Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povratiti/ popraviti oštećenu sliku/ fajl sa digitalnog foto aparata???

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako povratiti/ popraviti oštećenu sliku/ fajl sa digitalnog foto aparata???

[ Pregleda: 2419 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

taxidermi

Član broj: 84318
Poruke: 7
77.46.153.*



Profil

icon Kako povratiti/ popraviti oštećenu sliku/ fajl sa digitalnog foto aparata???07.07.2008. u 08:02 - pre 192 meseci
Imam sliku u digitalnom aparatu tj. na sd kartici, koju mogu da pogledam u foto aparatu ali nikako ni u jednom kompjuterskom programu ( ni XP, ni photoshop, ni pod linuxom nijedan program)! Uglavnom kad prekopiram na HD i pokušam otvoriti, programi vrate poruku, kako nije moguće otvoriti fajl jer je oštećen ili neki programi daju poruku da nije odgovaraljući format.
Skinuo sam sa interneta nekoliko programa, koji su navodno za picture recovery ali nijedan nije uspeo de mi prikaže sliku.
Inače mi je ta fotografija jako važna jer sam se slikao sa jednom jako poznatom pevačicom i u bliskoj budućnosti neću imati prilike da se ponovo slikam sa njom.
A pretpostavljam da se sve desilo zbog toga što sam dao aparat prvom prolazniku da nas slika i kad je "okinuo" redovno je blicnuo ali kako je stisnuo aparat odmah nakon bljeska ispale su baterije i pretpostavljam da aparat nije imao dosta vremena da zapiše sve potrebne parametre za fotografiju jer ja sam odmah vratio baterije i proverio da li je fotografija uspela i bio miran dok nisam stigao kući i hteo da prebacim slike u računar.
Kad pogledam karakteristike fajla sve piše da je JPEG format, da je veličine 1,78Mb, da je slikano tad i tad i sl. ali ne piše rezoluciju kao za ostale slike nego piše resolution 0 x 0 pixels.
Da li neko ima proverenu metodu, kako to da rešim???
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako povratiti/ popraviti oštećenu sliku/ fajl sa digitalnog foto aparata???

[ Pregleda: 2419 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.