Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li osobe koja ima sve ove uvjete ??

[es] :: Vodič za posao :: Ima li osobe koja ima sve ove uvjete ??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5972 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Ima li osobe koja ima sve ove uvjete ??26.06.2008. u 11:10 - pre 193 meseci
Samo da razjasnimo: da li ste vi (Slobodan Mišković, staticInt) ozbiljni kada kažete da postoje osobe koje podjednako dobro, 'u prste' poznaju sve tehnologije nabrojane u oglasu sa početka teme?

Čak ni velike kompanije uglavnom ne praktikuju ovakvo razbacivanje pojmovima, obično se traže ili ljudi sa konkretnim znanjem i iskustvom (primer: http://www.elitesecurity.org/t...-Programer-internet-aplikacija), ili totalni početnici koje će dalje oblikovati prema svojim potrebama.

Kada sam napisao da kompanije koje daju ovakve oglase potpuno zaslužuju ljude koji se na iste javljaju, i obrnuto, to sam mislio u negativnom kontekstu, pošto i jedni i drugi očigledno teže svaštarenju, što obično dovodi do površnog obavljanja posla, a što dalje dovodi u pitanje mogućnost opstajanja takvog biznisa na duže staze...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ima li osobe koja ima sve ove uvjete ??03.07.2008. u 03:13 - pre 192 meseci
Pa i nije tako 'hardcore' ovaj oglas by Ivek33. I ja mislim da takvih ljudi ima, a tipujem da je oglas dao neki mobilni operater? :) Inace kod nas mogu da se nadju extremniji primeri... e to je tek da se zapitas da li im se uopste neko javi na te konkurse?! Ili samo oni optimisti sto lazu u CV-ju pa nafiluju sve to copy/paste...

Mislim da je lose sroceno, i da ukratko traze - nekoga ko vrlo dobro poznaje UNIX-olike sisteme i alate iz SUN-ove palete (Solaris, Java), sa akcentom na expertizu u enterprise mrezama (cisco), kao i bazicno poznavanje GSM mobilnih tehnologija. Za administraciju baza podataka su bas lupili - MySQL, Oracle... kao da je Oracle ono usput... ako znas MySQL treba i Oracle.... a to rade experti koji su specijalizovani samo za Oracle. Dakle u praksi jedan covek ne moze da radi sve ovo, moze ako ce da radi 25h dnevno. Ali poslodavci upravo to i zele... job slave. Doduse naveli su poznavanje adm. baze podataka, to je daleko od projektovanja i ne trazi se expert. Osnovna znanja programiranja/scriptinga - osnovna, nije dakle problem. Takodje pod pozeljno je navedeno sertfikati... znaci nije eliminaciono.

Inace obicno kada neko odvali ovakav oglas, a javi se par ljudi koji na gomili rade sve ovo zaposle ih sve pa rade u timu... npr. jedan dobar Unix admin, jedan DB admin, i jedan network expert. Moze i programer. Coveka koji sve ovo poznaje jeste teze naci ali nije i nemoguce, a takav sigurno ne cita oglase za posao preko neta vec ima 100x boljih ponuda putem networkinga! Dobar glas se daleko cuje.

Ovima u sustini treba glavni covek za IT, koji ce da daje glavnu rec da li neka nova usluga u mobilnoj telefoniji moze da se implementira ili ne moze, dakle to je u neku ruku management nivo a u mobilnoj telefoniji sve zavisi od IT (pored marketinga...). Lose je sto za ovakve pozicije ne navode ocekivanu platu koju nude - to bi sigurno dodatno motivisalo ljude... ovako da se cimaju sa apliciranjem, krugovima intervjuisanja i sl. pregovorima i na kraju im neka budala kaze pa eto super, dogovorili smo se - mozete poceti u ponedeljak za fenomenalnih 800e (Srbija) + mozda neki paket beneficija, i eventualno sluzbena kola. To je ponizavajuce za coveka koji verovatno nije imao privatni zivot da bi uspesno savladao sve sto se trazi. Ali zato takvi idu u razvijene zemlje EU/USA i nemaju posla sa pilicarima koji bi dusu da im isisaju za sica pare.

Sve je stvar znanja.... kao sto bi oglas ovog tipa nekome izgledao preglomazno: Poznavanje Windows opertativnih sistema (korisnicki nivo), MS Office (Word i Excel), Internet (wow!), poznavanje i iskustvo sa Oasys mail manager-om, komunikacija sa ino partnerima putem VoIP (Skype?), poznavanje web aplikacije za berzansko poslovanje (web browser), engleski jezik odlicno, drugi strani evropski jezik dobro poznavanje, vozacka dozvola obavezna, do 30 godina starosti.



Citat:
brainbuger

I ja sam naletao na slične priče ali sam izvukao drugačiji zaključak. Mnogi ljudi, koji su recimo prošli svu tu torturu za mozak na PMF-u ili ETF-u, će ipak pre skapirati mnoge stvari i brže ući u problematiku nego neko sa srednjom školom, naravno nije uvek pravilo, čast izuzecima, ali u većem broju slučajeva je tako.
Istina jeste da im je nastavni program često bio poprilično zaostao za tehnologijama koje su se primenjivale u praksi, ali druže, tortura je tortura. Njihove moždane vijuge (naravno, kod onih koji su ih neštedljivo koristili) su danas spremnije da znatno lakše sažvaću i progutaju novi materijal.

Ja imam drugacije iskustvo i stanoviste - takvi ljudi su istroseni i muka im je od silnog ucenja - zele da krenu da rade nesto a ne stalno da mozgaju i vecina se pita zasto sam trosio 5-6 godina ako trebam opet nesto da ucim i to od pocetnika?! Dodatno ih ubiju u pojam ti srednjoskolci sa iskustvom i znanjem iz prakse... apsolutno razumem njihovu srozanu motivaciju. Cak sta vise nisu ni sposobni posle takve torture da primaju nesto novo iz spoljnog sveta... cast svima ostalima koji imaju kapaciteta za dalje. Znam i ja slucajeve ETF visok prosek nikad kuciste sopstvenog racunara nisu otvorili, ne znaju kako izgleda RAM memorija?! Ali zato traze cetvorocifrenu platu (daleka 2003.), a to sto ne znaju razliku izmedju MySQL i MS SQL nema veze. Diploma zna sigurno. :S



 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Ima li osobe koja ima sve ove uvjete ??03.07.2008. u 20:24 - pre 192 meseci
Citat:
Mr Big Time: Pa i nije tako 'hardcore' ovaj oglas by Ivek33. ..................i da ukratko traze ...............Ovima u sustini treba glavni covek za IT, koji ce da daje glavnu rec
pa ne znam, ovaj oglas je dala vrlo ozbiljna i kvalitetna tvrtka. Tako da mislim da ipak trebaju čovjeka koji ima sva ova znanja ili barem 70% ( to je moje mišljenje ).
Stoga sam ostao zapanjen, treba znati sve ovo barem 70% kvalitetno a ostalih 30% površno

Svejedno, skidam kapu onome tko sve ovo zna.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Ima li osobe koja ima sve ove uvjete ??03.07.2008. u 22:09 - pre 192 meseci
Citat:
Mister Big Time:

Ja imam drugacije iskustvo i stanoviste - takvi ljudi su istroseni i muka im je od silnog ucenja - zele da krenu da rade nesto a ne stalno da mozgaju i vecina se pita zasto sam trosio 5-6 godina ako trebam opet nesto da ucim i to od pocetnika?! Dodatno ih ubiju u pojam ti srednjoskolci sa iskustvom i znanjem iz prakse... apsolutno razumem njihovu srozanu motivaciju. Cak sta vise nisu ni sposobni posle takve torture da primaju nesto novo iz spoljnog sveta... cast svima ostalima koji imaju kapaciteta za dalje. Znam i ja slucajeve ETF visok prosek nikad kuciste sopstvenog racunara nisu otvorili, ne znaju kako izgleda RAM memorija?! Ali zato traze cetvorocifrenu platu (daleka 2003.), a to sto ne znaju razliku izmedju MySQL i MS SQL nema veze. Diploma zna sigurno. :S



sto bi neki energeticar morao da zna kako bas izgleda ram u kompjuteru? Ili kontstruktor transformatora?

inace oko tih oglasa, negde stvarno preteruju... smesnije mi je samo kad traze "web programera (php,asp)" :)) koliko im to arhitektura treba da izdrzavaju :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ima li osobe koja ima sve ove uvjete ??04.07.2008. u 01:48 - pre 192 meseci
Citat:
mulaz: sto bi neki energeticar morao da zna kako bas izgleda ram u kompjuteru? Ili kontstruktor transformatora?

inace oko tih oglasa, negde stvarno preteruju... smesnije mi je samo kad traze "web programera (php,asp)" :)) koliko im to arhitektura treba da izdrzavaju :D

RTI smer je u pitanju. Dakle racunarske tehnologije i informatika.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Ima li osobe koja ima sve ove uvjete ??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5972 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.