Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradja automobila u teoriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Kradja automobila u teoriji

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13676 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.78.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 00:29 - pre 192 meseci
Citat:
Andrej013:...
kako to t injima das pare?

mislim,doneses im na ruke? pa onda upamtis face pa su sjebani, dalje, zna se gde su bili pa se uzimaju otisci sa celog mesta ili mozda neki ostaci koze, dlake(to u bogatijim drzavama ili ako si bas baja)... na kraju, das im pare, oni odu, a sve vreme si u dilu sa pandurima...


Druze, mnogo ti gledas CSI... A sta ako su i oni s nekim u dilu, tj. imaju "ledja"? Mislis da neko ko krade automobile vredne > 40, 50k € nije dobro organizovan i dovoljno "pokriven"? Pa nisu to amateri, jbg....
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.117.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 00:48 - pre 192 meseci
Situacija je gora nego sto se cini.
Na zalost policija kod nas ne radi ono sto bi trebala i nema izgleda da ce sami od sebe poceti. Poboljsanje treba ocekivati tek nakon ulaska u evropsku uniju. Do tada najbolje resenje je osiguranje od kradje.

Citat:
drua varijanta, ostavis negde pare(po dogovoru..
platis nekom 1k eura da danonocno gleda to mesto, ili jos bolje, snimis kamericom(skrivenom i sl) ozvucis, bilo sta....
mislim, da ste lopov, kako biste se osigurali da se taj neko nije nameracio da vas uhvati?

Osiguravaju se osvetama.
Ako primete da si mnogo nezgodniji od drugih kojima su ukrali auto. Onda novac koji otprilike mogu da zarade na tvom autu daju krimosima da ti naprave neku stetu.
ili te prebiju navecer kada se vracas sa dzoginga
ili posalju nekog strvinara da pridje tvom detetu dok je u skoli i kazu mu "pozdravi tatu"
ili neku slicnu gadost.
u svakom slucaju naprave ti nesto da se uplasis a da ne znas odakle opasnost dolazi i koga sledeceg mogu da posalju.
Svako normalan odustane odmah cim vidi da time moze dovesti svoju decu u opasnost.
i ubistva nisu nemoguca. Ako slucajno nisi normalan pa ne odustanes ni nakon njihovih poteza onda verovatno plate ubistvo.
Ne zaboravi da ti koji se bave kradjom auta su svesni toga da dodje trenutak kada moraju i krajnje mere da poduzmu.

Hvatanje lopova ipak treba biti policijski posao ali ako budes imao iskustva sa ovim shvatices da se oni ponasaju kao da je njihov posao da maltretiraju koga hoce. Policija kakvu gledamo u TV serijama cini da se osecamo sigurno. Kada vidis kako policija funkcionise u stvarnom svetu pocnes da se osecas bespomocno.

Citat:
Od kradje pomaze samo kasko, sve druge oblike zastite je manje-vise lako neutralisati ili zaobici. I naravno da se ne treba bas nesto preterano oslanjati na policiju (a posebno u manjim mestima - mnogo je gora situacija nego u vecim), jer oni cesto imaju neke veze s tim, e sad da li nece/ne zele/ne smeju da reaguju iz licne koristi ili bezbednosti, to je pitanje....svako ima svoje razloge.

100% tacno

i jos jednom da potvrdim od kradje samo vredi da ste osigurani. Pomirite sa sa tim da sve ostale metode ne funkcionisu.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.117.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 01:04 - pre 192 meseci
Citat:
'organizovanih' nema.

moze da ima par lopova koji rade zajedno, a od njih nekoliko dvojica su zavrsili kurs za pandura prosle nedelje i sl, ali ne treba da te brine korumpiranost policije u toj meri da nece da ti vrate kola ako znaju gde su.

Odakle ti ova informacija?

Nema "organizovanih" poput talijanske mafije ali organizovani svakako jesu.
Kod nas su krimosi uglavnom organizovani na sledeci nacin:

- grupice od nekoliko sitnih specijalizovanih za neke "poslove". oni kontaktiraju pomocnika "glavnog"
- pomocnik glavnog koji sluzi kao neka vrsta kurira
- glavni tj. neko ko ima najveci broj telefonskih brojeva od grupica. on zna ko je za sta specijalizovan i kontaktira ga po potrebi. zna koga treba kontaktirati za falsifikovanje dokumenata, koga za dojavu od policije, koga za kradju, koga za nabavku delova... itd.

Ako im zasmetas oni anagazuju one koji su specijalizovani za najprljavije "poslove"

Citat:
ljudi, jedna stvar meni nije jasna...
kako to t injima das pare?

Pa ovako nazovu te i ako pristanes da im platis oni kazu da pozajmis neciji auto (ako nemas drugi) poneses telefon i odes na tu i tu lokaciju i cekas poziv.
ti odes tamo i cekas i onda te pozovu i kazu, "idi sada tamo".
onda opet isto dok te ne pozovu i kazu "idi sada tamo".
tako te vozjau jedno 4-5 puta po javnim mestim (uglavnom benzinskim pumpama). Tu njihovi ljudi proveravajhu da li te neko prati. Celo vreme se vozis po njihovom terenu i znas da te posmatraju a ne znas odakle. To svakog coveka cini bespomocnim.
U jednom momentu ti kazu "sada izadji iz auta i stavi novac u zelenu kantu" i onda se vrati u auto i vozi.
za jedno deset minuta (kada prebroje novac) te nazovu i kazu "automobil vas ceka tamo i tamo". To mesto obicno bude u blizini. Obicno napusteni parking.
automobil obicno bude skoro potpuno citav, volan obicno bude zamenjen ili nema volana uopste.

p.s.
ovo nije teorija vec iskustva mojih poznanika



[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 29.06.2008. u 02:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.117.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 01:25 - pre 192 meseci
komentar za GPS lokatore

GPS lokator ti moze pomoci da saznas gde je tvoj automobil ali ti ne moze pomoci da dobijes ono sto zelis. Ne moze te zastiti ako zasmetas pogresnim ljudima. Osim toga upotreba GPS lokatora bi dokazala sta policija (ne)radi a to se policiji ne bi svidelo.
Ako previse glumis policajca i mesas se u njihov posao mozes imati problema i sa njima i sa lopovima.

GPS je efikasan protiv kradje samo u drzavama sa 100% zdravom policijom i sudovima. Pitanje je da li takva postoji negde osim u filmovima.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.78.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 01:39 - pre 192 meseci
Ovo sto je Stranger2 napisao je skoro potpuno tacno (kao i ono sto sam ja pisao - zasniva se na praksi, a ne teoriji i TV serijama). Samo par manjih napomena:

Citat:
Stranger2:...za jedno deset minuta (kada prebroje novac) te nazovu i kazu "automobil vas ceka tamo i tamo"....

U 90% slucajeva je ovako, sem ako se ne pravis pametan ili sl. (ili ako se oni predomisle iz nekog razloga) -> u tom slucaju nikad ni ne dobijes auto nazad, a lovu si im vec dao...

A ovo:
Citat:
Stranger2:automobil obicno bude skoro potpuno citav, volan obicno bude zamenjen ili nema volana uopste.

Zavisi od slucaja do slucaja i primenjene metode (npr. ovaj scenario bez volana je uobicajen za VW vozila, ne i za neke druge marke)


@ Stranger2: sto se tice GPS-a, taj problem se mozda i najlakse "sredjuje" - postoje GSM jammer-i koji ometaju sirok spektar frekvencija a nije ih tesko nabaviti (cena je prakticno smesna), a ako su tehnoloski "potkovani" mogu i da naprave, to je nekih pola sata posla...
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
79.101.214.*



+9 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 01:49 - pre 192 meseci
Evo me opet.
Iskreno, ovakvu pricu i ovakve odgovore sam, nazalost, i ocekivao.

Znaci ne pomaze nista sem kaksko osiguranja?

Strasno!

Pa kakva je ovo drzava [dobro, znam to] da ne moze policija da radi svoj posao i ako im kazem gde je auto?

Da mislio sam na GPS, skriveni, sa posebnim back-up napajanjem, bla bla... Mislio sam jos par stvari da ugradim, a sada mislim da je jedino efikasno resenje za te skotove skriveni mobilni+skriveni c4 na poziv...

Cekajte, sta murija radi onda?
Sledeci put necu ni stati kada me budu zaustavljali, jer ionako ne rade svoj posao, pa zasto da se cimaju da mi naplacuju kaznu za neveza pojas?

Kontate sta hocu da kazem?

I tuzno je to sto ste ispricali, mada, ponavljam, taj rad sam i ocekivao, ali ne mogu da verujem da je sve toliko u qrtzu.
Inace, ne radi se o kolima od 40-50000 nego od desetak...

Koliko kosta kasko uopste?
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
77.46.196.*



+694 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 02:13 - pre 192 meseci
kako te ljude da nadjem ako sam spreman da dam recimo 20k eura?

da li bi upalilo da nekom bitnom iz milicije dam te pare(ako nesto uradi po tom pitanju)?
ja verujem da je nasa DB dosta sposobnija nego sto se cini...mislim da mogu da nadju bukvalno bilo koga...ako zele..
mislite li da mogu novcem da ih zainteresujem?

koliko god vam laicki izgledalo pitanje, ipak ocekujem ozbiljan odgovor.

[Ovu poruku je menjao Andrej013 dana 29.06.2008. u 03:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.78.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 02:15 - pre 192 meseci
@ Andrej013: Naci ce oni tebe, ne brini, osim ako imaju bolju ponudu

@ dr.NPN: Ne vredi ti ni mobilni + C4 posto onaj GSM jammer blokira frekvenciju fona.... Sto se tice kasko-a, probaj da izracunas npr. ovde: http://www.ddor.co.yu/sr/osiguranje/vozila/putnicki.asp
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
91.148.114.*



+3 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 02:22 - pre 192 meseci
Pa znas kako, ne krade se auto bas svakome, prvo se prati da bi se utvrdilo ko je i sta je, kad spava, radi, jede...pa tek onda.

Nista se ne brini naci ce oni tebe ili tvoj broj, to ce ti reci i u policiji.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
77.46.196.*



+694 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 02:26 - pre 192 meseci
ok, a sad ozbiljno.
recimo da imam mnogo para, i da ne zelim da im ih dam...razlog-nebitan, ali do kraja zelim da u tome istrajem..znaci to mi je zivotna okupacija.
znaci, moram d aih nadjem. moram
da li mislite da moze neko u srbiji da mi pomogne.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.201.*



+43 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 02:36 - pre 192 meseci
Pa zavisi od bande koja ti je auto ukrala i to nema veze sa drzavom, realno da ti to uradi mafija u Americi opet bi imao iste opcije. Mada koliko se secam bilo je na vestima kad je neki lik marno kola nekome a taj je zvao policiju i onda su mu napravili sacekusu kad je uzimao pare, doduse ako je neka organizovana grupa ljudi ovo nece upaliti a mozda i hoce ako doticni propeva, ako pak ne, onda si ti napravio sebi i svojoj porodici ogroman problem.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.78.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 02:40 - pre 192 meseci
@ Andrej013: Pa ili nadjes ortaka nekog ortaka koji ima ortaka koji je u tome ili necem slicnom a moze da se raspita koje "grupice" rade na odredjenom podrucju, ko su, ko im je "glavni", ko je narucilac, ko su fizikalci, gde se krecu u slobodno vreme, s kim su sve povezani, itd, itd. Ili i sam pocnes da se bavis nekim kriminalom, pa vremenom steknes prijatelje iz slicnih bransi koji ce ti mozda reci ko je tacno odradio taj posao... U svakom slucaju - jako tesko, jako rizicno a sto je najgore, ne garantuje uspeh. Na policiju zaboravi, kao i na mnogobrojne detektivske agencije i sl. gluposti, koje samo izvlace kesh a ne daju (u 99% slucajeva) nikakve rezultate
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.173.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 10:08 - pre 192 meseci
Citat:
ok, a sad ozbiljno.
recimo da imam mnogo para, i da ne zelim da im ih dam...razlog-nebitan, ali do kraja zelim da u tome istrajem..znaci to mi je zivotna okupacija.
znaci, moram d aih nadjem. moram
da li mislite da moze neko u srbiji da mi pomogne.

Postoji sansa ako imas prijatelja koji poznaje nekog od beogradskih krimosa. Ali samo reagujes u roku od nekoliko dana od kradje.

U tom slucaju ce biti ista prica kao ono sto sam napisao za otkup. Ako ti budu hteli vratiti auto prvo sto ce se desiti je da oni tebe nazovu i kazu ti "idi na tu i tu lokaciju i cekaj"...

Ako imas jako dobrog prijatelja onda ce mozda to da urade bez novca a ako nije onda ces morati platiti otkup klasicno.

S to se tice policije, vec smo napisali kako stoje stvari. Za par minuta razgovora sa njima, razocaraces se i u njih i u drzavu i u zivot. Nakon uvida u to kako sistem funkcionise normalan covek bude u depresiji mesec dana, gorak okus u ustima, praznina u stomaku itd.


 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.173.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 10:15 - pre 192 meseci
Citat:
kako te ljude da nadjem ako sam spreman da dam recimo 20k eura?

da li bi upalilo da nekom bitnom iz milicije dam te pare(ako nesto uradi po tom pitanju)?
ja verujem da je nasa DB dosta sposobnija nego sto se cini...mislim da mogu da nadju bukvalno bilo koga...ako zele..
mislite li da mogu novcem da ih zainteresujem?

koliko god vam laicki izgledalo pitanje, ipak ocekujem ozbiljan odgovor.

Na HRT televiziji je bila emisija "latinica" i tema je bila o kradji auta. Gost emisije je bio jedan covek iz hrvatske kojem su u srbiji ukrali auto. On se zainatio i boravio u srbiji dok nije vratio svoj auto. Medjutim on je najverovatnije lovator pa je verovatno platio nekome da ga poveze sa krimosima i da im plati otkupninu. U emisiji najverovatnije nije ispricao potpunu istinu jer je prica bila malo neobicna.
Ako te bas zanima mozes probati kontaktirati HRT pa zatraziti da ti daju broj telefona od tog coveka pa neka ti on objasni.
U svakom slucaju pokusaj se pomiriti sa tim da tu nema pomoci i nemoj gajiti lazne nade. Ako i pokusas da vratis svoj auto budi svestan da su jako male sanse da uspes i da sve dobro prodje.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.173.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 10:22 - pre 192 meseci
Citat:
Znaci ne pomaze nista sem kaksko osiguranja?

Strasno!

Pa kakva je ovo drzava [dobro, znam to] da ne moze policija da radi svoj posao i ako im kazem gde je auto?

Da mislio sam na GPS, skriveni, sa posebnim back-up napajanjem, bla bla... Mislio sam jos par stvari da ugradim, a sada mislim da je jedino efikasno resenje za te skotove skriveni mobilni+skriveni c4 na poziv...


Pa pomaze sve sto moze da ih spreci ili da ih uspori pri kradji. Naravno da ce se nerado odluciti da kradu automobil koji je tesko ukrasti.

Citat:
Secam se kako sam jedno jutro sluchajno video sa prozora komshiju sa dvojkom, ustao chovek, izasho, i pre nego shto sede u kola otvori haubu i neshto petlja - ochigledno neshto uradi svako veche da ne mozhe da se motor upali pa ujutru vraca - ovo zovem Mr. Bean sistem


Pa ovaj Mr Bean sistem moze isto biti dobra zastita od kradje. Ako napravis nesto individualno sto je samo kod tebe u automobilu, normalno da ce ih usporiti ili potpuno onemoguciti da ga ukradu.

Citat:
Strasno!

bilo je jos tri puta strasnije za vreme milosevica
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-148-64.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 11:00 - pre 192 meseci
a koja je fora sa skidanjem volana sa vw??

i ovo sto ste napisali,kao da sve kradje koordinira "nasa stvar" [domaca cosa nostra wannabe]


znaci najbolje resenje,stavis metalnu mrezu preko citavog automobila,stavis znak upozorenja na prozor i prikljucis sve to na neki visok napon :D


pa valjda primetis ako ti se neko stalno muvari ispred kuce i oko tebe,a nije dosao u komsiluk

p.s. sto se tice da panduri ne mogu,mogu oni i znaju,ali nemaju zeleno svetlo za napad,sve oni znaju ko je u kojoj grupi i ostalo,nisu svi panduri ovi lelemudi na ulici sa 6-o mesecnim kursem,ali kao sto rekoh "neko" im ne da da rade posao...a njima to izgleda ne smeta :)

p.p.s. je l' neko snimao razgovor s tim lopovima oko "kupovine"?
 
Odgovor na temu

Chieftec

Član broj: 159885
Poruke: 61
93.86.28.*



+54 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 11:45 - pre 192 meseci
Citat:
NpN
apprentice


Pridružio: 09 Okt 2007
Poruke: 89
Lokacija: Kikinda


Garaža: Kadet 1.3E

PorukaPoslao: Sub 31 Maj 2008 11:30 Naslov: [Beleska] Dilema, ne znam sta da kupim...

Opis teme: Do 6-7k€, da li audi ili sta da gledam...

Eh, neke parice su se ustekale, nesto jos fali, imam ogromnu zelju sta da kupim.

Ja razmisljam samo o Audi A4, nesto starije, 99'-00 onaj stariji model sa repom nazad, preterano izgleda.
Benzinac definitivno, ja sam hteo 1.6, ljudi me ubedjuju da je to slab motor za taj auto, a meni ne treba jaka masina, nije to za mene... Ljubomoran
Kazu da je 1.8 idealan, kao i manje ce da trosi i to...


Sorry za spijuniranje drugih foruma :) ali ako hoces da kupis ovo sto si pisao po cannonball-u, mislim da ne treba nesto mnogo da se brines, stavis zeder i gotovo. Ipak je staro 10ak godina i moze da bude zanimljivo jedino nekome za delove, tesko da ce neki pro da krade kola od 6000 - 7000 €.

Citat:
Horvat: a koja je fora sa skidanjem volana sa vw??


Kod VW-ova se chupa volan ukoliko ima zeder, ima valjda aluminijumsku letvu volana, sto je propust, bar u slucaju zedera. Kod ostalih proizvodjaca potrebno je vise se namuciti, naravno ako se nema kljuc.

Eh, koliko sam se samo volana nachupao...
Salim se :/
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
79.101.214.*



+9 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 13:22 - pre 192 meseci
Prijatelju, cega sam se ja sve naslusao to je strasno... Citao sam na nekom forumu da su krali i golfove dvojke i trazili po 1000 eura za otkup... Ima svega.
Auto planiram maksimalno da sredim, tako da, veruj mi, nije mi svejedno kad legnem da spavam.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.112.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 13:29 - pre 192 meseci
Citat:
p.p.s. je l' neko snimao razgovor s tim lopovima oko "kupovine"?

nije problem snimiti razgovor. moguce je to napraviti. Ali kao sto sam vec napisao od takvih stvari se osiguravaju osvetama i gadostima koje mogu uraditi tvojoj familiji.

Osim toga cak i snimak razgovora nista ne znaci. Niko od njih nece reci u tom razgovoru svoje ime. Nece reci gde se nalaze. Nece reci koliko ih ima. Ponavljam da se tokom otkupa auta nalazis na njihovoj teritoriji i pred njihovim ocima. Ne znas ni ko su ni gde su a znas da oni tebe vide. Kada budu sigurni da te niko ne prati i da nista nije sumnjivo onda ti kazu gde da ostavis pare. Pare ce uzeti tek kada se ti dovoljno udaljis da ih ne vidis.
Na kraju ces ili dobiti svoj auto ili neces. Cak i da imas snimak razgovora, sta ti to pomaze. Snimak nista ne dokazuje osim da si otkupio auto od nepoznate osobe.
Ako se pocnes hvaliti da si ih snimio, verovatno ce ti napraviti velike probleme. U svakom slucaju na kraju se neces osecati kao pobednik. Veruj mi video sam takva razocarenja.

Poenta cele price je da je sistem toliko iskvaren da pojedinac cak i kada da sve od sebe, ne moze skoro nista da popravi. Normalnom coveku preostaje da shvati da je sitna riba i da u skladu s tim nadje svoje mesto.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
79.101.147.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila u teoriji29.06.2008. u 13:39 - pre 192 meseci
^^^ + sto snimljen razgovor nije nikakav dokaz na sudu (a ni u policiji).

@ dr.NPN: To za dvojke mozda rade neki "pilicari", tesko da se neko ozbiljan/poluozbiljan time bavi. Ne znam koji auto imas i sta sve hoces da sredis na njemu, ali obicno kombinacija nekog kvalitetnijeg alarma, sape/zedera + jos neka blokada motora, dotoka goriva (namesti se neki skriveni taster/prekidac) resava problem sa jeftinijim automobilima (ali to te otprilike izadje kao kasko, mozda nesto manje). Iako time maximalno smanjis rizik od (uspesne) kradje, ipak se desava da npr. ako ne uspeju da ukradu, onda maximalno uniste auto (naravno - koliko im vreme dozvoljava).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kradja automobila u teoriji

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13676 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.