Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prosecno trajanje Cd-a?

[es] :: Storage :: prosecno trajanje Cd-a?

[ Pregleda: 2832 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon prosecno trajanje Cd-a?01.07.2008. u 08:38 - pre 192 meseci
koliko prosecno traje jedan CD?moj je izgleda dotrajao.imam film na jednom sto je star blizu pet godina i film se puni jako dugo i kasnije zapinje.to nije jedini
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: prosecno trajanje Cd-a?01.07.2008. u 11:48 - pre 192 meseci
Bilo je nekoliko tema o ovome i mišljenja su prilično podeljena. Neki navode određeno vreme a ja recimo nemam nijedan CD koji ne radi. Tj možda imam par ali je to bilo nešto što sam dobijao ko zna od koga pa nisam siguran ni šta je ni kako je rađeno. Ono što sam ja rezao je u istom stanju kao i pre 10-11 godina kada sam počeo da ih koristim. Inače svaki disk je u savršenom stanju, nema tačkice, ogrebotine, otiska prsta. Svi su u kutijama od početka, svi su firmirani tj uglavnom provereni Verbatim.
Kao što sam više puta napisao, prvu turu od oko 70 najstarijih sam skoro prebacio na hard, ostaje još par stotina koje nikako da odradim ali sam siguran da su svi OK.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-184-27.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: prosecno trajanje Cd-a?01.07.2008. u 21:42 - pre 192 meseci
zavisi od proizvodjaca [ako se predpodstavi da su se isto cuvali] tj. materijala od kojeg je isti pravljen,tehnike i tako to...

znaci moze da radi 10-inama godina,a moze ni pola godine ;)

 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
93.86.44.*



+294 Profil

icon Re: prosecno trajanje Cd-a?02.07.2008. u 01:00 - pre 192 meseci
Diskovi, u zavisnosti od proizvođača, i okolnosti u kojima su boravili, traju, po mom iskustvu, od 1 do 10 godina.

U principu, verovatno ne bi bilo loše svaki bekap rezati odmah na dva medija različitih proizvođača kupljenih u različitim radnjama. Naravno, i dalje postoji šansa da su ovi došli iz iste garaže. Dalje, diskove treba držati na mračnom, temperaturno umerenom mestu, u kutijama. S vremena na vreme (jednom godišnje je dovoljno) proveravati ih Nerovim scandiscom npr.

Ekstremno bitne podatke možete re-bekapovati čak iako ne deluje da ima preterane potrebe za tim. Diskovi su odveć jeftini, a „dvaput je dvaput“ u svakom slučaju ;)

Izbegavati no-name diskove, kao i „brendove“ poput Princo ili Platinum - konkretno sa ova dva, a naročito ovim potonjim imao sam veoma negativna iskustva.

Neki od najstarijih CDR diskova koje imam, Philips i TDK s kraja '97, polako već počinju da otkazuju. Nisu stajali pod staklenim zvonom, ali nisam ih ni držao na komandnoj tabli u kolima...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-225-241.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: prosecno trajanje Cd-a?02.07.2008. u 12:49 - pre 192 meseci
pa ne znam,meni jos rade philips i tdk cd-i iz sredine 90-ih

samo mi nije jasno kako su stancovani [fabricki pravljeni] cd-i tako izdrzljivi,svi su ispravni,ma koliko stari bili :)
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: prosecno trajanje Cd-a?02.07.2008. u 13:08 - pre 192 meseci
Citat:
Emil Ranc: Diskovi, u zavisnosti od proizvođača, i okolnosti u kojima su boravili, traju, po mom iskustvu, od 1 do 10 godina.

U principu, verovatno ne bi bilo loše svaki bekap rezati odmah na dva medija različitih proizvođača kupljenih u različitim radnjama. Naravno, i dalje postoji šansa da su ovi došli iz iste garaže. Dalje, diskove treba držati na mračnom, temperaturno umerenom mestu, u kutijama. S vremena na vreme (jednom godišnje je dovoljno) proveravati ih Nerovim scandiscom npr.


a kako proveravati cd nerovim scandiskom?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: prosecno trajanje Cd-a?

[ Pregleda: 2832 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.