Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1632886 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 14:10 - pre 153 meseci
Citat:
beske: Cudi me da se ne secas, pa piskarali smo vec o tome na "onom drugom", cak i slike kacili...

MkII, 2005 godiste, "jaguar" zelena (kako to voli zenski deo porodice da kaze)

Pozz

p.s. posto si naknadno editovao post, moram da te pitam...


...da li je ovo neki novi nacin obracanja nadleznog moderatora "novopridoslim diskutantima", i kako ovo treba da bude shvaceno?


A da li je bas ovo spontano i slucajno da se novopridosli clan pjavljuje bas u ovom trenutku . Kako je moguce da se do ovog trenutka bar jednom nije oglasio na AZ?

Salu na stranu,

Pa rekao sam da je Mk2 Oktavia prakticno isto sto i G5 (Jetta) kada je koncepcija u pitanju. Ne vidim u cemu je problem, a stvarno se ne secam koji automobil posedujes. Ako se ne varam, spominjao si i neku Fabiu? No, nebitno.

U svakom slucaju svojih 205 cm u Oktaviu mk1 ne bi uspeo smestiti na zadnju klupu.

Mazda 3 moze da udje kao model za diskusiju. Narocito sada kada je akcija u toku i naravno, dosta toga zavisi od akcija jer cene mogu varirati u znacajnoj meri.

@Storm,
zaboravio sam da dam odgovor na tvoje "pitanje" vezano za Yeti koga sam nedavno vozio. Verovatno je to bolji odabir od Golfa ako je u pitanju porodica sa dvoje dece, ali ni on nije mekan i udoban kako se to misli gledajuci ga spolja.
Voznja njime vise podseca na voznju u nekakvom VANu nego sto odaje utisak da je rec o SUVu. Stvar procene i ukusa. Mozda je bas zato dobar za familiju. Prtljaznik je sasvim korektan.

100% 4 skijasa odvozi bez krovnog nosaca.

Posebno su zanimljive ovakve stvari



a koliko vidim, ostalo je i nesto "malo" mesta za fototasnu.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 17.09.2011. u 15:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 14:20 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic:  Ako se ne varam, spominjao si i neku Fabiu? No, nebitno.

Do prosle godine (avgust) sam vozio Fabiu vRS, i nju sam i pominjao ovde (AZ)

Sa "rastom" porodice, moralo se preci na nesto vece, otud sada Octavia.

Pozz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 14:32 - pre 153 meseci
Citat:
beske: Do prosle godine (avgust) sam vozio Fabiu vRS, i nju sam i pominjao ovde (AZ)

Sa "rastom" porodice, moralo se preci na nesto vece, otud sada Octavia.

Pozz


Jos ako je karavan, ih, da te Bog vidi...

Da, zanimljivo je da ljudi beze, ne znam iz kog razloga od karavana.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 15:53 - pre 153 meseci
@StORM 48 A ovo je generalizacija koja ne zaslužuje odgovor i tako je tipična za brendomane. Ovo što si pobrojao posebno "važi" za Passata. Taj auto se bukvalno raspada od servisa do servisa, kada je upravljački sklop u pitanju.

A koji to Pasat se raspada???

Moje iskustvo je ovako...Pasat b5.5 2004 godiste presao 215000km,od delova na trapu jos uvek sve fabricko osim jedne mazetne,ako se ona kao gumeni deo moze nazvati delom trapa ili upravljackog sklopa.

Dakle netacno...bar sto se ovog modela Pasata tice...
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 17:51 - pre 153 meseci
Taj pasat sa 3B skoljkom je bio odlican i to svi mi dobro znamo...
Ovaj o kojem je @StORM48 govorio je pasat B6 odnosno skoljka 3C. Sve je tacno, veoma je los i vrlo zahtjevan za odrzavanje... osim ovoga sto je pomenuo ima i niz drugih kvarova... od pedesetak kvarova mozemo izdvojiti par njih... npr. crkava im brava na pusci volana... ili se popravlja ili se mijenja zajedno sa kessy modulom... npr. oni koji su 2.0 tdi imaju veliki problem sa simensovim diznama... jedna kosta 650 eura a malo kome nije crkla jedna ili dvije... Ako bi htjeli da nabrojimo sad sve problematicno na tim pasatima spisak bi bio predugacak...
Znaju to u vw-u veoma dobro i sad su na novom restilizovanom pasatu B7 sasvim drugacije prisli njegovoj izradi... Za ovo kratko vrijeme bi se moglo reci da je ponovo kvalitetan kao onaj 3B od 2001 do 2005... iako nije u pitanju nova platforma sve je otklonjeno sto samo pokazuje da su bili svjesni svih promasaja i da su ih uvidjeli kroz eksploataciju...
Meni se licno svidja i sto je vracen konzervativan dizajn i djeluje mnogo ozbiljnije... pasat cc je nekako "na silu" i mnogo je ruzniji od njega bas kao sto je meni ruzniji djilkoski bmw x6 od sasvim pristojnog bmw-a x5... ali o ukusima ne vrijedi raspravljati...

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 17.09.2011. u 19:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 19:33 - pre 153 meseci
Jaka tema, kao kafanska tuca. Leti inventar na sve strane :).

Mozete da je preimentujete u Brand fights /CZV vs Partizan, pa na miru peglajte. Al najbolji su ovi sto ne kapiraju da su kafanskoj tuci...

Da bacim i ja stolicu.
Mislim da je Storm u pravu glede shvatanja autmobila kao celine sastavljne iz vise elemenata sem motora. Slazem se takodje u delu gde kritikuje fetish likove koji dizu u nebesa mehaniku koja treba da prodje test vremena i test srbije. no isti su poznati i u drugim temama gde preporucuju motore koje nikad nisu vozili ili im je potpuno nepoznata servisna istorija, bar jednog primerka...
ja necu nista da preporucim jer nisam vozio te nove automobile od 20k oko kojih se najvise koljete, sem sivika, akorda, francuza, stare oktavije, al ona je bezveze i nije bio tsi...

Sa druge strane VW jos uvek gazi konkurenciju, jer da su toliko losi i skupi, ostali bi ih potisnuli. S trece strane VW ne moze da predje dug put na 80% snazi, sem u vlaznim snovima nekih vlasnika. Danas tako nesto mozete da ostvarite samo sa rasterecenim velikim motorom limuzine premium klase ili za manje pare sa MB 124 2.5 atmo dizel. Bas zato u USA VW moze samo da se sagne Japancima, jer se tamo prelaze velike kilometraze, sa benzinskim motrima, za koje automobili ovog brenda nisu sposobni bez velikih ulaganja.

Sa cetvrte strane, treba sesti u konkretan auto provozati, pa onda kupiti. A to je momenat gde emocije i ukusi staju na tas.




 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 20:12 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Jos ako je karavan, ih, da te Bog vidi...

Da, zanimljivo je da ljudi beze, ne znam iz kog razloga od karavana.


Ja dok se nisam preselio za neke automobile nisam ni znao da imaju karavan verzije. Ovde u nemackoj je svaki drugi karavan. Procenat ljudi koji imaju decu, a ne kupuju karavane je mizeran. U Srbiji karavan otprilike kupuje samo onaj ko tegli nesto. Recimo oko 30% prodatih golfova V ovde su karavani dok u Beogradu mislim da nikad nisam video taj auto, a obicnih ima milion. Na polovnim automobilima se prodaje skoro 200 obicnih i 0 karavana. Nisam siguran koji je razlog tolikoj nepopularnosti ali pretpostavljam da imidz "seljaka pijacnog prodavca" i to sto se slabo putuje vikendima igra veliku ulogu.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 21:21 - pre 153 meseci
Ja nemam ništa protiv karavana. Sklon sam čak mišljenju da neki automobili izgledaju dopadljivije u karavan verziji... ne znam zašto, ali tako ih doživljavam. A da su praktični, ne priznaju samo oni koji vole da se parkiraju ispred kafića. Oni bi i krov odfikarili, da umeju

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 21:24 - pre 153 meseci
Citat:
tdusko: Poredjenja radi, fokus doduse prosle generacije 1.6 benzin od 105 KS pri brzini od 160 Km/h na zadnjoj klupi putnicima garantuje ogluvelost narednih nekoliko dana. Pritom, od Beograda do Ljubljane potrosi 60 l benzina. Ne znam kakav je novi po tom pitanju, postavio sam linkove ali izgleda niko jos nema iskustva.


Pa ja imam iskustva sa tim prethodnim fokusom, ali dizelom. Ne mogu se baš složiti sa tvojim navodima, ali možda je velika razlika između benzinca i dizela. Kao što sam napisao u temi o potrošnji goriva, sada troši 6.9L/100km pri 156-162km/h. Buka u kabini počinje na 123-128km/h, ali daleko je od tvog opisa. Sedišta su ne baš posebno udobna, ali to mi je pravilo problem samo prvih nekoliko meseci dok se nisam navikao, a sada me ne zamaraju ni posle 16h vožnje (možda su i dobila oblik u međuvremenu). Ford Sijera 2.0 koji sam ranije vozio je nebo i zemlja u odnosu na ford fokus po pitanju udobnosti (sijera je nebo, fokus je zemlja), a i po pitanju buke gde je Sijera (benzinac) bila neverovatno tih auto u kome sam par puta (u toku vožnje od oko 70km/h) čuo i pitanje da li motor uopšte radi, ali je zato fokus nebo u nekim drugim stvarima, kao npr:

Što se stabilnosti u vožnji tiče, najstabilniji auto koji sam ja lično vozio autoputem. Da sad ne zalazim u upoređivanja sa svim i svačim nego sa višom klasom, recimo ford Sijera koji je mogao da ide možda i preko 200km/h (po skali), i koji sam obožavao zbog zadnjeg pogona, ja sam smeo da vozim samo do 160km/h jer preko toga postaje suviše nestabilan za moj ukus. Mazda 626 je isto mogla da ide kao metak (nikad nisam probao do kraja), a ja sam je vozio do oko 180 km/h jer mi preko toga ipak nije ulivala poverenje (možda čisto subjektivno a možda i nije). E, Fokus ide 195km/h (na skali tada pokazuje oko 201km/h) i stabilan je kao stena, odnosno mogu da ga vozim tom brzinom bez ikakvog napora, koliko god hoću, i ide tačno tamo gde želim sa opuštenim držanjem volana. Inače, do 180km/h ubrzava bez ikakvih problema, a do 195km/h mu treba malo više vremena.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8381
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 21:28 - pre 153 meseci
Zanimljivo kako se neki pojave i "sa visine" popljuju i diskusiju i njene učesnike, a da pri tome ne daju nikakve svoje predloge vezi onoga o čemu se ovde priča.

Duško je u ovom svom postu sublimirao takve nastupe, i stoga, da se ne bi besmislene priče i dalje razvlačile na mnogo puta viđen način, predlažem da svako ko učestvuje u ovoj temi najpre u njoj izađe sa ovom svojom rečenicom:

Moje mišljenje da je najbolja kupovina u C segmentu do 20k je to i to - pa da tek nakon toga, ako ume i ako ima neke argumente, kritikuje predloge drugih.

U protivnom, ako se ne radi tako, ovo će zaista izgubiti smisao i dobiti konotaciju spram koje su te Duškove reči čak i blage, a u tako nečemu ja lično, a verujem i neki drugi, nemam nameru da učestvujem.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 21:38 - pre 153 meseci
Predlozeno je to u temi vise puta. Osim toga, onaj koji daje svoje misljenje, dobro bi bilo da malo obrazlozi svoj stav vezan za "ugao posmatranja": od potrebe do ukusa.

Mislim da bi se na ovakav nacin izgradila jasnija slika o svemu sto se diskutuje, a ujedno bi se i smanjili nepotrebni konflikti.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8381
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 21:42 - pre 153 meseci
Predlagano je to već više puta, ali se neki toga i dalje ne pridržavaju.

Predlažem da ti kao moderator tražiš da se svako najpre argumentovano izjasni po tom pitanju, pa tek onda da kritikuje predloge drugih. Ovako se mnogo toga svodi na besmisleno pljuvanje što je em nonsens, em nekorektno prema onima koji svoje predloge daju.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 21:45 - pre 153 meseci
Svacije misljenje je dobrodoslo.

Moze i obrnuto: kritika tudjeg stava i misljenja, pa nakon toga iznosenje sopstvenog. Potpuno je svejedno.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 22:00 - pre 153 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Predlažem da ti kao moderator tražiš da se svako najpre argumentovano izjasni po tom pitanju, pa tek onda da kritikuje predloge drugih. Ovako se mnogo toga svodi na besmisleno pljuvanje što je em nonsens, em nekorektno prema onima koji svoje predloge daju.

Taj predlog je sam po sebi besmislen. Premotaj na prvu stranu, pročitaj šta si tamo pisao, a onda pogledaj šta si pisao u poslednja tri dana.
Registruješ li disproporciju između ta dva perioda?

Dakle, uopšte nije loša ideja da se diskutuje o kvalitetnim automobilima današnjice, koji se uklapaju u zadate kriterijume, ali je potpuno pogrešno tražiti da se svako izjasni o svom pulenu. Ja npr. uopšte nemam nekog "alfa&omega" pulena. Je l' se zbog toga ne računam? Ja sam pristalica ideje da danas stvarno loš auto ne postoji i da jednodimenzionalno gledanje na stvari (poput potenciranja motora i samo motora) dovodi do potpuno besmislenih rasprava, gde svako potencira ono što on misli da je kod automobila najbitnije. Kao neko ko se navozao dosta jakih automobila, meni je kriterijum "što brže, to bolje" recimo potpuno tupav.

A da argumentujem? Pa kako kad na svaki argument vas nekoliko iskoči iz kutije i na sav glas vikne "TSI bato, a gde je njima TSI?". Na tom nivou diskusije, svaka argumentacija je u startu osuđena na propast.

I sve to, ako na trenutak izostavimo činjenicu da je ovo forum i da Pravilnik ne predviđa taj tip uslovljavanja. Kao i svako i ja imam pravo da osporim priču u smeru "VW ili smrt", na šta ova tema i liči na poslednjih x strana. I naravno, čim se neko umeša i kaže "meni se to ne sviđa, jer godinama vozim jedan od tih VW-ova", onda ispadnem - ne znam ni ja šta. Znači, neki koji VW poznaju samo sa papira znaju koliko je nešto pouzdano, bolje od mene koji to imam i vozim. E jbg, baš!

Pozdrav

P.S. Npr, ja onu Kiu i dalje smatram za dobru kupovinu. Moj kum je vozio potpuno novu (1.6 dizel), dok je nije slupao - kamion se malo zaleteo u traku iz suprotnog smera i zakucao se dijagonalno u auto. Kum je prošao nepovređen, a na autu - totalna šteta. Njemu je Kia dva puta sačuvala glavu (prethodna je bila Rio) i sumnjam da će ga iko na planeti ubediti da taj auto ne valja, nije kvalitetan ili bezbedan. Eto.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8381
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 22:24 - pre 153 meseci
Već sam objasnio u ovom postu zašto sam onda predlagao onaj auto. Možda vi niste, ali ja sam i onda aute pratio kao i sada, i uveren sam da je onaj Ceed u onom trenutku bio najbolji u C segmentu do 20k, što sam i rekao. Šta se desilo od onda pomenuh ovde , a to mnogi i sami znaju.

Očigledno da se u mom rezonu ništa nije promenilo, jedino su cene mnogo pale i pojavili su se modeli kojih onda uopšte nije bilo. Verujem da će za tri-četiri godine i ovo o čemu sada pričamo biti prevaziđeno, ali to i jeste draž ove teme i zato sam pominjao da ona ne može (i ne treba) da ima niti kraj, niti konačnog pobednika.

Što se tiče Ceed-a, on je i dalje u vrhu po kvalitetu ponude, mada sada kada su u gornji podsegment uleteli neki jači igrači, on gubi na značaju u jačim verzijama. Ali u slabijim, onim koje se najviše prodaju, zajedno sa bratom I30 i dalje stoji na prvom mestu u donjem podsegmentu C segmenta. Pošto za koji mesec izlazi potpuno novi i Ceed i I30, lično nemam sumnju da će tako i ostati.

A ti (i drugi naravno) ako misliš drugačije, slobodno reci i predloži nekog drugog, možda dođemo do zaključka da je on bolji.


edit: par slova

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 18.09.2011. u 01:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 22:40 - pre 153 meseci
Da sad kupujem po ovim parametrima, moj izbor bi bio Civic 5d 1.8 Sport. Da se odmah ogradim - vozim Jazz-a kupljenog novog, za sad sam prešao 50k km za 4 godine i veoma sam zadovoljan, tako da ću uvek prvo da gledam šta Honda nudi.

Na stranu moja naklonost Hondi, aktuelni Civic i dalje ima ozbiljne argumente iako će novi model početi da se prodaje već sledeće godine. Pre svega sad košta 16.380e, od opreme ima sve što mi treba (uključujući i tempomat), auto je prostran a gepek je među najvećim u klasi (ako gledamo samo hatchbackove - 415 litara). Pored toga ima magic seats - mogu da se dignu kao u bioskopu, a i kad su spuštena ispod njih ima mesta. Tu ispod staju npr. pancerice kad se ide na skijanje, ili manja kišobran kolica. Nije zanemarljivo ni što je dug samo 4.25m, to je neka gornja granica za garažno mesto koje koristim.
Motor ima dovoljnih 140ks, što se doduše ne oseti u svakodnevnoj vožnji na nižim obrtajima, ali kad zatreba snaga je tu - samo brzina ili dve niže i auto čupa. Pri tom dok se vozi u manjim obrtajima i potrošnja je skromna. Za mene i dalje atmosferski benzinci imaju prednost zbog pouzdanosti, a njih Honda pravi perfektno. Nisam se vozio u 5d, ali jesam u 4d, koji doduše ima bolje vešanje pozadi i verovatno bolje leži jer je veći auto. Zadovoljan sam nivoom buke na 150-160, primetno tiše nego u Jazz-u. Pored toga Honde nisu atraktivne lopovima (kuc, kuc da tako i ostane), ovlašćeni servis je korektan sa cenom - mali servis bude oko 10k din.

Naravno, ima i mana. Ne sviđa mi se preterano, ni eksterijer ni enterijer, ali mogu da preživim. Pravi se u UK, i generalno je lošijeg kvaliteta nego japanske Honde. Doduše problemi su uglavnom kozmetički, uglavnom sitnice oko plastike, nemetalik farba nije nešto kvalitetna, kvačilo ponekad škripi, u servisu ga podmažu, bude ok neko vreme pa onda ponovo... Niko se još nije javio na domaćem hondinom forumu da je imao problema sa motorom, menjačem, elektronikom i ostalim bitnim stvarima, niti je ikog Civic ostavio na putu. Kod 2.2 dizela je već bilo i malo većih problema, npr. sa kvačilom, ali zato bi i išao na benzinca.

Šta bi još gledao u C klasi? Kad bi stavio tu opremu koja ide i Civic-a, i malo jače motore, video bi da je većina konkurenata skuplja, ali ajde, ima lufta do 20.000. Možda bi pogledao novu Astru sa nekim turbo benzincem ako može da se uklopi u tu cifru. Iako su ti motori još novi, Opel pravi turbo benzince odavno pa računam da su i naučili ponešto. Minus je 2 godine garancije, a i ne bi očekivao od Opel-a Hondinu pouzdanost. Plus je Astra duža, a skučenija (lični utisak) i sa manjim gepekom.

Ozbiljni konkurenti bi mi bili i Qashqai i Yeti, iako nisu striktno C segment tu su sa dimenzijama. Samo što bi tu morao da napravim kompromis, jer ne može dobra motorizacija i dobra oprema da se uklope u zadati budžet. Npr. mogao bi Yeti 1.4tsi Experience, verovatno lepo ide sa tim motorom. Na žalost Yeti baš i nema neki prtljažnik. 405l je sa repair kitom - a samo 322l sa rezervnim točkom! To je stvarno premalo za porodični auto. A i par ljudi se javilo sa problemima tipa nestabilan rad na leru sa 1.2 tsi motorima, koji su doduše nestali od kad su ima stavili drugu mapu i servisi i kad su krenuli da sipaju euro premijum. Ja sam i dalje skeptičan što se tiče pouzdanosti na duže staze.

Sad kad sam sve ovo napisao, mogu da kažem i da me uopšte i ne zanima C segment
Plan je da se uzme još jedan veći auto za put, dok će Jazz ostati i dalje da se vozi po gradu. E sad, da li će taj drugi auto biti D segment, ili crossover/SUV, tu se još lomim ali to nije tema za ovaj topic.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 23:24 - pre 153 meseci
Citat:
tdusko: Ja dok se nisam preselio za neke automobile nisam ni znao da imaju karavan verzije. Ovde u nemackoj je svaki drugi karavan. Procenat ljudi koji imaju decu, a ne kupuju karavane je mizeran. U Srbiji karavan otprilike kupuje samo onaj ko tegli nesto. Recimo oko 30% prodatih golfova V ovde su karavani dok u Beogradu mislim da nikad nisam video taj auto, a obicnih ima milion. Na polovnim automobilima se prodaje skoro 200 obicnih i 0 karavana. Nisam siguran koji je razlog tolikoj nepopularnosti ali pretpostavljam da imidz "seljaka pijacnog prodavca" i to sto se slabo putuje vikendima igra veliku ulogu.

Vidis upravo ovo sto si napisao, jeste odlican primer ugla posmatranja, njegove bitnosti. Da bih nekome napisao sta je najbolje za 20k u C, taj neko mi mora reci sta zeli, gde zivi, pa da mu dam neki savet, uz ogradu da savet dajem samo za ono sto sam vozio i servisirao. Uostalom ovo je forum, oni koji imaju te pare u dzepu se sigurno vode ozbiljnijim rezonima pri kupovini od diskusija na temu prepucavanja oko tehnickih podataka.

Karavani se manje kupuju u srbiji zato sto polovni karavani koji se uvoze u srbiji jesu loseg kvaliteta. Uglavnom bili u vlasnistvu firmi u kojima su teglili kao teretnjaci. ne kupuju se zato sto u srbiji ljudi danas tesko zasnivaju porodicu, tesko se odlucuju da imaju decu zbog lose materijalne situacije, svakako nemamo dece kao prosecna turska porodica iz DE. Ipak smo najstarija nacija u evropi. Ne kupuju su i zbog besparice, jer je jeftinije odrzavati manji auto, manji motor. U srbiji su bestseleri polovni opel autmobili, astre, korse, vw polo, golf, jure se sa 4 vrata, za porodicu.
ne kupuju se jer ovde jedna porodica jedva navuce za jedan auto, a taj nemac pored karavana za porodicu verovatno vozi jos nesto...

To ti je point of view.

Kao sto je kod nas Audi fetish i ima specificnu reputaciju, tako je recimo albancima MB fetish, mladjim albancima BMW, audija gotovo retko ko vozi. Ko je sad tu u pravu ?
U bosni mi se desi udes, sa neVW autom i sta, morao sam da narucujem delove iz Bg, majstora sam morao da drzim na tel liniji jer je tamo neVW poznat kao svemirski brod. Da zivim tamo verovatno bih vozio VW auto zbog delova i servisa.

Neki motori imaju lepu reputaciju preko, a kod nas se kvare zbog jadnog goriva. Zameniti neki filter ili diznu u ceni od cca 1000evra nije mala stavka. Neki autmobili imaju osetljivo vesanje, koje je ok po EU, ali u srbiji ce samo znaciti rupu u novcaniku ... Neko ima sjajan servis za neki brend u svom mestu, to je isto bitno, itditditd...

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina17.09.2011. u 23:27 - pre 153 meseci
Citat:
grujicd: Na žalost Yeti baš i nema neki prtljažnik. 405l je sa repair kitom - a samo 322l sa rezervnim točkom!


Samo mala ispravka. U stvari podaci se razlikuju zbog nacina merenja zapremine prtljaznika (postoji nekoliko standarda).

Citat:
Prtljažnik min./max. (l): 405/510*"
Prtljažnik sa spuštenim
zadnjim sedištima (l):1580/1760




405 L je zaprenima od patosa do police kada je u pitanju puni rezervni tocak i kada je polica iza zadnjeg sedista zatvorena.

510 L je " """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" kit za lepljenje sa kompresorom bez normalnog rezervnog tocka

1760 L je kada se spuste nasloni zadnjeg sedista i ukloni sedalni deo, ili se pomeri ka napred.
1580 L je kada se samo spuste nasloni i kada se ne pomera sedalni deo.

920 L je kada se ukloni poklopac prtljaznika.

U stvari ovaj podatak je merodavan jer se uz 5 odraslih osoba u Yetiu moze poneti prtljaga od oko 1 qm.





Za one koje zanima ovaj model evo jedan mali i sadrzajan pregled Mirana Kacina ovog modela par meseci pre pustanja u podaju






[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 18.09.2011. u 01:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.09.2011. u 06:33 - pre 153 meseci
^ mislim da se podaci razlikuju zato što sedišta mogu da se postave u razne konfiguracije, npr. zadnja sedišta mogu da se pomeraju napred-nazad, i zbog razlika u rezervnom točku, a ne zbog raznih načina merenja. Ovo je tabela za razne kombinacije:



Ovo sam slikao na sajmu, i koliko se sećam to je bio repair kit:



A evo i slike kad je prisutan rezervni točak - vidi se koliko se gubi na visini:



Na ovoj zadnjoj slici situacija nije baš vesela, i na oko odgovara toj cifri od 310-320l. Za moje potrebe, ovo nije dovoljno.

Inače kad smo kod gepeka, gledam na sajmu ix35 za koji piše 591l, i vidim da nema šanse da je toliko, da je čak i manji od gepeka CR-V-a koji je deklarisan na 513l. I tad prilazi devojka i kaže gepek je 4xx litara, a ovih 591 je kad se izvade donja polica i rezervni točak...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.09.2011. u 09:41 - pre 153 meseci
Postoji bezbroj kombinacija, ali je zanimljivo da najvazniju opciju nisu stavili na prvo mesto.

Kod svih vozila karavanskog tipa potezom ruke, za 1 sekund, tovarni prostor se pretvori u bezmalo 1 kubni metar. Slicno je i kod ovog spomenutog vozila.

Na zalost, pregrada koja po visini deli prtljazni prostor napravljena je od tvrdog materijala, za razliku od vecine karavana kod kojih je ona rolo tipa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1632886 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.