Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Import teksta iz HTML-a u excel

[es] :: Office :: Excel :: Import teksta iz HTML-a u excel

[ Pregleda: 2388 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

navahoyu
Neki Kokic
Belgrade

Član broj: 41252
Poruke: 27
91.102.168.*

ICQ: 26750450


Profil

icon Import teksta iz HTML-a u excel14.07.2008. u 13:34 - pre 192 meseci
Pozdrav svima,

Nisam znao gde da postavim ovu temu pa cu probati ovde uz izvinjenje moderatorima, nadam se da ce je prebaciti gde pripada. Ono sto mi je potrebno je da jednu (za pocetak) stranicu iz HaloOglasa (internet izdanje) 'importujem' u excel u dve kolone - prva kolona bila bi tekst oglasa, druga telefon, kao i na stranici. Naravno, bez da radim klasican copy/paste... Stranice na HaloOglasima su obelezene kao http://www.halooglasi.co.yu/25/273/1.php gde je 1(.php) prva stranica sa rezultatima kojih ima 20 po strani. Znaci ja bi trebalo da od http://www.halooglasi.co.yu/25/273/1.php do http://www.halooglasi.co.yu/25/273/n.php (1 do n) cupam podatke iz HaloOglasa i smestam ih u Excel.

Hvala unapred na pomoci.
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Import teksta iz HTML-a u excel14.07.2008. u 22:40 - pre 192 meseci
1. Odaberi sa Data trake opciju From Web (ako koristis Excel 2003 biraj Data/Import External Data/New Web Query)
2. Paste-uj adresu u polju za URL i pritisni Enter
3. Klikni na zuti kvadratic sa strelicom na tabeli koju hoces da importujes
4. Eventualno proveri u Options (gore desno) da li je ukljuceno Full HTML (mislim da ces dobiti bolji rezultat)
5. Pritisni Enter
6. Odaberi celiju pocevsi od koje se vrsi import, i
7. OK

Probaj da ovo sve snimis kao Macro, malo modifikujes proceduru i mogao bi da napravis parser oglasa u Excel.

Ako mislis da iskoristis te oglase za "nesto ozbiljno" a ne da ovo shvatis kao mozgalicu u Excelu, mozda je bolje
da kontaktiras kompaniju Halo-oglasi i raspitas se o saradnji.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

navahoyu
Neki Kokic
Belgrade

Član broj: 41252
Poruke: 27
91.102.168.*

ICQ: 26750450


Profil

icon Re: Import teksta iz HTML-a u excel17.07.2008. u 10:22 - pre 192 meseci
Pre svega hvala na odgovoru i pomoci... Pokusao sam jos ranije da koristim ovu opciju ali konkretno za sajt HaloOglasa mi nije radila tj. nisam uspeo da 'prevucem' tabelu u Excel, ostajalo bi mi prazno polje iako se videla za trenutak poruka 'getting data'... Ako imas minut molim te pokusaj konkretno sa jednom stranicom iz HaloOglasa, mozda ja ne radim nesto kako treba... Ono sto mi treba je bas ono na sta si aludirao, pokusavam da punim excel direktno sa stranice tj. da na neki nacin importujem oglase direktno sa web-a... Gledao sam i source kod strane, u jednom delu ima sledece:
<!-- begin TABELA SA OGLASIMA -->
<table ...
</table>
<!-- end of TABELA SA OGLASIMA -->
i tu je po <tr>-ovima po oglas ali mi nikako ne ide da importujem u excel...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Import teksta iz HTML-a u excel17.07.2008. u 10:45 - pre 192 meseci
Citat:
navahoyu: nisam uspeo da 'prevucem' tabelu u Excel, ostajalo bi mi prazno polje iako se videla za trenutak poruka 'getting data'...

Ovo se i meni desilo, tj ni meni neće. Uspelo mi je kada sam stranicu snimio na HD (kao html, jasno) i onda uradio sve isto (Import from Web itd) samo sam mu onda stavio da čita sa lokalne putanje.

Inače, ako si već ulazio u HTM-SRC, možeš da iskopiraš sve između ona dva taga Begin-End, tj kompletnu TABLE strukturu i prosto je preneseš u Excel (Paste). Dobićeš formatiranu tabelu, sa sve slikama.. Možda bi valjalo napraviti parser u VBA koji će to automatski da radi..
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

navahoyu
Neki Kokic
Belgrade

Član broj: 41252
Poruke: 27
91.102.168.*

ICQ: 26750450


Profil

icon Re: Import teksta iz HTML-a u excel17.07.2008. u 11:11 - pre 192 meseci
Taj parser je upravo ono sto mi treba posto se stranice uvek isto zovu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Import teksta iz HTML-a u excel

[ Pregleda: 2388 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.