Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ocena dizajna - openseek

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: ocena dizajna - openseek

[ Pregleda: 1816 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NeonDragon
onaj odande
Pančevo

Član broj: 169069
Poruke: 184
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.neondragon.iz.rs


Profil

icon ocena dizajna - openseek08.07.2008. u 17:52 - pre 191 meseci
openseek je (još jedan) sajt posvećen slobodnom softveru, ali na drugačiji način... da ne bih sada tupio previše... ovo je adresa: http://openseek.blogspot.com
what would master yoda do? your but, kick it, he would.
 
Odgovor na temu

NeonDragon
onaj odande
Pančevo

Član broj: 169069
Poruke: 184
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.neondragon.iz.rs


Profil

icon Re: ocena dizajna - openseek11.07.2008. u 15:46 - pre 191 meseci
i niko nema ništa da kaže?
what would master yoda do? your but, kick it, he would.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.96.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: ocena dizajna - openseek11.07.2008. u 16:03 - pre 191 meseci
Sajt deluje skroz OK
sadrzaj je dobar a to je najbitnije. dizajn se moze uvek menjati.

Mozda bi trebalo da u naslov index stranice stavis "OpenSeek - besplatni programi" ili tako nesto da i ne upuceni znaju odmah o cemu se tu radi. Vecini ljudi nisu programeri i reč "open source" im je beznačajna.
Većunu ljudi kod open-source programa može da privuče to što su besplatni i mislim da to trebaš istaknuti. Open-source koji nisu besplatni možda i ne trebaju biti tema tvog sajta. Poenta je da trebaš sebi napisati opis tipičnog korisnika iz grupe ljudi koji su ciljna grupa tvog sajta. Sve ostalo trebaš potčiniti tome da zadovoljiš apetite takvog korisnika.
Ako za ciljnu grupu odabereš programere onda ćeš imati jako malo posetilaca jer programeri su u manjini a uz to teško ćeš ponuditi nešto što programeri ne znaju jer su oni nadprosečno informisani i za sve živo su već čuli.

Na dizajn imam sitne zamerke ali to je uglavnom ono sto zameram dizajnu mnogih web 2.0 sajtova. Mislim da bi ceo sidebar sa desne strane trebao imati pozadinu koja bi trebala biti malo manje upadljiva od osnovne bele pozadine. Na primer blago sivkasta. Tako bi ujedno i jasnije razgranicio sta je glavni sadrzaj.

Pored naslova OpenSeek verovatno bi trebalo da stavis i neki logo, nesto sto podseća na programe ili na besplatno.Cisto zato da sajt ne deluje previse tekstualno
 
Odgovor na temu

NeonDragon
onaj odande
Pančevo

Član broj: 169069
Poruke: 184
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.neondragon.iz.rs


Profil

icon Re: ocena dizajna - openseek11.07.2008. u 19:31 - pre 191 meseci
hvala na komentaru...

što se tiče naslova, mislim da ću poslušati savet i dodaću nešto što bi tačno reklo posetiocu o čemu se radi. dalje, što se tiče sidebara, hm... ne znam kako bi se uklopila pozadinska boja, jer jer anketa u stvari iframe element (zato i ima drugačiji font), kao i još par widgeta koji dolaze uz blogger... ako uspem, promeniću pozadinu. i na kraju, vezano za logo... imam ga, gotov je... samo treba da osmislim kako da ga ukomponujem u celu priču...


Citat:
Poenta je da trebaš sebi napisati opis tipičnog korisnika iz grupe ljudi koji su ciljna grupa tvog sajta. Sve ostalo trebaš potčiniti tome da zadovoljiš apetite takvog korisnika.


to sam sebi već napravio... zato su opisi kratki i jasno daju koje su dobre karakteristike određenog programa.


Citat:
Ako za ciljnu grupu odabereš programere onda ćeš imati jako malo posetilaca jer programeri su u manjini a uz to teško ćeš ponuditi nešto što programeri ne znaju jer su oni nadprosečno informisani i za sve živo su već čuli.


naprotiv... najveći deo poseta su napravili moji drugari (programeri)... ali generalno, mogao bih da promenim ciljnu grupu...


Citat:
Open-source koji nisu besplatni možda i ne trebaju biti tema tvog sajta.


izvini, ali nisam čuo da postoji opensors koji nije besplatan... ovo ću shvatiti kao typo



u svakom slučaju hvala
what would master yoda do? your but, kick it, he would.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.110.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: ocena dizajna - openseek13.07.2008. u 21:54 - pre 191 meseci
Citat:
naprotiv... najveći deo poseta su napravili moji drugari (programeri)... ali generalno, mogao bih da promenim ciljnu grupu...

pa dobro ne znam na koliki broj poseta ciljas. svako da su tvoji drugari i programeri mnogo manja skupina od onih koji nisu programeri.

Citat:
izvini, ali nisam čuo da postoji opensors koji nije besplatan... ovo ću shvatiti kao typo

mislim da je na primer MySQL open source ali ima i komercijalnu varijantu. da li ima jos primera ne znam.
u svakom slucaju nisam razmisljao o tome...
...mislio sam da je vecini korisnika rec besplatan razumljivija od open-source pa sam mislio da zato rec "besplatno" istaknes kao kljucnu osobinu kojom ces zainteresovati korisnike. rec open-source i dalje mozes koristiti. razlog je sto mislim da vecini korisnika nije jasno da li se podrazumeva da su open-source ujedno i besplatni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: ocena dizajna - openseek

[ Pregleda: 1816 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.