Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA

[es] :: Visual Basic 6 :: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA
(Zaključana tema (lock), by Aleksandar Ružičić)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6370 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

steve585
Stevan Stanić
Project Manager
Zagreb

Član broj: 131815
Poruke: 281
*.xnet.hr.



+1 Profil

icon SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA20.06.2008. u 11:28 - pre 192 meseci
Ovo je primjer koda za slanje mail-a pomocu EasyMail objekta. Ovaj kod sam mislio prebaciti u VBA za slanje jednog izvjestaja. Medjutim EasyMail nije besplatan. Zna li tko neki besplatan objekt slican EasyMail-u za slanje mail-a preko VBA.

Code:

Private Sub SendMail(strServer$, strFrom$, strTo$, strSubject$, strBodyText$)

   Dim x%
   Dim SMTP As Object

   Set SMTP = CreateObject("EasyMail.SMTP")
   SMTP.MailServer = strServer$
   SMTP.FromAddr = strFrom$
   SMTP.AddRecipient "", strTo$, 1
   SMTP.Subject = strSubject$
   SMTP.BodyText = strBodyText$
   x% = SMTP.Send
   If x% = 0 Then
       MsgBox "Message sent successfully."
   Else
       MsgBox "There was an error sending your message. Error: " & CStr(x%)
   End If
   Set SMTP = Nothing

End Sub 
Example usage:

SendMail "mail.yourdomain.com", "[email protected]", "[email protected]", "This is the subject", "This is the body text." 


Kod preuzet sa:
http://www.quiksoft.com/suppor...sp?ID=1015&Query_ID=545900
steve585
 
0

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA20.06.2008. u 13:19 - pre 192 meseci
Sto ga ne napravis (ActiveX) u VB6 ? Imas jednu temu slanje email-a pomocu winsock-a a u VBA koliko znam mogu da se ubace ActiveX , tako da mozes sve da napravis i u VBA.
 
0

steve585
Stevan Stanić
Project Manager
Zagreb

Član broj: 131815
Poruke: 281
*.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA20.06.2008. u 13:29 - pre 192 meseci
Nisam na ti sa ovom temom.

Nasao sam primjer za slanje preko winsock-a.
http://www.elitesecurity.org/t309104-Slanje-emaila-preko-winsocka

Ako se ne varam za ActiveX potrebno je da preuzmem cijeli modul i ovaj dio koda:

Code:

Private Sub mnu_Send_Click()
Dim k As Integer
'sender
If gstrSMTPserver = "" Then MsgBox "Please enter the SMTP-server in the options window.", vbCritical: Exit Sub
If gstrSenderMail = "" Then MsgBox "Please enter the Senders Mailadress in the options window.", vbCritical: Exit Sub
'subject
Me.txt_subject.Text = Trim(Me.txt_subject.Text)
If Me.txt_subject.Text = "" Then Me.txt_subject.Text = "None"
'attachment
Me.txt_attach.Text = Trim(Me.txt_attach.Text)
If Me.txt_attach.Text <> "" And FileExist(Me.txt_attach.Text) = False Then MsgBox "Attachment File not found.", vbCritical: Exit Sub
'mail to
If InStr(1, Me.txt_email_to.Text, "@") = 0 Or InStr(1, Me.txt_email_to.Text, ".") = 0 Then MsgBox "Please enter a valid mail adress in the 'To' field", vbExclamation:  Exit Sub
StartTrim:
Me.txt_email_to.Text = Trim(Me.txt_email_to.Text)
If Len(Me.txt_email_to.Text) < 3 Then MsgBox "Please enter only ; signs between adresses in the 'To' field", vbExclamation: Call MenusON: Exit Sub
If Left(Me.txt_email_to, 1) = ";" Or Right(Me.txt_email_to, 1) = ";" Then MsgBox "Please enter only ; signs between adresses in the 'To' field", vbExclamation: Exit Sub
For k = 1 To Len(Me.txt_email_to)
    If Mid(Me.txt_email_to, k, 2) = ";;" Then MsgBox "Please enter only one ; sign between adresses in the 'To' field", vbExclamation: Exit Sub
Next k
'content
If Me.txt_message_text.Text = "" And Me.txt_attach.Text = "" Then MsgBox "No information to send.", vbExclamation: Exit Sub

Call MenusOFF

strEncodedAtt = ""
Me.StatusBar1.Panels(1).Text = "Encoding Attachment..."
If Me.txt_attach.Text <> "" Then strEncodedAtt = EncodeAttToBase64(txt_attach.Text)
Me.StatusBar1.Panels(1).Text = "Connecting..."
Call ConnectToServer(gstrSMTPserver)
'Call MenusON
End Sub


Da li sam na dobrom putu?
steve585
 
0

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA20.06.2008. u 15:57 - pre 192 meseci
Pa nije bas tako jednostavno ... ceo kod (sa eventima) bi trebao da se ukljuci (najbolje u VB ActiveX)
Sastavio sam mali primer slanje EMaila iz VBA aplikacije sa MAPI kontrolama ... Uslov je da je Outlook instaliran a da bi se poslala poruka treba da postoji bar jedan podesen email account u Outlook-u.
Dodaj referencu (Tool-References->Browse) za MSMAPI32.ocx (Microsoft Mapi Controls 6.0)
poz
Code:

Dim mapisO As MAPISession, mapiO As MAPIMessages
Set mapisO = CreateObject("MSMAPI.MAPISession")
Set mapiO = CreateObject("MSMAPI.MAPIMessages")
mapisO.DownLoadMail = False
mapisO.LogonUI = False
mapisO.SignOn
mapiO.SessionID = mapisO.SessionID
mapiO.Compose
mapiO.MsgSubject = "Test EMail" ' Naslov
mapiO.MsgNoteText = "Tekst poruke" 'Tekst
mapiO.RecipAddress = "[email protected]" ' email na koji saljemo
mapiO.RecipDisplayName = "NekoIme" ' Ime onoga kome saljemo ... nije obavezno
mapiO.AttachmentPathName = "C:\NekiFajl.txt" ' Attachment ... nije obavezno
mapiO.Send False
mapisO.SignOff
Set mapisO = Nothing
Set mapiO = Nothing

 
0

steve585
Stevan Stanić
Project Manager
Zagreb

Član broj: 131815
Poruke: 281
*.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA21.06.2008. u 09:09 - pre 192 meseci
Prijatelju to i je fora sto nema Outlook-a, a administrator ne dozvoljava instalaciju istog. Aplikacija bi u biti trebala da bude nezavisna od mail klijenta. Probati cu napraviti Active X :-)
steve585
 
0

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
91.143.217.*



+3 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA21.06.2008. u 10:24 - pre 192 meseci
Evo na http://www.mycity.co.yu/Visual-Basic/Izvorni-kodovi-za-VB6.html sam postavio oko 200 MB izvornih kodova za "ActiveX control(.OCX)" za vb6.

Medju tim kontrolama imas i kontrole za internet(slanje maila...) koje mozes skinuti odavde:

http://rapidshare.com/files/121774177/Internet.zip.html
rgdrajko
 
0

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.199.*



+1 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA21.06.2008. u 15:59 - pre 192 meseci
offtopic:
Otpratio sam Rajkove postove na ovom i na mycity forumu, pa sam hteo da pitam:

Rajko ne bih da podrivam tvoj autoritet ali znas li ti koliko je 2GB izvornog koda?

Po mojoj slobodnoj proceni 2 * 1024 * 1024 * 1024 Byte ako oduzmemo 5% na kontrolne karaktere i 30% na code koji generise sam VB ostaje ti oko 65% od 2147483648 Byte da si napisao e sad posto da bismo zabelezili jedan znak treba nam jedan byte ispada da si napisao 1 395 864 371 znakova koda...

Mene zanima jel tu racunas i primere koje su drugi uradili ili samo svoj kod?
Da li u taj kod racunas i podatke u vidu slika, zvucnih zapisa i drugih resursa?
 
0

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
91.143.217.*



+3 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA21.06.2008. u 23:23 - pre 192 meseci
Citat:
stefanpn: offtopic:
Otpratio sam Rajkove postove na ovom i na mycity forumu, pa sam hteo da pitam:

Rajko ne bih da podrivam tvoj autoritet ali znas li ti koliko je 2GB izvornog koda?

Po mojoj slobodnoj proceni 2 * 1024 * 1024 * 1024 Byte ako oduzmemo 5% na kontrolne karaktere i 30% na code koji generise sam VB ostaje ti oko 65% od 2147483648 Byte da si napisao e sad posto da bismo zabelezili jedan znak treba nam jedan byte ispada da si napisao 1 395 864 371 znakova koda...

Mene zanima jel tu racunas i primere koje su drugi uradili ili samo svoj kod?
Da li u taj kod racunas i podatke u vidu slika, zvucnih zapisa i drugih resursa?



Ovako:

1. Neznam stvarno koliko je to 2GB izvornog koda, stvarno.

Inace, za tvoju informaciju ovaj program http://www.mycity.co.yu/Visual...koji-sastavlja-osmosmerke.html ima oko 3MB izvornog koda, bez drugih resursa.
Program Autotestovi za polaganje vozackog ispita A i B kategorije ciji sam izvorni kod dao i u ovom forumu http://www.elitesecurity.org/t286843-0#1909576 ima oko 1MB izvornog koda. Smatram da sam jedini koji je dao toliki izvorni kod na nekom forumu.

2. Da uglavnom su tudji primeri iz kojih sam ucio, to su i primeri iz VB2, vb3, vb4 koje sam prepravio za vb6 kao i primeri iz vb5 i vb6.

Toliko o izvornim kodovima.

rgdrajko
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA21.06.2008. u 23:49 - pre 192 meseci
@stefanpn, nista ti ne brini, Rajko zacas napravi par MB koda ;)
A i rece 200MB, ne 2GB :)
 
0

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
91.143.217.*



+3 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 00:08 - pre 192 meseci
Citat:
Shadowed: @stefanpn, nista ti ne brini, Rajko zacas napravi par MB koda ;)
A i rece 200MB, ne 2GB :)


Apsolutno si u pravu.
StefanPN je pogledao sajt na mycity, ti nisi, tamo pise 2GB.
rgdrajko
 
0

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 00:26 - pre 192 meseci
rajko covece oce li da prodje jedna tema a da ne pomenes taj tvoj ultra-mega-giga sastavljac osmosmerki ili neki lame pokusaj programa za polaganje vozackog ispita?

ako si primetio ovde ima maximum 6-7 aktivnih korisnika i verujem da su svi bar 10 puta procitali o ta velicanstvena 3 MB izvornog koda, a za tvoju informaciju davno je proslo vreme kada je loc bilo merilo za bolji software, mada s obzirom da imas 40 godina iskustva moguce je da "vuces" iz tog perioda...
 
0

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
91.143.217.*



+3 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 01:08 - pre 192 meseci
/* EDIT X Files: Uklonjeni delovi odgovora koji nisu u skladu sa normama kvaliteta ES-a. */

Vise nemam sta da trazim na ovom forumu.


[Ovu poruku je menjao X Files dana 22.06.2008. u 09:32 GMT+1]
rgdrajko
 
0

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.199.*



+1 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 18:07 - pre 192 meseci
Svojim prethodnim post-om nisam zeleo nikoga da uvredim, žao mi je ako jesam.

Samo mi je bilo interesantno da pitam, pošto je 2GB mnogo...
 
0

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
91.143.217.*



+3 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 19:03 - pre 192 meseci
Citat:
stefanpn: Svojim prethodnim post-om nisam zeleo nikoga da uvredim, žao mi je ako jesam.

Samo mi je bilo interesantno da pitam, pošto je 2GB mnogo...


Ma nisi ti nikoga uvredio, ovde su modelatori nekulturni i nevaspitani.
Vise nemam sta da trazim na ovom forumu.
rgdrajko
 
0

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 19:22 - pre 192 meseci
Rajko ovde ionako ima malo nas koji znamo VB ... steta bi bilo da opet prestanes da se javljas
Ove male prepirke su neminovne
poz
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 19:29 - pre 192 meseci
Rajko, modelatori su na forumu 3d modelovanje ;)
 
0

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
91.143.217.*



+3 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 20:03 - pre 192 meseci
Citat:
Eurora3D Team: Rajko ovde ionako ima malo nas koji znamo VB ... steta bi bilo da opet prestanes da se javljas
Ove male prepirke su neminovne
poz


Mozda si u pravu, klin se klinom izbija.

Citat:
Aleksandar Ružičić: rajko covece oce li da prodje jedna tema a da ne pomenes taj tvoj ultra-mega-giga sastavljac osmosmerki ili neki lame pokusaj programa za polaganje vozackog ispita?

ako si primetio ovde ima maximum 6-7 aktivnih korisnika i verujem da su svi bar 10 puta procitali o ta velicanstvena 3 MB izvornog koda, a za tvoju informaciju davno je proslo vreme kada je loc bilo merilo za bolji software, mada s obzirom da imas 40 godina iskustva moguce je da "vuces" iz tog perioda...


Pa covece, ne znam kako drugacije da te nazovem, pa ja ne pominjem ono sto nisam uradio, a sta si ti uradio za svo ovo vreme, osim sto vredjas koga stignes i kada stignes na ovom forumu, pisem i na drugim forumima, ali tamo su neki obrazovani i fini ljudi, ti nisi ni jedno od ovoga, svako ko zna bolje od tebe je tvoj protivnik, to svo vreme pokazujes na ovom forumu, samo ti znas vb i niko drugi, dosada sam, otkada sam se vratio precutkivao tvoje zlobne primedbe, mislim neobrazovan je, obrazovace se mozda, ali ovo je prvrsilo sve.

Za tvoju informaciju ultra-mega-giga sastavljac osmosmerki je bas to sta si ti rekao i u to se mozes uveriti ako odes na: http://www.mycity.co.yu/Visual...koji-sastavlja-osmosmerke.html i pogledas, zbog tebe sam stavio i demo snimak rada programa u wmv formatu, cisto da ne filozofiras vise.Kada sastavis nesto bar priblizno slicno javi se, mislim ako znas.

A sto ti ne stavi ti neki izvorni kod za neki "lame" program za polaganje vozackog ispita?
rgdrajko
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 20:24 - pre 192 meseci
Citat:
rgdrajko: svako ko zna bolje od tebe je tvoj protivnik, to svo vreme pokazujes na ovom forumu, samo ti znas vb i niko drugi, dosada sam, otkada sam se vratio precutkivao tvoje zlobne primedbe, mislim neobrazovan je, obrazovace se mozda, ali ovo je prvrsilo sve.

Ma hajde, eto, ja sam bolji od njega a uvek je bio prijateljski raspolozen prema meni, tako da tvoja primedba ne stoji.

Citat:
rgdrajko:A sto ti ne stavi ti neki izvorni kod za neki "lame" program za polaganje vozackog ispita?

Ako ce neko da plati, uveren sam da ce i on napraviti. Ako nece, jos bolje, ja cu ;)
 
0

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
91.143.217.*



+3 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 20:38 - pre 192 meseci
Pa napravi kada si pametan, dokazi nam koliko znas, nemoj samo da pametujes na forumu.
rgdrajko
 
0

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA22.06.2008. u 20:42 - pre 192 meseci
Citat:
rgdrajko: Pa covece, ne znam kako drugacije da te nazovem, pa ja ne pominjem ono sto nisam uradio, a sta si ti uradio za svo ovo vreme, osim sto vredjas koga stignes i kada stignes na ovom forumu, pisem i na drugim forumima, ali tamo su neki obrazovani i fini ljudi, ti nisi ni jedno od ovoga, svako ko zna bolje od tebe je tvoj protivnik, to svo vreme pokazujes na ovom forumu, samo ti znas vb i niko drugi, dosada sam, otkada sam se vratio precutkivao tvoje zlobne primedbe, mislim neobrazovan je, obrazovace se mozda, ali ovo je prvrsilo sve.

u pravu si izvini, znas vb bolje od mene. ali ja nigde nisam rekao da ne znas vec da si postao dosadan jer u skoro svakoj temi pominjes ta dva programa

Citat:
rgdrajko: Za tvoju informaciju ultra-mega-giga sastavljac osmosmerki je bas to sta si ti rekao i u to se mozes uveriti ako odes na: http://www.mycity.co.yu/Visual...koji-sastavlja-osmosmerke.html i pogledas, zbog tebe sam stavio i demo snimak rada programa u wmv formatu, cisto da ne filozofiras vise.Kada sastavis nesto bar priblizno slicno javi se, mislim ako znas.

da ne znam verovatno mi ne bi ljudi sa es-a ukazali poverenje i dodelili mi status moderatora na vb forumu, sam si rekao da taj program radis od pre hrista pa znas da jedan takav program zahteva dosta vremena (ali opet ne i previse, dva-tri meseca bi bila dovoljna da se uradi takva aplikacija dosta kvalitetno), a ja toliko slobodnog vremena nemam (fakultet, posao, ...)
Citat:
rgdrajko: A sto ti ne stavi ti neki izvorni kod za neki "lame" program za polaganje vozackog ispita?

kao sto rece Shadowed, ukoliko neko hoce da plati to vrlo rado cu uraditi veoma kvalitetan program za tu namenu (mada ga najverovatnije ne bih radio u vb6 ali ako bi bas moralo mogao bih i u vb6 naravno, samo sto bi bilo skuplje :p)
 
0

[es] :: Visual Basic 6 :: SMTP objekti za slanje mail-a iz VBA
(Zaključana tema (lock), by Aleksandar Ružičić)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6370 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.