Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win XP & Win Vista (LAN umrezavanje za gaming)

[es] :: SOHO Networking :: Win XP & Win Vista (LAN umrezavanje za gaming)

[ Pregleda: 2507 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.rb.a.2-1.252.bih.net.ba.



+3 Profil

icon Win XP & Win Vista (LAN umrezavanje za gaming)28.06.2008. u 15:04 - pre 192 meseci
Pozdrav,

Chitajuci teme i pretrazhujuci forum nisam uspio da nadjem rjeshenje ovog problema.Naime,zhelim da napravim jako jednostavnu mrezhu izmedju dva rachunara u kuci gdje mi trenutno internet i nije toliko bitan.Dakle,desktop rachunar je na Windowsu XP (SP2) dok je laptop na Windows Visti.Jedina namjena ovog umrezhavanja bi bilo igranje multiplayera (obichne strategije tipa Age of Empires,Cossacks i sl.).

Dakle,oba rachunara imaju mrezhne kartice.Kupio sam kabal od 5 metara i spojio ih (prodavach mi je dao kabal nakon shto sam mu rekao za shta mi treba).Vidim da oba rachunara shalju ali ne primaju nikakav signal.

E sad me zanima koja je procedura za ovo?Kao shto sam vec naveo,kako umrezhiti ova dva rachunara u LAN koji je potreban samo za multiplayer bez vanjske internet konekcije,pogotovo kada se radi o dva operativna sistema?Zaista mi nije jasno gdje shta trebam podesiti,svaka pomoc je dobrodoshla...

Zahvaljujem puno!
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Win XP & Win Vista (LAN umrezavanje za gaming)28.06.2008. u 15:46 - pre 192 meseci
u pdoesavanjima mrezne vcze na Visti otstikliraj neki TopoLink, LayerLink il kako vec, uglavnom poslednje dve stavke ako nisi nesto menjao u medjuvremenu
i onda bi trebalo da proradi bez frke... (iskreno, odavno nisam vidjao tako spoejen racunare, samo preko lan kabla tako da se ne secam detalja)

ovo je tema za WIn mreze, ako se ne varam
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
85.158.34.*



+3 Profil

icon Re: Win XP & Win Vista (LAN umrezavanje za gaming)02.07.2008. u 16:43 - pre 192 meseci
Dakle samo spojim kompove i odselektujem ove dvije Linklayer Toplogy opcije i to je to?
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.rb.a.2-1.252.bih.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Win XP & Win Vista (LAN umrezavanje za gaming)07.07.2008. u 13:39 - pre 192 meseci
Uspio sam povezati kompove i otkachio sam te navedene opcije.Sa laptopa (Vista) sam uspio preuzeti neke podatke sa desktop kompa (XP) shto znachi da mrezha kao mrezha radi.Medjutim,josh uvijek stoji uzvichnik na desktopu (XP) pored ona dva mala monitora i jako je los protok dok na laptopu sve fercera bez problema (Vista).

Pokushao sam napraviti UT lan medjutim ime servera se samo pojavi kao IP adresa sa 0 igracha u koji nije moguce uci bez obzira koji komp bio server,tj. s kojeg ga pokrenuo.Firewall je spushten tako da mi zaista nije jasno...

Ima li ko kakvu ideju?
 
Odgovor na temu

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Re: Win XP & Win Vista (LAN umrezavanje za gaming)19.07.2008. u 01:25 - pre 192 meseci
Podesi ip adrese za LAN-a, pod properties/tcp/ip na ikonici na notifikaciju mrezne konekcije, stavis adrese u rangu 192.168.xxx.xxx tipa na jednoj masini 1.2, drugoj 1.3 i to je to, podesi network setup wizardom, vrstu konekcije - without internet connection, njega nadjes pod accessoires/communication , kreiraj tu mrezu i to je to, trebalo bi sve raditi bez prob...


pozz
Ajde bre

 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Win XP & Win Vista (LAN umrezavanje za gaming)

[ Pregleda: 2507 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.