Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CD-ROM

[es] :: Linux hardware :: CD-ROM

[ Pregleda: 5036 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DAFFY
Uzice

Član broj: 6783
Poruke: 3
*.ptt.yu



Profil

icon CD-ROM 25.12.2002. u 15:54 - pre 259 meseci
Moze li neko da mi objasni zasto se tokom kopiranja sa cd na hd (home) desava da tokom kopiranja prijavi da nedostaju fajlovi sa cd kao da su izcezli tokom kopiranja OS mandrake 9.0 ?

Unapred Hvala.
DAFFY
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.www.yu

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: CD-ROM 26.12.2002. u 03:08 - pre 259 meseci
Mene je davilo nesto slicno, poodavno, pa sam citao neka objasnjenja i mozda malo zaboravio, ali sustina odgovora je bila sledeca: ako ste overklokovali procesor i/ili imate neki deo hardvera sa manjom greskom, to se u obicnom radu nece primecivati, ali prilikom instalacije programa verovatno hoce, jer je to veoma intenzivan rad u poredjenju sa onim svakodnevnim. Ako oni lazu - lazem i ja. A kao sto rekoh, mozda sam malo i zaboravio. Uglavnom, taj problem je poznat, mozda potrazis na Google ili slicno i dobijes nesto svezije i tacnije od mog odgovora.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
147.91.64.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: CD-ROM 27.12.2002. u 14:49 - pre 259 meseci
Razlog tvog problema je Mandrake 9.0 tacnije "feature" tj Mandrake-ov kernel patch SUPERMOUNT. Posto linus torvald nece da ukljuci nesto kao supermount( za sve ostale koji nisu upuceni supermount je opcija da se vasi uredjaji sa promenjivim medijima flopy, cdrom itd ponasaju kao na windowsima da ne morate rucno da ih mountujete) e sada da bih resio problem da ti sistem ne javlja can't stat file. edituj fajl /etc/fstab i skini supermount, za detalje kako mountovati CDROM i koje sve opcije ukljuciti pogledaj ili man stanicu( man fstab i man mount ) ili potrazi po starijim porukama na forumu.

Posto je supermount jedan veliki kernel hacking koji nekada radi kako treba a nekada ne radi, najbolje je ne drzati ga aktivnog ukoliko postoje problemi sa specificnom verzijom. A ukoliko ti je bas stalo da se CDROM vidi odmah kada ga ubacis i da sve radi korektno preporucujem ti da onda instaliras mandrake 8.2 jer je tamo sve radilo savrseno oko toga. pa onda rucno da updajtujes sve pakete koji su ti vazni da budu iz 9.0

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: CD-ROM

[ Pregleda: 5036 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.