Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebni DELPHI programeri

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Potrebni DELPHI programeri
(Zaključana tema (lock), by morlic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 7445 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Programmer
Ivan Markovic
Belgrade

Član broj: 72603
Poruke: 79
212.200.203.*

Sajt: Serbia


Profil

icon Potrebni DELPHI programeri19.06.2008. u 04:05 - pre 192 meseci
Potrebna 2 Delphi programera.

Potrebno je odlicno znanje objektno orijentisanog programiranja kao i samog alata i sposobnosti koriscenja externih komponenata i rada u timu.
Takodje je potrebno solidno znanje engleskog jezika.

Pocetna plata 850 - 1200 eura / mesecno.

Molimo sve zainteresovane da se jave na [email protected]. Prijavljivanje vazi do 24. Juna.

 
0

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.static.t-2.net.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri19.06.2008. u 13:03 - pre 192 meseci
e

nešto ti meni previše često postavljaš oglase za posao
nije valjda da kod nas nema programera i pored te fine plate ?
 
0

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654
Via: [es] mailing liste



+5 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri19.06.2008. u 13:48 - pre 192 meseci
I ja sam to primetio... :)
 
0

rambo
Dejan Petković
Beograd

Član broj: 6095
Poruke: 190
*.eunet.yu.



+6 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri19.06.2008. u 21:57 - pre 192 meseci
Nije to, nego čovek ima specifične zahteve koje ne može da ispuni svaki Delphi programer. Mislim da je zbog toga i plata nadprosečno dobra (bar po meni).

Ima tu još razloga, ali ne želim da unapred formiram bilo kakvo mišljenje kod potencijalnih kandidata.

Inače, želim puno sreće svakom ko se prijavi...

"There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the
Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by
something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states
that this has already happened."
-- Douglas Adams
 
0

Programmer
Ivan Markovic
Belgrade

Član broj: 72603
Poruke: 79
212.200.203.*

Sajt: Serbia


Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 00:59 - pre 192 meseci

>> nešto ti meni previše često postavljaš oglase za posao nije valjda da kod nas nema programera i pored te fine plate ?

Ne mislim da je plata "fina" - mislim da je realna, za svakoga ko zeli da radi. A naravno ume da radi.

Konkretno od poslednjeg oglasa zaposlili smo samo Bojana Gavrilovica, koji je pokazao da se dobro nosi sa zadacima, a treba nam jos min 2 programera za trenutne projekte.

>> Nije to, nego čovek ima specifične zahteve koje ne može da ispuni svaki Delphi programer. Mislim da je zbog toga i plata nadprosečno dobra (bar po meni).

Specificni zahtevi su ako se trazi programiranje koje ne ukljucuje baze podataka? :)

90% programera uci baze podataka i bilo koje programiranje mimo toga je hard kor za poimanje.

Trenutno na nasim fakultetima, MATF, ETF i sl. (ne racunam FON, RAF - ozbiljnije je brojati krave nego studirati te fakultete) ne mogu da se nadju ljudi koji dobro govore Delphi i C, a da zele da rade, odnosno da izdvoje po min 4 sata dnevno za programiranje. Ne znam sta ih uce - ta shacica koja je nesto kuci "petljala" i naucila je zanemarljiva u odnosu na stotine ljudi koji izlaze sa ovih fakulteta i ne znaju nista osim nekog teorijskog programiranja i baza podataka. :(

Test primer koji dajemo je toliko trivijalan da ga iole ozbiljniji programer - ma kakav ozbiljan, da budala - moze uraditi za 2 sata - mogu navesti programere sa ovog foruma koji rade za nas koji su ga uradili i za krace vreme :) - a ako je nego bas glup ima na googlu 90% koda, uz trivijalno trazenje. :) Ali 90% ljudi nije znalo to da uradi - e to je porazavajuce!!!!

Toliko.
 
0

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.static.t-2.net.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 10:01 - pre 192 meseci
Citat:
Programmer
Ne mislim da je plata "fina" - mislim da je realna, za svakoga ko zeli da radi. A naravno ume da radi.

Konkretno od poslednjeg oglasa zaposlili smo samo Bojana Gavrilovica, koji je pokazao da se dobro nosi sa zadacima, a treba nam jos min 2 programera za trenutne projekte.

Specificni zahtevi su ako se trazi programiranje koje ne ukljucuje baze podataka? :)

90% programera uci baze podataka i bilo koje programiranje mimo toga je hard kor za poimanje.

Trenutno na nasim fakultetima, MATF, ETF i sl. (ne racunam FON, RAF - ozbiljnije je brojati krave nego studirati te fakultete) ne mogu da se nadju ljudi koji dobro govore Delphi i C, a da zele da rade, odnosno da izdvoje po min 4 sata dnevno za programiranje. Ne znam sta ih uce - ta shacica koja je nesto kuci "petljala" i naucila je zanemarljiva u odnosu na stotine ljudi koji izlaze sa ovih fakulteta i ne znaju nista osim nekog teorijskog programiranja i baza podataka. :(



na tržištu je 90% programa za baze podataka
jer kad nema podataka, nema održavanja, nema para.
Koliko sam primetio, nema mnogo oblasti gde u programiranju možeš zaraditi još toga

Interfejsi, igrice ....
napraviš i šta onda, ljudi se igraju i dosta im a šta ti posle toga kad napraviš ?

Poražavajuće jeste da ako neko zna da napravi SELECT a ne zna da
manipuliše objektima i njihovim atributima
a možda i nije, zavisi s koje strane gledaš, njemu taj SELECT donosi pare

Na našim fakultetima uglavnom forsiraju Javu i njenu sintaksu
Delphi nije nigde zastupljen, pre je bio u vidu Pascala sa trivijalnim procedurama i to je sve
ako tražiš Delphi programera na faksu, tu ga tek nećeš naći

tako da se za te pare moze naci dobar Delphi programer i to sto ti trazis, koliko ja znam
pitanje je koliko ti kao ti ili firma kao firma moze tom programeru preneti posao da zavrsi !

[Ovu poruku je menjao priki dana 20.06.2008. u 11:17 GMT+1]
 
0

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
80.93.238.*



+1 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 11:41 - pre 192 meseci
Šta misliš pod tim da je nadprosečno dobra?

Citat:
Mislim da je zbog toga i plata nadprosečno dobra (bar po meni).


Razlika između donje i gornje granice ponuđene plate je oko 50% kao prvo, da ne komentarišem već samo da ukažem, a kao drugo ne znamo ni da li je to bruto ili neto, ne znamo da li se radi o regularnom prijavljivanju zaposlenog i plaćanju dažbina za njega državi, i samim tim da li ima godišnji odmor ili nema, da li ima zdravstveno osiguranje ili nema, da li ima plaćeno penziono, kakva su mu prava itd.

Da ne pominjemo neke uslove koji nisu direktno vezani za novac, kao što su uslovi za rad, okruženje, međuljudski odnosi, itd.

Sve ovo ukazuje da razlika između iznosa po osnovu različitih tumačenja može da bude tolika da obesmišljava i samu napisanu cifru.

Znači to što smo pročitali u oglasu po mom mišljenju ne znači apsolutno ništa, i ne daje nikakave parametre, sem eventualno onima koji sada zarađuju bruto iznos ispod 850e.

Ne želim mnogo da komentarišem oglas, poštujem zahteve svakoga, samo molim da ako se već upućuju komentari na oglas budu realni i potkrepljeni činjenicama.

Ili, ko se buni da mu damo da uradi taj zadatak za dva sata, pa da vidimo. ;-)


 
0

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.static.t-2.net.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 13:08 - pre 192 meseci
Citat:
morlic: ...
Ne želim mnogo da komentarišem oglas, poštujem zahteve svakoga, samo molim da ako se već upućuju komentari na oglas budu realni i potkrepljeni činjenicama.

Ili, ko se buni da mu damo da uradi taj zadatak za dva sata, pa da vidimo. ;-)


cilj nije bio da se neko buni ili nesto
i u tom kontekstu nisu bile pare, uslovi za rad, medjuljudski odnosi i ostalo što si nabrojao

veliki broj tih tema što si nabrojao se mora na razgovoru detaljnije ispitati
neke od tih tema bi već trebalo da stoje u oglasu, recimo:
"nudimo posao u medjunarodnom timu"
"nudimo odlične uslove radne okoline"

ovo je korak pre svih tih pitanja a to je:
zašto neko ko traži ozbiljne programere daje tako
neozbiljne oglase i to već više puta

(Na ES je već bilo komentara oko toga, tačnije: http://www.elitesecurity.org/t264502-0#1600606)
 
0

Programmer
Ivan Markovic
Belgrade

Član broj: 72603
Poruke: 79
*.dial.cpe.InfoSky.Net.

Sajt: Serbia


Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 14:09 - pre 192 meseci

Posto je nekim ljudima mnogo dosadno - aj da se i ja pravim da ne radim nista i da potrosim malo dragocenog vremena na "objasnjavanje" >

>> na tržištu je 90% programa za baze podataka jer kad nema podataka, nema održavanja, nema para.

Ok. Ali ako nekome ne treba DB programer jel' to znaci da je svaka spec mimo DB spejs shatl? Ja ne smatram pod ozbiljno programiranje DB i slicna programiranja - to stavljam u rang poznavanje Excela ili Worda, eventualno Photoshopa i Illustratora..

Ali se slazem sa tobom da 90% trzista absorbuje DB programere i nemam nista protiv sto je to tako. :)

Ovde postoje jednostavni zahtevi - potrebni su specificniji programeri i zato je plata shodna tome. DB programer verovatno zaradi < 500e (ne znam), a programer koji radi ovakve poslove (normalne, ne hard kor, sistemsko ili asm programiranje, ne) ima x2 platu.

>> Ili, ko se buni da mu damo da uradi taj zadatak za dva sata, pa da vidimo. ;-)

Postovacu zadatak za nedelju dana - samo me podsetite, pa ce neverne Tome videti o cemu pricam. Ljudi to je mnogo lako, ali kao sto sam rekao 90% ljudi nije uradilo. Ne bih sad postovao zato sto interesentni za posao rade na tome, zato kazem za nedelju dana je tu pa ga komentarishite i dodjite sami do zakljucka u kakvoj IT zemlji zivimo. :)

>> ovo je korak pre svih tih pitanja a to je: zašto neko ko traži ozbiljne programere daje tako neozbiljne oglase i to već više puta

Ovo me je isprovociralo. Jel' tebi Srdjane Shurlane toliko dosadno da se bakces sa problemima ozonskih rupa i mira u svetu?
Nije bitan uopste oglas ako za nasu firmu rade najjaci programeri sa ovih foruma ala Igor Savkic i slicni.
Znaci bio bih ozbiljan da sam utrosio 20 min vise pa napravio neki fensi oglas, po mogucstvu sa mojom slikom kako se smeskam u doc fajlu koji je company profile? :)
Jesam li trebao da slikam Anu Ivanovic za flajer?
Microsoft Gold Partner, jel' to bolje za referencu od slike zagrljene Stoje sa gazdom? Pa u kojoj mi zemlji zivimo - ovakav feedback moze samo da se ocekuje od coveka koji nista nikad u zivotu nije uradio.
Trenutno za softver koji smo razvili cekamo "nalepnicu" Certified for Windows Vista... Da li jedan SER (exYu, Balkanski) program ima ovu "nalepnicu"?

Ako mislis da je oglas neozbiljan, preskoci ga, nemam nista protiv - nemoj molim te da pises ovakve stvari posto su nerezonske.
Moderator bi mogao i da izbrise takav bullshit posto nervira ... mene barem.

Potrebni su nam programeri - ako ima programera koji zele da rade iz nase kancelarije ili iz svoje kuce 4-8 sati dnevno svaki radni ran, za platu koju sam naveo - neka se jave.
Ako gospodin Shurlan ili neko drugi zeli da radi neka se javi - ako je skeptican neka se javi, razjasnicemo nedoumice...

A davacu oglas oglas SVAKI PUT kad bude bila potreba za tim - bez ustrucavanja - i nadam se da vise necu vidjati komentare ovakvog tipa.
A ko zeli da da neku kako pozitivnu tako i negativnu sugestiju neka mi napise privatnu poruku - ostavicu moj telefon, a ima i mejl.

Pozz
 
0

De La Noche
Beograd

Član broj: 45379
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 14:58 - pre 192 meseci
Moras da se pomiris sa time da u Srbiji u svakoj oblasti postoje lokalne patriote i borci za nadljudska prava, pa tako u mom selu 50% njiva zeva ne obradjeno, dok vlasnici istih sede u lokalnoj birtiji i obrazlazu sta drzava treba da uradi pa da njima olaksa zivot ili cekaju da dodje STRANAC da im kupi njivu uz put, jer eto on ima ideju da radi, a ovaj koji je vec vlasnik je nema. Po 'pameti' i grlatosti top lista rangiranih ide ovako :

Prvo mesto dele :
- onaj koji je vec prodao, taj je najpametniji svi ga gledaju zaljubljeno
- onaj koji ima njivu na dobroj lokaciji i ceka kupca jer ima jos neku tajnu mudrost

Drugo mesto :
- onaj koji ima kupca ali jos je u fazi pregovora

Na zacelju su oni koji imaju njive koje nisu na putu, i koji nemaju kupce, oni su zato i 'glupi' u drustvu, tako su tretirani od ovih 'pametnijih', i njihovo misljenje nije merodavno za bilo koju temu, pocev od politike, a zakljucno sa atomskom fizikom

Konacno, van svake konkurencije su oni koji sami rade koji se bore, grce i stvaraju, oni su 'najvece budale i najgluplji ljudi', oni uglavnom ne mogu da nadju niti radnu snagu, jer nece niko da radi za male pare (culi da neko negde ima vecu platu), itd, pa da bi zaokruzili proizvodnju uvoze radnu snagu iz Rumunije, jer eto ludi Rumuni su 'glupi' pa hoce da rade, e tako je bilo do ove godine dok se tom jednom sto radi svoju zemlju i sto je 'najveca budala' nije udala cerka za oficira isto tu iz sela, a baja cerki i zetu ni manje ni vise nego za svadbeni poklon novu Toyotu Land Cruiser. Tada je mnogima pozlilo

Tako i u ovom poslu imas programere koji znaju nekog ko radi za dobru lovu, imas neke koji su nekad negde na kratko radili za dobru lovu, imas neke koji cuju da je tu dobra lova, e svi oni su najgrlatiji, cuvari vecne vatre, itd, i imas one 'najvece budale' koji rade i uce i povecavaju znanje i napreduju i rade za dobru lovu i uglavnom ih nema da po forumima ispravljaju krive drine, vec mozes da ih vidis iskljucivo na strucnim temama

E zato kolega meni za neke poslove koje imam sa ino-klijentima umesto da placam nase ljude tu u Beogradu, Srbiji, meni rade tri momka iz Rusije,
koji su skoro 24h online, tako su se podelili, i koji rade kao parne masine za pristojne pare koje ne smem ovde ni da kazem kolike su, i za koji posao, jer bi ovde odmah se nasli junaci da popljuju

To je danasnja Srbija, tu smo gde smo, idemo napred, pa dokle stignemo :)

DLN
 
0

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.grappoloin.com.



+62 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 15:33 - pre 192 meseci
De la Noche, mislim da je malo bezocno pisati o radu, a zapravo ziveti od tudjeg rada? I to bas ovde, na programerskom forumu?

Mislim, postujem ja to cime se bavis, svako najbolje zna koliko je crn hleb koji jede. Ali nemoj ovde da pricas o radu i neradu, ako sam nisi programer. Ima nas ovde koji smo pravi veterani programiranja. A ima i jos manja populacija (u koju i sebe ubrajam) koja VOLI ovaj posao, toliko da nikad nismo pristali da umesto dektop masine predjemo na laptop (u prevodu: iz proizvodnje preci u management). Imao sam dosta problema, na nekoliko radnih mesta, jer se nisam mirio sa predubedjenjem da razvojni put programera zavrsava metamorfozom istog u managera... (fuj!).
S oprostenjem, za mene su manageri (pogotovo bivsi programeri) ljudi koji su se PREDALI; oni zapravo vise nista ne uce, samo izvlace korist od tudjeg rada (i ZNANJA).

Toliko od mene

Rajko


 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.91.*



+43 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 17:46 - pre 192 meseci
Citat:
Programmer: Posto je nekim ljudima mnogo dosadno - aj da se i ja pravim da ne radim nista i da potrosim malo dragocenog vremena na "objasnjavanje" >

Microsoft Gold Partner, jel' to bolje za referencu od slike zagrljene Stoje sa gazdom? Pa u kojoj mi zemlji zivimo - ovakav feedback moze samo da se ocekuje od coveka koji nista nikad u zivotu nije uradio.
Trenutno za softver koji smo razvili cekamo "nalepnicu" Certified for Windows Vista... Da li jedan SER (exYu, Balkanski) program ima ovu "nalepnicu"?


Mislim da tu nalepnicu ima ona Intermex sudska praksa mozda se i varam ;)
 
0

De La Noche
Beograd

Član broj: 45379
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 18:20 - pre 192 meseci
Svasta sam cuo, ali ovo jos nisam cuo da te neko pljuje sto radis jer nije za sebe nego kao zivis od tudjeg rada ????
Moram da ti kazem da vecu budalastinu nisam cuo skoro, pa nisam ja makro pa da podvodim maloletna lica, niti koristim ilegalne emigrante da beru pomorandze, ej bre COVECE, ja imam preko 10 programera na koji imaju neto plate od preko 100000 dinara, sta pricas ti ?????

Pa svi radimo za nekog bre, ***ote ovo nisam cuo skoro, pa i moja firma radi za nekog ko moze da kaze da zivi od tudjeg rada (tj mene), pa i ta firma radi za nekog, ili bar prodaje gotov proizvod pa zivi od tudjeg rada, hajde pokusaj da zamislis svet u kome svi rade za sebe, pa niko nista ne bi stvorio, ko bi ti platu davao, od cega bi ziveo, samo bi mogao da proizvodis za sebe za hranu, ako proizvedes vise ne smes da prodas, ako ne mozes sam da proizvedes dovoljno ne smes da zoves nikog da ti pomogne da ne bude da zivis od tudjeg rada

Nego postujem ja tvoj stav, nemoj slucajno da si se zaposlio negde, mnogo cu se razocarati, to znaci da si poklekao i da si u masini, radi samo za sebe, i to je to haha

e da, i zavrsio sam matematicki fakultet, programiranjem se bavim od osme godine, jer mi je bilo zanimljivije da prekucavam primere iz spectrumove deblje knjige nego da igram igrice, i radni dan mi traje duze nego tebi to budi siguran


 
0

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654
Via: [es] mailing liste



+5 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 19:06 - pre 192 meseci
I ja sam se oglasio u datoj temi da sam primetio da covek s vremena na vreme trazi programere, ali koliko vidim ova tema je otisla offtopic i cini mi se da ako se nastavi ovako sa ovakvim komentarima da ce nastati samo "rat" medju ucesnicima.

Covek ima pravo da trazi nesto, sad koga zanima to sto on trazi, moze da ga lepo kontaktira za vise detalja (mada iskreno slazem se sa tim da bi mogao da bude malo odredjeniji) ali opet to nije razlog da sad nastane ovakvo prepucavanje.

...mozda bi ipak bolje prosao da je temu stavio u berzi poslova, no dobro. :)

Obecao je bio da ce postovati neke "zadatke" koje daju programerima pri testiranju, pa mislim da zbog toga ovo ne bi trebalo pod lock inace ako odustane od toga najbolje da ode u lock tema i toliko da se ne prepucavaju ljudi previse ovo svega ovoga...
 
0

rambo
Dejan Petković
Beograd

Član broj: 6095
Poruke: 190
*.eunet.yu.



+6 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 19:47 - pre 192 meseci
Pošto se osećam blago prozvanim od strane gospodina Ivana, moram samo nešto da dodam.

I ja sam se pre izvesnog vremena prijavljivao na ovaj konkurs, ali sam odustao pre svega zbog jednog razloga. Tehnička specifikacija i dokumentacija koju je gospodin dostavio uz test zadatak bila je (najblaže rečeno) nepotpuna, odnosno nedovoljno jasna, što ne bi smelo da se desi firmi koja u svojim referencama ima sve ovo gore navedeno...

Jeste da je moja specijalnost PRE SVEGA izrada DB aplikacija, ali ja imam više iskustva i ukupnog znanja nego većina naših "Delphi programera", pa je meni potrebno daleko manje vremena da se prilagodim skoro svim novim tehnologijama i zahtevima poslodavca. Međutim, pošto je na našem tržištu situacija kakva jeste, ljudima koji u startu ne zadovoljavaju SVE navedene uslove se retko pruža prilika da pokažu da mogu da ipak rade to što se od njih traži. Moje najnovije iskustvo pokazuje da sve više poslodavaca uopšte ne dostavlja bilo kakvo obaveštenje SVIM prijavljenim kandidatima, već "pozove" samo one koji su "prošli prvi krug". Kako da onda ja ovde nađem posao?

Gospodine Ivane, a zašto, ako Vam već toliko trebaju dobri Delphi programeri, ne potražite ljude koji zadovoljavaju neke minimalne kriterijume, pa ih lepo naučite da dobro znaju da rade pre svega ono što Vama treba? Verujte mi, mnogo ćete takvih naći, koji će prihvatiti da rade za upola manju platu samo da bi stekli novo znanje i preko potrebno iskustvo koje danas svi traže. Uložite malo u nove ljude pa će Vam se kasnije višestruko isplatiti. Ili ste možda i Vi jedan od ovih "naših" poslodavaca?

"There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the
Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by
something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states
that this has already happened."
-- Douglas Adams
 
0

Programmer
Ivan Markovic
Belgrade

Član broj: 72603
Poruke: 79
93.86.42.*

Sajt: Serbia


Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 20:29 - pre 192 meseci
>> Tehnička specifikacija i dokumentacija koju je gospodin dostavio uz test zadatak bila je (najblaže rečeno) nepotpuna, odnosno nedovoljno jasna, što ne bi smelo da se desi firmi koja u svojim referencama ima sve ovo gore navedeno...

Nije tako Dejane. To je toliko trivijalno da je dostavljena "dokumentacija" vise nego dovoljna. Ali nema veze - videce ostali sta dajem kao test zadatak i nadam se da ce se mnogi smejati. :) Sad citam nasu komunikaciju od pre par meseci, ti si rekao da radis drugacije stvari vezane za programiranje/Delphi, to je OK. Nisam uopste na tebe ciljao - pricam generalno kako je beda malo programera koji umeju i zele nesto da rade.
A ideja da se neko "uci" uz manje plate naravno pije vodu - ali za konkretne/trenutne poslove - NE > posto ne mogu da kazem poslodavcu "izvinite, ja imam stvarno potencijalnog programera, koji ce evo da radi za 1 euro po satu narednih 6 meseci dok ne nauci..."
Ali nemam nista protiv da te kontaktiram sledeci put kad budu neke jednostavnije app za klijente koji imaju labavije standarde i zahteve.

Imamo projekat za koji okupljam random programere da uce projektovanje iPhone applikacija, ali zamislite jos za to da dam oglas - pa to bi izgledao kao da trazim od nekoga raketu za Mars da mi konstruishe!!

- Meni je porazavajuce da ljudi vicu nema posla, a nece da ga rade kad ga ima
- Meni je porazavajuce da na nasim fakultetima ne mozemo da nadjemo u par hiljada IT related studenata barem 5 studenata koji zele i umeju da rade.
...
- Na kraju mi je porazavajuce da je ovo jedini forum odakle mogu da se jave programeri zainteresovani za posao

Tone nasha drzava i ovi lepotani koji pravdaju ljude za to sto su glupi samo vise i vise razbijaju trup broda i voda sve brze ulazi. Puna nam je drzava neradnika i filozofa..

>> Mislim da tu nalepnicu ima ona Intermex sudska praksa mozda se i varam ;)

Mozda imaju Gold Partner ali tesko sa Certified for WVista posto ako nista drugo nemaju sa tim softverom potrebu za takvim "sertifikatom". To je dobro za inostrano trziste. Ali kazem, moguce je, mada mi je jako cudno ako to imaju.

>> i cini mi se da ako se nastavi ovako sa ovakvim komentarima da ce nastati samo "rat" medju ucesnicima.

Nece. Ja prestajem sa pisanjem samo molim pametne da mi nikad vise na moje postove ne daju ovako nebulozne i uvredljive replike, gde ja jos, koji nudim posao, treba da se pravdam kakav sam oglas dao!!! Nije nego!!

Zemlja nam je otisla u K, milion shatro strucnjaka i neko ce da mi s... o tome "kako ne mozes da nadjes programere - neozbiljan ti je oglas".!!!!

Ajde da se ne zajebavamo!!!

>> De la Noche, mislim da je malo bezocno pisati o radu, a zapravo ziveti od tudjeg rada? I to bas ovde, na programerskom forumu?

A care, da neko ne obezvedi posao za koga bi radio? Od cega bi ziveo?

Mislim da je ovo najludji komentar koji sam procitao u ovoj godini. Smem li ovo da stavim na blog b92? Pa ovo je takav komentar da mislim da ga Lenjin ne bi ludjeg smislio!! :(((

Ako nekome firma nasha da 1000e platu on zivi od toga - da li cu ja nesto zaraditi od toga sto nadjem posao - pa jel' logicno da ne zaradim ili da zaradim? Pritom neko vodi te projekte - ne legne na pod, digne sve 4 u vis i jede sa svog stomaka.

Lepo je gosn' De la Noche napisao > niti smo makroi niti prodajemo drogu niti trgujemo robljem. Vec obezbedjujemo postene poslove i unosimo dosta novca u nasu zemlju..

Inace ja programiram as well proteklih 20 godina - zna gosn' Savkic i jos podosta ljudi sa foruma koje je moje programersko znanje - ovde sam jednom ili dvaput pitao za neki savet - naravno odgovor nisam dobio - zato mozda, sto retko pisem, moze nego da pomisli da sam samo surovi kapitalista..

Ma bre.. na sta ja gubim vreme. Poslednji post.
 
0

mbabuskov
Milan Babuškov
Subotica

Član broj: 4718
Poruke: 217
82.208.250.*

Sajt: www.comp.rs/izradasajta


+6 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri20.06.2008. u 22:18 - pre 192 meseci
Citat:
De La Noche
Tako i u ovom poslu imas programere koji znaju nekog ko radi za dobru lovu, imas neke koji su nekad negde na kratko radili za dobru lovu, imas neke koji cuju da je tu dobra lova, e svi oni su najgrlatiji, cuvari vecne vatre, itd, i imas one 'najvece budale' koji rade i uce i povecavaju znanje i napreduju i rade za dobru lovu i uglavnom ih nema da po forumima ispravljaju krive drine, vec mozes da ih vidis iskljucivo na strucnim temama


Odlicno receno.

Jedno vreme sa sasvim prestao da citam ES zbog ovih 'krivih drina' - dok nisam shvatio da mi to sve i ne treba i da je par tih strucnih foruma koji me bas zanimaju ono sto je zaista korisno na ES-u. Sve ostalo je pametovanje i gubljenje vremena. Radije cu sat vremena programirati nesto nego se raspravljati sa nekim na forumu sta je bolje - ionako nema nikakve koristi od toga.

Sto se tice OP-a, jedan savet: probaj sajtove za poslove. Ja sam recimo nasao dosta dobrih programera preko urbae. Stave ljudi svoj CV pa i zaborave na njega. Ne znam kakav je infostud, mozda i tamo ima.

 
0

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
87.250.102.*



+19 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri21.06.2008. u 00:35 - pre 192 meseci
Citat:

Potrebni su nam programeri - ako ima programera koji zele da rade iz nase kancelarije ili iz svoje kuce 4-8 sati dnevno svaki radni ran, za platu koju sam naveo - neka se jave.


Zanimljivo
 
0

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri21.06.2008. u 01:04 - pre 192 meseci
Citat:
Programmer: Trenutno na nasim fakultetima, MATF, ETF i sl. (ne racunam FON, RAF - ozbiljnije je brojati krave nego studirati te fakultete) ne mogu da se nadju ljudi koji dobro govore Delphi i C,

E, ovo u boldu me pecnulo pa bih hteo da ti kažem jednu stvar. ***** ** *****. Ipak sam se cenzurisao.
RAF je kod nas ubedljivo najbolji fakultet koji se bavi računarstvom.

Serija jednostavnih pitanja:

Da li znaš ko ga je osnovao?
Da li znaš koliko i kakve opreme se tamo nalazi?
Da li znaš šta ima od smerova i kurseva?
Da li znaš ko su predavači?
Da li su ti poznati rezultati sa takmičenja ecode-reloaded (ETF vs MATF vs RAF)?

Eeeeee, moj Ivane, pričaš o RAF-u, a o njemu ne znaš ništa.

Što se tiče tvojih oglasa...
1. Oglasi se postavljaju na IT Berza poslova, i tamo ih ljudi i traže. Ako pratiš forum, video si da ovde sada ima samo domaćih zadataka.
2. Nemoj tražiti radnike među studentima, velika greška.
3. Oglasi se prečesto pojavljuju, a meni je veliki protok zaposlenih jedan od znakova opasne truleži u firmi. Ne kažem da je tvoja kombinacija takva, samo kažem na šta meni to liči.

Nije mi jasna ta mističnost, nigde ni slova o konkretnom poslu, samo "specifično ovo", "specifično ono". Pa šta li to radite toliko specifično da ne možeš da nađeš čoveka. Mislim i da poslodavci mnogo greše što hoće isključivo kompletne ljude. Takvi ljudi su već zauzeti, mnogo koštaju i mnogo traže. Zašto ne uzeti nekoga sa manje iskustva i napraviti od njega dobrog programera. Pa ne rade ti svi projektovanje softvera, pa da ti svi moraju biti ekstra kompletni i stručni. Valjda ima neki grinderski posao.

Odvalio si se za specifikaciju: "To je toliko trivijalno da je dostavljena "dokumentacija" vise nego dovoljna". Dovoljna jeste, ali tebi, možda ne i programeru. Neprecizna dokumentacija samo donosi nevolje. Kada bih ti poslao specifikaciju zahteva koju je radio jedan crème de la crème profesionalac, video bi šta to znači. Tu je opisan svaki uslov i svaka posledica, svake, pa i najmanje akcije u programu. Otprilike, Select All za Notepad bi išao u tabelu na celoj A4 strani. Kada se radi po toj specifikaciji, praktično je nemoguće da se pogreši i po toj specifikaciji može da radi svaki imbecil.

I ovde si se odvalio "izvinite, ja imam stvarno potencijalnog programera, koji ce evo da radi za 1 euro po satu narednih 6 meseci dok ne nauci...". Vidim da nisi ni probao ovo da uradiš. Misliš li da je bolje da mu kažeš "izvinite, ali ne možemo da završimo posao, jer ne mogu da nađem programera". Bolje imaj bilo kakvog nego nikakvog. Ovako sve svaljuješ na svoju najjaču ekipu i opterećuješ ih poslovima koje može da ti radi grinder.

Jedva čekam da vidim taj tvoj zadatak.


Citat:
De La Noche: programiranjem se bavim od osme godine, jer mi je bilo zanimljivije da prekucavam primere iz spectrumove deblje knjige nego da igram igrice, i radni dan mi traje duze nego tebi to budi siguran

Sad mi reci da je to bila knjiga "Gle Pericu kuca na gumicu"? Mislim da je i danas imam...

[Ovu poruku je menjao obucina dana 21.06.2008. u 05:29 GMT+1]
 
0

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
91.148.112.*



+128 Profil

icon Re: Potrebni DELPHI programeri21.06.2008. u 02:04 - pre 192 meseci
Danas Raf moze da upise bilo koji debil koji zna da prepozna graficku karticu sa slike, koji zna da izracuna procenat od cetvorocifrenog broja i koji moze da pljune 3000e godisnje.
 
0

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Potrebni DELPHI programeri
(Zaključana tema (lock), by morlic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 7445 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.