Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nokia 6111 night LED ON problem

[es] :: GSM - servisiranje :: Nokia 6111 night LED ON problem

[ Pregleda: 3000 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sayko
samuel kraljovski
tv serviser
kovacica

Član broj: 115986
Poruke: 7
*.dynamic.panet.co.yu.



Profil

icon Nokia 6111 night LED ON problem25.06.2008. u 23:03 - pre 191 meseci
Klinka mi ima Nokiju 6111 kojoj se desio defekt i to je VELIKI problem. LED dioda za NIGHT MODE i FLASH non-stop gori (i kad se telefon ugasi). Kada podesim na FLASH normalno blicne, NIGHT MODE radi, ali i posle slikanja i posle iskljucenja dioda gori. STA RADITI? Probao sam Master reset (*#7780#), nevredi. Samo kad se baterija izvadi ZAMISLITE nesvetli. Ima li resenja ili je UDATI?
 
Odgovor na temu

coyote_kv
Kraljevo

Član broj: 14837
Poruke: 213
91.150.100.*



Profil

icon Re: Nokia 6111 night LED ON problem02.07.2008. u 00:39 - pre 191 meseci
ja bi rekao bato da je to ona okvasila telefon, voda svasta moze da poradi a posto vidim da si ti tv serviser verovatno ti majstorisanje nije strano pa lepo otvori telefon, poskidaj zastitne limove sa poloce, celog ga rasturi pa ga ocisti lepo acetonom i ostavi da se dobro osusi, pa javi dal si nesto uradio.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.199.*



+21 Profil

icon Re: Nokia 6111 night LED ON problem02.07.2008. u 00:47 - pre 191 meseci
Citat:
coyote_kv:  pa lepo otvori telefon, poskidaj zastitne limove sa poloce, celog ga rasturi pa ga ocisti lepo acetonom i ostavi da se dobro osusi...

????
Posle čišćenja acetonom, može komotno i da ga baci...
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
93.86.25.*



+8 Profil

icon Re: Nokia 6111 night LED ON problem02.07.2008. u 01:11 - pre 191 meseci
Ne mora da znaci, uljani aceton ne ostecuje plocu, izuzetno dobar za skidanje oksida sa ploce.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

svakaVamcast
www.gsmreverse.com

Član broj: 183096
Poruke: 546
*.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Nokia 6111 night LED ON problem02.07.2008. u 07:19 - pre 191 meseci
Mislim da bi u rubrici SERVISIRANJE trebali da daju odgovore iskljucivo oni koji su u GSM poslu,da bi odgovori bili provereni i tacni.

Primetio sam da ima dosta povrsnih i netacnih odgovora na razna pitanja,koji mogu da dovedu korisnike u zabludu i da naprave samo jos vecu havariju !

P.S. Pored uljnog acetona,najbolja stvar je 98% alkohol (koji nije kupljen u apoteci,nego direktno iz destilerije).UZ (ultrazvucna) kadica.dosta srece i znanja.

POsto vidim da si serviser (doduse ne iz oblasti telekomunikacija),nebi trebalo da ti bude problem !
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.238.*



+21 Profil

icon Re: Nokia 6111 night LED ON problem02.07.2008. u 08:32 - pre 191 meseci
^ Pošto vidim da si iz Vrbasa, zamoli nekog iz šećerane da ti donese koncentrovani etil alkohol (pakuje se u tamno braon flaše od 1300ml), jer isti ne možeš da kupiš u slobodnoj prodaji (vodi se pod "opasne materije i otrovi"). Oni ga tamo koriste u rafineriji šećera za postupak "zrnjenja paste"...
Ta jedna boca će ti biti dovoljna za narednih 10 godina čišćenja (nemoj da izlapi i pazi da se ne otruješ, makar i preko kože)



Edit: tačan naziv alkohola je: izopropil alkohol


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 02.07.2008. u 17:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

svakaVamcast
www.gsmreverse.com

Član broj: 183096
Poruke: 546
*.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Nokia 6111 night LED ON problem02.07.2008. u 11:52 - pre 191 meseci
Nema potrebe.Ne radi posao ! Moj cale je penzionisan u toj istoj fabrici.Drugo,moj surak je glavni tehnolog (imace je magistar), u jednoj firmi (necu da je reklamiram),koja se bavi proizvodnjom alkohola i on me znabdeva sa istim ili mi po potrebi napravi sta i koliko mi treba ! Tako da sam dobro upoznat sa kvalitetom,sastavom i namenom,pakovanjem i prepakivanjem istog.

;-)

cvrc !
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.215.*



+21 Profil

icon Re: Nokia 6111 night LED ON problem02.07.2008. u 16:56 - pre 191 meseci
^ Očekivao sam sličan odgovor, zato za one manje tvrdoglave i sveznajuće evo i male ispravke.
Radi se o Izopropil alkoholu (isparava bez ikakvog ostatka, izuzetno moćno sredstvo, rastvara sve živo, ali otrovno pa zahteva posebnu pažnju pri rukovanju, ne može da se kupi u slobodnoj prodaji).
Raznorazne tečnosti za čišćenje (mini bočica u kompletu za čišćenje optičkih diskova... video rekordera i slično), specifičnim mirisom odaju da u sebi sadrže izoprpopil alkohol.

I ne da vrši posao, nego je jedina prava stvar za tu namenu!
;)
 
Odgovor na temu

svakaVamcast
www.gsmreverse.com

Član broj: 183096
Poruke: 546
*.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Nokia 6111 night LED ON problem02.07.2008. u 18:20 - pre 191 meseci

Isto kada si se raspisao,trebao bi znati da alkohol (Apsolutni 99,9% cistoce) ne mozes kupiti u slobodnoj prodaji,mozes ga kupiti jedino uz dozvolu ministarstva radi proizvodnje medikamenata ili dalje prerade (dorade),a na primer taj isti je apsolutno bezopasan za zdravlje coveka,isto tako isparuje na vazduhu za par sekundi,cisti bolje od bilo kojeg sredstva za ciscenje.Isto tako se proizvodi i Rafinisani alkohol koji je 92,4% cistoce i on se jos razblazen nalazi u daljoj prodaji (Apoteke,prodavnice siroke potrosnje) koji je dostupan svakom smrtniku i koji je dobar samo za kucnu upotrebu i nista vise (isto kao sto si rekao razne tecnosti koje dolaze uz neke tamo CD-DVD istace.....)

E na primer taj Apsolutni alkohol ja koristim,isto tako uz neke razne dodatke,i takav da nije otrovan niti stetan po organizam.Dok "Izopropil" ima jednu jako veliku manu (opet ako nisi znao) da je abrazivan i da nagriza odredjene materijale,tako da nije pogodan za upotrebu,narocito u telekomunikacijama. Istim "Izopropil" alkoholom,ako bi oprao u UZ kadici plocu od telefona ada unapred nisi skinuo mikrofon,mozes se oprostiti od istog (mikrofona),a to vazi za sve ploce od SEK750 pa nadalje,jer su isti na ploci vezani LEAD-FREE tehnologijom i jako je tesko isti skinuti (citaj nemoguce) a da se ne osteti,znaci mora s emenjati.Dok sa Apsolutnim nema nikakvih problema.


poz. i budite mi zdravi i pravi !


[mod]
Iz poruke su izbačeni delovi koji iniciraju nepotrebni "flame" i lično prepiranje...


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 02.07.2008. u 23:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Nokia 6111 night LED ON problem

[ Pregleda: 3000 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.