Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 787153 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:52 - pre 133 meseci
Citat:
ademare: @ kalimero 011

Ovo sad ozbiljno . Nema potrebe za polemikom nesto sto je jasno.

Bilo bi lepo da ne nastupaš toliko samouvereno, a da pre toga ne proveriš sa nekim kome je pravo struka da li je tačno to što pišeš. Elem:
Citat:
Postoji Carinski Zakon. Pojedini delovi tog zakona su stavljeni van snage Uredbom vlade iz 2010 godine.

proveri kakav je odnos pravnih formi koje se zovu "zakon" i "uredba". Ovo što ovde i malo niže pišeš da se uredbom menja zakon je potpuno netačno i nije u skladu sa pravnim sistemom, a to će ti reći svaki student prava, makar i brucoš. Dalje:
Citat:
Kao sto vidis uvek u svim zakonima, uredbama, itd. postoji samo jedna stavka UVOZNE DAZBINE. Nema nikakvog odvajanja Carine posebno, a PDV-a posebno. Samim tim ovo stanje da se na nesto placa samo PDV a ne i CArina nikako ne moze biti u skladu ni sajednim bilo postojecim , bilo proslim zakonskim aktom.

već ti je rečeno da se uvozne dažbine propisuju Carinskim zakonom, a porez drugim pravnim aktom (u ovom slučaju Zakonom o PDV-u), koji ima istu pravnu snagu kao i Carinski zakon.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:02 - pre 133 meseci
Starno je jadno ovo sto pises. Ako je to tako da Vladina uredba nema vecu Pravnu vrednost od Zakona, zasto se ona postuje , a ne Zakon , ajde to sto zna svaki brucos objasni. Znaci zasto se sprovodi pravni akt koji ima manju pravnu tezinu ?? Isto i Misljenje Ministarstva po toj Studentskoj Nomenklaturi je ispod Uredbe, i Zakona pa zasto se sprovodi uopste, a ne onaj Zakon koji je iznad svih tih drugih pravnih akata.

Ajde ti kao pravni strucnjak to objasni, osim sto negiras Stvarnost.

Sve sto si napisao kao argument je jadno i besmisleno.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:04 - pre 133 meseci
Citat:
ademare:
Kada pokusavas da nesto citiras bar zadrzi kao Kalimero 011 trunku postenja pa citiraj da pise " uvozne dazbine" a ne " Carinske dazbine" kako ti Izmisljas.


Carinski zakon, član 5. stav 1. tačka 8)
Citat:
uvozne dažbine su:

- carinske dažbine i druge dažbine koje imaju isto dejstvo, koje se plaćaju pri uvozu robe,

- uvozne dažbine koje se utvrđuju u okviru mera poljoprivredne politike, a plaćaju se pri uvozu robe;


Ako su uvozne dažbine po definiciji carinske dažbine, šta sam ja tu izmislio?

Carinski zakon, član 17. stav 1.
Citat:
Carinski organ naplaćuje uvozne i izvozne dažbine, kao i ostale dažbine, poreze, akcize i takse u skladu sa propisima koji uređuju njihovu naplatu.

Ako postupak carinskog organa u vezi sa naplatom i polaganjem obezbeđenja za dažbine, poreze i takse nije utvrđen propisima iz stava 1. ovog člana, carinski organ primenjuje carinske propise.


Znači porezi su odvojeni od carinskih (uvoznih) dažbina, samim tim i PDV je odvojen entitet, i carina ga naplaćuje "u skladu sa propisima koji uređuju njihovu naplatu" odnosno u skladu sa Zakonom o porezu na dodatnu vrednost.

To što ti tumačiš da je u carinsku (uvoznu) dažbinu uključen i PDV, tvoj problem. Carinski zakon jasno propisuje da carina ima pravo da naplati PDV u skladu sa pravilima za njegovu naplatu, i to što je krenulo PDV-isanje paketa je sasvim u skladu sa zakonom, a zašto do sad nije primenjivano treba pitati njihove nadležne...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:13 - pre 133 meseci
Citat:
ademare: Starno je jadno ovo sto pises...
Sve sto si napisao kao argument je jadno i besmisleno.

Jesu li ovo argumenti? Tako si i @valjan-u napisao ono što si napisao, a čovek je izneo činjenice...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:17 - pre 133 meseci
Kalimero vidim da ne znas da odgovoris na svoje tvrdnje , zato opet ova jedna nemusta konstatacija.

Ajde objasni to sto si tako samouvereno tvrdio. Objasni nam kako se postuje i sprovodi Uredba a ne Zakon koji obradjuje istu materiju. Kako se postuje i Sprovodi Misljenje Ministarstva a ne Uredba na koje se to Misljenje odnosi.

Ajde objasni ako znas i mozes.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:24 - pre 133 meseci
Citat:
ademare: Objasni nam kako se postuje i sprovodi Uredba a ne Zakon koji obradjuje istu materiju. Kako se postuje i Sprovodi Misljenje Ministarstva a ne Uredba na koje se to Misljenje odnosi.


Ta tvoja uredba samo kaže na koliki iznos se (ne) plaćaju uvozne dažbine. Pokaži mi prstom gde se tu spominje PDV. Ni u uredbi, ni u carinskom zakonu nemaš nijedno slovce o PDV-u, ali ga zato ima u zakonu o PDV-u, u članu koji smo već citirali. Opet je tvoja teorija na tankim nogama, i opet diskredituješ sagovornike umesto da kažeš "ok, pogrešio sam"...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:28 - pre 133 meseci
Ja sam ti napisao da sa tobom necu da polemisem sve dok ti ne stignu one porudzbine od 0.0 $ i ostajem pri tome.


Cekam da mi Kalimero kao pravni strucnjak odgovori kako se postuje Uredba a ne Zakon. Ili neka on prepise sa tvog duplog ili necijeg naloga, jer kod njega ne vidim Nikakve podatke oko IP adrese ????


Kako je to moguce, odakle se on javlja ??? Iz Dinkicevog Kabineta ??
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:31 - pre 133 meseci
Citat:
ademare:...Ajde objasni ako znas i mozes.  

Možemo da pričamo, ali pristojno. Elem, carina je, kao državni organ, dužna da doslovce sprovodi zakone, pa tek onda podzakonska akta. Ako su ista u suprotnosti sa zakonima ili nejasna, sprovodi se zakon. Ako nešto nije definisano, ostavlja se na tumačenje onom ko zakon treba da sprovede, odnosno nadležnom ministarstvu. Ako neko krši zakon, snosiće sankcije (ukoliko su predviđene zakonima).

P.S. To što ne vidiš moje podatke, to tako treba. ;)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:34 - pre 133 meseci
Ti si vala odavno presao granicu pristojnosti.

To sto tako treba da se ne vidi tvoja IP znaci da je nasa polemika zavrsena. Sa Fantomima nemam o cemu da raspravljam. Neka svako misli onako kako misli, ja Nerazumne ne mogu Urazumiti.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:38 - pre 133 meseci
^
Citat:
Ti si vala odavno presao granicu pristojnosti.

Budi ljubazan pa citiraj.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:43 - pre 133 meseci
Game over. Polemika, bilo kakvi razgovori , odgovori , pitanja, sve je over . Sa Fantomima i Botovima, to nisu uvrede , nego nesto sto postoji na Netu ne razgovaram, to bi bilo kao da pricam sam sa sobom, sto je besmisleno.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:44 - pre 133 meseci
^
Što će reći, pišeš neistine.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:47 - pre 133 meseci
@ ademare

Kao što rekoh, kad ostaneš bez argumenata, ti diskredituješ sagovornike. Ne znam kad sam ja to napisao da očekujem da ti paketi od $0.0 uopšte stignu, taj post je pre svega bio namenjen ukazivanju na "kvalitet" samog trgovca, čim je dopustio da mu se to desi. I šta ti ja sad mogu kad si i to uspeo krivo da protumačiš, kao i sve ostalo. Bitno da čim ja ukažem na to da si negde pogrešio, ti kreneš da pričaš kako sam ja kupovao po $0.0. Hajde se uozbilji i kreni argumentovano da diskutuješ.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:50 - pre 133 meseci
Nije problem to sto je propisano da se naplacuje PDV nego kako to da to vazi tek od pre dva dana? Zar ne bi trebalo da neko odgovar ana Carini zbog tako teškog oštećenja budžeta dosadašnjim nenaplaćivanjem poreza?
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:54 - pre 133 meseci
^
Nažalost, kao i sve u ovoj državi - zakoni se primenjuju po nahođenju vlasti. Iako ne stoji da se radi o "teškom oštećenju budžeta", naravno da bi neko trebalo da odgovara zbog nesprovođenja zakona.
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 12:54 - pre 133 meseci
Ja sam upitio pitanje carini sa linkom foruma, njihovi pijuni i opni sto su nam zivot doveli do prezivljavanja su tu :)
Ja sam vec rekao nece se ovo ovako zavrsiti, nicija nije gorela doveka nece ni njihova to potpisujem :)
 
Odgovor na temu

dekius
Here

Član broj: 23603
Poruke: 127



+20 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 13:21 - pre 133 meseci
Korisni linkovi, šta su uvozne dažbine i detalji iz uputstva o Carinskim povlasticama za fizička lica
Carinski zakon videti pod uvozne dažbine, član 5 tačka 8
Uputstvo - dakle nije uredba, videti stav 5, bliže odredjenje člana 29. pominjane uredbe.
Uputstvo beše obavezujuće, pravnici?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 13:33 - pre 133 meseci
Citat:
valjan:
@ ademare

Kao što rekoh, kad ostaneš bez argumenata, ti diskredituješ sagovornike. Ne znam kad sam ja to napisao da očekujem da ti paketi od $0.0 uopšte stignu, taj post je pre svega bio namenjen ukazivanju na "kvalitet" samog trgovca, čim je dopustio da mu se to desi. I šta ti ja sad mogu kad si i to uspeo krivo da protumačiš, kao i sve ostalo. Bitno da čim ja ukažem na to da si negde pogrešio, ti kreneš da pričaš kako sam ja kupovao po $0.0. Hajde se uozbilji i kreni argumentovano da diskutuješ.


Bio bi red da prestanes da svoje manire pripisujes drugima.

Ajde okreni jednu stranu i pogledaj da ti je prva recenica upucena meni bila ono oko "zvanicnog" podatka. Ako to nije pokusaj unapred Diskreditacije sagovornika ja onda ne znam sta je to. Sada to meni pripisujes, a samo sam ti odgovorio donekle istom merom, s tim da sam ti odmah napisao da u nikakvu polemiku sa tobom ne ulazim , ni sada ni ubuduce.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 13:35 - pre 133 meseci
Citat:
kalimero 011:
^
Što će reći, pišeš neistine.



Jel se to javlja neki Fantom (duh) ili mi se samo cini od huka vetra , kroz gusto granje , sve sto pises to je S... dalje rimuj sam :D
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 13:41 - pre 133 meseci
Citat:
dekius:
Korisni linkovi, šta su uvozne dažbine i detalji iz uputstva o Carinskim povlasticama za fizička lica
Carinski zakon videti pod uvozne dažbine, član 5 tačka 8
Uputstvo - dakle nije uredba, videti stav 5, bliže odredjenje člana 29. pominjane uredbe.
Uputstvo beše obavezujuće, pravnici?



Javili se " strucnjaci " Valjan i neki Fantom, koji tvrde da te uredbe i Uputsva sluze samo za ukras . Nek im veruje ko hoce i ko je toliko naivan da ga Veciti Ministar i oni koji imaju korist od njega, dao im posao , zaposlio zenu preko stranke itd. preveslaju jos koji put.

Mene nije ni sa cim zaduzio , naprotiv, i zato ovde pisem svojom , a ne Stranackom Glavom. Hocete li vas dvojica da dobijete zbog svojih Aktivnosti na forumu , Plus od Dinkica ?? Ili clanovi kako mu se sada vec zove strancica, ne zna ni on nece placati carinu i PDV ??
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 787153 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.