Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da instaliram mreznu karticu ili sta vec?

[es] :: SOHO Networking :: kako da instaliram mreznu karticu ili sta vec?

[ Pregleda: 4848 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

njegos018
Petar Petrovic
Niš

Član broj: 164695
Poruke: 4
93.86.53.*

ICQ: 401628109
Sajt: www.myspace.com/njegoo


Profil

icon kako da instaliram mreznu karticu ili sta vec?17.06.2008. u 18:56 - pre 192 meseci
Imam ADSL Telekomov internet i povezan sam preko USB,ali posto skoro nikako ne mogu da odem na MySpace,FaceBook,Hotmail,B92 isl zvao sam njihov call centar i oni kazu da treda da se povezem preko mrezne kartice (kabla)...medjutim,kad se povezem u opciji Network connections nemam opciju Local Area Conect jer sam je jednom prilikom delitnuo...i sta sada da radim?Jel imam ja tu instalaciju na onom CD sto sma dobio prilikom kupovine kompijetera ili za to treba da se obratim nekom strucnom licu ili dal treba da skinem neke instalacije,drajvere s neta da bi mi se pojavio Local Area i ona lepo ,bez muke surfovao Space-om,FaceBook-om isl..koristim Mozillu,ali za sada kao alternativu koristim Operu i preko nje odlazim na spomenute sajtove ALI sve mi se nesto kilava i mnogo sporo ucitava ili uopste ne ucita...


ps.nadam se da mi ima leka ))


koristim :Windows Xp
modem je: Huawei SmartAX MT882
LAN kartica : ne znam gde to treba da vidim
default browsner : Mozilla FireFox (novija verzija)




[Ovu poruku je menjao njegos018 dana 17.06.2008. u 21:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao njegos018 dana 17.06.2008. u 21:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: kako da instaliram mreznu karticu ili sta vec?17.06.2008. u 19:52 - pre 192 meseci
Citat:
njegos018: za sada kao alternativu koristim Operu i preko nje odlazim na spomenute sajtove ALI sve mi se nesto kilava i mnogo sporo ucitava ili uopste ne ucita
puno teksta malo informacija

jedan web pretraživač radi, a koji ne radi ??

Koji Windows je u pitanju, koji TIP modema, koja LAN kartica, koji web pretraživač bi trebao biti default-ni itd itd...( što više informacija to brži odgovor za pokušati pomoći

( s obzirom da kažeš da si LAN karticu "delitnuo" ) za početak pogledaj u device Manager-u imaš li LAN karticu i reinstaliraj po mogućnosti njen driver ( vjerojatno je integrirana na ploči pa ako je tako onda instaliraj drivere po potrebi sa tog CD-a koji si dobio uz ploču ), je li uopće aktivna i islično.

pogledaj u Biosu je li aktivna LAN.
 
Odgovor na temu

njegos018
Petar Petrovic
Niš

Član broj: 164695
Poruke: 4
93.86.53.*

ICQ: 401628109
Sajt: www.myspace.com/njegoo


Profil

icon Re: kako da instaliram mreznu karticu ili sta vec?17.06.2008. u 20:21 - pre 192 meseci
ja znam da ste skoro svi Vi ovde manje-vise strucni,ali prilikom objasnjavanja slobodno mozete da koristite jednostavan Srpsko-Bosanski recnik jer ono...najbolje znam Srpski,pomalo Engleski,a kompijutersko-programski ni malo,nazalost ali se trudim ipak


mala dopunska pitanja mog prvog posta:
1.kako da dodjem (nadjem,otvorim) Device Manager?
2.Kako u Bios-u da pogledam da li mi je aktivan LAN?
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: kako da instaliram mreznu karticu ili sta vec?17.06.2008. u 22:34 - pre 192 meseci
Za ulazak u Bios prilikom podizanja sistema odmah na početku pritisni tipku DEL na tipkovnici. ( dakle kada se pojavi prvi "crni ekran" na kojem eventualno testira memoriju i prikaže nazive diskova i CD/DVD ROM-ova )

Za laptop pogledaj http://www.elitesecurity.org/t162959-0
http://www.elitesecurity.org/t326110-Kako-uci-BIOS-boot

U Biosu u opciji Advance trebao bi naći LAN adapter i postaviti na Enabled
Snimi promjene u Biosu i restartaj računalo.

PAZI što radiš u Biosu! jer možeš nešto zbrljati ako nisi siguran što radiš.

Za pregled LAN mrežne kartice u Device Manager-u pogledaj linkove
Instalacija LAN kartice1
Instalacija LAN kartice 2

Za pomoć oko modema "Huawei SmartAX MT882" upiši naziv modema u polje za pretregu ES foruma
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: kako da instaliram mreznu karticu ili sta vec?

[ Pregleda: 4848 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.