA!!!

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 21.07.2008. u 22:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 21.07.2008. u 23:03 GMT+1]
Never
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk22.07.2008. u 19:43 - pre 191 meseci
Sto greshim? Ploche sa nVidijinim chipsetom imaju svoje SATA drivere, ali neke bolje i novije imaju i ACHI opciju u BIOSu. Da se razumemo. M2N spada u primitivnije maticne ploce sa nVidija nForce 430 chipsetom i ne cudi me da nema ACHI opciju i BIOSu. Mozda je to resheno nekom novom verzijom BIOSa ali to me savrseno ne zanima jer u zadnje vreme imam minimalnogtj. skoro nikakvog kontakta sa tom plocom i vrlo mi j drago zbog toga jer nesto ne mirisem ploce sa nVidija chipsetom bilo da su za Intel ili za AMD. Sto ja sve ovo treba da znam kad ce ta ploca ionako vrlo brzo postati obsolete.Tacno je to da nVidijini driveri imaju neku vrstu svog AHCIja, al' tvrdnja da je ACHI iz OSa bolji nego, ACHI koji kontrolise BIOS je besmisleno, kao i da je overklokovanje iz OSa dobra ideja sto uopste nije u praksi. Jedno znam za sigurno. Sto nema u BIOSu, sto se tice storage kontrolera, pitanje je kako sljaka u samom OSu cak iako za to postoje second party driveri kao sto je slucaj sa nVidijinim. Cak sam praktikova da izbegnem nVidijine storage drivere gde god je to bilo moguce jel su znali da brljave. Sto se mene tice nVidija moze slobodno da izda svoje RAID drivere koji ce sljakati i bez da se ukljuci RAID u BIOS-u I sad jedno pitanje za tebe. Sto su ploce sa otvorenim BIOSom (high end ploce za prave entuzijaste) dosta skuplje nego bazicne ploce kao tvoja? Neke bazicne Intelove ploce npr. podrzavaju AHCI samo kada se instalira Vista i nema trika da AHCI radi pod XP-om.
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk22.07.2008. u 21:00 - pre 191 meseci
binari,zahvaljujem ti na poruci.možda sam bio malo bezobrazan kad sam rekao da griješiš i siguran sam da znaš mnogo mnogo više od mene.zato oprosti...ja sam samo pomalo bio frustriran jer želim da sve radi najbolje što može a ovo je jedan od najboljih načina da naučim nešto...mislim da mi je sad ipak malo jasnije da i ako imam controller koji je gore na slici vjerojatno to nije AHCI mod , možda je nešto između,ne znam..taj Nvidijin storage driver...kakva su mu prava obilježja u kombinaciji sa ovom pločom koju imam,ne znam da li on odnekud uključi AHCI,ali vjerojatno ako ga nema u biosu,sumnjam.....bilo mi je jako teško naći na googlu M2N i AHCI pa sam trebao odmah zaključiti da ga ploča ne podržava....ali mi je bez veze da ploča podržava raid i sata ali ne ahci mod..možda je i to moguće....hvala još jednom...sad idem skinuti EVEREST i pogledati što on kaže...
Never
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk23.07.2008. u 22:09 - pre 191 meseci
Danas sam bas skalpao masinu sa Asus M2N plocom Zadesilo se. Cudni su putevi gospodnji. Najvise me nervirala Asusova retardirana pozicija na kojoj se nalazi P1 port za napajanje na toj ploci I da... Ploca u BIOS-u nema AHCI kao opciju. Nisam probao, ali pretpostavljam da bi se aktiviranje AHCIja moglo resiti ukljucivanjem SATA RAID funkcije u BIOS-u. Mada, iskreno, ja se time nebi mucio jer ce ti sistem sasvim dobro i brzo raditi onakav kakav je sad.
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: u kojem režimu radi ovaj Hard disk24.07.2008. u 11:09 - pre 191 meseci
binari hvala..nadam se da se opet čitamo kad opet negdje zapnem..stvarno je čudno da si baš sklapao M2N...eto....pozdrav!!!
Never
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: u kojem režimu radi ovaj Hard disk

[ Pregleda: 2373 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.