Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11819 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?12.06.2008. u 20:59 - pre 193 meseci
smjesko, mislim da ce ti ovo pomoci.

Nego reci kakvo je vreme tamo u bangladesh-u?!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
*.cust.nbox.cz.

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?12.06.2008. u 22:38 - pre 193 meseci
heheh ma nije bangladesh al skoro pa je isto tako :) ja sam u ceskoj u brnu, vidi jasno mi je sada gdje su izlazi ali ne znam gdje da spojim ulaz iz mp3 i kako da spojim struju, i jos nesto moj mp3 nema izlaz za pojacalo dali mogu spojit izlaze iz mp3 u pojacalo na ulaz (naravno kada mi kazes gdje je ulaz i gdje je struja :))

Hvala jos jednom velika i pozdrav
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?12.06.2008. u 23:04 - pre 193 meseci
Ne shvatam sta ti nije jasno... Kupis taj 8 pin Din (nisam siguran kako se zove) konektor,i na njemu ti pise koji je koji pin,i ti samo zalemis onako kako sam ti rekao. Evo ti slike ako i dalje ne shvatas.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
*.cust.nbox.cz.

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?12.06.2008. u 23:10 - pre 193 meseci
De molim vas Zeon i Dule usaglasite se nebi da sprzim ovo jadno pojacalo djaba :))
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?12.06.2008. u 23:21 - pre 193 meseci
Kod nas na buvljoj pijaci takav pojacavac kosta od 15-20Evra.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
193.86.73.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?13.06.2008. u 08:46 - pre 193 meseci
Zeon, cemu taj komentar? mene ne zanima koliko je kada sam trenutno jako knap sa parama i ljepo vas zamolio da mi pomognete oko nacina spajanja jer se ne razumijem u tu tematiku. Ja nisam na ovom forumu da bi se zaj**** vec da bi nesto naucio i da bi mi neko mogao pomoc a boga mi i ja da pomognem nekome.
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?13.06.2008. u 10:16 - pre 193 meseci
A jel mislis da nama u Srbiji bas sve stima kako bi mi hteli?

Mi jos nismo u EU.

Neko pred znanje ipak moras da imas da bi se bavio bili kakvim poslom.

Ovako preko foruma veoma je tesko objasniti kako sta da prikljucis ako ne umes da citas bar osnovne Elektro sheme.

Nemoj da se ljutis ali mislim da sam veoma stariji od tebe!!

Pozdrav zeoN_Rider


PS. svako sa ovog foruma zna da kad god sam mogao pomogao sam mu.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?13.06.2008. u 10:45 - pre 193 meseci
To je tacno zeoN,ali znam kako je coveku,iskusio sam ja to... Znate vi pomalo da zaviklavate... Bez ljutnje!
Kako ce da nam bude dobro,kada budemo usli u EU.. Jel ce onda pojacala sama da se povezuju?
@smjesko
Sve smo ti lepo objasnili,pogledaj pazljivo celu temu opet i shvatices!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?13.06.2008. u 10:57 - pre 193 meseci
Sa svojih 51 godinu nemam komentara.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?13.06.2008. u 11:31 - pre 193 meseci
Citat:
dule6491:Bez ljutnje!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?13.06.2008. u 12:19 - pre 193 meseci
Slazem se Dule!

Pozdrav zeoN_Rider

Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?13.06.2008. u 13:22 - pre 193 meseci
Alo,kakvi su to niski udarci prema Zeonu, brek!
Nemoj da angazujem moje makedonske tigrove !
Stop nasilju prema mom prijatelju-skoro bratu.
Toliko puta mi je odgovorio i objasnio i pomogao ,toliko se ni sa bratom i sestrom necujem.
Lepo je objasnio, a mladi gospodin preko bare, neka okaci semu, sliku, neka pita ili neka progugla po forumu da nauci prvo osnovne principe rada poluprovodnickih elementata i povezivanja....
Pa valjda je ucio fiziku i tehnicko crtanje odnosno OTO, pa i tamo je bilo reci o elektronici.
Zeon je rekao da je tesko bez crteza,seme,slike pojasniti blize, sala nikad nije na odmet, a ako je mislio postavljac ove teme da mu mi ovde na forumu bezicnim putem onalko na slepo povezemo uredjaj jos uvek nije to moguce u Srbiji ,mozda u inostranstvo to mogu!
Ljut sam na vase ponasanje i na podrsku nekoga koji treba da slusa i nauci, a kritikujete profesora od koga treba da se nauci.
Kolege postujte starije i ucenije,molim vas!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

likson69
ne radim

Član broj: 163543
Poruke: 136
*.teol.net.



Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?13.06.2008. u 13:54 - pre 193 meseci
Pigoza
"Ljut sam na vase ponasanje i na podrsku nekoga koji treba da slusa i nauci, a kritikujete profesora od koga treba da se nauci. Kolege postujte starije i ucenije,molim vas!"




Pljesak!!!!
Odlično sročeno!!!
Kolega slažem se sa tobom u potpunosti...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
*.cust.nbox.cz.

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?13.06.2008. u 22:05 - pre 193 meseci
Zeon, objasnio si mi gdje su izlazi, nije mi jasno gdje struju da dovedem i gdje su ulazi i dali mogu da direktno ukopcam mp3 player u pojacalo, dalje, kakve veze ima sto radim u Ceskoj republici ti mislis da je meni ovdje sjajno i bajno? dabogda i tebi bilo kao sto je meni ovdje a nemogo se vratiti kuci svojoj jer si nasjeo na klasicnu prevaru jedne firme kao sto sam ja pa su te ugovorima vezali kao lancima!!!!

U svakom slucaju hvala
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

dgrganic
Obrtnik, Electronic Service Grganic

Član broj: 184677
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: elsegra.com


Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?14.06.2008. u 00:02 - pre 193 meseci
Taj sub nikako nece raditi u toj kombinaciji. Jednostavno, nema efekta.
Ako i jesu dva namotaja na njemu to ne znaci da mozes jedan spojiti na lijevi kanal autoradija a drugi na desni jer bi se taj sub u tom slucaju svadjao sam sa sobom. U nekim trenucima jedan bi namotaj vukao na jednu stranu a drugi na desnu. Na subwoofer (mislim pritom na namotaj zvucnika) mora dolaziti mono signal ili pojacala trebaju biti u mosnom spoju. Na tom mp3u pojacala vec jesu u mosnom spoju sto znaci da ta ideja otpada.

Bez pojacala prekrizi taj subwoofer. Mani se stednje ili skrtosti jer takve ideje previse kostaju.
Ako i spojis woofer na jedan kanal nece krepati pojacalo pod da je zvucnik odgovarajuceg otpora.

Prejak zvucnik na preslabo pojacalo znaci izoblicenje ili los zvuk (ili vjerovali ili ne izgaranje pojacala ili zvucnika jer da bi se gurala takva membrana treba potenciometar poprilicno odvrnuti a onda dolazi do clippinga a kad u pojacalu nastane kratki spoj imas reso u prtljazniku). Preslab zvucnik na to pojacalo znacilo bi izgaranje zvucnika.

Na nijednu stranu ne valja pretjerivati.

Pozdrav od:

http://elsegra.com
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
89.216.85.*



+4 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?14.06.2008. u 00:13 - pre 193 meseci
@smjesko
Imam ja za tebe jedan predlog: 100E za pionirovo pojacalo i bazuku sa pionirovim drajverom! Pojacalo je 4X45W i 2X90W ako se secam dobro... O buziki necu da pricam,bolju stvar nisam cuo... Sta kazes? Mislim da ce ti to prekratiti muke... Jedini problem je sto ne znam kako bi ti dao to..
@Ostatak
Ja nisam pokazao nikakvo nepostovanje,niti sam mislio nesto lose!
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
*.cust.nbox.cz.

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?14.06.2008. u 20:15 - pre 193 meseci
Eh ovako :) kupio sam si pojacalo JBL GTi A 6000 2x2600w RMS spojio sam svoj woofer i nesmijem pojacat :)) sad ne znam kako da zastitim zvucnik da ga ne podere pojacalo?
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?14.06.2008. u 23:00 - pre 193 meseci
Ne uplici Boga i ne kuni druge ljude,ja sam samo rekao ono zato sto se nisi lepo ponasao i bio primeren.
Ja tvoju muku nemogu resiti kao ni ti moju, ali ja te nekunem,nemoj ni ti ,niko te od nas nije terao da ides tamo gde si otisao, i niko ti se ovde ne smeje i zeza.
Zao mi je sto su te prevarili i sto si naseo,svakome se to moze desiti, ali nemoj padati u vatru i molim te jos jednom ne uplici ovde Boga,svi smo ovde drugari i male kritike su radi stvaranja postovanja i bolje klime a ne da bi neko bio uvredjen ili povredjen.Pozdrav i nadam se da ces resiti tvoje probleme.Pozdrav Igor-Pigy.
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?15.06.2008. u 05:21 - pre 193 meseci
2x2600W RMS? Da li si siguran? Negde si pogresio... Zastiti ga time sto neces odvrtati muziku...
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
*.de.ibm.com.

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?15.06.2008. u 09:35 - pre 193 meseci
Dule pogledaj specifikacije :) jedna informacija da pojacalo ima oko 40kg ti valjda govori dovoljno :_)) pojacalo je ludo skroz, smanjio sam na potenciometru izlaze na 10% sto je oko 260w sad je zvuk extra grmi u autu :))))
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Spajanje 2 izlaza na jedan zvucnik kako?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11819 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.