Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grafoskop + Monitor = slika na zidu

[es] :: Elektronika :: Grafoskop + Monitor = slika na zidu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 48483 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TeslaElectronic

Član broj: 301757
Poruke: 384



+25 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu07.05.2013. u 21:55 - pre 133 meseci
Bravo, Svaka čast
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu07.05.2013. u 23:25 - pre 133 meseci
odlicno odradjeno, i ja sam se konacno bacio u nabavku delova a fresnel mi stoji vec 3 godine :) ima li neko savet oko nabavke monitora da ne bih nabavio neki kod kojeg bih morao produzavati flet?

xpozec samo jedan savet, uzmi i napravi od kartona masku oko same slike na grafoskopu da uklonis sa zida onaj svetli okvir a mozes i dno maske od kartona obloziti aluminijumskom folijom kako bi vracao svetlo u grafoskop pa dobio jos malo lumena kroz samu sliku...
 
Odgovor na temu

xpozec
operater u proizvodnji
continental contitech
subotica srbija

Član broj: 314595
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/user/xpoz..


+1 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu08.05.2013. u 05:20 - pre 133 meseci
dobro vredi provesti nekoliko sati pregledanja servis sheet-ova za monitore koji su ti dostupni.
mozda je pre par godina ovo bilo nemoguce (skoro sam siguran) ali danas... danas mozes videti skoro svaki monitor unutra prije nego ga rastavis!
flatove ces tesko produzivati, cak i ako imas lemilicu na topli vazduh koliko ja znam. sto se tice kartona da se sprece one svetlosne mrlje bice i to uradjeno, to su samo jos neke finese i bice odradjene naravno cim se malo vremena dohvati :P
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.color.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu08.05.2013. u 12:32 - pre 133 meseci
da definitivno se moze naci dosta toga na netu sto se tice rasklapanja monitora i unutrasnjeg uzgleda. sto se tice produzavanja flet kablova na dosta mesta sam nasao da ljudi pisu o tome kako su morali produziti flat kabel secenjem originala i umetanjem flat-a sa dovoljnim brojem zila i lemljenjem svake sa jedne i druge strane, verovatno ovo nije izvodljivo na svakom flatu ali verujem da je izvodljivo na nekima...
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu08.05.2013. u 16:58 - pre 133 meseci
Ima tih kablova za produzivanje vidio sam da su isporucivali LED display za laptope gdje je priljucak bio gore,a kinezi slali prikljucak sa strane i flat produzetak sa musko zenskim stekerom...
http://www.ebay.com/itm/60Pin-...h=item53f6ce6862#ht_3737wt_758
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

xpozec
operater u proizvodnji
continental contitech
subotica srbija

Član broj: 314595
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/user/xpoz..


+1 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu08.05.2013. u 21:23 - pre 133 meseci
kao sto ste videli ja sam nasao monitor koji ima samo jednu plocicu spojenu sa panelom i to sa 10 flat kablova... i mogao sam lepo da namestim da elektronika dodje iza i bude blizu panela... e sada mislim da ima i boljih resenja ali ni ovo moje mi se ne cini kao lose.
paznju obrati na panel ako ima 2 pcb spojene sa panelom horizontalno i vertikalno a vecina 15 incnih monitora ih ima onda su ta dva pcb-a spojena preko panela a iza pozadinskog osvetljenja... e problem nastaje jer tebi ne treba pozadinsko osvetljenje pa ti se sada taj kabel koji je u 90% flat vidi preko panela! ako je resena konekcija zicama onda je ok... ali ako je flat onda nema pomoci gubis oko inch ili 2 sa i ovako malog monitora :(
zato sam i rekao da je istrazivanje i razmena ideja bitan faktor za izradu ovog projekta. tri puta meri jednom seci :P
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu08.05.2013. u 22:11 - pre 133 meseci
ma cenim da bih mogao da produzim flet kabel, a vidim da mnogi noviji monitori u sebi ne praktikuju fletove vec snop zicica upredenih u neko uze i umotanih u mrezicu sa konektorima na krajevima, pogotovo kad se radi o ploci za pozadinsko svetlo koja se vadi i ostane samo VGA konektor sa plocicom vezan flet kablom na plocu koja je spojena sa LCD bocno sto ne smeta ...

da li se ploca za pozadinsko svetlo moze izvaditi ili mora ostati povezana sa glavnom plocom monitora> tj da li ce raditi sam monitor bez ploce za pozadinsko svetlo?
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu08.05.2013. u 22:14 - pre 133 meseci
sad razmisljam da li uzeti monitor ili neki stariji laptop koji pristojno pusta filmove i surfuje netom pa razvaliti LCD i ugraditi sve komplet sa bezicnim mishem i tastaturom i napraviti jedinstven projektor/racunar :) a cenim da ce taj LCD moci da da bolju sliku od monitora jer se moze podesavati vise nego sam monitor...
 
Odgovor na temu

xpozec
operater u proizvodnji
continental contitech
subotica srbija

Član broj: 314595
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/user/xpoz..


+1 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu09.05.2013. u 06:02 - pre 133 meseci
Citat:
shadow88: sad razmisljam da li uzeti monitor ili neki stariji laptop koji pristojno pusta filmove i surfuje netom pa razvaliti LCD i ugraditi sve komplet sa bezicnim mishem i tastaturom i napraviti jedinstven projektor/racunar :) a cenim da ce taj LCD moci da da bolju sliku od monitora jer se moze podesavati vise nego sam monitor...

naravno da monitor radi bez problema kada se ukloni pozadinsko svetljenje, to su u principu dve neonke na jednosmernu struju. jedino bez njih apsolutno nista ne vidis na ekranu i kada je upljen dok ne dovedes neko osvetljenje na monitor :)

Citat:
shadow88: sad razmisljam da li uzeti monitor ili neki stariji laptop koji pristojno pusta filmove i surfuje netom pa razvaliti LCD i ugraditi sve komplet sa bezicnim mishem i tastaturom i napraviti jedinstven projektor/racunar :) a cenim da ce taj LCD moci da da bolju sliku od monitora jer se moze podesavati vise nego sam monitor...

ovakva investicija po meni kosta mnogo vise jer pristojan laptop koji moze da pusta recimo 720p br ripove kosta po prilicno para... mozda gresim ali bez jedno 150-200 eura ovako neato ne moze da se uzme :(
problem je jos i recimo da su vecina ovakvih laptop racunara 16:9 accept ratia a tebi zbog same konstrukcije sociva najvise odgovara 4:3
ali ako nadjes neki koji je: jeftin 4:3 a radi posao definitivno je ovo nacin da se ide... jer povezivanje sa kojekakvim kablovima ce biti izbegnuto. :)
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu01.06.2013. u 22:56 - pre 132 meseci
nabavljeni svi delovi , monitor 15 inca, fresnel, projekciono socivo sa promenom precnika objektiva 3-70mm, za pozadinsko svetlo nabavio 4x10W LED hladno bele, napajanje za iste, ogledala, produzeni fletovi na monitoru da ne smetaju, ostaje jos kutija da se napravi i pocinje assembling :D kacim slike kad sve bude gotovo.

zna li neko treba li na LCD ostaviti neku od onih folija sto su u sklopu pozadinskog svetla ili sve treba povaditi ?

planiram da napravim uspravnu kutiju, gore ce biti LED svetlo da sija na dole na LCD pa kroz fresnel pa na projekciono socivo pa na ogledalo koje ce se okretati pod uglom i rotirati radi lakseg pozicioniranja slike.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu01.06.2013. u 22:59 - pre 132 meseci
Citat:
xpozec:
kao sto ste videli ja sam nasao monitor koji ima samo jednu plocicu spojenu sa panelom i to sa 10 flat kablova... i mogao sam lepo da namestim da elektronika dodje iza i bude blizu panela... e sada mislim da ima i boljih resenja ali ni ovo moje mi se ne cini kao lose.
paznju obrati na panel ako ima 2 pcb spojene sa panelom horizontalno i vertikalno a vecina 15 incnih monitora ih ima onda su ta dva pcb-a spojena preko panela a iza pozadinskog osvetljenja... e problem nastaje jer tebi ne treba pozadinsko osvetljenje pa ti se sada taj kabel koji je u 90% flat vidi preko panela! ako je resena konekcija zicama onda je ok... ali ako je flat onda nema pomoci gubis oko inch ili 2 sa i ovako malog monitora :(
zato sam i rekao da je istrazivanje i razmena ideja bitan faktor za izradu ovog projekta. tri puta meri jednom seci :P


ipak je bilo dve plocice na LCD povezane medjusobno 20 pinskim fletom koji sam uspesno presekao i produzio zicama , radi bez mane :)
 
Odgovor na temu

planktonce
Novi Sad

Član broj: 320709
Poruke: 3
46.17.121.*



Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu24.01.2014. u 02:15 - pre 124 meseci
Evo da se i ja prikljucim temi. Kasno Marko na Kosovo stize
Ovu ideju sam video jos pre par godina pa sam se prihvatio posla,imao sam neki neispravan monitor(bez pozadinskog osvetljenja) pa reko da se oprobam,tada jos ovi televizori bez guzice nisu bili popularni ovoliko. Uglaavom,nasao sam grafoskop u dobrom stanju,rastavio monitor i imam sta da vidim,elektronika je na dve plocice,tu sam se malo raspitao kod coveka koji ima servis za televizore pa me je on savetovao da uzmem neke flet kablove,uglavnom lepo smo to mi upakovali,prvo sam probao sa originalnom sijalicom od grafoskopa i nisam bio zadovoljan pa sam uzeo MH 150w koja je i dan danas u njemu,uradio sam projektor do nekih 95% i kad je dosao samo onaj deo da ga malo ulepsam nikako da se nateram,tako stoji od onda,mogu vam reci da sam prezadovoljan kako me sluzi,doduse nisam ga koristio u zadnje vreme posto slabo imam slobodnog vremena. jaka je fora leti ineti ga napolje pa opaliti sliku komsiji na kucu,pod uslovom da je komsija odradio fasadu
 
Odgovor na temu

planktonce
Novi Sad

Član broj: 320709
Poruke: 3
46.17.121.*



Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu24.01.2014. u 02:19 - pre 124 meseci
Citat:
shadow88:
ma cenim da bih mogao da produzim flet kabel, a vidim da mnogi noviji monitori u sebi ne praktikuju fletove vec snop zicica upredenih u neko uze i umotanih u mrezicu sa konektorima na krajevima, pogotovo kad se radi o ploci za pozadinsko svetlo koja se vadi i ostane samo VGA konektor sa plocicom vezan flet kablom na plocu koja je spojena sa LCD bocno sto ne smeta ...

da li se ploca za pozadinsko svetlo moze izvaditi ili mora ostati povezana sa glavnom plocom monitora> tj da li ce raditi sam monitor bez ploce za pozadinsko svetlo?

ako mislis na onu plocicu malu sto napaja neonke,to je invertor,moze se otkaciti,njegova uloga je samo da digne napon za neonke,neka vrsta elektricne prigusnice...
ovako nekako izgleda:
http://img.alibaba.com/img/pb/...114_hz_myalibaba_web4_6114.jpg
 
Odgovor na temu

planktonce
Novi Sad

Član broj: 320709
Poruke: 3
46.17.121.*



Profil

icon Re: Grafoskop + Monitor = slika na zidu24.01.2014. u 02:22 - pre 124 meseci
Citat:
shadow88:
nabavljeni svi delovi , monitor 15 inca, fresnel, projekciono socivo sa promenom precnika objektiva 3-70mm, za pozadinsko svetlo nabavio 4x10W LED hladno bele, napajanje za iste, ogledala, produzeni fletovi na monitoru da ne smetaju, ostaje jos kutija da se napravi i pocinje assembling :D kacim slike kad sve bude gotovo.

zna li neko treba li na LCD ostaviti neku od onih folija sto su u sklopu pozadinskog svetla ili sve treba povaditi ?

planiram da napravim uspravnu kutiju, gore ce biti LED svetlo da sija na dole na LCD pa kroz fresnel pa na projekciono socivo pa na ogledalo koje ce se okretati pod uglom i rotirati radi lakseg pozicioniranja slike.

cupaj sve napolje,treba ti samo ekran i elektronika,naravno bez invertora za pozadinsko osvetljenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Grafoskop + Monitor = slika na zidu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 48483 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.