Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blackberry vs iPhone

[es] :: Smartphone :: Blackberry vs iPhone

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59924 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone04.07.2008. u 13:26 - pre 191 meseci
Citat:
osmania: Iphone 2 da su ubacili 3.2 MPcam bi bilo extra ili vise, i da su jos te neke stvari sredili kao search itd...


Paušalno pratiš dešavanja. Napisao sam već da su rekli da će u v2.0 postojati mogućnost pretrage :)

Takođe, stekao sam utisak da je ovakva kamera dovoljna Amerima, a njima je prvi i bio namenjen. Ono što je mana na iPhone kamerici nije tih 2MPix (to samo laiku može biti važno), već izrazito nekvalitetna slika koju pravi. Kamerica na N70 daje daleko upotrebljiviju fotografiju, a isto je 2MPix.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.bb.sky.com.

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone05.07.2008. u 01:10 - pre 191 meseci
Blackberry uzasno jednostavan i funkcional telefon, sa uzasnom lakochom korischenja .Jedini nedostatak u odnosu na iphone kasno pojavljivanje moguchnosti za upotrebu bezichnog interneta .

Mislim da pravite greshku shto poredite ova iphone sa onim koji che biti napravljen za bisnis korisnike (zar mislite da che neko da pishe poruke preko ovog ekrana - za mene je to bila nochna mora ,ili da zove, suvishe mnogo greshaka i gubitka vremena ).
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.30.*



+21 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone05.07.2008. u 01:26 - pre 191 meseci
Al' zar ta knjiga nema više od samo ova dva slova, koja vi ovde pominjete?

Smartphones: Broj aktuelnih modela po proizvođačima

;)

 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
89.216.78.*



+5 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone06.07.2008. u 08:38 - pre 191 meseci
Kao i u većini stvari, stvar ukusa, sloboda izbora.. Meni lično iPhone ne odgovara za kucanje, jer dosta vremena provodim u autu i za razliku od "normalnih" telefona moram da gledam u telefon šta kucam, dok ovako mislim da sam naučio gde je nula pa samim tim je lakše i otkucam ;)

iPhone je idealan ukoliko ste što bi naši ljudi rekli - dokon čovek :) .. lagano ispijanje kafe, tipkanje po ekranu, lep surf, itd itd, ukoliko vam treba da nešto brzo odradite, okrenete nekoga npr. a da na to ne trošite previše vremena i pažnje onda.. ne znam, ali to su neka moja zapažanja - iskustva.

I da ne skrećem sa teme, ali može se zaključiti da sam ja za BB ukoliko je poslovna primena u pitanju, tj. za iPhone ukoliko ste kao što rekoh "dokon čovek" ;)
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone06.07.2008. u 11:10 - pre 191 meseci
Odgovor na temu: nijedan

I BB i Apple su proprietary patents hogovi i koriste veoma neeticke metode i za upotrebu uredjaja i za prodiranje na trzista. Kao da se zaboravilo kako je BB dosao tu gde jeste? U trenutku kad je pola sveta osmisljalo open standarde za mobilne aplikacije i protokole pojavio se Bb koji se zestokim slihtanjem tehnolski neukim executivima uglavio u korporativni svet i uveo svoje defektne protokole i unistio open inicijativu na tom trzistu. Apple nije nista bolji od toga i super je dok god telefon koristis za ono sto ti Apple dozvoli, ako hoces custom aplikaciju na Applu (a i na BBu) rodices mecku, a ne svodi se mobilni biznis samo na proveravanje maila i pracenje kalendara. Ja cu bogami da se strpim do septembra i onda da uzmem XPERIA X1, em ce biti jeftiniji, em bolji, em nece dolaziti zakljucan za visegodisnje dilove.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone06.07.2008. u 11:38 - pre 191 meseci
Dokle ćete bre sa nepotpunim znanjem o nekom proizvodu dolaziti na forum i pljuvati po nečemu što ste ili koristili samo 15 minuta ili videli na interentu!

Mmix, ja na iPhoneu imam barem 40 programa koje sam instalirao i koji mi proširuju upotrebnu vrednost telefona do nivoa do kod ćeš i ti moći doći sa X1. A mečke nisam video. A za BB nisam rekao ni jedne reči, jer platformu nisam koristio, a ono što sam pročitao o istoj smatram nedovoljnim tlom za donošenje suda.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone06.07.2008. u 13:14 - pre 191 meseci
To sto si ti na svoj hakovani/otkljucani iPhone stavio 40 aplikacija ne znaci nista, ili hoces da tvrdis da jedna ozbiljna firma treba da baci svoj skupo placeni Bb sistem i umesto toga predje na hakovane iPhone (mada je Bb jos grdji po pitanju aplikacija)? Pod uslovom naravno da pod tih 40 aplikacija ne ubrajas web/ajax aplikacije, ja pricam o native aplikacijama. iPhone SDK je izasao pre koliko, 3 meseca? I koliko znam standard/enterprise program je jos uvek limititran za US kompanije na klasicno Apple bezobrazan nacin (plati nam $299 da bi bio beta tester). Sam razvoj je limitiran na Intel Mac/Leopard platformu i rezultovani projekti nisu cross-platform kompatibilni, ajd sto nisu binarno, to je uobicajeno za mobilne aplikacije, ali nisu ni na nivou sorsa, tako da ako uletis u tu pricu tvoj enterprise kod je vezan za iPhone za vjek i vjekov, pride investicija u Mac razvojno okruzenje i inhouse XCode developere koja jedino ima smisla ako ces celu firmu da prebacis na MacOS da bi momci pravili i ostali softver za firmu, sto je finansijski veoma los potez ako vec imas sistem koji radi. Da ne pominjem da je iPhone SDK jos uvek u beta fazi sto je velika prepreka za ubacivanje u enterprise okruzenja koja od beti beze k'o djavo od krsta. I na samom kraju, firme nece raditi sa otkljucanim uredjajima, radice legit, sto znaci lokovani telefoni sa preplacenim data servis ugovorima.
Cak iako sve ovo zaobidjes, i ako si Indy developer koji hoce da se ubaci na iPhone trziste jedini legitimni nacin distribuiranja i prodaje iPhone aplikacija je kroz AppStore, da bi Apple i tu uzeo malo kajmaka.
Jedna je stvar biti entuzijasta i prckati sa tehnologijom, druga je uvesti tu tehnologiju u jedno striktno kontrolisano enterprise okruzenje, gde se mecke radjaju i za manje stvari od ovih. Sony je to prokapirao, Apple je poslovicno kratkovid na tom polju i misli da svi mi moramo da se adaptiramo njima, a sa druge strane imas WinMobile platformu koja je sors kompatibilna i ne vezuje te za odredjenog vendora ni za hardver ni za data naloge. Dakle, Apple, fala, dovidjenja.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone06.07.2008. u 14:40 - pre 191 meseci
Mešaš babe i žabe. Nativne aplikacije postoje i moguće ih je instalirati.
Mešaš i otključavanje i jaibreak. Telefon možeš jailbreakovati, a da ti i dalje bude zaključan na AT&T (ili koju već) mrežu.
To što je SDK beta, ne znači da će aplikacija biti išta lošija, niti da se velika kompanija mora petljati sa SDK-om...uradi tender i dobije aplikaciju koja joj radi posao.

I na kraju, ja uopšte ne tvrdim da je iPhone najbolji telefon, ili najbolji telefon za biznis korisnike, već samo opovrgavam "argumente" koje ljudi poput tebe koriste.

Način postoji, a da li je neko voljan da to radi na enterprise nivou, to je sasvim druga priča.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone06.07.2008. u 19:41 - pre 191 meseci
Vidi, ne mesam babe i zabe, rekao sam hackovanje i otkljucavanje, a pod hackovanjem podpada i jailbreak, i taj postupak mozda nije nelegalan (mada mi je to dubiozno), ali je definitivno protivan licenci i ukida iPhone garanciju; necu da ulazim u to da li apple moze to da otkrije ili ne, legalno govoreci upotreba ziphona je prekrsaj licence. A ispravi me ako gresim ali je to jedini nacin da se aplikacije instaliraju na iPhone (ako izuzmemo legalne nacine preko AppStore-a i inhouse kroz Enterprise Program licencu) i samim tim je upotreba tih aplikacija neautorizovana od strane Apple-a i protivna licenci i sam Apple je svakim svojim sledecim updatom ukidao postojeci jailbreak pa se malo cekalo na novi i tako u krug. Ja mozda nisam toliko duboko u Mac/iPhone svetu ali mi to deluje kao veoma jednostavna matematika, od koje se iole ozbiljnoj firmi dize kosa na glavi i koja sigurno nece dovesti sebe u situaciju da upotrebom shady tehnika osakati svoj posao. Jel mozes ti da zamislis partnera u pravnoj firmi "Morrison i partneri" kako se hvali klijentima kako su oni za***ali Apple i hackovali svoje telefone da bi instalirali svoje aplikacije na njima ili jos bolje "pokazao bih vam to na mom iPhonu ali je poslednji update ubio moj jailbreak pa cekam novi hack". Ajd da je iPhone jedini na svetu i da im biznis zavisi od njega pa da i rizikuju, ali situacija nije takva. A ako uzmes da je sve "po pravilima" i da ispostujes Apple licencu u potpunosti onda si ogranicen u svojim mogucnostima.


Dakle nije stvar "voljnosti" i za to nije kriv iPhone kao tehnolosko resenje i uredjaj koji zaista i nije los i definitivno prevazilazi neke PDA uredjaja ukljucujuci i RIM BBove, kriv je iskljucivo alavi i bezobrazni Apple koji pokusava da predefinise ulogu hardverskog vendora koristeci svoju mainstream popularnost a to ne pije vodu u svetu biznisa, RIM je to uspeo jednom svojim perfidnim fazonima u doba opste zbunjenosti, ali ni IT menadzeri nisu vise ovce. Pre ce Android PDAovi da istisnu BB/WM iz tog sveta nego sto ce to iPhone.
I Apple, ne iPhone, je razlog zbog kojeg ja blatim taj uredjaj; da mi je inicijalno Apple legalno ponudio da kupim otkljucani iPhone sa mogucnoscu da vise ne zavisim od Apple-a u koriscenju uredjaja, ja bih ga razmotrio kao opciju za kupovinu (mada ga sad ne bih kupio, al iz drugih razloga jer sad ima i boljih). Naravno pod uslovom da bude po realnoj ceni, a ne one mahinacije koje rade u Francuskoj da zaobidju zakon o zastiti potrosaca (oces otkljucani iPhone zato sto zakon to zahteva? evo, samo 999evra, zakon ipak ne odredjuje cenu).

Moji argumenti mozda nisu tehnoloski ali su itekako realni i neke sam iskusio i na svojoj kozi par puta. Npr, kad sam klijentu uradio projekat WWF aplikacije koja je idealno resenje za njihov problem, ali je u to vreme .NET3 bio RC pa sam dobio po usima iako se niko iz njihovog bajnog IT-a nije setio da mi kaze da su non-RTM verzije zabranjene kad sam im prezentovao predlog resenja. Ja sam taj projekat radio po tenderu pa ti vidi koliko te tender stiti od toga. Razlog iz kojeg se ne koristi beta u tom okruzenju je sto beta nije ucrtana u beton i sto moze da se menja sa realnom mogucnoscu da isporucene/placene/instalirane aplikacije prestanu da funkcionisu i to je njima neprihvatljiv rizik.

I mani se tog "ljudi poput tebe" etiketiranja, sasvim ce biti dovoljno da das kontrargument na te "argumente".
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone06.07.2008. u 20:34 - pre 191 meseci
Verzija 2 stiže za par dana, tako da pola ove priče o betama i hakovanju ti pada u vodu. Svi će moći da distribuiraju svoj program grupi korisnika kojoj žele. Ok, nisu se hteli zezati sa hakovanjem pre, sada neće morati. A i ti ćeš sada moći kupiti otključan iPhone za manje od 999€ :)
A to za tender, ***i ga, to su možda neka pravila zanata koja je možda trebalo da znaš.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone06.07.2008. u 21:25 - pre 191 meseci
Za sad cu da stavim tacku na ovo jer ono sto sam ja cuo o iPhone2 su spekulacije koje se ne slazu sa ovim sto ti tvrdis i vise idu uz liniju nastavka Appleove ludorije i jos grdje kontrole i vezanosti za Apple, ali su ipak spekulacije i necu da trcim ispred rude. Zivi bili pa videli, jos malo jace od 4 dana pa cu opet da se oglasim

A to za pravila zanata, to sam sredio vrlo brzo posle toga jer nije nasa obaveza da poznajemo sve policy-e kompanije za koju radimo (tih sranja ima na hiljade strana), IT i project sponsor i jos vise risk menadzment grupa su bili zaduzeni da nas ili unapred upoznaju ili da projekat stopiraju pri predaji SOW-a (Statement of work). Priznali su svoju gresku i platili nam za rad, ali smo taj account izgubili ni krivi ni duzni iako smo im i popust dali. Pre odlaska sam cuo i da koriste tu aplikaciju posto se WWF nije promenio od bete u RTM. Jbga, ostade gorak ukus u ustima
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

P_e_r_a
Miroslav Perovic
Cocoa Developer
Beograd

Član broj: 177796
Poruke: 90
79.101.129.*



Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone08.07.2008. u 21:53 - pre 191 meseci
Sve je stvar ličnog afiniteta. Čisto sumnjam da će u zemlji srbiji gazde kupovati zaposlenima BB ili iPhone, tako da je nabavka najčešće u privatnom angažmanu. Ja lično koristim iPhone od septembra prošle godine i nemam većih primedbi na njega. Jeste otključan što je nelegalno, ali sam bio primoran kao i svi korisnici van amerike. Trenutno jurim nekoga ko ide u ameriku da mi donese iPhone 3G, što znači da sam zadovoljan većinom mogućnosti koje mi pruža iPhone.

Dodatne aplikacije. Nemam instaliranih 40, ali ih imam nekih 10-ak i one mi pokrivaju većinu potreba. Od instaliranih aplikacija najviše koristim weDict (fenomenalan program za koji postoji gomila rečnika: Longman, Britannica Concise, Merriam-webster), fring (klijent za ICQ, MSN, Yahoo messenger, ...) i HP-41CX emulator (Emulator HP-41 kalkulatora) i HP-12C (Emulator odličnog finansijskog kalkulatora) i za igranje PuzzleManiak (trenutno ima 27 raznih logičkih igara).

Jedina stvar koja mi nedostaje je povezivanje sa Exchange serverom u firmi, ali koliko sam video na netu i to je moguće izvesti uz neka dodatna podešavanja na samom Exchange serveru, ali pošto u firmi imamo malo konzervativnog sistem administratora nisam hteo da ga pritiskam da čeprka po istom. Novi iPhone će mi doneti i tu mogućnost tako da trenutno ne vidim neki veći razlog da bih ovaj telefon zamenio sa nekim drugim.

I da zaključim. Moj izbor je iPhone jer zadovoljava većinu mojih potreba i trenutno ne vidim ni jedan valjan razlog da ga promenim.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone08.07.2008. u 22:24 - pre 191 meseci
Citat:
P_e_r_a: Novi iPhone će mi doneti i tu mogućnost tako da trenutno ne vidim neki veći razlog da bih ovaj telefon zamenio sa nekim drugim.


Ispravka, novi softver bi trebalo da donese tu mogućnost, tako da će i stari iPhone moći imati istu funkcionalnost kao i novi.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

P_e_r_a
Miroslav Perovic
Cocoa Developer
Beograd

Član broj: 177796
Poruke: 90
93.86.98.*



Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone08.07.2008. u 22:34 - pre 191 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ispravka, novi softver bi trebalo da donese tu mogućnost, tako da će i stari iPhone moći imati istu funkcionalnost kao i novi.


Potpuno si u pravu :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone09.07.2008. u 11:53 - pre 191 meseci
Ok, vi stvarno morate da me prosvetlite, jer ovo sto vi pricate ili nije tacno ili jednostavno svi na ovom svetu imaju probleme koje vi nemate. Zato dva jednostavna tehnicka pitanja:

1. Kako vi ostajete online na fringu kad koristite neku drugu aplikaciju (ukljucujuci i pozive) na uredjaju koji ne podrzava custom servise i izvrsavanje aplikacija u pozadini? Cak i glupavi Blackberry podrzava background procese, cak i moj zastareli P910i ih podrzava, iPhone ih nema (ili vi znate za neki nacin?)

2. Kako zamisljate da radite push sa exchange-a po volji kad je push saobracaj ogranicen na apple notification server koji nemate ni kod jednog provajdera? Cak iako vam telcoi otvore APN/PDP kontekst sa direktnim linkom ka telefonu sam telefon nece moci da primi podatke jer SDK ne dozvoljava custom listener portove. O kakvom pushu sa exchange-a pricamo ovde?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone09.07.2008. u 12:31 - pre 191 meseci
1. Pozadisnki servisi nisu zvanično podržani, kao ni 3rd party apps (u ovom trenutku) i aplikacije koje budu u svom radu koristile takve servise se neće moći distribuirati kroz AppStore, ali daleko od toga da ideja sa daemonima nije izvodiva, pogotovo ako u obzir uzmeš OS X koji se vrti na iPhonu. Meni je na njemu već 7-8 meseci stalno pokrenut AudioScrobbler (Last.fm) servis :) Ponekad se u pozadini nađu i Fring i iSlsk (SoulSeek klijent).

2. Ja sam govorio uopšte o pushu, koji će u ovom ili onom obliku raditi i na starijim telefonima.

Verovatno ćeš više relevantnih informacija naći ovde.
http://www.apple.com/pr/library/2008/03/06iphone.html

http://www.microsoft.com/press...res/2008/mar08/03-06EASqa.mspx
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
89.110.206.*

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone09.07.2008. u 15:27 - pre 191 meseci
Sve gledam da se ne ukljucim u ovu temu...

Newer, Faster, Cheaper iPhone 3G

iz gornjeg clanka bih izdvojio ovo:
Citat:
One drawback: While you can have both personal and Exchange email accounts on the new iPhone, if you synchronize with Exchange calendars and contacts, your personal calendar and contacts are erased.


Sad ne znam kako vi, al ja bi ovo nazvao major clusterfuck... and then some.

@-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ono oko cega se ti i mmix ne razumete je ovo: "nisu zvanično podržani".
Ne mogu ja otici kod klijenta koji mi trazi app za iPhone i reci mu moze da se izvede ali nije zvanicno podrzano.
Da zanemarimo infringements-e i ostale legalne probleme, jednostavno ispao bih neozbiljan,
jer moje resenje teoretski moze da traje do sledeceg software upgrade-a, kada ce neko klikom na dugme da ukine unsupported feature.

[Ovu poruku je menjao Vranac dana 09.07.2008. u 16:42 GMT+1]
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.adsl.alicedsl.de.



+4 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone09.07.2008. u 15:56 - pre 191 meseci
Mene samo sada zanima cijena novog iPhone-a. Sve biti će jeftin bla bla, izgleda da nema ništa od 200EUR, nego da će prije biti 380EUR. Dakle na ebayu za 500EUR. Ccc. Bili živi pa vidjeli.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone09.07.2008. u 16:05 - pre 191 meseci
Po spekulacijama u USA ce biti $199 sa kontraktom, $599 otkljucani. U UK vec primaju porudzbine i cene zakljucanog idu od 199GBP do besplatno u zavisnosti od modela i od toga koliko stotina/hiljada funti si spreman da puknes na duze staze kroz ugovor. E sad, koliko ce biti kod nas na crno to nemam pojma.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Aleksandar-R
ISO/IEC 17799
Ljubljana

Član broj: 185954
Poruke: 7
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Blackberry vs iPhone11.07.2008. u 19:26 - pre 191 meseci
Kad budu uradili BlackBerry Connect klienta za Iphone to ce WinWin situacija za Apple i BlackBerry.

Koliko ja vidim sa Iphone se zezaju samo pojedinci koji rade u marketingu ili koji trendovski direktor.
Sys admini uvek koriste BlackBerry posto je mnogo prakticniji za posao kojim se bave.
Mozes gor da stavis SonicAdmin i radis administraciju Windows servera iz banje kuci dok se kupas.
Za administraciju Unix servera sa SSH klientom naravno nije nista drugacije, cak jos lakse.
A tek da vidis ozbiljne korporacije koje koriste MDS services koji omogucavaju npr. da prate na Reuters tabele koliko kosta gvozde, bakar, itd. i preko aplikacija odma prave odkup na trzistu.

Sta se tice upotrebe kamere na Iphone, to na BlackBerryu nije problem, posto se uradi Policy gde se blokira upotreba fotoaparata. To ima vecina drzavnih ustanova ili advokata, koji koriste BlackBerry aparate/tehnologiju.

A voleo bi da vidim kad ce Iphone imati OfficeCommunicator ili Lotus Sametime ili Novel Messengerja za korporate chat.

A gde je tek support Iphona za Lotus Domino ili Novell GroupWise.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Blackberry vs iPhone

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59924 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.