Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Search engine builder

[es] :: Web aplikacije :: Search engine builder

[ Pregleda: 2126 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pantheleymon
student

Član broj: 166019
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Search engine builder21.06.2008. u 14:24 - pre 191 meseci
Pozdrav!
Da li neko ima iskustva sa programom Search engine professional
Ne mogu da se pokupim, napravim pretragu , ali ne znam kako da je ubacim na sajt rađen u Joomla
Ako neko ima malo vremena da mi objasni, ali od početka kako se pravi pretraga (tražilica) i postavlja na sajt

Hvala:)
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.241.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Search engine builder21.06.2008. u 14:32 - pre 191 meseci
Zar Joomla nema svoj search engine?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

pantheleymon
student

Član broj: 166019
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Search engine builder21.06.2008. u 14:37 - pre 191 meseci
Ma ima, ali mene interesuje pretraga slična onoj kao što ima npr. infostud
u jednoj koloni mesta u Srbiji, a u drugoj koloni kategorije ili slično. Npr. ovo je rađeno sa Search engine builer professional

http://www.arhivzrenjanin.org.yu/search.html

[Ovu poruku je menjao pantheleymon dana 21.06.2008. u 17:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Search engine builder21.06.2008. u 18:27 - pre 191 meseci
Mislim da Joomla ima jos search engina kao komponenti, potrazi na http://extensions.joomla.org. Ako hoces bas taj dio da instaliras na sajt, morao bi da pravis komponentu, tj programiras.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

pantheleymon
student

Član broj: 166019
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Search engine builder21.06.2008. u 19:54 - pre 191 meseci
Ljudi ja to tražim već par meseci i nisam našao ništa što bi mi odgovaralo. Nego kako sam već pitao u prvom postu, "Search engine builder professional" kažu može da napravi to , ja nešto kao napravim ali nikako ne znam kako da postavim to na sajt. Pa ako ima neki Joomlaš tu od Vas svaka pomoć je dobrodošla.
Hvala
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Search engine builder22.06.2008. u 09:16 - pre 191 meseci
Buduci da ja ne mogu naci taj software na netu, morao bi opisati sta si ti to napravio i sta bi trebao ubaciti na sajt pa bih ti onda mogao pomoci. Sta ti je taj program izgenerisao i sta pishe u uputstvima da trebas uraditi sa tim kodom?
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

pantheleymon
student

Član broj: 166019
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Search engine builder22.06.2008. u 20:36 - pre 191 meseci
http://www.aleadsoft.com/

Tu može da se skine standardna verzija i professional (trial)
Prijatelju ako imaš vremena, skini i pogledaj, pa nemam pojma, može da pravi pretragu kao
JavaScript, ASP, PHP
Ja recimo napravim kao JavaScript, template izaberem recimo Advanced otvori mi MS Word i lepo u njemu odradim
onda se ide na opciju Index, Build i Run
i on stvarno otvori novi prozor i tamo imam 4 fajla, e sad šta sa tim, gde to smestiti u Joomla, kako postaviti na sajt? Znači posetioc kada uđe na sajt da je ta pretraga tamo i da to radi, verujem da nije ništa komplikovano, ali jbg, kad mi nešto ne ide. A verujem da dosta ljudi ovo traži pa bi bilo dobro da neko ko zna malo više od nas običnih početnika, vidi šta je to i kako se rešava.
E sad, ja razumem da će neko možda reći da moram da naučim da programiram u PHP, ali zar treba da učim PHP da bih napravio jedan sajt, malo mi to glupo zvuči, a na nekom forumu sam pročitao da jedan lik hvali ovaj program i da se sa njim lako radi, to verujem, ali jednostavno izgleda da se pogubim u koracima to je to.

Ne očekujem da mi neko napravi tu pretragu, ali neka mi objasni kako, sam ću je odraditi i ne samo ja već svi kojima je potrebna.

Unapred HVALA
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Search engine builder23.06.2008. u 08:04 - pre 191 meseci
Ok, skinuo, instalirao i probao.

Aplikacija radi tako sto spajderuje sajt (obidje cijeli, pokupi sve informacije) i indexira ih u javascript fajl. Kreira ti 3 fajla, 2js i jedan html koji bi trebao ubaciti na sajt kako bi korisnik mogao da pretrazuje.
Ovo je rjesenje za staticke sajtove gdje se sadrzaj ne mjenja. Joomla je CMS, sve podatke drzi u bazi i dozvoljava brzo azuriranje istih. Ti bi trebao svaki put, kad promjenis nesto na sajtu, bilo link na meniju, bilo dio teksta, dodas novi clanak da ponovo koristis ovaj program da ti izgenerishe ponove te fajlove koje bi ti ponovo uploadovao na sajt. To se tako ne radi. Bolje rjesenje je da koristis neki od Joomla search engine koji mozes skinuti kao komponentu sa sajta koji sam linkovao. Nemoj mi reci da ni jedna od komponenti ne odgovara tvojim zahtjevima.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

pantheleymon
student

Član broj: 166019
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Search engine builder23.06.2008. u 17:34 - pre 191 meseci
Hvala za odgovor, ma gledao sam nigde nema to što meni treba, probaću još da tražim, a šta da radim ako ne nađem to što mi treba. Da li neko to može da mi isprogramira i koliko takvo zadovoljstvo košta?
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Search engine builder24.06.2008. u 11:36 - pre 191 meseci
Ja stvarno nemam vremena da trazim za tebe to, ali ne mogu da vjerujem da ne postoji 'bas kako tebi treba'. Pretrazivanje po sadrzaju, po kategorija i sekcijama sigurno postoji u Joomla, ne znam sta bi vishe mogao zahtjevati.
Sto se tiche programiranja, objavi oglas sa detaljnim specifikacijama sta zelis na Berza Poslova pa cekaj ponudjace.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

pantheleymon
student

Član broj: 166019
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Search engine builder25.06.2008. u 20:58 - pre 191 meseci
Hvala, ako nađem nešto javljam

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Search engine builder

[ Pregleda: 2126 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.