Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skidanje radnika sa zavoda...

[es] :: Vodič za posao :: Skidanje radnika sa zavoda...

[ Pregleda: 13596 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
77.46.195.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Skidanje radnika sa zavoda...26.06.2008. u 22:49 - pre 191 meseci
Ovako. Konkretno pitanje. Hteo bih da prijavim radnika kod sebe u firmu. Svoju devojku. Ali ona bi zaista radila sa mnom. Ona trenutno radi, ali je dala otkaz i ima jos nekih 7 dana da odradi na tom poslu. Gazda ju je ponovo prijavio na zavod pre jedno 20 dana. Zanima me da li imam pravo na onaj novac koji se dobija ako skinem nekog radnika sa zavoda i zaposlim kod sebe? Hvala.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...26.06.2008. u 23:43 - pre 191 meseci
Treba proveriti koliko min. vremena mora da bude na njihovoj evidenciji da biste mogli da tražite subvencije (koje su inače 80-160.000 din. po radniku, zavisno od opštine). Pored toga postoje i programi refundiranja doprinosa za PIO za radnike kao i finansijska podrška od 10-13.000/mes. za angažovanje volontera i pripravnika. Za više info kontaktiraj ljude iz NSZ ('biroa' tj. 'zavoda').
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
77.46.195.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 00:33 - pre 191 meseci
Cekaj, mogu da dobijem i tih 80000-160000 i tih 10-13 hiljada mescno? Ili samo jedno ili drugo?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 02:50 - pre 191 meseci

Komsija, ako ti je cura bila skoro prijavljena kao zaposlena kod nekoga, tj. nije bila duzi period na birou, verujem da otpada varijanta 80 000 - 120 000 din. ili koliko vec bese....


Medjutim, zavod za trziste rada ti placa opremanje radnog mesta za primanje lica sa FOZ (faktor otezane zaposljivosti) plus ne placas nikakve dazbine za pio/zdravstveno osiguranje radnika vec to cini zavod, tokom nekih godinu ili dve.

Sa druge strane ti si u obavezi da drzis lice zaposleno bar dve godine, i da - dobijas novac od njih.

Nadji nekoga ko je duze vremena bio na zavodu ili nekoga ko ima FOZ.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 07:42 - pre 191 meseci
Postoji li jos uvek obaveza da lice koje je na taj nacin zaposleno moras nakon isteka perioda koje finansira Zavod drzati najmanje jos isti toliki period u radnom odnosu koji ti finansiras?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
77.46.195.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 11:19 - pre 191 meseci
Citat:
Nadji nekoga ko je duze vremena bio na zavodu ili nekoga ko ima FOZ.

Ja ne zelim da zaposlim bilo koga samo da bih uzeo te pare, vec kad je vec slucaj da nekog konkretno vec zaposljavam, daj da uzmem te pare ako moze.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 13:11 - pre 191 meseci


Pitaj devojku koji joj je savetodavac na zavodu i zatim idi tamo. Koliko mi je poznato, nema pravo jer je tek 20 dana na zavodu. Ali vidi da li ima pravo da prima neki dodatak, materijalno osiguranje za slucaj nezaposlenosti:

Savet: Ovu yebenu drzavu koja nas muze treba musti sto je moguce vise!

Ali proveri da li tvoja firma kao novoosnovana ima pravo na neke beneficije (nadam se da jos nikog nisi zaposlio) ako zaposli nekoga...
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
212.200.207.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 13:47 - pre 191 meseci
Sta se podrazumeva kao "novoosnovana"? Posto meni firma radi vec 4. godinu, ne znam kako je to novoosnovano.


A malo sam se raspitao kod coveka koji zna u vezi svega ovoga, i rekao mi je da je u februaru bio konkurs i da cak i da sam se prijavio da ne bih dobio jer su dobijali samo ljudi sa debelim vezama. Toliko o nasoj drzavi.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 14:20 - pre 191 meseci
tesko ces dobiti taj kredit ako se ona tek prijavila na biro a i sumnjam da tvoja devojka pada u grupu koja tesko dolazi do posla.

ovo ti je jako bitan detalj u celoj prici i treba dva puta da razmislis o svemu:
Citat:
Predrag Supurovic: Postoji li jos uvek obaveza da lice koje je na taj nacin zaposleno moras nakon isteka perioda koje finansira Zavod drzati najmanje jos isti toliki period u radnom odnosu koji ti finansiras?

dve godine je bila obaveza ako se nista nije menjalo.

tom "radniku" posle ne mozes da das otkaz, a i kontrola je redovna.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 15:34 - pre 191 meseci
Mogu i novoosnovane firme da koriste te subvencije. Radnik je taj koji treba da zadovolji određene uslove (da je na evidenciji min. 1/3/6/koliko_već meseci, treba proveriti), a ne firma koja ga zapošljava.

Marjane, ne možeš da konkurišeš i za sredstva za zapošljavanje radnika i za sredstva za angažovanje volontera/pripravnika/praktikanta kada je reč o jednoj te istoj osobi, pošto to nije isto. Princip je 'ili-ili'. Refundiranje doprinosa je mislim moguće, opet kažem najbolje je da proveriš lično u kraljevačkoj filijali NSZ.

A te priče kako subvencije dobijaju samo oni 'sa debelim vezama' su za malu decu, barem kada je reč o NSZ. Ja sam vam živ primer nekoga ko je na sasvim regularan način koristio tako nešto pre nekoliko godina. Jeste velika navala, ali uz iole pristojnu dokumentaciju je sasvim realno očekivati pozitivan ishod.

Btw, moguće je otpustiti tako primljenog radnika i pre uslovljenog roka, ali morate zaposliti novog iz iste kategorije (do/od X godina starosti, min. Y meseci na evidenciji i sl.) ako ne želite da plaćate penale.

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 27.06.2008. u 16:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
91.150.100.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 17:00 - pre 191 meseci
OK Davore. Hvala ti. Probacu ponovo u zavodu da pitam za to refundiranje doprinosa, ako nista drugo.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Biljana vasic-miskovic
knjigovodja,

Član broj: 184572
Poruke: 10
91.150.122.*



Profil

icon Re: Skidanje radnika sa zavoda...27.06.2008. u 20:56 - pre 191 meseci
ja sam ne davno konkurisala kod NSZ na konkursu za radnika volontera/pripravnika/ praktikanta i dobila jednog radnika na 9 meseci,kod mene je angazovan.Sklopila ugovor sa NSZ i tim radnikom.Po isteku tih 9 meseci volontiranja ,ja sam u obavezi da mu izdam CERTIFIKAT O STRUCNOJ OSPOSOBLJENOSTI,sto znaci da moram da angazujem tri clana komisije i da volonter polaze strucni ispitispit.U obavezi sam jos prema NSZ da svakok narednog meseca do 10.posaljem izvestaj za predhodni mesec o toku angazovanja i prisutan fond sati za predhoni mesec,za tog volontera.Volonter od NSZ dobija platu od 10.000 dinara i NSZ mu placa doprinose ali mu ti doprinosi ne ulaze u radni staz....Ja nisam u obavezi da po isteku tih 9 meseci uzmem kod mene u radni odnos tog volontera narednih 9 meseci..(ovaj volonter je sa visom skolom,inace sa srednjom skolom dobijas ga sa samo 6 .meseci volontiranja kod tebe)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Skidanje radnika sa zavoda...

[ Pregleda: 13596 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.