Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless router - savet, pomoc

[es] :: Ostali hardver :: wireless router - savet, pomoc

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zzlajoo
admin
Novi Sad

Član broj: 68522
Poruke: 26
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon wireless router - savet, pomoc01.07.2008. u 12:14 - pre 192 meseci
Video sam da ima nekoliko slicnih tema ali iz njih se ne moze nista konkretno zakljuciti.
Imam racunar koji je na internetu preko adsl lan konekcije. Na tom racunaru mi je povezan i stampac. Posto sam kupio laptop koji ima u sebi wireless karticu hocu da se bezicno povezem sa tim racunarom pa da delim adsl i stampac. Uredjaj koji bi zadovoljavao moje potrebe je wireless router.
Moje je pitanje tj. da me neko posavetuje oko marke i vrste wireless routera. Ako je neko imao iskustva kakva su isustva, ne cega se treba obratiti paznja prilikom kupovine tog uredjaja, itd.
Da napomenem da me ne interesuje mikrotic ili slicni programi.
Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: wireless router - savet, pomoc01.07.2008. u 15:36 - pre 192 meseci
Ne treba ti wireless router, dovoljna ti je i wireless kartica za taj desktop računar.
Pošto si rekao da ti je štampač povezan na računar (preko USB porta verovatno) onda to podrazumeva da taj desktop računar bude stalno uključen. Kad je već on stalno uključen onda možeš da uzmeš samo karticu i da povežeš laptop i desktop računar direktno u WLAN i da uradiš ICS (Internet connection sharing) na desktop računaru i da preko njega ideš na net sa laptopa.

Druga opcija bi bila nabavka ADSL routera sa wireless opcijom. Ovim bi dobio mogućnost da možeš da ideš na net sa laptopa kada ti desktop nije uključen a za štampač bi mogao da uzmeš neki print server... Tako bi imao mnogo veću slobodu u radu.

Tako da imaš jednu jeftinu opciju: Da kupiš samo wireless karticu za desktop,
I jednu skuplju opciju: da kupiš ADSL router sa wireless-om i opciono print server.

**U zavisnosti šta koristiš za konekciju na ADSL možeš kupiti i Wireless AP.

Moj drug ima Linksys ADSL wireless router i radi OK, mislim da ga je polovnog platio oko 90 evra. Ne znam tačno koji model ima moj drug, ali mislim da možeš slobodno uzeti bilo koji router iole poznatijeg proizvođača. Sve to radi korektno i imaš garanciju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: wireless router - savet, pomoc

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.