Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika temperatura procesora

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Velika temperatura procesora

[ Pregleda: 4476 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milanpetrovich
Milan Petrovic

Član broj: 178216
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Velika temperatura procesora06.07.2008. u 18:53 - pre 192 meseci
Posedujem procesor AMD X2 4800+ AM2 sa njegovim box kulerom. Temperatura mi ne pada ispod 50 C. (Inace u sobi u kojoj je kompjuter imam klimu koja stalno radi, tako da spoljna temperatura ne moze da utice na kompjuter)U prospektu pise MAX. TEMP - 49-72 degrees C ,VOLTAGE - 1.25V/1.35V, ja kada pustim EVEREST System Stability Test - Stess CPU, podaci su sledeci: Temperatura: minimalna 50c, maksimalna 53c, srednja 52,8c, Voltaza: minimalna1,39 V, maksimalna1,51V, srednja1,48V. Test traje 30 minuta, jer duze nesmem da ga pustim. Ugradio sam dva dodatka kulera: jedan sa strane da ubacuje vazduh i jedan pozadi da izbacuje vazduh, ali to izgleda ne pomaze. Od "strucnjaka" iz servisa imam predloge da zamenim hladnjake na procesoru: jedan mi predlaze CoolerMaster 775/AM2/K8 GeminII sa dva ugradena ventilatora od po 120x120 mm, a drugi mi predlaze CoolerMaster S775/K8 CM Hyper TX2. Da li je neko vec imao slicna iskustva i kako ih je resio. Molim pomoc. Unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.yubc.net.



+536 Profil

icon Re: Velika temperatura procesora06.07.2008. u 19:01 - pre 192 meseci
Ja bih samo proverio da li postojeći hladnjak dobro naleže na procesor, i da li su ta očitavanja uopšte tačna (svež BIOS možda).
A ti istručnjaci bi samo da se ogrebu za proviziju za te fensi hladnjake. :)
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Velika temperatura procesora06.07.2008. u 19:04 - pre 192 meseci
a to nije neka temperatura... ladno smije ide i do 65 stepeni. Znaci tih 50-55 ne treba da te brine jer je to uobicajena radna temperatura.
Code:
http://www.gen-x-pc.com/cputemps.htm 
 
Odgovor na temu

Milanpetrovich
Milan Petrovic

Član broj: 178216
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Velika temperatura procesora06.07.2008. u 19:28 - pre 192 meseci
Zahvaljujem na odgovorima. Brine me podatak iz prospekta procesora za maksimalnu temperatutu od 49C. Posto su procesor i maticna ploca pod garancijom ja ne smem nista da diram. Cude me majstori u servisu koji predlazu da kupim nove hladnjake za procesor umesto da,posto je pod garancijom zamene postojeci ako ne valja. Oni kazu da su proverili i da sve "lezi" na svom mestu i kako treba. Ako procesor otkaze zbog garancije ce ga zameniti - tako bar kazu. Ali i oni me uveravaju da je temperatura u redu i da ne brinem. U prospektu su se malo prevarili: po njima to je ocigledno jer je raspon izmedju maksimalnih temperatura veoma velik!
Jos jednom hvala na savetima. Pozdrav svima. Milan
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
92.60.234.*



+3 Profil

icon Re: Velika temperatura procesora08.07.2008. u 11:19 - pre 192 meseci
pusti prospekt, radna temperatura za taj cpu je 35-60C. da bi spustio temperature instaliraj drajvere za amd cpu i ukljuci cool n quiet i u windowsu stavi power mode na minimal power management.

prodavci ce uvek hteti da zarade, box cooler je po pravilu dovoljan za uobicajene uslove.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Milanpetrovich
Milan Petrovic

Član broj: 178216
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Velika temperatura procesora09.07.2008. u 20:52 - pre 192 meseci
Zahvaljujem svima na trudu i odgovorima. Posle dosta muke ja sam problem resio: zamenom maticne ploce. Ispostavilo se da cipset na maticnoj ploci nije bio ispravan (povecao je napon procesora na 1,45 V i tako izazvao dodatno zagrevanje procesora) i kada je maticna ploca zamenjena temperatura se spustila na 35 C. a napon na 1,34V! Ovim zahvaljujem majstoru u servisu koji se setio da procesor ugradi na drugu maticnu plocu i da ga istestira. Bilo bi mi drago ako bi ovo moje iskustvo pomoglo i drugima.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Velika temperatura procesora09.07.2008. u 20:59 - pre 192 meseci
e svasta - nikad se toga ne bi sjetio ;) Svaka cast tom serviseru, mada ja smatram da je ta temperatura sasvim ok, i ne spada u bilo kakav rizik za procesor. Inace procesori imaju zastitu od pregrevanja, kad dode do kriticne tacke, jednostavno se ugasi.
U svakom slucaju hvala tebi sto si podjelio ovo saznanje sa nama

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nameless One
Beograd

Član broj: 64372
Poruke: 13
194.106.187.*

ICQ: 83090591


Profil

icon Re: Velika temperatura procesora12.07.2008. u 15:33 - pre 192 meseci
Ja imam sličan problem ali sa mnogo većom temperaturom. Trenutna očitavanja su mi CPU 93C i MB 38C u ASUS Probe-u i GPU 66C u NVIDIA Monitor-u. CPU fan mi se čuje kao lud i ASUS Probe kaže da radi na 4326rpm. Na netu nema podataka o uobičajenim brzinama za cooler-e, ali po nekim temama na raznim forumima rekao bih da je 1000-3000rpm uobičajena brzina, tako da ovo nije problem. Već poslednjih godinu dana imam problem sa temperaturom procesora ali u poslednjih mesec dana je stvarno došla do kritičnih brojki. Da li neko ima pojma zašto mi se CPU toliko greje kada cooler radi na velikoj brzini i dobro je pričvršćen za procesor? Kako da proverim napon na procesoru? U pitanju je Intel P4 2.8GHz.
 
Odgovor na temu

Milanpetrovich
Milan Petrovic

Član broj: 178216
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Velika temperatura procesora13.07.2008. u 14:45 - pre 192 meseci
Za Nameless One: Napon na procesoru moze da se proveri bilo kojim programom za monitoring temperature, ali je najbolje to uciniti u BIOS-u. Medjutim, problem je u sigurnosti svih programa i senzora u kompjuteru na maticnoj ploci. Meni je u BIOS-u temperatura procesora 32C, u Hardware Monitoru koji se pojavljuje pri podizanju sistema (vezan je verovatno za BIOS) temperatura procesora je 37C, u programu SpeedFan 45C, Everest Ultimate Edition 31C, a u Everest Home Edition 33C!!! Najbolje je u nekom bolje opremljenom servisu izmeriti temperaturu procesora posebnim aparatom. Uostalom, najbolje je da kompjuter odneses u neki servis da ga tamo ispitaju i rese problem. Pozdrav. Milan
 
Odgovor na temu

ivan-grozni
Sabac

Član broj: 131214
Poruke: 49
91.150.71.*



Profil

icon Re: Velika temperatura procesora11.08.2008. u 11:52 - pre 191 meseci
Milane, imao sam istih problema kao i ti sa istim procesorom. Isto su mi govorili da stavim cooler-e na kuciste, medjutim, nista, da promenim pastu na cpu, opet, nista. Resim da flash-ujem BIOS, kad EUREKA. Posle prvog restarta nakon flash-a temp cpu-a iznosila je 25C. Danas mi se krece od 15-35 zavisno od upotrebe (35C kad igram igrice). Znaci, moj predlog ti je da uradis flash BIOS-a. Vidim da je to cest problem kod AMD X2 procesora, i da je resen u 95% slucajeva posle flash-a BIOS-a. Kod mene je odradjen online i trajao je oko2-3min. Nije nista komplikovano. Skines program sa oficijalnog sajta tvoje maticne ploce i odradis za 5min.
 
Odgovor na temu

bato1986
da

Član broj: 96367
Poruke: 108
*.bratunac.zona.ba.



Profil

icon Re: Velika temperatura procesora12.08.2008. u 00:30 - pre 191 meseci
HEHEHE...Sta bi rekao za moj stari komp,CPU ATHLON 750MHZ stalno oko 70° i tako godinama i nikad mu nista nije bilo...Inace ga koristim za testiranje ranjivosti php skripti!
Ako ne počneš, nećeš ni završitit!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Velika temperatura procesora

[ Pregleda: 4476 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.