Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mrezno programiranje u javi

[es] :: Java :: Mrezno programiranje u javi

[ Pregleda: 2662 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Mrezno programiranje u javi01.07.2008. u 23:16 - pre 191 meseci
Kada prebacujem neke podatke preko socketa baci mi se izuzetak tipa StreamCorruptedException i EOFException gledao sam kod i ne mogu da skapiram gde je problem.Jel zna neko uopsteno kad se bacaju izuzetci ovih tipova
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

_Abraxas
myth

Član broj: 154070
Poruke: 61
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Mrezno programiranje u javi02.07.2008. u 21:59 - pre 191 meseci
Sto se tice EOFException (EndOfFileException) pretpostavljam da si prekoracio duzinu file-a (u smislu pristupanja nekom indeksu). A sto se tice ovog drugog izuzetka, mozda nisi uradio stream.flush(); nakon slanja ... ili nesto sasvim trece. :)

A mozes postovati i kod ili pogledati u API-u (mislim da tamo pise kada se obicno javaljaju konkretni izuzeci). :)
 
Odgovor na temu

_Abraxas
myth

Član broj: 154070
Poruke: 61
194.106.175.*



Profil

icon Re: Mrezno programiranje u javi07.07.2008. u 20:49 - pre 191 meseci
E, posto sam ovih dana radio nesto sa socketima, imao sam isti izuzetak (StreamCorruptedException) i problem je bio sledece prirode:
Kada se koriste klase ObjectInputStream i ObjectOutputStream za slanje objekata kroz mrezu, a da ne bi doslo do gore navedenog izuzetka, potrebno je:

1) koristi jedan objekat klase ObjectInputStream i ObjectOutputStream i na strani servera i na strani klijenta (znaci, singleton patern :) )

2) za svako slanje i primanje instancirati nove objekte ovih klasa, na obe strane, i klijenta i servera.

Bilo koja kombinacija ova dva resenja ce javljati ovaj izuzetak, zato sto ove klase koristi zaglavlja radi sigurnosti, pa se onda javlja problem da tok koji prima ne moze da procita zaglavlje toka koji salje podatke i program javlja izuzetak.

Znam da je malo zastarela tema, ali mozda budem nekom od koristi. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Mrezno programiranje u javi

[ Pregleda: 2662 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.