Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera

[es] :: Windows aplikacije :: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera

[ Pregleda: 4197 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera16.06.2008. u 09:30 - pre 192 meseci

70 Gb sa jedne na drugu mashinu koje su umrezene preko Telekomovog ADSL modema (UTP i USB veze) a vecina MALI FAJLOVI - dobar recept da se covek ubije od muke cekajuci... ali sam primetio i sledece

Do oprilike 200 Mb i ide nekako, ali ako je porcija za kopiranje veca - sacuvaj me boze... :( ... a nedaj boze da hocu svih 70 Gb odjednom :(((

Pitao sam kolegu kome je to posao vec dugo godina (pirat), i on kaze da nema pomoci, da Windows ima negde neki bafer koji je mali za takav posao, a u njega stavlja valda imena fajlova (ako se ne varam).

Koristim Total Commander.

Ima li gde kakav bafer da se poveca makar za 10x ? ... ili bilo kakav drugi stos
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
*.lukoil.co.yu.



+10253 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera16.06.2008. u 09:56 - pre 192 meseci
A da prethodno zipuješ ? Što zbog uštede u bajtovima, ali prvenstveno zbog broja fajlova za transfer.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera16.06.2008. u 10:39 - pre 192 meseci

uglavnom su to .jpg slike koje se slabo zip-uju... :(

postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera16.06.2008. u 11:24 - pre 192 meseci
Nije toliko bitno da ih smanjis velicinom,nego da ih upakujes u sto manje fajlova
kao sto je i Java Beograd napisao.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera16.06.2008. u 11:33 - pre 192 meseci
Citat:
Flash411: Nije toliko bitno da ih smanjis velicinom,nego da ih upakujes u sto manje fajlova


mislis da smanjim broj fajlova? ... probacu

ali mene kopka bas taj neki Windows kesh
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera16.06.2008. u 18:20 - pre 192 meseci
Da li si probao da menjaš metode kopiranja koje nudi Total Commander?
 
Odgovor na temu

nikloa
Nikola Jevtic
Valjevo

Član broj: 36736
Poruke: 60
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera16.06.2008. u 19:22 - pre 192 meseci
Probaj kada uspori da pauziras kopiranje u Total Commanderu sacekas jedno 5 do 10 sekundi, pa nastavis. To kod mene "resava" problem kopiranja sitnih fajlov u lokalnoj mrezi.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera17.06.2008. u 06:51 - pre 192 meseci
Citat:
calexx: Da li si probao da menjaš metode kopiranja koje nudi Total Commander?


nisam probao jer je po meni default izbran bas za male fajlove, jedino tamo gde je data velicina kesha od 32 Kb stavio sam 1024 Kb (za male fajlove, prva opcija), ali nisam primetio nista bolje
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.223.*



+21 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera17.06.2008. u 08:22 - pre 192 meseci
(17.06.2008. - 10:22) Tema je premeštena iz foruma Windows desktop u forum Windows aplikacije.
 
Odgovor na temu

.LoG
Novi Sad

Član broj: 14185
Poruke: 208
*.WLAN-BCL81.NSD.panline.net.



+1 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera17.06.2008. u 11:58 - pre 192 meseci
Najbolje je da ih zapakuješ, a za stepen kompresije odabereš 0 ili "store".
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera18.06.2008. u 11:44 - pre 192 meseci
Zapakuj pa kopiraj.
Testa radi, probaj sa c:\ na d:\ da prekopiras jedan fajl recimo (10MB), a onda vise malih fajlova (ukupne velicine 10MB) pa ces vidjeti razliku. Isto vazi i za brisanje.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
77.46.199.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera18.06.2008. u 14:02 - pre 192 meseci
hmm,
malo ti je problem ta veza.
to bash i nije namenjeno za umrezavanje racunara,
tj moze al je sam link jako spor tako da je moguce da je problem u tome.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera18.06.2008. u 14:24 - pre 192 meseci
Citat:
Deep|Blue: hmm,
malo ti je problem ta veza.
to bash i nije namenjeno za umrezavanje racunara,
tj moze al je sam link jako spor tako da je moguce da je problem u tome.


ma znam da taj ADSL modem nije tome namenjen, ali to je samo privremeno resenje da preturim podatke sa stare na novu mashinu (probelm PATA i SATA standarda)... brzina je inace 650 Kb/sec
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera18.06.2008. u 19:35 - pre 192 meseci
Izgleda da niko nije obratio pažnju na ovaj detalj, verovatno je to glavni razlog što kopiranje ide sporo. Poveži ih na neki normalan način, ili kros kablom ili na neki normalan svič/ruter pa proveri, nema potrebe da tražimo načine kopiranja ako ti hardver pravi probleme.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
77.46.232.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera19.06.2008. u 10:41 - pre 192 meseci
eh ultrakeen

u biti em sto je problem brzina linka, em sto postoji generalan problem kopiranja malih fajlova bilo gde.
npr: rezanje dvd-a za 6 filmova pri 8x traje ~ 12-15 min
rezanje 100k fajlova po 40 kb velicine traje 30-60 min
stoga spakuj to pa koopiraj.
ili brze da kopiras na flesic pa prebacis na drugu mashinu.
tkz flopi mreza

inace.
svaka sata ploca bi trebalo da prihvati pata disk.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera19.06.2008. u 11:02 - pre 192 meseci
Citat:
Deep|Blue: eh ultrakeen
inace.
svaka sata ploca bi trebalo da prihvati pata disk.


imam ja da utaknem PATA kabl u plocu, ali mi je sve tako gusto upokavano da mi se ne remeti pakovanje :) ... a i kuciste nije od onih sirokih vec je moralo da bude do 18 cm sirine, a tu nema mnogo sta da se bira; recimo ako stavim napred ventilator da uduvava, onda nemam mesta za hard jer mi onda on udara u plocu pa mora gore kod optike, itd...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
89.216.79.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera19.06.2008. u 22:13 - pre 192 meseci
malo naguras rukom, malo nogom
svasta moze da stane tu
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Total Commander: Problem kopiranja mnogo malih fajlova preko ADSL rutera

[ Pregleda: 4197 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.