Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Domen i hosting kod razlicitih provajdera

[es] :: Hosting :: Domeni :: Domen i hosting kod razlicitih provajdera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12887 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera22.06.2008. u 16:47 - pre 191 meseci
Ja bih ti preporučio da to drugačije odradiš: umesto da imaš isti sadržaj i na domen-1.com i na domen1.com, bolje je da vršiš preusmeravanje sa domen-1.com na domen1.com.

Kako to izgleda u praksi: sada su mnogi koji su koristili .co.yu počeli da koriste i .rs domen. Oni koji su pametni (tj. dobro poznaju materiju) su počeli da preusmeravaju sa .co.yu domena na .rs. Sada ću ti ja dati adrese na .co.yu domenima i videćeš da će kada se otvori stranica da se u adresnoj liniji promeni domen u .rs, ali ćeš isto da dobiješ podstranicu koja je bila na .co.yu (domene i stranice sam slučajno odabrao:
http://www.google.co.yu/intl/sr/about.html
http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=36067
http://www.novosti.co.yu/code/...st=120299&datum=2008-04-27
http://www.kurir-info.co.yu/clanak/vesti/kurir-22-06-2008/zaraza

To se isto radi i na stranim domenima. Primeri:
http://search.msn.com/
http://www.adsense.com/
http://delicious.com/

Zašto ovako: pretraživači ne vole da imaju dupliran sadržaj, odnosno identičan sadržaj koji se nalazi na više domena. Zato se kada neko ima više domena a želi da ima isti sadržaj, sa ostalih domena preusmerava na glavni. Još jedna stvar koja se ovime dobija je i to što onda možeš da reklamiraš samo jkednu adresu što je mnogo bolje nego više njih; ljudi onda mogu da se zbune koja je adresa prava, mogu da pomisle kada negde vide različitu adresu da pomisle da je to drugi sajt itd.
 
Odgovor na temu

Serbiankum
Srbija

Član broj: 54947
Poruke: 240
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.drvoumomdvoristu.com


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera22.06.2008. u 18:39 - pre 191 meseci
hvala na odgovorima.

Znaci situacija je ovakva,

neki dan sam kupio npr: domen-1.com. I taj domen sam kupio preko webhostingpad-a. Znaci kod njih sam kupio i domen i hosting na 14 meseci. Posto sam se u startu zeznuo i kupio domen-1.com a trebao sam domen1.com.

Sajt jos nisam registrovao na pretrazivacima(google, yahoo) da li je sada najbolje kupiti negde samo domen (kod webhostapad-a ne mogu da kupim samo domen) u ovom slucaju domen1.com i potom njegove dns parametre preusmeriti ka webhostingpadu.

E sad ako kupim novi domen u ovom slucaju domen1.com da li u control panelu gde sam hostovao da dodam taj novi domen pa onda da vrsim redirect ili bi trebao drugacije da podesim. Znaci u cpanelu imam mogucnost da dodam neogranicen broj domena. Evo slike cpanela:




jos jednom hvala na pomoci, pocetnik sam u ovoj problematici i pokusavam da shvatim kako sve funkcionise.
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera22.06.2008. u 19:34 - pre 191 meseci
Citat:
Serbiankum: da li je sada najbolje kupiti negde samo domen (kod webhostapad-a ne mogu da kupim samo domen) u ovom slucaju domen1.com i potom njegove dns parametre preusmeriti ka webhostingpadu.


Da. Mnogi prodaju samo domene.

Citat:
SerbiankumE sad ako kupim novi domen u ovom slucaju domen1.com da li u control panelu gde sam hostovao da dodam taj novi domen pa onda da vrsim redirect ili bi trebao drugacije da podesim. Znaci u cpanelu imam mogucnost da dodam neogranicen broj domena.


Koliko vidim, ti bi taj novi domen trebalo da dodaš na ovo „Addon Domains“. Klikni tu pa vidi šta će da ti piše (pročitaj neku od mojih prethodnih poruka ovde, čini mi se da sam pričao o dodavanju domena). E sad, ne znam kako ova opcija „Redirects“ u Cpanelu radi, klikni tu pa vidi šta će da ti piše. Pretpostavljam da ćeš imati opciju da izabereš neki od tvojih postojećih domena i da radiš preusmeravanje („redirection“) na neki drugi.

Ali ja ne bih tako radio. Pretpostavljam da je ovaj server na Apache-u, pa ako jeste, onda lepo u direktorijumu onog domena sa kog želiš da preusmeravaš (u tvom slučaju domen-1.com) staviš .htaccess datoteku i tu uneseš podatke. Pretpostavljam da o .htaccess-u nemaš pojma, pa ću ti kasnije (trenutno me mrzi da tražim) dati šta treba da uneseš u njemu da bi ti radilo preusmeravanje.

 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Moderator
Član broj: 69732
Poruke: 453
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera22.06.2008. u 20:04 - pre 191 meseci
Druze ovo addon domains sluzi za postavljanje jos jednog domena ali da radi kao poseban sajt, a ako ga parkiras to znaci da si ga samo usmerio na vec postojeci sajt i tako da je isto koju adresu kucas jel dobijas isti sajt a i mail mozes da pravis sa oba domena [email protected].
 
Odgovor na temu

Serbiankum
Srbija

Član broj: 54947
Poruke: 240
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.drvoumomdvoristu.com


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera22.06.2008. u 21:18 - pre 191 meseci
Kada pritisnem Addon Domains dobijem sledece:




Kada pritisnem parked domains dobijem sledece:




Kada pritisnem redirects dobijem sledece:




Inace ovo je hosting na linuxu, sa apache,mysql,php

Posto skoro niko ni ne zna za ime ovog domena (nije jos reklamiran) hteo sam da uzmem novi taj domen1.com i da mi on bude glavni. Prakticno bi i ugasio onaj domen da mogu. Jer taj domen ne mogu da ugasim do isteka valjda.

Da li bi mozda bilo pametno da registrujem novi domen domen1.com da pa da idem na opciju add domains.

O .htaccessu ne znam nista.
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera22.06.2008. u 22:40 - pre 191 meseci
Znači definitivno kada kupuiš domen1.com ideš na „Add-on Domain“. Kao i što sam ti rekao, jedna od varijanti će ti biti da sam uneseš putanju do direktorijuma gde će ti biti smešten sadržaj tog domena. Dakle napraviš novi direktorijum i imenuješ ga na primer domen1 i onda putanju do njega uneseš u ovo „Document Root“. Ovo ostalo je manje-više standardno.


E kad namestiš taj domen1.com i kada vidiš da ti sve radi sa njim (da ti se otvara onaj sadržaj koji si stavio u njegov direktorijum, da ti radi e-mail itd), onda idi na ovo „Add Redirect“ i tu postavi da ti preusmerava sa domen-1.com na domen1.com. Pošto kažeš da nećeš da produžavaš registraciju za njega, jednostavno uopšte posle toga ne koristi taj domen za e-mail i sl, ne davaj nikome adresu itd. Jedino da znaš da ako ostaneš na tom hostingu, da će ti se verovatno posle godinu dana produžiti registracija domena domen-1.com. Da bi to sprečio, sigurno ćeš morati da kontaktiraš njihovu korisničku podršku i da im kažeš za ovo i da vidiš da eventualno prebaciš da ti se domen1.com produžava kod njih.
 
Odgovor na temu

Serbiankum
Srbija

Član broj: 54947
Poruke: 240
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.drvoumomdvoristu.com


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera23.06.2008. u 14:43 - pre 191 meseci
Imam jos jedno pitanje u vezi transferovanje domena.

Ako recimo kupimo domen kod godaddy-ja i tu ga registrujemo na godinu dana. I recimo hocu da kupim negde hosting. E sad ako bi izabrao opciju transfer domain ili opciju I have a domain already, da li bi to znacilo da za stalno vrsim transferovanje domena sa godaddy-ja ili ne? Da li to transferovanje znaci da cu onda registraciju domena placati kod tog hosting provajdera ili ne?
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera23.06.2008. u 15:30 - pre 191 meseci
Ako sam razumeo ova opcija za transfer se pojavljuje prilikom kupovine hostinga. Većina hosting firmi u paket uključuje i registraciju domena, ali daju ti i opciju da ti ne kupiš nov domen (i njima uštediš pare :)), nego da samo prebaciš tvoj postojeći domen koji ti se trenutno nalazi na nekom drugom hostingu (ili kod domen registra).
Citat:
Serbiankum: Da li to transferovanje znaci da cu onda registraciju domena placati kod tog hosting provajdera ili ne?


Ne mora da znači, ti pod obavezno menjaš name servere da bi prebacio na novi hosting, a možda ti ta hosting firma nudi i mogućnost promene domen registra, pa da onda se kod njih produžava registracija, to moraš njih da pitaš.
 
Odgovor na temu

Serbiankum
Srbija

Član broj: 54947
Poruke: 240
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.drvoumomdvoristu.com


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera23.06.2008. u 15:53 - pre 191 meseci
Opciju za transfer sam mislio jedino ako ja posedujem domen (ne kupujem ga kod hosting-a)

Jer ja imam jedan domen kupljen kod namecheap.com Znaci imam samo kupljen domen i podesio sam dns parametre ka hostinu na kome se nalazi onaj famozni domen-1.com.

Zato me i interesuje proces transfera. Jer ovaj domen kod namecheap-a mogu da produzim registraciju svake godine i kosta oko 9 dolara. I recimo da dogodine produzim tamo registraciju a kupim novi host i izaberem opciju transfer. Pa zato ne znam da li taj transfer znaci da moram ponovo registraciju da platim i da li onda taj host postaje novi registrant domena umesto namecheap-a.
 
Odgovor na temu

Serbiankum
Srbija

Član broj: 54947
Poruke: 240
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.drvoumomdvoristu.com


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera24.06.2008. u 17:39 - pre 191 meseci
moze li odgovor jos na ovo pitanje.

Znaci ako kupimo domen kod namecheap-a na godinu dana,i sada ako negde kupimo hosting moramo da izaberemo transfer opciju. Mene zanima sta taj transfer znaci. Da li to znaci da cu kasniju registraciju domena placati tom hostingu? Da li je moguce da uvek registraciju domena placam namecheapu a da hostingu placam samo prostor?
 
Odgovor na temu

stani-pani
Beograd, Srbija

Član broj: 79167
Poruke: 119
91.148.92.*



+3 Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera24.06.2008. u 22:42 - pre 191 meseci
Citat:
Serbiankum: danas sam kupio neki domen npr: domen-1.com

E sad posto sam se zeznuo jer domen treba da bude recimo samo domen1.com znaci bez crtice. Da li postoji neki nacin da se to ispravi ili je sada sve prekasno.

Sve zavisi gde si kupio domen. Neki registri dozvoljavaju tzv. petodnevni grace period (drugim rečima imaš 5 dana fore za tako nešto) koji prvenstveno služi velikim igračima za tzv. "taste" trafika sveže isteklih domena, ali tu se možeš i ti ubaciti sa svojom pričom da si napravio typo prilikom registracije. Opet naglašavam, sve zavisi od toga ko je registar.
Citat:
Serbiankum: moze li odgovor jos na ovo pitanje.

Znaci ako kupimo domen kod namecheap-a na godinu dana,i sada ako negde kupimo hosting moramo da izaberemo transfer opciju. Mene zanima sta taj transfer znaci. Da li to znaci da cu kasniju registraciju domena placati tom hostingu? Da li je moguce da uvek registraciju domena placam namecheapu a da hostingu placam samo prostor?

Izgleda da mešaš dva pojma: domen i hosting. Te dve stvari mogu da idu od iste firme a i ne moraju. Uglavnom domen registri nude i hosting uslugu, dok firme koje nude hosting ne moraju da nude kao uslugu i registraciju domena. Ja lično svoje domene držim kod domen registara, a hosting kod firmi koje nude samo hosting uslugu. Na tebi je izbor, ali budi pažljiv...na netu ima svakakvih, scammer je svakim danom sve više i bolje je platiti za nijansu više i biti siguran nego zarad par dolara izgubiti domen ili završiti na nekom skamerskom hostingu, gde će tvoj sajt služiti kao backdoor za distribuciju raznoraznih skripti i programa.
 
Odgovor na temu

Serbiankum
Srbija

Član broj: 54947
Poruke: 240
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.drvoumomdvoristu.com


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera25.06.2008. u 00:36 - pre 191 meseci
Ja imam neke domene registrovane kod namecheap-a. I ako hocu da uzmem neki hosting, morao bi da izaberem opciju transfer domain, jer tako? Zanima me sta tacno taj transfer znaci? Jer domene bi zadrzao kod namecheap-a a hosting bi uzeo za te domene. Koje su to firme koje daju samo hosting? Da li bluehost daje samo hosting bez da domen za stalno prebacim kod njih.
 
Odgovor na temu

engineer

Član broj: 45205
Poruke: 113
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: engineer


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera25.06.2008. u 10:00 - pre 191 meseci
Citat:
Serbiankum: Ja imam neke domene registrovane kod namecheap-a. I ako hocu da uzmem neki hosting, morao bi da izaberem opciju transfer domain, jer tako?

Ne, ne moraš da radiš transfer domena da bi uzeo hosting. Potrebno je da u kontrol panelu namecheap-a postaviš name servere na adrese koje dobiješ od hosting provajdera.
Ukoliko uradiš transfer, domen će umesto kod namecheap-a biti registrovan kod hosting provajdera i registracija produžena za 1 godinu.
 
Odgovor na temu

Serbiankum
Srbija

Član broj: 54947
Poruke: 240
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.drvoumomdvoristu.com


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera25.06.2008. u 10:16 - pre 191 meseci
Jasno mi je da treba da podesim dns parametre, ali mi nije jasno onda kad kupujem samo hosting kod nekog hosting provajdera. Koju opciju kod njih izabrati, evo primera

http://www.bluehost.com/sign_up_now.html

http://www.hostmonster.com/signup.html

Znaci kako onda moj domen da hostujem kod njih. Ako izaberem transfer onda ce domen biti registrovan kod njih a ja to necu. Sta raditi u ovom slucaju?
 
Odgovor na temu

engineer

Član broj: 45205
Poruke: 113
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: engineer


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera25.06.2008. u 10:47 - pre 191 meseci
Zar nije jednostavnije pitati njihovu tehnicku podršku?
Citat:
FIRST TIME SALES QUESTION [3:38:38 AM]: why can't I order hosting without domain transfer. I want to keep my domain at current registrar.
Majic [3:39:43 AM]: you can...if you select the Transfer Client option, it won't transfer your domain unless you go through a 4 step transfer process afterwards.
 
Odgovor na temu

Serbiankum
Srbija

Član broj: 54947
Poruke: 240
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.drvoumomdvoristu.com


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera25.06.2008. u 11:14 - pre 191 meseci
Po ovome znaci moze da se kupi hosting bez transfera, ali taj transfer ne treba proci kroz sva 4 koraka. Kome si postavio ovo pitanje, bluehostu ili hostmonsteru?
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera25.06.2008. u 11:26 - pre 191 meseci
Pazi, ti ne razumeš pojam transfera kod domena. Ovde transfer ne znači menjanje da ti se domen pomeri sa domen-registra na hosting, nego znači da se menja između različitih domen registra, bez obzira gde se nalazi domen.

Na primer, ti si registrovao domena kod Name Cheapa. Posle nekog vremena (nekoliko nedelja, meseci, godina nebitno) si video da na primer GoDaddy ima bolju uslugu/cenu/nešto treće i ti odlučiš da više ne plaćaš registraciju domena kod Name Cheap-a nego sada GoDaddy-u, i tada vršiš transfer domena između ova dva registra. U međuvremenu domen može da ti radi kod nekog trećeg, na primer BlueHosta bez problema i nema veze sa ovim što ti radiš oko transfera.

Dopuna: pogledaj i na Vikipediji malo o ovome.
 
Odgovor na temu

Serbiankum
Srbija

Član broj: 54947
Poruke: 240
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.drvoumomdvoristu.com


Profil

icon Re: Domen i hosting kod razlicitih provajdera25.06.2008. u 17:58 - pre 191 meseci
Moja jedina zabrinutost bila je da prilikom transfera domena, taj hosting da ne postane registrator.
Sada znam da transfer to i ne znaci tacnije jednostavno se ne odluciti za tu ponudu ako ponude da budu registratori.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Domen i hosting kod razlicitih provajdera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12887 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.