Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trazim stampariju - molim za savete!

[es] :: Izdavaštvo :: Trazim stampariju - molim za savete!

[ Pregleda: 4668 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko P.
izdavac

Član broj: 185616
Poruke: 7
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Trazim stampariju - molim za savete!21.06.2008. u 23:52 - pre 192 meseci
Trazim neku dobru ofset stampariju koja nam moze ponuditi bolje cene nego sto ih sada imamo. Trenutno stampamo u Sloveniji, ali mi je svejedno gde se stamparija nalazi; cena i kvaliteta su vazni (moze biti i u Hrvatskoj i u Srbiji - recimo u Novom Sadu...)
Pa da pocnem: nas casopis je u A4 Formatu (210 x 294 cm), ima 112 + 4 stranice i sve je u 4c.
Papir je kunstdruk 90 g/m2, a korice su isto sjajni kunstdruk 250 g/m2
Cene koje sada imam su: za 6000 primeraka - 0,76 EUR po primerku, za tiraz od 7000 do 10 000 - je cena 0,71 EUR po primerku, a za 10 000 je cena 0,66 EUR. Tiraz nam varira, ali se najcesce krece od 7000 do 8000 primeraka. Casopis izlazi 4 puta gosisnje.
Godinama nam slovenacka stamparija drzi ove cene, no mi trazimo nesto povoljnijije. Ima li takvih? Koju biste mi stampariju preporucili?
Hvala na savetima!

 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 00:02 - pre 192 meseci
U Srbiji u svakom vecem gradu postoji bar po jedna ozbiljna stamparija. Prenego sto pocnu da stizu predlozi i preporuke, a ne znam da li ce to ovde biti dozvoljeno od strane moderatora, preporucio bih ti da na isti nacin, kao sto si postavio pitanje ovde, dostavis zahtev za ponudu stamparijama. znaci sa sve cenama i jasnim pitanjem, "MOZE LI JEFTINIJE". Ja cu ti poslato Privatnu Poruku sa svojim predlogom stamparije.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 00:17 - pre 192 meseci
Evo i korisnog sajta, za sve one koji traze graficke usluge u Srbiji

www.infovodic.co.yu
 
Odgovor na temu

Darko P.
izdavac

Član broj: 185616
Poruke: 7
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 08:21 - pre 192 meseci
Ja stvarno imam problema da nadjem jos jednu dobru i povoljnu stampariju (ne zelim biti zavisan o samo jednoj stampariji). Onaj klasican nacin ("uzmi zute stranice pa zovi sve stamparije redom i pitaj") sam vec relativno isprobao; traje danima i nedeljama dok ne dobijem ponudu i nisam imao srece da do sada nadjem nesto bolje.
Svi, po mojim informacijama, zaracunavaju na troskove stampe oko 50% zarade, a mnogi i vise!
Zanima me jos jedna stvar od ljudi koji zive i rade u zemljama bivse YU (gde ja vise ne zivim) - dali me "deru" sa ovim cenama ili ne?
***
A tebi puno hvala na mailu. Ko ima nekih informacija moze mi slobodno slati privatne poruke. Nije mi namera da iskoristavam ovaj forum i da ovde dobijam ponude, nego mi je stvarno potrebna pomoc!
Hvala svima!
Darko
 
Odgovor na temu

Darko P.
izdavac

Član broj: 185616
Poruke: 7
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 08:37 - pre 192 meseci
Skandy,
posto sam novi clan jos ne mogu da odgovaram na privatne poruke, pa ti ovim putem moram reci da sam u toj stampariji u Novom Sadu koju mi savetujes vec bio. To je bilo 2004 godine i tada su na zalost bili dobrano skuplji od nase sadasnje stamparije...
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 09:49 - pre 192 meseci
Kao sto si i sam primetio "nasi" ljudi vole da u startu odvale cenu, pa ako prodje, proslo je. Iz tog razloga sam ti i rekao da pokusas da im dostavis cene koje imas i pitas da li i koliko moze ispod. Smatram da "veliki" igraci ipak zele da se nadmecu sa konkurencijom. Period u kojem trazis ponudu je savrsen, leto je po pravilu period kada stamparije rade smanjenim obimom i zato mislim da ces uspeti da dobijes cene nize od tih.
Pitao si da li te deru, pa sada sam gledao neke ponude koje sam dobijao i to je taj okvir cena. Ne znam da li znas, da u Srbiji u privatnim stamparijama, za avansne i uplate u gotovini mozes da dobijes popust i do 30%. Ovih 30% mozes dobiti posle one krajnje "najnize" ponude.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.46.*



+6455 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 10:09 - pre 192 meseci
Ja sa ovim štamparijama imam iskustva, i mogu da ih preporučim, a ako je reklama vi brišite:

Publikum (http://www.publikum.co.yu/), najveća i najbolje opremljena u Srbiji
Grafolik (http://www.grafolik.co.yu/), dosta manja štamparija, porodičan biznis, ali ljudi rade jako kvalitetno, malo su skuplji ali vrede. I što je bitno, već rade štampu za dosta časopisa.



 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.yubc.net.



+28 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 13:56 - pre 192 meseci
@ventura

Publikum ne uzima inace casopise u razmatranje i tesko da ce postici sa njima bilo kakav dogovor. Kao sto si rekao "opremljena" stamparija ali daleko od toga da je najveca i najbolje opremljena u Srbiji, cak nije ni na skali od 1 do 10... Za Grafolik sam cuo ali nisam upucen da bi komentarisao o njima...

@Skandy

"nasi" ljudi vole da u startu odvale cenu, pa ako prodje, proslo je....??? Takva kaubojska stamparija nece imati nikakvu perspektivu, cak joj je vreme odbrojano... Postoji niz stamparija koje rade kvalitetno, ali ne po principu "ako prodje, proslo je", vec po principu cenovnika na osnovu gramature / formata / vrste papira, broja prolaza i slicnih stavki, koje su tacno odredjene i ne podlezu pomenutim kaubojskim principima. Za sve ostale stamparije koje rade "na svoju ruku" postoje inspekcije koje se bave kaubojskim pitanjima poslovnosti istih. Sto se mene tice, bez ikakvog oklevanja bi zvao te sluzbe i uveo red i zakon...

Dve stamparije su me uvek ispostovale po pitanju kvaliteta otiska i roka, a to su "Vasiljevic Stampa" na Zarkovu, 064 91-71-066 i Standard2 na Belim Vodama, 063 802-999-0

Sto se tice konkretno ovog casopisa, slazem se da treba poslati potraznju odredjenim stamparijama i uzeti najbolju ponudu...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 14:53 - pre 192 meseci
Citat:
skemamen: Postoji niz stamparija koje rade kvalitetno, ali ne po principu "ako prodje, proslo je", vec po principu cenovnika na osnovu gramature / formata / vrste papira, broja prolaza i slicnih stavki...


Svi oni racunaju prema navedenim stavkama, ali se radi upravo o onome o cemu je Darko P. rekao, u startu se zaracunava 50% zarade. Niko od njih prati cene kod konkurencije i zbog toga svi oni mogu podpasti pod kriterijum "kauboji" ili "indijanci" ,zato mislim, ako bi im se predstavile date cene, da bi mozda mogli ici ispod svoje unapred projektovane zarade, prema internim tablicama.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.46.*



+6455 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 17:02 - pre 192 meseci
Citat:
skemamen
Publikum ne uzima inace casopise u razmatranje i tesko da ce postici sa njima bilo kakav dogovor. Kao sto si rekao "opremljena" stamparija ali daleko od toga da je najveca i najbolje opremljena u Srbiji, cak nije ni na skali od 1 do 10... Za Grafolik sam cuo ali nisam upucen da bi komentarisao o njima...


Nije da sam ja neki predstavnik Publikuma ili nešto slično, ali reci mi molim te ko je bolje opremljen od njih, i ima bolje mašine (ne računajući velike dnevne listove, to nije ista vrsta štampe)?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 17:06 - pre 192 meseci
Publikum definitivno ima najveće kapacitete štampe u Srbiji. Što se časopisa tiče, znam da mnogi koriste usluge subotičke Rotografike.
 
Odgovor na temu

Darko P.
izdavac

Član broj: 185616
Poruke: 7
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 17:13 - pre 192 meseci
-
Najpre hvala vam svima na misljenijima i savetima. Pitacu u toj stampariji "Grafolit" ili kako li se vec zovu. Inace moje iskustvo je isto da rade po pricipu "ako prodje prodje". Da otkrijem "tajnu": ja zivim i radim u Nemackoj, ali nisam budala koja se da vuci za nos kako se kome svidi. Na zalost skoro sve stamparije iz svejedno koje nase bivse zemlje razmisljaju po principu "izmuzi ga kolko mozes" (cim cuju da sam iz Nemacke), tako da sam morao razne trikove da koristim da doznam stvarne cene nasih stamparija. Npr. rodjaka iz Novog Sada pita umesto mene (ako ja zovem odavde vide odmah na displeju odakle je poziv i cene se automatski "prilagodjavaju" zapadnom nivou).
Mi radimo sa cenama iz Slovenije tako da se mozemo pokrivati tj. odrzavati egzistenciju na trzistu i snositi troskove za zivot (i jos se smatramo sreckovicima jer ne pravimo minus kao mnoge firme ovde!). No, to niko od nasih ne veruje, nego razmisljaju po starim semama iz sedamdesetih: "Blago onom ko je u Nemackoj!". Jako mu je blago! Ovde vec odavno nije "zlatni zapad", ali to ne vredi objasnjavati...vec sam davno odustao od toga...
-
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 17:19 - pre 192 meseci
Evo i linka do Rotografike: http://www.rotografika.co.yu

Reference: http://www.rotografika.co.yu/reference.html

Maltene pola Srbije štampa tamo novine i časopise :)
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 17:24 - pre 192 meseci
Prema podacima iz prve poruke, gde je navedena gramatura,tip hartije i tiraz, mislim da se taj casopis radi u offsetu. Rotografika radi roto stampu, a to je kao sto je Ventura pomenuo drugi tip i kvalitet stampe. Po pitanju roto stampe, najjeftina je stamparija Politika iz Beograda, a i oprema im je iz ovog veka. http://www.politika-ad.com/indexstari.html
 
Odgovor na temu

Darko P.
izdavac

Član broj: 185616
Poruke: 7
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 17:25 - pre 192 meseci
-
Znam Rotografiku. Pre su imali cak i nesto bolje cene od Slovenije tako da smo jedan drugi casopis stampali kod njih da vidimo kakvi su. Kvaliteta je bila super, usluga i odnos prema musterijama takodje jako dobar (svi su bili jako ljubazni) itd. Rotografiku tj. pre Birografiku su kupili Hrvati i sve mi se blago cini (tj. siguran sam jer sam u pregovorima s njima) da navodno nece moci drzati cene - zato sto im je maza u kompjuterskom programu kojim se MORAJU pri kalkulacijama koristiti skocila na hrvatsku razinu - a Hrvatska je zapad kako znamo (salim se).
Hrvatska me je najvise oderala u zivotu! Jos dok smo bili na samim pocetcima (naivni i neinformisani) ogulili su me k´o macku za izdanje prva dva broja. Tesko da bih ponovo isao tamo.
Zao mi je sto je Birografika (tamo rade jos uvek isti ljudi) izgubila slobodu odlucivanja pri pravljenju cena. Sumnjam da ce "moci" da drze ove cene.

***

Ne radi se tu o MOCI nego o HTETI (kao ne mora im se). Najodvratnije mi je - stvarno moram tu rec upotrebiti - sto se kod nas tolike astronomske zarade zaracunavaju od po 50% a mozda jos i vise, a ovde ljudi tj. firme i za 10% zarade rade i glade bradu pri tome! A koliko jos usluga se popratno potpuno dzabe radi samo da bi se zadrzale musterije da ne pobegnu kod drugog! A nasi se ponasaju k´o grofovi ili sta ja znam.
Ta pohlepa i to ne cenjenje musterija u stilu nisi interesantan ako ne ostavljas toliku mazu nego SAMO koju hiljadarku je nesto jako, jako ODVRATNO!
-
 
Odgovor na temu

Darko P.
izdavac

Član broj: 185616
Poruke: 7
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 17:31 - pre 192 meseci
-
Imas pravo, nas casopis se radi u ofsetu.
-
 
Odgovor na temu

Darko P.
izdavac

Član broj: 185616
Poruke: 7
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Trazim stampariju - molim za savete!22.06.2008. u 17:57 - pre 192 meseci
-
Dali neko zna kolika je maza u cenama koje sam gore dao? Zanimaju me i informacije za Hrvatsku i Sloveniju (radna snaga skuplja nego u Srbiji).
Hvala unapred! Hteo bih da znam tacno sta zaradjuju na meni!
-
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Trazim stampariju - molim za savete!

[ Pregleda: 4668 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.