Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci

elitemadzone.org :: MadZone :: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27066 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci11.07.2008. u 23:32 - pre 192 meseci
Citat:
staticInt: ...nacelo humanosti ...sto u anglosaksonskom pravu cesto nije slucaj.

I treba da nije. Pametni ljudi. Nisu oni dzabe to sto su. Cilj je da se skloni sljam sa ulica, a ne da se brine o nekakvom humanizmu. Nikad me to nije zanimalo i prvi put sad cujem za to nacelo, i mogu da kazem da se meni to nacelo ič ne svidja, i da je za mene to jedna od vecih gluposti za koje sam cuo. Ja bih radije nacelo surovosti. Hajde ne mora bas telesne kazne, ali sto duze zatvorske to je prava stvar. 50, 100, 200 godina, bilo sta, samo da bi se sklonio sljam sa ulica. Ne mora da bude da sam ja u pravu niti tvrdim da jesam, samo kazem.
Citat:
staticInt:
Da si se ti nasao na mestu nekoga kome se sudi u Americi a pritom znas da je sud pod pritiskom i da iza senatori vrse pritiske i ti bi pobegao, kao i svako ko je iole normalan. Njemu treba da se sudi ali pravedno bez pristrasnosti, takodje niko od nas ovde ne zna sta se tu zapravo dogodilo...

Ja se ne bijem po kafanama, cak i ne idem tamo gde takvi idu, i nisam nikad ni isao, a dogodilo se to da je bila neka tuca u kojoj je veci bio manjeg. Cilj je skloniti sa ulica sljam koji se bije po kafanama, i da je bilo ko drugi u pitanju isto bi bio optuzen za nanosenje teskih telesnih povreda, a sudija bi razrezao maksimalnu kaznu.

U stvari ovi koji brane toga izgleda imaju problem sa USA pravnim sistemom i anglosaskim pravom uopste, kao i sa njihovom kaznenom politikom (najvise moguce kazne) , a ne sa samim kriminalcem koji je u pitanju. Izgleda da su sve ove njihove price zbog toga sto oni u sustini ne dovode u pitanje njegovu krivicu, ali im se ne svidja da zbog te tuce on zaglavi dugogodisnji zatvor, pa ga zato brane i opravdavaju, da to tako nazovem. Sto se mene tice, to je samo zbog toga sto se ovde u divljastvu gaji taj kult alfa muzjaka i nasilnistva, a da anglosasko pravo i njihova kaznena politika ne postoje trebalo bi ih izmisliti, i kamo lepe srece da se uvedu i ovde.

 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 00:02 - pre 192 meseci
Citat:
Lesli Eldridz
Treba da pocnes povremeno i da citas to na sta odgovaras. OK, u redu, u pravu si. Ne bi to bilo sudjenje po kratkom postupku na kome bi na prvom rocistu ovoga poslali na vise godina u prdekanu da bude ženska nekom arijevcu ili slicnom bratu, nego bi se to sudjenje pretvorilo u proces veka, koji bi trajao celu deceniju, dospeo na vrhovni sud i imao presudan uticaj na celokupno zakonodavstvo u USA vo vjek i vjekova amin, a u Holivudu bi kasnije snimili nekoliko desetina filmova o tome.


Prvo poslusaj sam svoj savet pa ubuduce smanji gas kad pricas.Drugo taj sarkazam ne dokazuje bilo kakvu posebnost duha, cak bas naprotiv.Ne vidim zbog cega imas potrebe da ismevas u osnovi zdravu ideju da se nekome ozbiljno ovde sudi zbog osnovane sumnje da je pocinio zlocin kada je vec situacija tako namestena kako jeste.Drugo nelogican si, po tebi ovde u zatvor salju samo babe koje valjaju cvece zbog nekoriscenja fiskalne kase, a pre toga pominjes kako bi on po kratkom postupku pravio drustvo nekom arijevcu u pandrkani, pa pretpostavljam da je arijevac zaglavio zato sto je pored babe prodavao lubenice isto tako bez fiskalne kase.

Srbija ima veliki problem koji se ogleda u tome sto je ovd rec izuzetno jeftina.Ta praksa je pocela sa vladavinom Slobkana, i do dan danas se po tom pitanju ama bas nista nije uradilo.Problem je menjao formu, raspravljalo se o slobodi govora a rezultat je uvek ostao isti a to je da ko god zeli prica o kome god zeli sta mu padne na pamet, nekad to umeju da budu takve besmislice da je to prosto jadno citati i toga i sam znas ima po dnevnoj zutoj stampi i previse, ali imaj u vidu da se koriscenjem izraza vezanih za nacin na koji bi ti kaznio po svom nahodjenju ovog momka svrstavas u istu ravan sa onima cija kritika provejava izmedju tvojih redova.

Citat:
staticInt: U krivicnom pravu postoji nacelo humanitosti a ono ima 2 aspekta, prvi da je zastitna funkcija krivicnog prava humanisticki orijentisana tako da se stite najvaznija dobra coveka a drugi da u odnosu na ucinioca krivicnog dela krivicno pravo i sankcije treba da budu koliko je to moguce humane, sto u anglosaksonskom pravu cesto nije slucaj.

Pazi slazem se zato i ja smatram da je smrtna kazna varvarska, ali ne treba preterivati pa otici u potpuno drugi kraj kao sto je to kod nas cesto.U nasoj zemlji je sada u praksi takav sistem da ovde kazne sada umeju cesto cak i stimulativno da deluju na ucinioce krivicnih dela.Visina kazne za koju se zna da ce sigurno biti propisana za izvrseno krivicno delo mora imati presudan odvracajuci faktor na potencijalnog ucinioca krivicnog dela , i zato krivicni zakonik mora biti i stroziji i precizniji.

Citat:
kelja: I ja! Zato bi Amerika bila najbolje mesto za sudjenje!
Ovde kod nas bi se to pretvorilo u lakrdiju, zbog pritisaka, izmedju ostalog... ;-)


A tamo ih jel nema ni najmanje?

Citat:
Lesli Eldridz: Ja se ne bijem po kafanama, cak i ne idem tamo gde takvi idu, i nisam nikad ni isao, a dogodilo se to da je bila neka tuca u kojoj je veci bio manjeg. Cilj je skloniti sa ulica sljam koji se bije po kafanama, i da je bilo ko drugi u pitanju isto bi bio optuzen za nanosenje teskih telesnih povreda, a sudija bi razrezao maksimalnu kaznu.


E eto da se oko necega (u principu) slozimo.Cilj krivicnog zakonika mora biti da pre svega deluje preventivno, a da bi tako delovao mora 1. biti stroziji nego sto je to sada 2. mora biti efikasno sproveden u delo. Humanost u smislu kvaliteta zivota ucinioca krivicnog dela nakon hapsenja je od sekundarne vaznosti.On svakako ne sme imati ikave pretenje ili jos gore reazlizcije narusavanja fizickog integriteta ali su dugogodisnje i akumulativne zatvorske kazne u Srbiji preko potrebne imajuci u vidu koliko je drustvo ogrezlo u kriminal i korupciju.Ali pri svemu tome se mora imati mere i moraju postojati jasni propisi za sve da ne bi moglo doci do bilo kakve proizvoljnosti u radu pravosudnih organa.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 00:35 - pre 192 meseci
Daj bre, opet ne citas to na sta odgovaras. Kako ti drago, ali tebi ce da se smeju ljudi. Moras da se malo opustis, mnogo si bre ukrucen i mnogo ozbiljno shvatas ove besede na ovim oglasnim tablama. Zato i nisi primetio da se arijevci pominju tamo gde kazem da bi mu tamo u USA sudili po kratkom postupku pa ga stavili na 20 godina medju njih da im bude zenska, a baba sa cvecem i bez kase se pominje u pisaniju o tome ko ovde ide u zatvor. Kakvi crni arijevci ovde.

BTW od tih pa prica o tome "ako ti ovo ili ono sto si ti onda bolji od njega, ma isti si bre" me obicno svrbi debelo meso. Mora da nesto nije u redu sa onima koji tvrde da je isto biti varvarin sto i biti ekstremno protiv varvara.

Daj da batalimo sve to, a i kasno je, nego hajde da slovenske dusice lepo priznaju da se njima brate jednostavno ne svidja USA pravni sistem i to sto bi ovaj tamo dobio 20 godina zbog kafanske tuce, pa su zato uzeli da mu budu advokati, i da zavrsimo sa smaranjem. Oni jednostavno misle da zbog kafanske tuce nikome i ne treba da se sudi, a ako se nekome bas i sudi, da taj treba da prodje samo sa nekom usmenom opomenom, i to je razlog ovolikog njihovog zapevavanja oko tog slucaja.
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 00:46 - pre 192 meseci
Pa sad ako se ne varam ni tamo mu ne bi presudili po kratkom postupku, a nisam ni primetio da si posebno naglasio gde je arijevac a gde baba no nije ni bitno.

Slobodno budi protiv varvara ali ako se ponasas u borbi protiv njih kao oni prema drugim onda jesi u problemu.

Ne znam za druge neki razlog mog pisanije je to da nemam zelje da Srbija ponovo po ko zna koji put ispadne banana drzava, te bilo zato sto ce neko smutiti nacin da ga isporuci protivno ustavu i zakonu bilo zbog toga sto bi neko sve zataskao i pravio se lud i blesav kao da se nista nije dogodilo.

Ali treba imati u vidu da kada se nekome sudi to se mora raditi na osnovu cvrstih i valjanih dokaza ne na osnovu cnn ili slicnog reporta.Ako postoje jasni dokazi da jeste ucinio krivicno delo za koje ga tereta svakako da nemam nista protiv da bude osudjen na propisnu kaznu, i nije mi ideja da bilo koga na bilo koji nacin amnestiram za ono sto stvarno jeste ucinio.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dyn.iinet.net.au.



+7177 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 01:17 - pre 192 meseci
Mislim da niko normalan ne bi trazio izrucenje - USA ima pravo da trazi izrucenje, ali mora da prihvati odgovor da Srbija ne izrucuje svoje drzavljane drugim drzavama po Ustavu. Kako nije u pitanju nikakav serijski ubica / pedofil i sl... tesko da ce doci do diplomatskih pritisaka za tako nesto.

Srbija je ovde vec ispala banana drzava, u izdavanju pasosa na "poziv tate" van legalne procedure koja svakako ne bi uspela, i dobar nacin da to opegla je da zatrazi dokumentaciju od USA i organizuje posteno sudjenje u Srbiji za izazivanje telesnih povreda i nasilje - i kraj price.

Pravda u svakom slucaju ne moze biti valjano zadovoljena jer je vec doslo do teske uzurpacije pravde - neki ce ovde to braniti kvazi-patriotizmom i nekakvim kritikovanjem anglosaksonskog prava (interesantno, to pravo je bilo OK kada je lik otisao u USA), ja necu u to da se mesam, jedina stvar koja mene nervira je fakat da je moja zemlja ispala korumpirana banana drzava i da takvi ljudi kao sto je taj vicekonzul imaju tako visok polozaj.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.177.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 08:25 - pre 192 meseci
pajaja @
pa pobeg’o. Sta tu nije jasno?
Mogao ili morao? I jedno i drugo..
Inace, mnogo volim onu recenicu mog druga – lako je da me bijes, ajde da me malo branis.

‘Kuku lele, al nas obruka po belome svetu, sta ce narod sad da misli?!....’
To provejava iz vecine izjava ovde.
Hmm, da.
Ajd neku rec u njegovu odbranu.
Mislim, nije rec o dokazanom ubici, kanibalu, pedofilu isl.

gleb
 
0

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
89.110.207.*

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 09:09 - pre 192 meseci
Ivane pa sta te to cudi kad je do pre neku godinu u Turskoj bio konzul koji je zavrsio srednju konobarsku skolu u Kursumliji, inace clan SPO-a (ne znam da li je jos uvek). Sto se tice ovog slucaja ispada da je Srbija direktno organizovala prebeg "tatinog sina" i normalno je da ce Amerikanci da vrse pritisak na Srbiju i na kraju cemo da ga predamo ko belu lalu uz nevidjenu bruku.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 09:51 - pre 192 meseci
Citat:
pri3rak: Slobodno budi protiv varvara ali ako se ponasas u borbi protiv njih kao oni prema drugim onda jesi u problemu.

Hajde sto ne citas sa razumevanjem pa si se zato ovde navrzo na neke nebitne stvari, ali izvini, kako ti planiras da pobedis varvare, eto recimo u drustvu koje je ogrezlo u kriminal i korupciju, kao sto je ovde? Citajuci im novi zavet i apelujuci na njihovu svest? Svasta.
Citat:
gleb:Mislim, nije rec o dokazanom ubici, kanibalu, pedofilu isl.

Ma jok, samo o dokazanom beguncu od suda i kafanskom sibadziji koji je opasan po okolinu. Vreme je za grafite "Kovacevic prkosni srpski junak". Kad je mog'o Kristijan Golubovic da drzi patriotski miting moze i ovaj. A mozete i da ga unapredite u nekog ministra.
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 10:13 - pre 192 meseci
Lesli prvo me mani tvojih instrukcija o citanju, a drugo odgovori mi kako ti mislis da drusvo iz varvarskog prevedes u normalno ako ces sa njima varvarski prekim sudovima i slicno?Uvedes dekret tipa od sada smo fini i humani ili nesto inventivnije?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dyn.iinet.net.au.



+7177 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 11:03 - pre 192 meseci
Citat:

‘Kuku lele, al nas obruka po belome svetu, sta ce narod sad da misli?!....’


Narod nece nista da misli, kao i obicno.

Medjutim, kako nas jedna Ana Ivanovic pozitivno promovise i to na svakom koraku, kao i gomila nasih sportista, naucnika i uglednih ljudi, tako ovaj nasilnik i pre svega njegov tata i tatin vicekonzul rade upravo suprotno i blate imidz Srbije i cine da se Srbija povezuje sa africkim banana drzavama.

Naravno, pojedinacna steta nije tragicna (mada jeste diplomatski skandal), ali svi znamo da je to samo jedna kap u moru, i da jednostavno ima previse stvari i likova koji zbog svojih uskih interesa bacaju ceo imidz Srbije u kantu za djubre.

Srbiji ce svanuti onog dana kada ljude bez trunke profesionalnog integriteta ne budu masovno odabirali za bitne polozaje u drustvu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.207.*



+35 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 11:27 - pre 192 meseci
Citat:

Srbiji ce svanuti onog dana kada ljude bez trunke profesionalnog integriteta ne budu masovno odabirali za bitne polozaje u drustvu.


Tacno, samo sto taj dan nece nikad svanuti, to je mali zaheb. ;-)

Citat:

Ajd neku rec u njegovu odbranu.
Mislim, nije rec o dokazanom ubici, kanibalu, pedofilu isl.


Zasto, zato sto je ''nas''? Mani me toga...

Ko ga hebe. Uostalom zasto je studirao u zlocinackoj AmeriKi, pa to su nasi dokazani neprijatelji, zar ne?!?

Mogao je lepo u Rusiju ili Belorusiju, tamo se na nasilje gleda sa mnogo vise tolerancije, siroke su to slovenske duse, koje znaju da prastaju... :)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 11:43 - pre 192 meseci
Citat:
pri3rak: Lesli prvo me mani tvojih instrukcija o citanju, a drugo odgovori mi kako ti mislis da drusvo iz varvarskog prevedes u normalno ako ces sa njima varvarski prekim sudovima i slicno?Uvedes dekret tipa od sada smo fini i humani ili nesto inventivnije?

Kako da te manem instrukcija o citanju kad si se ceo dan navrzo na nesto sto nisi ni procitao, pa u svakom postu to komentarises i izvrces?

A za ovo drugo, pa eto, anglosasi su imali dobre metode, i imaju ih još, ali se one nekima ne svidjaju. Mada se i drug Maksimilijan Robespjer tu dosta istakao, i bas bi nam dobro dosao ovde, ali to je vise onako bio kao neki incident, a anglosasi su zakon jer su kukolj trebili sistematski ceo milenijum i to svuda gde su se iskrcali, sto rade i sada. Nema kod njih trte mrte, nego odma kolac. I komunisti isto bili zakon, ovde mislim, ne zanima me Rusija ili Pol Pot i slicni . Zli komunisti su na primer slali policaju na groblja da ne dopusta varvarima da jedu tamo, eto. Okorele varvare koji ne mogu da budu prevaspitani su slali ili pod zemlju ili van zemlje. Mada je i tad bilo guzonja, to jeste, ali ne bas ovakvih koji izazivaju diplomatske incidente. Takav bi tad brzo ugasio sveću, i to bukvalno. Zli anglosasi su u vreme kraljice Viktorije besili zbog sto i kusur krivicnih dela, izmedju ostalog i zbog dzeparenja. A ti bi da preskocis anglosasko hiljadugodisnje zalivanje i šišanje travnjaka pa odma' da postanes gospodin i da trčanjem naučis trčanje, bez puženja i hodanja. E to ne može, nije moglo i nece ni moći. Ako ti se to ne svidja ne moras da besiš, eto, ali onda da povecas kazne nekoliko desetina puta pa da samo žežeš, bez milosti. Gde god nadjes kakvog antisocijalnog elementa ti ga u tamnicu na 20 godina stavi, pa da vidis katarze. Posebno ove tatine sinove, sa sve tatama guzonjama ako hoce da hvataju veze i potplacuju. More ako pomisle samo na to. Njih za primer, tu elitu, te ovnove predvodnike, taj cvet i skorup našeg ovog društva u kome uživamo ovu slobodu, ljubi ih čika sve do poslednjeg.
 
0

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.153.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 12:19 - pre 192 meseci
Ivane,
‘Narod nece nista da misli, kao i obicno.’
1:1 da ti kazem da osim sto imas problem u rasudjivanju, takodje zivot van srbijice je ostavio traga.
‘Sta ce narod da misli’ je recenica seljana kad misli/boji se, opravdano ili umisljeno, da mu preti sramota zbog sramotnog dogadjaja. Narod znaci okolinu, dalju i blizu. Osecanje stida, sramote, osuda sredine, izopstenje i sl.
Jasno?

Meni ne treba ogledalo okoline da mislim o sebi sta mislim. Nisu svi ameri isti, ni srbi. Kakve su to generalizacije, sta ce sada da misle?

Floskule koje si sada izbacio sa svoje pozicije, vec dosadne, kako je ‘napolju’ sve divno i krasno a mi smo varvari koji ne umemo nista, u slucaju Miladina su tek bzv.
Pricamo o sudbini jednog coveka, a ne naroda, drus uredjenju isl.
Da se odmah razumemo, kriminalac treba da odgovara i tacka. Ako je kriminalac.
A ovde, hm.
Ja evo zastupam lika, koga ne poznajem i verovatno nikada necu upoznati.

gleb
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 12:24 - pre 192 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Kako da te manem instrukcija o citanju kad si se ceo dan navrzo na nesto sto nisi ni procitao, pa u svakom postu to komentarises i izvrces?

A za ovo drugo, pa eto, anglosasi su imali dobre metode, i imaju ih još, ali se one nekima ne svidjaju. Mada se i drug Maksimilijan Robespjer tu dosta istakao, i bas bi nam dobro dosao ovde, ali to je vise onako bio kao neki incident, a anglosasi su zakon jer su kukolj trebili sistematski ceo milenijum i to svuda gde su se iskrcali, sto rade i sada. Nema kod njih trte mrte, nego odma kolac. I komunisti isto bili zakon, ovde mislim, ne zanima me Rusija ili Pol Pot i slicni . Zli komunisti su na primer slali policaju na groblja da ne dopusta varvarima da jedu tamo, eto. Okorele varvare koji ne mogu da budu prevaspitani su slali ili pod zemlju ili van zemlje. Mada je i tad bilo guzonja, to jeste, ali ne bas ovakvih koji izazivaju diplomatske incidente. Takav bi tad brzo ugasio sveću, i to bukvalno. Zli anglosasi su u vreme kraljice Viktorije besili zbog sto i kusur krivicnih dela, izmedju ostalog i zbog dzeparenja. A ti bi da preskocis anglosasko hiljadugodisnje zalivanje i šišanje travnjaka pa odma' da postanes gospodin i da trčanjem naučis trčanje, bez puženja i hodanja. E to ne može, nije moglo i nece ni moći. Ako ti se to ne svidja ne moras da besiš, eto, ali onda da povecas kazne nekoliko desetina puta pa da samo žežeš, bez milosti. Gde god nadjes kakvog antisocijalnog elementa ti ga u tamnicu na 20 godina stavi, pa da vidis katarze. Posebno ove tatine sinove, sa sve tatama guzonjama ako hoce da hvataju veze i potplacuju. More ako pomisle samo na to. Njih za primer, tu elitu, te ovnove predvodnike, taj cvet i skorup našeg ovog društva u kome uživamo ovu slobodu, ljubi ih čika sve do poslednjeg.


Lesli kako je izvrtanje to da je pozivanje na vesanje/streljanje/nabijanje na kolac neprilicno dobu u kome zivimo i suprotno opstim zakonskim i moralnim normama?

Drugo u jednom postu sam ti pisao o problemu reci bez tezine u Srbiji koji si lepo zaobisao i nastavio da pises po svome, u svakom elementarno normalnom drustvu covek ima slobodu govora, ali ta sloboda podrazumeva i odgovornost za to sto se govori, sto ovde vrlo slabo demonstras pravdajuci to zezanjem/forumskom kafanom.

Sto se poostravanja kazni tice slazem se svakako trebaju, pardon moraju biti daleko ostrije nego sto su sada i beskompromisno primenjivane.To je je sigurno put koji ce od nacije koja je zalutala u prostoru i vremenu napraviti nesto.I jos jedna stvr koju domaci zakonodavci debelo previdjaju kada je krivicni zakonik u pitanju, a to je da on mora u osnovi da bude primerno human prema obicnom gradjaninu koji nije pocinio krivicno delo delujuci preventivno svojom ostrinom na potencijalne ucinioce krivicnioh dela.No ako neko i pored toga ucini krivicno delo pogotovu teze kojim sa nemerom narusi fizicki integritet druge osobe onda mora biti tesko kaznjen pre svega kao primer drugima, na taj nacin ce se spasiti mnogo vise zivota nego sto vredi kvalitet zivota jednog zlocinca.
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 12:35 - pre 192 meseci
gleb
pa pobeg’o. Sta tu nije jasno?[/quote]
To je oke, mislim da ovdje i nije sporna zelja momka da napusti USA. Izmedju ostalog, to je njegovo pravo. Medjutim, zelje su jedno, a pravne norme nesto sasvim drugo. Zahvaljujuci korumpiranim i uzasno neodgovornim drzavnim sluzbenicima, u ovom slucaju, pravne norme su, nekim cudom, prestale da vaze i spornoj osobi je omoguceno napustanje teritorije USA, iako istu nije smjeo/mogao da napusti.

Problem je, dakle, u veoma losoj drzavnoj strukturi koja je prepuna nesposobnih, neodgovornih i jadnih ljudi. Ovo je, zapravo, samo jos jedna u nizu kvalitetno demonstrirana petljancija i klasican primjer funkcionisanja velike vecine drzavnih ustanova.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dyn.iinet.net.au.



+7177 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 13:24 - pre 192 meseci
Citat:
gleb
Floskule koje si sada izbacio sa svoje pozicije, vec dosadne, kako je ‘napolju’ sve divno i krasno a mi smo varvari koji ne umemo nista, u slucaju Miladina su tek bzv.
Pricamo o sudbini jednog coveka, a ne naroda, drus uredjenju isl.
Da se odmah razumemo, kriminalac treba da odgovara i tacka. Ako je kriminalac.
A ovde, hm.
Ja evo zastupam lika, koga ne poznajem i verovatno nikada necu upoznati.


Ja pricam o akciji Vicekonzula Srbije, koji je korupcijom ucinio direktnu i nepopravljivu stetu ugledu nase zemlje, dok ti pricas o necemu drugom. Potpuno je irelevantno da li je taj lik sto se potukao "kriminalac" ili ne, ono sto je bitno je da je njegov tata uspeo da natera vicekonzula Srbije da krsi zakon sopstvene zemlje, dakle ne USA, vec Srbije.

Ne vidim kakve su to "floskule" kada je vise nego ocigledno da je u pitanju klasicna korupcija africkog "banana" tipa koja je vec odjeknula po mnogim medijima van Srbije i koja je sigurno vrlo "dobar" diplomatski poen.

Da je taj lik sto se pobio uspeo da pobegne iz USA uz pomoc laznog pasosa, ili da se ukrca na neki brod ili nesto slicno, bilo bi me potpuno briga, svaka zemlja ima ko zna koliko shibadzija i problema sa zakonom, i sama USA je sigurno pri vrhu te liste - medjutim taj lik je pozvao svog tatu a tata je onda svojim "uticajem" uspeo da natera coveka pod zakletvom drzavi Srbiji da pogazi njen zakon kao WC papir, i to je onda malo ozbiljnija stvar.

I, da, mene to brine bas zato sto jesam drzavljanin Srbije, a tvoji zakljucci o "varvarima" su nesto deseto, bez ikakve veze sa onim o cemu sam ja pricao.

Bojim se da nisam taj koji ima problem sa rasudjivanjem.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 14:44 - pre 192 meseci
Citat:
pri3rak: Lesli kako je izvrtanje to da je pozivanje na vesanje/streljanje/nabijanje na kolac neprilicno dobu u kome zivimo i suprotno opstim zakonskim i moralnim normama?

Drugo u jednom postu sam ti pisao o problemu reci bez tezine u Srbiji koji si lepo zaobisao i nastavio da pises po svome, u svakom elementarno normalnom drustvu covek ima slobodu govora, ali ta sloboda podrazumeva i odgovornost za to sto se govori, sto ovde vrlo slabo demonstras pravdajuci to zezanjem/forumskom kafanom.

Sma - ra - nje konzerviranih. Je li, a jel' treba da onako blago napućim usta, uprem pogled u daljinu i lagano izbacim bradu dok piskaram prevelike mudrosti po forumima? Ono, da se uozbiljim kao da sam se upuvao u crkvi, sto se u narodu kaze? Daj prosvetli me. I opet, sma - ra - nje. Mora da je tebi smrtno dosadno non stop.
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 14:54 - pre 192 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Sma - ra - nje konzerviranih. Je li, a jel' treba da onako blago napućim usta, uprem pogled u daljinu i lagano izbacim bradu dok piskaram prevelike mudrosti po forumima? Ono, da se uozbiljim kao da sam se upuvao u crkvi, sto se u narodu kaze? Daj prosvetli me. I opet, sma - ra - nje. Mora da je tebi smrtno dosadno non stop.


jel' lesli to bese princip fancy je biti lud?
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 15:51 - pre 192 meseci
Ne znam sta je fensi, nisam ti ja za ta pomodarstva, ali ti mora da si nosio roza kravatu i pokusavao da budes ortak sa roditeljima.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.39.*



+5251 Profil

icon Re: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci12.07.2008. u 16:11 - pre 192 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: .... ali ti mora da si nosio roza kravatu i pokusavao da budes ortak sa roditeljima.


Mislis "njenim"..:)

Ne znam odakle je potekla ideja da mu se sudi ovde, i zasto bi se to radilo, ako ovde nije pocinjen zlocin. Da je ovde napravljen zlocin, da mu se sudi, i nakon izdrzavanja kazne za ovdasnji zlocin, da se isporuci zemlji koja ga trazi za zlocin pocinjen u doticnoj zemlji.

Posebna je stvar, sto nasi zakoni to ne dozvoljavaju, ali zelimo saradnju, srecni smo bili kada smo se ponovi uklopili u Interpol..
A nije dobro da sluzimo kao azil.

Znaci, neki dogovor, ubedjivanje, omogucavanje nekih olaksica, pomno pracenje sudjenja od strane konzulata..sta god moze drzava da pomogne pojedincu van granica..

I nije dobro da formiramo misljenje o krivici, preko medija...

Ne znam sta je mislio, ako je mislio, kada se upetljavao u tucu..to nigde nije dobro

Poz
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Slučaj Miladin Kovačević i diplomatski pritisci
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27066 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.