Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 787918 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?26.05.2013. u 11:34 - pre 132 meseci
Sta da ti kazem kad vidis,sve i sam. Ono sto se kaze da nije zalosno , bilo bi smesno. Sramota sta rade, samo izmisljaju kako da predju narod, ovo je dokaz da im nije cilj novac, da jeste naplatili bi svoje pa dovidjenja, nego da na svaki nacin sprece gradjane da kupuju u inostranstvu preko net-a.

Kamerica je na nivou decje , a ne profesionalne i sve sto radi carina je prilicno jadno. Nadam se da ces uspeti da je izvuces iz kandzi carine, da ne budes bas na totalnom gubitku, a oni vidis i sam mogu da rade sve sto pozele, ne biraju stredstva u nameri da obustave narucivanje. Da su posteni , doneli bi zakon, nema vise narucivanja, jer nas Tajkun finansijer URS-a upravo uvozi IT stvari, pa smo na to osetljivi. Treba i na to paziti kad se narucuje.
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?26.05.2013. u 12:12 - pre 132 meseci
Ako se zalis i odbiju zalbu imas pravo da saljes prituzbu ombudsmanu http://www.ombudsman.rs/index.php/lang-sr/prituzba
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?26.05.2013. u 13:14 - pre 132 meseci
Citat:
edge91: Bilo je ovakvih slučajeva i pre (lično sam dobio ovo pismo dva puta, kolega jednom) i nije bio zabranjen uvoz nego samo je trebalo njima dostaviti fakturu (izvod) da bi mogli proceniti vrednost pošiljke, tako da verujem da je i u ovom slučaju tako. Prvi put nisam ni ja znao šta treba da radim pa su mi rekli samo da pošaljem fax na jedan od onih brojeva (mislim da je bio onaj drugi na spisku) i da neće biti problema. Tako sam i uradio, samo što sam ja bio slao izovd iz banke jer tada nije još bilo PP-a. Najbolje bi bilo da pozoveš onaj broj za informacije u ponedeljak (po mogućnosti što ranije jer umeju da budu zauzeti po ceo dan) i verujem da će ti reći isto, jer nema smisla da zabrane uvoz obične kamerice.


A od kolko oni na carini počinju da rade?
Planiram da ih zovem da vidim šta i kako?

Inače komšija planira da ide u utorak da se snjima prepire, poručuje čovek odavno stare gramofonske ploče i sve vrednost robe 50 i nagore evra, kaže nikad nije plaćao ništa dodatno troškove do sad a sad jedan paket mu oporezovali i stigao a za druga tri treba da im šalje ili nosi fakture i ostalo.(zaboravio sam da ga pitam dal i njemu tako pisalo pola boldovano a pola ne u tom redu)

Oće baš lično da ide tamo da se žali ne zbog pdv-a, kako kaže nego nek oni njemu naplate pdv i carinu nema problema, al zašto jedan oporezuju i puste a druga tri zadrže i drže deset dana i na kraju ne puste i maltretiraju ga, kad švabe ili tu englezi uredno pišu invoice tačno kolko je platio.

Pa razmišljam da odem sa njim, dal će mi to biti bolje rešenje ili ne? Mislio sam ako im tamo odmah platim dal odmah dobijam robu ili... i dal ponovo plaćam na uplatu proviziju pošte ili ne?

I da koliki je pdv na camericu 20% ili 8% ako neko zna?

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?26.05.2013. u 13:21 - pre 132 meseci
Pa ako su počeli da traže fakture to je pozitivan korak napred. Jeste da je smor da im ti to dostavljaš, ali to je praksa i u EU - ako nema fakture uz pošiljku, traže ti je, ako im ne dostaviš, vrate robu. Nema ovlaš procene vrednosti i muljanja, sve samo prema fakturi. Koliko si platio toliko te i odrape. Jedino da smisle neki jednostavan kanal za dostavu tih faktura, da ne moraš da obijaš deset šaltera i plaćaš 15 taksi dok im je ne dostaviš...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?26.05.2013. u 13:40 - pre 132 meseci
Oni pocinju da rade od 7 , pa ih tada lovi telefonom. To sto su boldovali jedan deo, moze ali i ne mora da znaci da ostalo ne traze, mogli su da precrtaju deo koji ne traze, nikada sa njima nisi na signo sta i kako. Nego zovi pa proveri, valjda znaju sta traze. Ako je samo faktura koju nemas , raspitaj se kod njih sta traze, kako da im to dostavis, da li sa sajta, paypala, ako si njim platio itd. Ako je samo to u pitanju ne moras da ides licno, vec im posalji, ali ako stvarno traze i ono da imas radnju, tada bi trebao da odes, da pokusas da izvuces bez toga.

PDV je 20 %. Samo za komjuter 8 %, cesto ne priznaju ni neki deo za komjuter kao 8 % , vec samo ceo kopmjuter. I knjige su 8 %.
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?26.05.2013. u 14:30 - pre 132 meseci
Evo sad sam se video sa komšijom, kaže da njemu pisalo isto tako, zvao ih u petak i potvrdili mu da treba samo to što je boldovano da dostavi.

Zvaću i ja njih u 7 ako ih uspem dobiti, ako ne kaže komšija da mogu ići sa njim, pa ću da javim ishod.

Pa normalno je @valjan da je pametnije kad već ne prihvate kinezovu cenu koju po defaultu pišu manje, niti sam tražio niti sam imao potrebe jer sam ovo zadnje poručio 05.05 a saznao da se plaća pdv na sve tek 09.05 kad je bilo kasno, već je sve bilo na putu.

A za ovu kamericu pitam Judy dal je spakovala invoice u paket a ona na to da nema problem može da spakuje ako treba a paket već u Pekingu taj dan, E moja Judy...

Još majmun ja mogao da kupim tu istu kamericu za 37$ bez zidnog punjača i bez garancije a ne za 45,5$, kad ta garancija mi baš u ovim uslovima ni imalo vredi.

En bi platio slanje za Kinu, en ako bi i zamenila i poslala natrag verovatno ovi bi ponovo naplatilin i pdv...
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?27.05.2013. u 13:04 - pre 132 meseci
Za Zadnje tri pošiljke sam platio 1800 dinara.
Ok.
Šta da se radi, rekoh, samo neka stižu...

Sad evo novih momenata:



Idem sutra...
Šta sve još neće izmisliti
deki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?27.05.2013. u 13:09 - pre 132 meseci
Jel nadoknađuju troškove prevoza do BG i dnevnicu što odsustvuješ s posla ?
Nemoj da zaboraviš da im pozdraviš bližu i daljnju rodbinu kad odeš tamo, i to sve po spisku, nemoj nikog da izostaviš...
 
Odgovor na temu

koma22
jovanovic misa
beograd

Član broj: 195663
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?27.05.2013. u 13:12 - pre 132 meseci
deki999

pa sta si narucio kad te cimaju tako
vidim gramaza paketa mala
samo jedan je put kojim hodam
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?27.05.2013. u 13:14 - pre 132 meseci
Ja ovako nesto nisam nikada video. Cak nista i ne pise na tom papiru osim ova tri slova dal je cirilica ili latinica, ko zna jer je CN latinica na Cirilicnom dokumentu !!! Pa ili je OMP ili OMR zavisi od pismenosti carinika.

Nazalost samo jos jedan dokaz da im nije cilj punjenje bankrot budzeta, nego im je cilj da sprece, ogade narucivanje iz inostranstva.

Zovi ti njih na ove telefone pa pitaj. Oni ovde pominju i pecate i speditere i ko zna sta jos.

 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?27.05.2013. u 13:25 - pre 132 meseci
Vidim da je tema vrlo posećena.
:-)
Imam nekoliko pošiljki u tranzitu.
Mislim da je ovo tastatura za Android, bežična.
Da bude veći baksuz, stiže kao reklamacija, dakle nisam je ni platio.
Možda je to neka zavrzlama.

Kad sam počeo da plaćam, kao što rekoh, prežalio sam i idemo dalje.
Ovo je baš maltretiranje.
Neću da zovem, otići ću pa da vidim.

Tačno hoće da ogade kupovinu vani.
Neverovatno!
deki
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?27.05.2013. u 17:34 - pre 132 meseci
Evo drugari moji da se i ja javim al prvo sa pitanjem jednim.
Ako neko od svih vas ima link prema zakonu, da na carini ne smeju da zadržavaju pošiljke više od 5 dana neka postavi pod hitno-molio bi lepo, jer planiram da sa komšom idem tamo iako mi odgovorili - Nema potrebe da dolazite kod nas ( Ko što davnih 80'-ig godina izjavio pokojni G. Stambolić - kad su došli sa Kosova ljudi da se žale na probleme tamo, - "Nemojte vi da dolazite ovamo kod NAS u Beograd - Mi ćemo na mečkama pre i lakše kod Vas da dođemo i rešićemo probleme#)....

Mučim se da dođem kako da im dostavim sve podatke preko čega i kako? (pitam jel imate Skype pošto svuda gledam po postovima kao nemaju e-mail - Kažem pa nemate Skype nemate e-mail nemate ovo ni, ONO i DSZ - e momak kaže ko kaže da nemaju e-mail?? -ooops??!!! Pitam pa daj mi e-mail - Nazovite u 9 kad bude šefica tu - ona će vam sve pojasniti - Jedva izvukoh da faktički imaju i e-mail. Zovem Šeficu i kaže da teba te podatke da dostavite iz pošte faksom i da se pozovete na broj predmeta - u mom slučaju sa pozivom na broj .../nešto. Dobro rekoh tu sam li te čeko... :=) a dal može na e-mail - na silu mi izdiktira adres. Pošaljem sve u orginalu: Porudžbinu sa e-bay-a, PayPal, Intesa, Link, opis sa stranice sa koje sam poručio robu i naravno fotokopiju Lićne Karte - Sve na pladnju...

Zovem na telefon da mi potvde dali je stiglo na njihov e-mal sve što im treba, mada jedno 7-8 puta niko ne diže (mada sam pomislio pošto imaju sigurno CallId da se namerno ne javljau i krenuo kod roditelja pa da probam sa drugog broja - da ih malko oraspoložim .. Oni jako zauzeti-Prioritet su im dnevne pošiljke koje imaju račun a ove što nemaju račun na čekanje 8-10 dana i pre izveštaja i verovatno toliko i posle.

Pitah nakon dugog vremena lovljenja, dali ste dobili mail od mene i dal su vam dovoljne informacije za postupak, kaže šefica-pa ako vam stiglo obaveštenje da je poruka dostavljena onda verovatno jesu, (kao oni imaju puno posla i nemaju vremena da gledaju naše mailove - kažem kako nemam čekiranu opciju o izveštaju poslatih mailova - a ona pa ako niste dobili da mail nije dostavljen sigurno jesu al da sada nemože (ili neće) da proverava mailove....jer se računar koristi u neke druge svrhe..

Ništa bar ću da je upoznam sutra bar da vidim koja je to lepinja dal je za sex ili ?????

Umalo da zaboravim za vruću liniju sa šeficom iz N.S-a na mail: [email protected] (ako me nije slagala) a ako jeste onda će @Fliz biti u pravu jer mi pominjala ako ja neću da prihvatim tu kamericu oni će da vrate pošiljaocu (iliti u njihov posed - pošto ja nisam pominjao nikako da vraćam ni pošiljaocu a siguno ne njima vampirima da mi popiju krv)



[Ovu poruku je menjao ondrejl dana 28.05.2013. u 06:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?27.05.2013. u 17:43 - pre 132 meseci
Citat:
ondrejl: Ništa bar ću da je upoznam sutra bar da vidim koja je to lepinja dal je za sex ili ?????

Ponesi ti za svaki slučaj dve papirne kese
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?27.05.2013. u 17:51 - pre 132 meseci
Citat:
Fliz: Ponesi ti za svaki slučaj dve papirne kese


Nisam te u potpunosti skonto dal da spakujem šeficu u te papirne kese ili kamricu???

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?27.05.2013. u 18:27 - pre 132 meseci
To za 5 dana je kada zapocne postupak, oni su zapoceli ali si ti sada na potezu da dostavis to sto ti traze, jer ti je u startu bila neadekvatna dokumentacija. Ma uvek oni imaju nesto da se izvade , tako da za to 5 dana ne mozes im nista, a niko im ne moze nista ni za ostalo.
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?28.05.2013. u 00:44 - pre 132 meseci
Nevezano za temu koja se trenutno raspravlja, dodao bih link ka jednom zanimljivom dokumentu koji obavestava nas, korisnike carinskih usluga gde su svrstani oni Android HDMI stikovi. U skladu sa sifrom koja mu je dodjeljena, a koja ima smisla kao i sve ostalo sto oni rade, carina je 15%, pa posto je uredjaj omiljen za narucivanje predpostavljam da ce ova informacija nekome biti od koristi.

Pozdrav
http://www.carina.rs/cyr/Servi...B8%D1%86%D0%B8%D0%BC%D0%B0.pdf

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?28.05.2013. u 10:27 - pre 132 meseci
To je razlog zasto su ovi uredjaji retki u radnjama , uvozi ih legalno samo par firmi, jer se tretiraju kao TV !!! Mada to ima veze samo za firme , ili za one koje koriste redovni postupak carinjenja, ovi na posti imaju skraceni , gde je za svu robu carina 10% i za onu gde je 0 % i za onu gde je ovako 15-20 %

Naravno uvek se postavlja pitanje namera . NA nasoj Carini nikada nije motiv punjenje bankrot budzeta. Nego izvesni URS tajkun uvozi i prodaje po basnoslovnim cenama tzv. " Smart " Televizore. I kupuju oni koji nisu previse smart najvise takve. Zato sto manje ovih mini komjutera se uveze vise nas Tajkun proda onih preskupih Samsunga i njemu puniji dzep. Jednostavna racunica. To sto uz ovaj mini komjuter Svaki LCD TV postaje 100 puta pametniji od Tajkunovog Samsung "smarta" nema veze, vazno da pare idu u tacno odredjeni dzep koji nije buzdet.

A bas bih voleo da upoznam "genijalca" koji je smislio da je ovo TV bez ekrana, to sto ima 25 grama nema veze, bas lici na TV :D

[Ovu poruku je menjao ademare dana 28.05.2013. u 11:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?28.05.2013. u 10:30 - pre 132 meseci
Stigao mi paket jutros kući, ja sam već bio otišao, tako da još nemam pojma ni da li je to ovaj što je juče poslat iz BG za NS ni koliko je tašta platila poštaru, ali ako je to taj onda su carinici postali expresno brzi - u nedelju je sleteo u BG, a dva dana kasnije već mi uručen u NS...

Inače da potvrdim da je i drugi paket napustio HK za četiri dana od prijema u njihovu poštu, tako da su se oni definitivno vratili na pravi način rada...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?28.05.2013. u 11:41 - pre 132 meseci
Ima veze sa ovom temom:
http://www.kamatica.com/novcan...jete-do-srpskih-carinika/10399
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?28.05.2013. u 11:49 - pre 132 meseci

Zapravo ima veze sa temom: PDV na posiljke iz inostranstva a ne toliko sa iskustvima na DX-u...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 787918 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.